Siurblių ir variklių ašių lygiavimo paslaugos
Kam reikalingas siurblių ir variklių ašių lygiavimas?
Svarbi siurbimo įrangos ilgalaikio veikimo sąlyga – yra teisingas ir atsakingas įrangos suderinimas paleidžiant naują arba po atlikto remonto įrangą, ypač kai kalbame apie įrengimus sujungtus iš kelių komponentų. Tokiems įrengimams būtina atlikti ašiškumo derinimą, kad išvengti “disbalanso”. Įrengimai, kurie nuo pat eksploatavimo pradžios teisingai ir kruopščiai suderinti, sulygiuoti, o vėliau prižiūrimi, tarnaus kur kas ilgiau, patikimiau ir žinoma pigiau. Įdomu tai, kad periodiškai atlikus ašiškumo suderinimą, įrangos sandariklių keitimas retėja iki 65%.
Nuotraukose kairėje įrenginys su nesuderintu ašiškumu, dešinėje po suderinimo. Infraraudonųjų spindulių nuotraukos aiškiai parodo temperatūrinius skirtumus “sulygiavus” įrenginį. Įrenginio, su nesuderintu ašiškumu, veleno mova kaista, dar labiau kaista variklio guolis ir jo korpusas su guoliaviete. Toks įrenginys daug energijos sunaudoja nugalint padidėjusias trinties jėgas dėl netinkamo ašiškumo suderinimo, vietoj to, kad atliktų jam paskirtą darbą. Įrengimo elementai daug greičiau nusidėvi ir kyla daug didesnė neplanuotų gedimų rizika. Atlikus įrengimų sulygiavimą, galima iš kart sutaupyti iki 10% energijos kaštų.
Lazerinis ašiškumo suderinimo metodas
Lazerinis ašiškumo suderinimo metodas kaip įrankis jau senokai yra tapęs tradiciniu. Jis pakeitė mechaninius prietaisus, kurie iki tol buvo pagrindiniai lygiuojant įrengimus. Lazeriniai matavimo įtaisai tapo universalūs įrengimų dydžiui, o matavimo tikslumas siekia 1 mikroną. Programinė įranga ir ekranas padeda įrenginius lygiuoti realiu laiku ir sekti derinimo rezultatą. Tai padeda sutrumpinti lygiavimo laiką ir išvengti žmogiškųjų klaidų, todėl tokie matavimai tampa pigesni ir tikslesni, lyginant su mechaniniais ar senesniais lazerinio derinimo metodais. Lazerinis matavimo metodas leidžia vienu metu nustatyti kompleksinius laisvumus įrenginyje, tokius kaip “minkšta koja”, pagrindo ar “varžto” laisvumą, bei atlikti įrenginių grandinės (“traukinio”) lygiavimą. Vienaip ar kitaip visi įrengimai, tiek matavimo tiek derinamieji, reikalauja naudotojo patirties ir profesionalumo. Šiuolaikiniai matavimo ir derinimo prietaisai pagreitina ir supaprastina darbą, tačiau esminės taisyklės, niuansai ir problemos lieka tos pačios. Didelė dalis stambios įrangos naudotojų ašiškumo suderinimą patiki specialistams, nes derinimo įrenginių įsigijimas patiems, darbuotojų apmokymas ir rezultato kokybė nėra greitai finansiškai atsiperkanti.
Nauda vartotojui
Kai ašiškumo suderinimas yra integruojamas į techninio aptarnavimo programas, siurblių remonto atvejai sumažėja iki 30%. Lygiagrečiai tai tiesiogiai atsispindi ir techninio aptarnavimo kaštų sumažėjime. Diagnostikos darbai, kaip ašių lygiavimas, vibrodiagnostika, hidraulinių parametrų sekimas, elektriniai matavimai, termografija ir kiti, smarkiai sumažina netikėtų problemų atsiradimą ir įrangos aptarnavimo kaštus, prailgina įrenginių tarnavimo laiką.
Atlikę variklio ir hidraulinės dalies ašių centravimo procedūrą pateikiame centravimo ataskaitą.