+370 41 500721

BENDRO POBŪDŽIO INFORMACIJA APIE SIURBLIUS, JŲ DARBO KREIVES, SIURBIAMUS SKYSČIUS IR T.T...

Mes padėsime Jums surasti siurblį (komplektą) gręžiniui. Prašome atsisiųsti ir užpildyti žemiau pridedamą formą kiek įmanoma tiksliau, kad galėtumėte su Jumis susisiekti ir pasiūlyti optimalų, geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį siurblį ar pilną komplektą.

Užpildžius formą, prašome ją išsiųsti mūsų įmonės darbuotojams.  

Siurbliams pagaminti naudojama didelė įvairovė kompozicinių medžiagų, kurių pagalba siurblys yra visiškai atsparus bet kokioms pumpuojamoms terpėms prie įvairių darbo temperatūrų.

Pateiktame PDF dokumente (paspauskite ant paveikslėlio) rasite medžiagų aprašymus ir cheminio suderinamumo su įvairiausiomis terpėmis prie skirtingų temperatūrų lentelę.

 

 

Siurbimo užduotims pramonėje dažnai reikia konkretaus siurblio ar sistemos sprendimo. Mes padėsime Jums surasti tiksliai tinkamą siurblį.
Prašome atsisiųsti ir užpildyti žemiau pridedamą formą kiek įmanoma tiksliau, kad galėtumėte su Jumis susisiekti ir pasiūlyti optimalų, geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį siurblį ar sistemą.

Užpildžius formą, prašome ją išsiųsti mūsų įmonės darbuotojams.

 

Išcentrinio siurblio užpildymas skysčiu yra pirmasis ir vienas svarbiausių dalykų, kurį turėtumėte padaryti prieš pradėdami jį naudoti.

Siurblio neužpildymas skysčiu arba nepilnas užpildymas sudaro 80 procentų išcentrinių siurblių problemų. Nors išcentriniai siurbliai yra palyginti nebrangūs, jūsų sistemos prastova dėl netinkamai veikiančio siurblio gali būti brangi.

KAS YRA SIURBLIO PASISIURBIMAS?

Kad išcentrinis siurblys veiktų tinkamai, turite jį užpildyti vandeniu.

Kai viskas atlikta teisingai, standartinis (ne savisiurbis) išcentrinis siurblys atrodo sekančiai.   

 

Siurblys siurbs tik tuo atveju, jei bus pašalintas oras. 

Daugelis išcentrinių siurblių nepritaikyti išpumpuoti garų ar dujų ir nuolatinio veikimo atveju bus sugadinta siurblio sparnuotė.

 

O KAIP SAVISIURBIO SIURBLIO ATVEJU?

Savisiurbiai siurbliai yra išcentrinių siurblių konstrukcijos tipo, siurbiančių oro ir vandens mišinį, kol pasiekiama visiškai tinkama siurbimo sąlyga. Savisiurbis siurblys padeda išspręsti oro esančio įsiurbimo vamzdžiuose problemą, sumaišydamas orą su vandeniu. Pašalinęs orą, siurblys ir toliau siurbs vandenį kaip standartinis išcentrinis siurblys.

Svarbu pažymėti, kad savisiurbiai siurbliai negali veikti be vandens.

 

Savisiurbio siurblio veikimo principo pagrindai demonstruojami video įraše žemiau:

 

Savisiurbio siurblio įsiurbimo problema demonstruojama video įraše žemiau:

 

KAIP UŽPILDYTI IŠCENTRINĮ SIURBLĮ?

Skirtingi siurbliai ir skirtingų parametrų sistemos reikalauja skirtingų žingsnių. Norėdami gauti daugiau informacijos, skaitykite savo siurblio vadovą.

 

KAI ĮSIURBIMAS YRA TEIGIAMAS, T.Y. SKYSČIO REZERVUARAS YRA VIRŠ SIURBLIO

 

Siurblio užpildymo žingsniai:

• lėtai atsukite įsiurbimo sklendę;
• atsukite siurbimo ir išleidimo vamzdynų oro išleidimo angas, kol per jas pumpuojamas skystis ištekės;
• užsukite oro išleidimo angas.

 

KAI SKYSČIO REZERVUARAS YRA ŽEMIAU SIURBLIO

 

Norint užpildyti siurblį šiuo atveju, reikia įrengti apatinį atbulinį vožtuvą ir išorinį skysčio tiekimo šaltinį siurblio užpildymui.

Siurblio užpildymo žingsniai:

• užsukite išleidimo sklendę;
• atsukite oro išleidimo kamščius siurblio korpuse;
• atsukite kraną išorinėje vandens tiekimo linijoje, kol iš ventiliacijos vožtuvų nepradės bėgti tik skystis;
• užsukite oro išleidimo vožtuvus;
• užsukite išorinės užpildymo linijos kraną.

 

Labai svarbu, kad prieš paleidimą ir eksploatavimą, išcentrinis siurblys būtų užpildytas skysčiu. Bet išcentrinių siurblių užpildymas gali būti problematiškas, taigi ar yra alternatyva? Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad atsakymas yra savisiurbis siurblys. Net jei jis nėra visiškai užpildytas skysčiu, jis vis tiek gali veikti ir tai yra privalumas. Tačiau jis turi savo trūkumų ir tam tikrų apribojimų.

 

KAS TAI YRA – SAVISIURBIS SIURBLYS?

Savisiurbiai siurbliai yra išcentrinių siurblių konstrukcijos tipo, siurbiančių oro ir vandens mišinį, kol pasiekiama visiškai tinkama siurbimo sąlyga.  Savisiurbis siurblys padeda išspręsti oro esančio įsiurbimo vamzdžiuose problemą, sumaišydamas orą su vandeniu. Pašalinęs orą, siurblys ir toliau siurbs vandenį kaip standartinis išcentrinis siurblys. Svarbu pažymėti, kad savisiurbiai siurbliai negali veikti be vandens. Jie gali dirbti su įvairiais skysčiais. Jie puikiai tinka srutoms, koroziniams ir skysčiams su kietomis medžiagomis.

 

VEIKIMO PRINCIPAS

Oras (geltonos rodyklės) nuvedamas į siurblį dėka neigiamo slėgio, kuris susidaro veikiant darbiniam ratui, ir emulguojamas siurblyje esančiu skysčiu (mėlynos rodyklės). Oro-skysčio emulsija įstumiama į paruošimo kamerą, kur oras atskiriamas nuo skysčio ir išleidžiamas per išleidimo vamzdį; sunkesnis už orą skystis cirkuliuoja toliau. Išleidus iš įsiurbimo vamzdžio visą orą, siurblys yra parengtas ir pradeda veikti kaip paprastas išcentrinis siurblys. Siurblys pritaikytas siurbti ir oro-skysčio mišinius. Atbulinis vožtuvas atlieka dvigubą funkciją: padeda išvengti įsiurbimo vamzdžio ištuštėjimo, kai siurblys išjungtas; atsitiktinio įsiurbimo vamzdžio ištuštėjimo atveju jis užtikrina pakankamą skysčio kiekį, reikalingą parengti siurblį darbui. Išleidimo vamzdis turi būti tuščias, kad per jį praeitų į siurblį per įsiurbimo vamzdį patekęs oras.

 

 

 

 

 

PRIVALUMAI

• Skysčių su kietomis dalelėmis siurbimas yra vienas iš svarbiausių jo pranašumų. Kai kurie savisiurbiai siurbliai gali siurbti skysčius su kietomis medžiagomis, kurių skersmuo iki 3 colių.
• Kitas privalumas, palyginus su panardinamu nuotekų siurbliu, yra galimybė siurbti skysčius, esant per atstumą nuo siurbimo vietos (rezervuaro, duobės, šulinio ir t.t…).

 

TRŪKUMAI

Neefektyvumas 

Trūkumas yra jo neefektyvumas, nes tarpai siurblyje turi būti didesni, kad būtų galima siurbti skysčius su kietomis medžiagomis, taip pat didesnis siurblio tūris, užtikrinantis savaiminį įsiurbimą.

Pakartotinio užpildymo būtinybė

Kaip ir kitų rūšių siurbliai, savisiurbiai siurbliai taip pat susiduria su įvairiomis nepertraukiamo veikimo problemomis. Pagrindinė išcentrinio siurblio problema kyla siurblio įsiurbimo pusėje. Prieš pradedant naudoti naują siurblį, reikia jį užpildyti. Informaciją apie šią procedūrą galima rasti kiekvieno siurblio naudojimo instrukcijoje. Po pirminio užpildymo pakartotinai reikia dar kartą atlikti šią procedūrą. Taip siekiama užtikrinti optimalų siurblio veikimą dėl įvairių veiksnių, tokių kaip skysčio išgarinimas pradinio užpildymo metu.

Nutekėjimas įsiurbimo atkarpoje

Kadangi savaiminio įsiurbimo atkarpoje slėgis visada yra žemesnis už atmosferos slėgį, joje gali atsirasti oro nutekėjimas. Idealiu atveju, kai siurblys veikia, būtina , kad įsiurbimo linijoje būtų užtikrintas 0,5 metro vakuumas.

Siurblys yra per toli nuo skysčio siurbimo šaltinio

Idealiausia siurblį pastatyti kuo arčiau siurbimo šaltinio. Paprastai didžiausias rekomenduojamas atstumas yra nuo 7,6 iki 9 metrų. Sistemos konstrukcija reikalauja, kad įsiurbimo vamzdžio ilgis būtų kuo mažesnis, kad būtų užtikrintas ilgas siurblio tarnavimo laikas. Kiekviename įsiurbimo vamzdyno skyriuje yra tam tikras oro tūris, kuris turi būti pašalintas, kai siurblys paleidžiamas. Geriausia praktika – sumažinti įsiurbimo laiką iki minimumo.

 

Siurblio darbo (našumo) kreivė paprastai yra vienas iš pirmųjų dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį prieš įsigydami siurblį ar jį eksploatuodami. Bet kaip jūs skaitote tarp visų tų keistų eilučių? Kaip jūs žinote, kad įsigijote tinkamą siurblį tinkamam darbui?

 

KAS YRA SIURBLIO DARBO KREIVĖ?

Trumpai tariant, siurblio darbo kreivė yra grafinis siurblio našumo vaizdas, pagrįstas gamintojo atliktais bandymais. Kiekvienas siurblys turi savo siurblio našumo kreivę. Tai pagrįsta siurblio galia ir sparnuotės dydžiu bei forma.

 

KODĖL NAUDOJAMA SIURBLIO DARBO KREIVĖ?

Suprasdami bet kurio siurblio darbo (našumo) kreivę, galite suprasti to siurblio veikimo ribas. Veikimas virš nurodyto diapazono ne tik sugadins siurblį, bet ir sukels nereikalingą prastovą.

 

KAIP SKAITYTI IŠCENTRINIO SIURBLIO DARBO KREIVĘ?

Siurblio kreivė rodo 2 svarbius parametrus – našumą (srautą) ir pakėlimą (slėgį).

 

NAŠUMAS

Našumas – yra srauto greitis, kuriuo skystis turi judėti visoje sistemoje. SI matavimo vienetų sistemoje jis matuojamas litrais per minutę arba kubiniais metrais per valandą (m3/h).
Skirtingas skystis turi skirtingą klampumą, todėl būtina suprasti kiekvieno jų tekėjimą.

Kaip pavyzdį paimkime gyvenamojo namo vandens šildymo sistemą. Per didelis srautas sukelia sistemoje triukšmą, o per mažas srautas reiškia nepakankamą šilumos kiekį kai kuriose jos vietose.

 

PAKĖLIMAS

Pakėlimas – tai bendras skysčio mechaninės energijos kiekis tam tikrame vamzdynų sistemos taške. Si matavimo vienetų  sistemoje nurodomas metrais. Kad siurblys galėtų perkelti vamzdžių sistema skystį, jam reikia sukurti pakankamą slėgio skirtumą, kad būtų išvengta pakėlimo sumažėjimo sistemoje dėl hidraulinių nuostolių, susidarančių vamzdyne dėl trinties, alkūnių, vožtuvų ir t.t…

 

SIURBLIO DARBO KREIVĖS SKAITYMAS

Trumpai tariant, siurblio kreivė parodo, kaip siurblys veikia bet kuriame savo darbo diapazono taške.

Kaip pavyzdį panagrinėkime siurblio BAV-150 darbo kreives. Žemiau pateikta diagrama parodo, kad esant našumui 100 litrų per minutę arba 6 m³/h , siurblys sukuria 3,5 metrų pakėlimą.

 

 

Žemiau pateikta diagrama parodo, kad esant 2 m pakėlimui, BAV -150 siurblio našumas (debitas) bus 140 litrų per minutę arba 8,4 m³/h.

 

 

Jei jūsų sistemos pakėlimo ir našumo darbo taškas yra nurodytoje siurblio darbo kreivėje arba žemiau jos, šio siurblio sistemos veikimui pakaks.

 

KAIP RASTI GERIAUSIĄ (AUKŠČIAUSIĄ) EFEKTYVUMO TAŠKĄ?

Paprastai tariant, geriausias efektyvumo taškas yra maždaug 70-85 procentai nuo siurblio kreivės pradžios. Svarbu atkreipti dėmesį, kad siurblys turėtų būti eksploatuojamas geriausio efektyvumo taške arba netoli jo. Aukščiausias efektyvumo taškas paprastai nurodomas siurblio naudojimo instrukcijoje arba pačioje siurblio darbo kreivės diagramoje. Neretai gamintojai aukščiausio efektyvumo darbo tašką nurodo vardinėje plokštelėje esančioje ant siurblio.

Siurblio darbo kreivės pavyzdys pateiktas žemiau. Kaip matyti iš pavyzdžio, siurbliui dirbant aukščiausiame efektyvumo taške (naudingo veikimo koeficientas – 66%), našumas Q – 130m³/h, pakėlimas H – 130m.

 

 

 

 

Visi žinome, kad kai siurblys veikia geriausiame (aukščiausiame) efektyvumo taške, yra mažiausia gedimo tikimybė, o jo tarnavimo laikas ilgiausias. Bet kas nutiks, kai mes eksploatuosime siurblį tokiomis sąlygomis – toli nuo jo aukščiausio efektyvumo taško? Kokios gali iškilti problemos?

 

AUKŠČIAUSIAS EFEKTYVUMO TAŠKAS IR YRA GERIAUSIAS SIURBLIO EKSPLOATAVIMO (DARBO) TAŠKAS

Svarbu pažymėti, kad efektyvumas nėra vienintelė priežastis, dėl kurios aukščiausias efektyvumo taškas turėtų būti tinkamiausias veikimo taškas, nors didesnis hidraulinis efektyvumas reiškia mažesnes sąnaudas pumpuojamo skysčio litrui (kubui) .

Kai siurblys pastoviai veikia kuo arčiau jo aukščiausio efektyvumo taško, tuo mažesnė gedimo tikimybė, todėl tikėtina, kad jo eksploatavimo trukmė bus ilgiausia. Ilgesnis siurblio eksploatavimo laikas be remonto reiškia – mažesnes sąnaudas ir trumpesnį jo atsipirkimo laiką. Naudodami siurblį sąlygomis kuo arčiau siurblio aukščiausio efektyvumo taško, jūs patirsite mažesnes eksploatavimo sąnaudas ir mažesnes priežiūros/keitimo išlaidas.

 

NEIGIAMI POVEIKIAI

Idealiomis sąlygomis siurblys veikia, kai optimalaus veikimo srauto ribos ne  didesnės nei  10% nuo aukščiausio efektyvumo taško. Nors stengiamasi nenukrypti nuo aukščiausio efektyvumo taško, iš tikrųjų realiomis sąlygomis dauguma siurblių veikia ribose, esančiose toliau nei 10% nuo aukščiausio efektyvumo taško  ir tai yra priimtina periodinio veikimo sąlygomis.

 

Kai siurblys ilgą laiką veikia per toli į kairę ar dešinę nuo jo aukščiausio efektyvumo taško, tai gali sukelti neigiamas pasekmes.

 

KAVITACIJA

Kavitaciją sukelia skysčio garų burbuliukai, kurie su didele jėga suyra ir ardo darbo rato paviršių. Priklausomai nuo jūsų siurblio, tai gali atsirasti, kai siurblys veikia darbo kreivėje į dešinę pusę nuo aukščiausio efektyvumo taško. Kitaip tariant, kavitacija gali atsirasti, kai padidinamas siurblio darbo krūvis, siekiant siurbti daugiau skysčio.

Daugumai išcentrinių siurblių, srautui padidėjus už aukščiausio efektyvumo taško ribų, taip pat padidėja reikalingas grynasis teigiamas įsiurbimo aukštis (NPSHr). Kai NPSHr riba viršija galimą grynąją teigiamą įsiurbimo reikšmę (NPSHa), susidarys daugiau garų burbuliukų ir atsiras kavitacija.

 

VIBRACIJA

Daugybė veiksnių, įskaitant kavitaciją, gali sukelti vibraciją ir tai gali sukelti veleno lenkimo momentus, todėl gali sumažėti siurblio našumas ir atsirasti veleno sugadinimo rizika. Didelė vibracija gali kilti, kai siurbliai veikia per toli į dešinę nuo aukščiausio efektyvumo taško.  Tai taip pat vibracija gali atsirasti dėl didesnių guolių apkrovų susijusių su siurblio darbu.

 

DARBO RATO PAŽEIDIMAS

Kaip minėta aukščiau, kavitacija daro žalą sparnuotei, o dėl per didelės vibracijos rotorius gali susiliesti su korpusu. Kai kavitacijos pradžioje susidarę garų burbuliukai migruoja į aukštesnio slėgio sparnuotės sritis, jie su pakankama jėga sprogsta, tuo pačiu smūginės bangos atplėšia molekules nuo darbo rato metalo, palikdamos signalinius kavitacijos ženklus – duobutes ir eroziją.

 

ĮSIURBIMO IR IŠLEIDIMO RECIRKULIACIJA

Priklausomai nuo hidraulinės siurblio konstrukcijos, įsiurbimo ir išleidimo recirkuliacija vyksta, kai skystis netinkamai teka per siurblį. Šis reiškinys sukelia didelį veikimo nestabilumą ir gali sumažinti srautą. Dėl siurbimo ar išleidimo recirkuliacijos daroma žala panaši į kavitaciją ir gali sukelti siurblio gedimą, kai sparnuotės mentės dėl  metalo nuovargio  nutrūksta.

 

TRUMPESNIS GUOLIŲ IR SANDARIKLIŲ TARNAVIMO LAIKAS

Dėl recirkuliacijos ir kavitacijos gali sumažėti guolio ir sandariklio tarnavimo laikas ir ko pasekoje padidės priežiūros išlaidos, nes šiuos komponentus reikės dažnai pakeisti. Rotoriaus nestabilumas, atsirandantis dirbant ne aukščiausio efektyvumo sąlygomis, gali sugadinti veleną, priešlaikinį sandariklio susidėvėjimą, gedimą ar tiesiog sukelti aukštesnę guolio temperatūrą, dėl ko sutrinka tepimas ir guolis sugenda.

 

 

IŠVADA

Siekiant didesnio efektyvumo, neretai naudotojai atlieka siurblio srauto ir slėgio reguliavimą sklendžių pagalba ir pan., siekiant, kad jo aukščiausio efektyvumo taškas sutaptų su siurbimo sistemos darbo tašku. Būtinas atsargumas, kai tai daroma. Jei kyla abejonės, kad tai gali sukelti kavitaciją ar recirkuliaciją,  visada išnagrinėkite siurblio darbo kreivę, arba kreipkitės į mūsų įmonės pardavimų ir serviso specialistus.

 

 

KAS YRA KLAMPUMAS?

Klampumas dažnai vadinamas skysčio storiu. Paprasčiausias pavyzdys: vanduo (mažo klampumo) ir medus (didelis klampumas). Tačiau šis apibrėžimas gali būti klaidinantis, kai žiūrime į skirtingo tankio skysčius.

Molekuliniame lygmenyje klampumas yra skirtingų skysčio molekulių sąveikos rezultatas. Tai taip pat gali būti suprantama kaip skysčio molekulių trintis. Kaip ir trinties tarp judančių kietų medžiagų atveju, klampumas lems energiją, reikalingą skysčio tekėjimui. Klampumui priešinga sąvoka yra takumas.

Klampumas matuojamas Paskal-sekundėmis (Pa*s) arba puazais (P). Skystis, kurio klampumas lygus 1 Pa*s, patalpinus jį tarp dviejų plokštelių ir vieną jų stumiant taip, kad susidarytų vieno paskalio šlyties įtampa, šis per sekundę nukeliauja kelią, lygų atstumui tarp plokštelių. 1 puazas yra lygus 0,1 Pa*s.

Specifinis skysčio, dujų ar kietosios medžiagos sunkis yra jo tankis, padalytas iš vandens tankio. Kadangi vandens tankis yra 1 g/cm3 (1 g/ml), savitasis svoris yra be matmens reikšmė, iš esmės lygi tankiui. Bet kokio skysčio kinematinis klampumas centimetrais padidina X savitąjį sunkumą = dinaminę klampą centipoise. Vandenį konvertuoti iš centistoksų į centipoise yra nesunku, nes vandens savitasis sunkis yra 1. Kinematinis vandens klampumas, esant 21º Celsijaus, yra 1 centistokas, o dinaminis klampumas yra 1 centipoise. 20º Celsijaus temperatūroje medaus tankis yra 1,42 g/ml (savitasis sunkis 1,42). Jo dinaminis klampumas yra 10 000 cP, taigi kinematinis klampumas yra 10 000 cP / 1,42 = 7,042 cSt.

Kai kurie perskaičiavimo koeficientai:

100 centipoise (cP) = 1 Poise (P)
1 centipoise (cP) = 1 mPa s (milipascal sekundė)
1 Poise (P) = 0,1 Pa s (Paskalio sekundė)
Centipoise (cP) = Centistoke (cSt) x Savitasis sunkis

 

KAIP SKYSČIO KLAMPUMAS ĮTAKOJA SIURBLIO PASIRINKIMĄ?

Vienas iš svarbiausių aspektų, kurį reikia suprasti prieš pasirenkant siurblį, yra skysčio, kuris bus pumpuojamas, klampumas. Skysčio klampumas ar jo sluoksnio storis turės įtakos tam, kaip jis elgsis siurblyje. Tačiau čia viskas tampa sudėtinga, nes skysčių klampumas skirtingomis sąlygomis (pvz. keičiantis temperatūrai) gali kisti.

Paprastai skysčiai skirstomi į keturias pagrindines grupes:

NIUTONO SKYSČIAI

Klampumas išlieka pastovus, nepriklausomai nuo šlyties greičio ar sujudėjimo pokyčių. Didėjant siurblio sukimosi greičiui, proporcingai didėja ir srautas. Nesvarbu, kaip greitai jie juda, jie teka vienodai.

Tipiški Niutono skysčiai:

• vanduo
• mineraliniai aliejai
• alkoholis
• angliavandeniliai

 

PSEUDOPLASTINIAI SKYSČIAI

Klampumas mažėja didėjant šlyties greičiui, tačiau pradinis klampumas gali būti pakankamai didelis, kad srautas prasidėtų įprastoje siurbimo sistemoje. Imdami pomidorų pastą kaip pavyzdį, turėsite suplakti buteliuką, kol pomidorų pasta pradės judėti, tačiau, kai ji juda, ji lengvai teka.

Tipiški pseudoplastiniai skysčiai:

• pomidorų pasta
• latekso dažai
• losjonai

 

DILATANTINIAI SKYSČIAI

Skysčio klampumas didėja maišant, kol jie tampa beveik vientisos beveik tvirtos masės. Dėl to siurbliai gali sustoti.

Tipiški pavyzdžiai:

• srutos
• molis
• grietinėlės
• sviestas

 

TIKSOTROPINIAI SKYSČIAI

Kaip ir pseudoplastinių skysčių atveju klampumas mažėja, didėjant šlyties greičiui arba maišant. Kai maišymas sustabdomas arba sumažinamas, prasideda histerezė ir padidėja klampumas. Dažnai klampumas negrįš į pradinę vertę.

Tipiški tiksotropiniai skysčiai:

• muilai
• smalos
• klijai
• rašalai
• riešutų sviestas

 

 

KAS SVARBIAUSIA ŽINOTI APIE  KLAMPUMĄ RENKANTIS SIURBLĮ?

Klampumas iš esmės yra atsparumas tekėjimui ir tai turi įtakos siurbliams. Jei ant jūsų rankų yra labai klampus, lipnus skystis, jis prikimba ir jį pašalinti yra daug sunkiau nei skystį, kurio klampumas mažas. Tas pats siurblyje, kur skysčiui judėti naudojamas darbo ratas. Jei siurbiate skysčius, pavyzdžiui, variklio alyvą, kurie prilimpa prie sparnuotės paviršiaus, tai yra problema, į kurią reikia atsižvelgti. Kinematinis klampumas yra tikras fizinis veiksnys, darantis įtaką siurblio kreivėms, taigi ir siurblio pasirinkimui. Kinematinis klampumas žymimas centistokais (cSt) ir matuojamas mm2/s. Remiantis aukščiau pateikta lentele, vandens klampumas yra 1 cSt esant 20 ° C, o variklinės alyvos SAE 30 klampumas yra  440 cSt toje pačioje temperatūroje.

 

KLAMPUMO VIZUALUS IDENTIFIKAVIMAS

Suprantama, kad yra labai daug skysčių, kurių techniniai duomenys ne visada gali būti akivaizdūs, todėl galite peržiūrėti šiuos video filmukus, kad galėtume geriau suprasti klampumo dydžių skirtumus.

 

100 cP

 

500 cP

 

1000 cP

 

5000 cP

 

10000 cP

Išcentrinis siurblys yra labiausiai naudojamas siurblių tipas pasaulyje. Principas yra paprastas, gerai aprašytas ir kruopščiai patikrintas, o siurblys yra tvirtas, efektyvus ir palyginti nebrangus.

Teigiamo darbo tūrio siurbliai veikia, priversdami perkelti fiksuotą skysčio kiekį iš siurblio įleidimo į siurblio išleidimo zoną. Teigiamo tūrio siurbliai dažnai naudojami hidraulinėse sistemose, esant slėgiui iki 345 barų. Kaip vienas iš pavyzdžių – rotorinis kumštelinis siurblys yra teigiamo darbo tūrio siurblys, pasižymintis puikiomis sanitarinėmis savybėmis, aukštu efektyvumu, patikimumu, atsparumu korozijai ir geromis valymo ir sterilizavimo vietoje savybėmis.

Prieš pasirenkant darbui tinkamą siurblį, reikia įvertinti:

• koks reikalingas pakėlimas (slėgis);
• pageidaujamas našumas (debitas);
• įsiurbimo aukštis;
• skysčio charakteristikos (temperatūra, korozinės savybės, pH reikšmė, klampumas, tankis, abrazyvinės dalelės ir kt.);
• vamzdynų sistema (ilgis, skersmuo, alkūnės, vožtuvai, sklendės ir t.t..), kad teisingai nustatyti siurblio darbo tašką: našumą ir slėgį.

 

PAGRINDINIS PALYGINIMAS

ĮVADAS

Šiandien kiekvienai pramonės šakai reikalingas siurblys. Nuo maisto pramonės iki naftos gavybos siurbliai vaidina svarbų vaidmenį, palaikant mūsų gyvenimo lygį. Norint, kad vamzdžiais būtų perpumpuojami skysčiai, būtini siurbliai. Vamzdžiuose pernešamas skystis, o siurbliai tam tiekia energiją. Kadangi vamzdynai ir siurbliai veikia kartu, jie turi būti apgalvoti ir suprojektuoti kaip integruota viena sistema. Pakeiskite vieną šios sistemos dalį ir ji gali tapti ne tokia efektyvi.

Šiame vadove stengsimės pateikti informaciją kuo paprasčiau. Atminkite, kad siurbimo sistemos yra grynai techninio pobūdžio. Kiekvienas vamzdžio ilgis, skersmuo, alkūnė, vožtuvas, siurblio aukštis virš ar žemiau rezervuaro, skysčio klampumas, temperatūra turi įtakos optimaliam sistemos našumui ir slėgiui.

Apžvelgsime pagrindines siurblių dalis, tipus ir pramonės šakas, kuriose jie naudojami.

Tikimės, kad šis vadovas Jums bus naudingas. Kai ateis laikas planuoti naują siurbimo sistemą, ar pakeisti, suremontuoti jau esančią, galite pasikliauti mūsų įmonės specialistais, kad optimalaus siurblio, sistemos parinkimo ir sumontavimo  darbus galėtumėte atlikti teisingai iš karto.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAIP VEIKIA SIURBLYS

Siurbliai sukuria vakuumą, kuriame aplinkos oro slėgis priverčia skystį judėti. Visi siurbliai veikia, sukurdami žemo slėgio zonas.
Išcentriniame siurblyje išcentrinė jėga pagreitina vandens judėjimą į darbo rato išorę, sukurdama žemą slėgį sparnuotės centre. Naudojant stūmoklinius siurblius, stūmoklio kilimas-leidimasis sukuria vakuumą. Krumpliaratiniuose, kai dantračiai užsikabina vieni už kitų ir atsiskiria, susidaro vakuumas. Slėgio skirtumas sukuria įsiurbimą. Skystis, esant didesniam slėgiui, pateks į mažesnio slėgio sritį.

 

 

 

 

 

SIURBLIŲ SLĖGIO TERMINOLOGIJA

ATMOSFEROS SLĖGIS
Jūros lygyje oro slėgis aplink mus veikia 1,01325 bar. Vieną mėgintuvėlio galą įmerkus į vandenį ir sudarius idealų vakuumą kitame gale, 1,01325 bar galėtų laikyti 10.29 metrų aukščio vandens stulpą. Tačiau tai įmanoma pasiekti tik jūros lygyje ir esant puikiam vakuumui. Išcentriniai siurbliai gali įsiurbti vandenį ne daugiau kaip apie 9 metrus jūros lygyje.

Pakėlimas – pakėlimas nurodo aukštį, į kurį siurblys gali pakelti skystį ir kurį galima apskaičiuoti H (metrais) = slėgis kPa / (9,8 x savitasis sunkis).

Statinis siurbimo aukštis – vertikalus atstumas tarp siurblio vidurio linijos ir lygio, iki kurio pumpuojamas skystis.

Įsiurbimo aukštis – atstumas tarp skysčio (paviršiaus) patekimo į siurbimo liniją (įsiurbimo) lygio iki siurblio vidurio linijos aukščio, kai siurblys yra aukščiau rezervuaro.

Vakuumas – apibrėžiamas kaip bet koks slėgis mažesnis nei atmosferos slėgis. Kiekvienas siurblys sukuria vakuumą, į kurį skysčiai patenka esant atmosferos slėgiui.

Siurbliai įvairiais būdais sukuria žemą slėgį ar įsiurbimą, pagal tai ir nustatomas siurblio tipas. Besisukantys siurbliai naudoja išcentrinę jėgą skysčiui pagreitinti, sukurdami žemą slėgį sparnuotės centre.

Teigiamo tūrio siurbliuose naudojami stūmokliai, ar diafragmos, norint išstumti skystį ir sukurti vakuumą.

 

 

 

SIURBLIO VEIKIMAS

Siurbliai turi griežtas veikimo ribas ir tikslias sąlygas, kuriomis jie turi veikti, kad sukurtų geriausią efektyvumo tašką. Kiekvienas siurblys turi diagramą (darbo kreivę), rodančią efektyvumo kreives ir kaip pasiekti aukščiausią efektyvumo tašką. Siurblių gamintojai apskaičiuoja našumo kreives su manometru ir srauto matuokliu, prijungtu prie išleidimo angos, kad surastų optimalias vamzdynų, skysčio tipo ir pakėlimo konfigūracijas. Našumo dydžius galima apskaičiuoti bet kuriai pakėlimo reikšmei.

Pasirenkant siurblį reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jis dirbs su tokiu našumu, su kuriuo leis jo spaudimas slėgio vamzdyne. Labai gerai, kai siurblio darbo taškas (Q,H) atitinka maksimaliam naudingumo siurblio koeficientui. Viršijus darbo našumo reikšmei, padidėja siurblio galios poreikis ir gali pasireikšti kavitacijos reiškinys siurblio įsiurbimo zonoje ir siurblio viduje. Sumažinus našumą iki nulio, pvz., didėjantis pasipriešinimas iš įsiurbimo pusės gali iššaukti skysčio kaitinimo reiškinį siurblio viduje.

Siurblio našumą ir jo veikimo efektyvumą įtakojantys veiksniai:

• kaip aukštai siurblys įrengtas virš vandens šaltinio (statinis įsiurbimo aukštis);
• kaip aukštai išleidimo galas yra virš siurblio (statinis pakėlimo aukštis);
• koks vamzdyno skysčio praleidžiamumas litrais per minutę ar m³ per valandą;
• trinties (hidrauliniai) nuostoliai dėl skysčio klampumo, žarnos ar vamzdžio tipo ir ilgio;
• aukštis virš jūros lygio, kur siurblys veiks;
• skysčio išmetimo aukštis virš siurblio;
• redukcijos, jungtys, alkūnės ir vožtuvai.

Kaip matote, siurblį veikia keli faktoriai, kurie daro tiesioginę įtaką jo veikimui. Kiekvienas iš jų turi matematinį skaičiavimą, kuris padeda apibrėžti kiekvieno siurblio darbo aukščiausią efektyvumo tašką.

Gamintojo pateikiamos siurblio darbo kreivės – pirminė informacija, padedanti jums pasirinkti ir tinkamai įdiegti siurblį.

 

 

 

PAGRINDINĖS SIURBLIŲ KONSTRUKCIJOS DALYS

Nors siurbliai yra visokių formų, dydžių ir konfigūracijų, daugumą siurblių sudaro penki pagrindiniai komponentai.

Korpusas – tai išorinis apvalkalas arba korpusas, uždengiantis siurblį.

Skysčio išstūmimo įtaisas (darbo ratas, krumpliaračiai, sraigtas, stūmoklis, membrana) – du pagrindiniai skysčio judėjimo būdai yra išcentrinis ir teigiamasis poslinkis.
Išcentriniuose siurbliuose sparnuotės (darbo ratai) yra besisukantys diskai su pritvirtintomis briaunomis ar mentėmis. Jie greitai sukasi pagreitindami skysčio išėjimą į išleidimo angą.
Teigiamo darbinio tūrio siurbliuose naudojami skirtingi tipai: stūmokliai, krumpliaračiai, membranos skysčiams siurbti.

Guoliai – mechaninė atrama, leidžianti nuolat sukti darbo ratą, sumažinti sukimosi trintis ir atlaikyti apkrovas siurblio mazguose.

Ašis (stebulė) – centrinė darbo rato dalis, pritvirtinta prie guolio mazgo. Tai yra darbo rato sukimosi energijos šaltinis išcentriniuose siurbliuose.

Sandariklis – apsaugo guolio mazgą nuo užteršimo, taip pat sulaiko skysčius siurblio viduje nuo ištekėjimo, tuo pačiu leidžiant velenui suktis ar stumti-traukti, priklausomai nuo siurblio tipo.

 

 

SIURBLIŲ NAUDOJIMO SRITYS

Siurblių randame kiekvienoje šiuolaikinio gyvenimo srityje. Tai yra būtina įranga, tiekiant ir šalinant vandenį, gaminant prekes, produktus, gesinant gaisrus ir t.t…

Bendrosios sritys, kurios neįmanomos be siurblių naudojimo:
• Pramonė
• Kasyba, naftos ir dujų gavyba
• Pastatai
• Maisto gamyba

Kiekvienoje pramonės šakoje yra daugybė siurblių tipų ir modelių, priklausomai nuo judančio skysčio kiekio ir tipo. Pažvelkime į keletą kiekvienos pramonės šakoje naudojamų siurblių pavyzdžių.

 

 

PRAMONĖ

Pramoniniai siurbliai gaminami taip, kad būtų atsparūs koroziniam ar chemiškai agresyvių medžiagų poveikiui, ypač aukštai ar žemai temperatūrai, aukštam slėgiui ir nuolatiniam naudojimui. Siurblio medžiagos ir konstrukcija skiriasi priklausomai nuo pumpuojamų skysčių ir aplinkos. Siurbliai, naudojami pramonės reikmėms, apima ir išcentrinio, ir teigiamo darbinio tūrio tipo siurblius. Siurbliai pritaikomi pagal poreikius – užtikrina pramonės procesų patikimumą. Kiekvienas pramonės sektorius gamybos technologijoms ir visų komponentų medžiagoms kelia aukštus reikalavimus. Todėl siurblių gamintojai kuria konkretiems poreikiams pritaikytus gaminius, užtikrinančius labai efektyvius, saugius ir patikimus gamybos procesus. Pavyzdžiui, maisto pramonei skirti siurbliai padeda maisto pramonės įmonėms įgyvendinti kritinius kokybės ir higienos standartus.

 

 

 

 

KASYBA, NAFTOS IR DUJŲ GAVYBA

Daugumoje kasybos darbų visada kyla problemos su vandeniu trykštančiu iš požeminių šaltinių. Kalnakasybos siurbliai turi būti pakankamai patvarūs, kad būtų galima siurbti ne tik vandenį, bet ir purvą bei uolienas. Šie siurbliai yra „purvo“ tipo siurbliai, sukurti tam, kad pro siurblį galėtų praeiti akmenys, grumstai nepažeisdami sparnuotės. Naftos ir dujų pramonėje naudojami įvairūs siurbliai dėl skirtingo skysčių tankio, pavyzdžiui, žalios naftos, distiliatų, dujų ir suspensijų. Kartu su pumpuojama terpe yra įvairių korozinių ir toksiškų dujų, tokių kaip sieros ar vandenilio sulfidas. Sieros sulfidas pažeidžia geležį, todėl šie siurbliai yra gaminami iš specialių medžiagų.

 

 

 

PASTATAI

Daugiaaukščiuose, komercinės, gamybinės paskirties pastatuose, sandėliuose plačiai naudojami išcentriniai siurbliai, kurie užtikrina reikiamą vandens slėgį, ar yra priešgaisrinės sistemos neatsiejama dalis. Siurbliai taip pat perkelia kanalizacijos vandenį į centrines kanalizacijos linijas.

 

 

 

 

 

 

 

MAISTO GAMYBA

Kiekvienam maisto prekių parduotuvėje rastam padažo ar aliejaus buteliui gaminti ir pakuoti reikalingas maistinis siurblys. Maisto gamybos įmonėms daugumoje procesų reikalingi siurbliai. Pvz., auginant šviežias daržoves, supjaustytos daržovės dezinfekuojamos, siurbiant per chloruotą uždarą garų sistemą.

Konservų gamybos pramonėje reikalingi siurbliai, kurie apdorotų garą ir verdančius skysčius, tokius kaip sriuba ir troškiniai. Įmonėse, kuriose gaminami šaldyti maisto produktai, kriogeniniai siurbliai siurbia skystą azotą ar kitas suslėgtas dujas žemesnėje nei užšalimo temperatūroje.

Maisto pramonės siurbliai nėra skirti vien skysčiams siurbti. Jie turi perkelti miltelius, granuliuotas kietąsias medžiagas, nesmulkintus grūdus ir gatavas kruopas, nepažeisdami produktų.

 

 

 

 

 

 

SIURBLIŲ KATEGORIJOS, TIPAI IR KONFIGŪRACIJOS

Siurbliai skirstomi į kategorijas pagal tai, kaip jie pumpuoja skysčius. Dvi pagrindinės kategorijos yra: rotodinaminis ir teigiamas poslinkis (teigiamo darbinio tūrio siurbliai).

Rotodinaminiai siurbliai skysčiams pumpuoti naudoja išcentrinę jėgą ir paprastai vadinami išcentriniais siurbliais.

Teigiamo tūrio siurbliai išstumia skysčio kiekį su kiekvienu siurbimo elementų apsisukimu ir turi du pagrindinius pogrupius: stūmokliniai ir rotaciniai. Šios kategorijos toliau klasifikuojamos pagal tai, kaip skystis yra perkeliamas.

Žemiau pateiktas pagrindinis siurblių klasifikacijų suskirstymas priklausomai nuo konstrukcijos.

Teigiamo darbinio tūrio siurbliai geriausiai veikia, esant didelės klampos skysčiams, nes išcentrinis siurblys tampa labai neveiksmingas net esant nedideliam klampumui.

 

• ROTODINAMINIAI SIURBLIAI

– Išcentriniai siurbliai

• Horizontalūs dvipusio įėjimo (split case tipo)
• Magnetinės pavaros siurbliai
• Savisiurbiai
• Vienos pakopos, galinio siurbimo
• Purvo
• Panardinami drenažo, nuotekų
• Sausai statomi panardinami
• Vertikalūs, horizontalūs daugiapakopiai
• Vertikalios turbinos

• TEIGIAMO DARBINIO TŪRIO SIURBLIAI

– Grįžtamojo veikimo siurbliai

• Diafragminiai
• Dvipusio veikimo
• Stūmokliniai arba plunžeriniai

– Rotoriniai (sukamosios pavaros) siurbliai

• Krumpliaratiniai
• Kumšteliniai
• Peristaltiniai
• Sraigtiniai siurbliai

 

 

Kitas skirtumas tarp išcentrinių ir teigiamo darbinio tūrio perkėlimo siurblių yra tai, kaip jie išleidžia savo pumpuojamą turinį. Teigiamo darbinio tūrio perkėlimo siurbliai paprastai turi pulsuojantį srautą arba periodus, kai nėra srauto, tuo tarpu rotodinaminiai siurbliai turi tęstinį (nuolatinį) srautą.

 

Kiti siurblių klasifikavimo veiksniai yra šie:

• ar skysčio tiekimas yra pastovus, ar kintantis tam tikru greičiu;
• taikymo rūšis;
• medžiagos, iš kurių jie yra pagaminti;
• skystų skysčių ar medžiagų, kurias jie pumpuoja, rūšis, t.y.  koks siurbiamos terpės: tankis, klampumas, temperatūra, pH dydis, abrazyvinių dalelių koncentracija ir t.t…
• konstrukcijos ypatybės.

Nors vamzdžiai, einantys iš šaltinio į siurblį, yra vadinami „įsiurbimo linijomis“, siurbliai „nesiurbia“ skysčio, jie jį tik stumia. Siurblys sukuria vakuumą, į kurį skystis teka priverstinai dėl atmosferos slėgio, tokio pat kaip, naudojant geriamąjį šiaudą ar dulkių siurblį. Pvz., Išcentriniai siurbliai sukuria žemą slėgį darbo rato centre, o oro slėgis per įsiurbimo liniją (vamzdį) stumia skystį į siurblį.

 

Dabar pažvelkime išsamiau į kiekvieną siurblio tipą.

 

IŠCENTRINIAI SIURBLIAI

Horizontalūs „Split Case“ siurbliai turi konstrukcinę savybę, leidžiančią atsukti viršutinį korpusą ir nuimti, kad būtų galima lengviau patikrinti, prižiūrėti ar pakeisti sparnuotę, neatjungiant vamzdynų ar nekeičiant ašies lygiavimo. Ši prieiga yra ypač svarbi sunkiems pramoniniams siurbliams ir ribotos erdvės vietoms.

Split case korpuso siurbliuose gali būti keli darbo ratai arba pakopos, kad būtų sukurtas aukštesnis pakėlimas. Guoliai, esantys abiejuose veleno galuose, palaiko darbo rato balansą. Šiuose siurbliuose naudojami uždaro tipo darbo ratai su dviem priešingais centrais , iš kurių kiekvienas gauna pusę srauto, tuo pačiu balansuodami ašinę jėgą.
Horizontalūs split tipo siurbliai geriausiai tinka tais atvejais, kai reikalinga didelis našumas ir aukštas pakėlimas, kai skystyje nėra kietų medžiagų. Pavyzdžiui, naudojami tokiuose įrenginiuose kaip katilai ir aušinimo bokštai.

 

 

 

„Magnetic Drive“ (magnetinės movos) siurbliai, sujungti su varikliu magnetiškai, o ne naudojant tiesioginį mechaninį veleną. Šie siurbliai yra labai svarbūs cheminiuose gamybos procesuose, skirti pumpuoti chemiškai agresyvius, korozinius skysčius. Skirti pramonės šakoms , kuriose turi būti užtikrintas nuolatinis nepertraukiamas procesas. Šio tipo siurbliuose nėra sandariklių, kurie galėtų būti pažeisti agresyvių skysčių ir taip būtų sukeltas skysčių nutekėjimas. Tačiau „Mag“ pavaros siurbliai veikia tik su skysčiais, kuriuose nėra suspenduotų kietų medžiagų. Nors jie yra brangesni nei siurbliai su mechaniniais sandarikliais, tačiau per visą siurblio eksploatavimo laiką bus sutaupyta lėšų, sumažinus techninės priežiūros ir gamybos prastovas.

 

 

Savisiurbiai siurbliai yra išcentrinių siurblių konstrukcijos tipo, siurbiančių oro ir vandens mišinį, kol pasiekiama visiškai tinkama siurbimo sąlyga. Naudodamas skystį likusį kameroje, darbo ratas išstumia orą iš korpuso, sukurdamas vakuumą ir tuo pačiu užtikrindamas įsiurbimą, kuris pripildo siurblį. Privalumas yra tai, kad siurblys yra sausai statomas ir lengvai prižiūrimas. Savisiurbio siurblio pritaikymas gana platus, įskaitant kanalizaciją, statybinį vandens pašalinimą, srutas ir likviduojant potvynių padarinius. Kai kurie siurbliai gali siurbti kietąsias medžiagas, kurių skersmuo iki trijų colių.

 

 

 

Vienpakopiai, galinio siurbimo siurbliai yra labiausiai paplitę išcentriniai siurbliai. Galimi įvairiausi dydžiai, ratų tipai ir sukeliamas slėgis. Jie geriausiai pumpuoja mažo klampumo skysčius be kietų medžiagų.
Skystis patenka į siurblį lygiagrečiai su pavaros velenu priešingame variklio ar pavaros gale. Skystis liečiasi su besisukančio darbo rato centru, o mentės greitina skystį radialiniu būdu 90 laipsnių kampu į išleidimo angą. Skysčio slėgis padidėja dėl darbo rato išcentrinės jėgos, tačiau slėgio dydis priklauso nuo darbo rato tipo, formos, įsiurbimo ir išleidimo angų dydžio bei veleno apsisukimų (sukimosi greičio).

 

 

 

Pulpos (purvo, srutų) siurbliai yra kalnakasybos pramonės “darbiniai arkliai”. Tai yra tvirti siurbliai, paprastai pagaminti iš storo ketaus ir atsparūs abrazyviniams skysčiams, sumaišytiems su tokiomis kietosiomis medžiagomis kaip betonas, purvas ir kitos klampios, abrazyvinės medžiagos. Korpusas turi keičiamą guminę dangą arba pamušalą, kad apsaugotų metalą nuo pažeidimų. Darbaračio sparneliai yra trumpesni, kad būtų galima siurbti skysčius su akmenimis ir kietomis medžiagomis nepažeidžiant sistemos.

 

 

 

 

 

Panardinami siurbliai yra žemiau skysčių, kuriuos jie siurbia, paviršiaus, įrengiami paprastai rezervuaruose ar šuliniuose. Siurblio variklis yra hermetiškai uždarytas ir glaudžiai sujungtas su siurbliu . Jie turi pranašumą, kad yra savisiurbiai, tačiau jų priežiūra ir aptarnavimas yra problematiškesnis. Panardinami siurbliai taip pat vadinami lietaus drenažo siurbliais, nuotekų siurbliais ir fekaliniais siurbliais. Efektyviai naudojami statybose, komercinėse, buitinėse, komunalinėse, buitinėse, pramonės ir lietaus nuotekų sistemose, siurbiant gręžinių vandenį, lietaus vandenį, nuotekas, gamybines, maisto atliekas, chemikalus, korozinius skysčius. Jie būna įvairių dydžių ir darbo ratų tipų, atsižvelgiant į skysčio klampumą, su skysčių pumpuojamų kietųjų medžiagų tipą, dydį ir koncentraciją.

Panardinamas sausai statomas siurblys skiriasi nuo įprasto panardinamojo siurblio tuo, kad gali veikti tiek virš, tiek žemiau skysčio lygio. Jie skirti nusausinti tose vietose, kurias vanduo užlieja tik retkarčiais. Įprastas panardinamas siurblys , esant tokioms sąlygoms, paprasčiausiai perkais ir sudegs. Sausai statomuose panardinamuose siurbliuose variklio korpusas užpildytas aušinimo alyva.

 

 

 

 

 

Vertikalūs daugiapakopiai siurbliai – tai yra išcentriniai siurbliai su keliais darbo ratais, išdėstytais nuosekliai ant to paties veleno viename korpuse. Skysčio slėgis padidėja, kai jis išeina iš kiekvienos sparnuotės kameros ar pakopos. Kuo daugiau pakopų turi siurblys, tuo didesnis išleidimo slėgis.

Vertikaliems daugiapakopiams siurbliams montuoti reikia mažiau vietos. Siurblys naudoja tik vieną variklį kelioms pakopoms ir yra geriausiai tinkamas bet kokio švaraus skysčio slėgiui padidinti. Praktinis pritaikymas apima vandens slėgio didinimą pastatuose, lengvojo pramoninio vandens tiekimą, plovimo ir valymo sistemas, tokias kaip automobilių plovyklos, laistymo sistemos ir aušinimo tepalų tiekimą staklėms (pvz., metalo apdirbimo procesuose).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vertikalūs turbininiai siurbliai pirmiausia skirti siurbti vandenį iš kasybos giluminių šulinių ir žemės ūkio drėkinimui ten, kur reikalingas didelis pakėlimas ir slėgis. Įrenginį sudaro variklis viršuje, išvadas žemiau jo ir viena ar daugiau flanšinių kolonų, kuriose yra pavaros velenas, ir viena ar kelios darbo kameros ar pakopos. Paprastai įsiurbimo kolonos apačioje yra filtras skirtas filtruoti akmenis ir šiukšles.
Vertikalūs turbininiai siurbliai naudojami mažoms, vieno siurblio komercinėms reikmėms, taip pat didelėms, su keletu siurblių komunalinėms vandentiekio sistemoms. Vienas trūkumas yra didelis aukštis, kuris reikalingas siurblio montavimui ir priežiūrai. Šių siurblių pranašumas yra tas, kad jie lengvai pritaikomi ir labai efektyvūs, užtikrinant aukštą pakėlimą, esant mažam našumui.

 

 

 

 

TEIGIAMO DARBINIO TŪRIO  SIURBLIAI

Šio tipo siurblys veikia, įtraukiant skystį, užpildydamas ertmę ir išstumdamas tą patį skysčio tūrį, tiekdamas pastovų skysčio kiekį kiekvienam ciklui, kurį siurblys atlieka, nepriklausomai nuo slėgio ar pakėlimo.
Teigiamo darbinio tūrio siurbliai skiriasi nuo išcentrinių siurblių tuo, kad keičiasi darbo kameros tūris, stumiant skystį. Kai stūmoklis atsitraukia, tūris padidėja, susidaro vakuumas ir cilindras užpildomas. Stūmoklio stūmimas turi priešingą efektą ir verčia skystį tekėti iš kameros. Mechaniniai elementai, perkeliantys skystį tiesioginio skysčio tūrio stūmimo siurblyje, gali būti stūmoklis, diafragma, krumpliaračiai ar kumšteliai.
Skirti naudoti ten, kur skystyje yra kietų ar abrazyvinių medžiagų. Išcentrinio siurblio darbo ratai greitai susidėvi dėl aukštų apsukų, jei siurbia bet kokius, išskyrus mažo klampumo skaidrius skysčius. Teigiamo darbinio tūrio stūmimo siurbliai veikia, esant mažesnėms apsukoms, todėl klampiems ar abrazyviniams skysčiams yra ekonomiškesnis pasirinkimas nei išcentriniai.

Šio tipo siurbliai yra geriausias pasirinkimas, jei:
• kai srautas yra mažesnis, nei 50% nuo geriausio efektyvumo srauto (nominalaus);
• skystis yra didelio klampumo;
• turite užtikrinti aukštesnį slėgį ar pakėlimą su mažesnėmis sąnaudomis;
• reikia beveik pastovaus srauto, kuris leistų srautą suderinti su proceso reikalavimais;
• dozavimui.

 

Stūmokliniai siurbliai naudoja alkūninio veleno švaistiklinį mechanizmą taip pat, kaip tai veikia automobilio variklyje. Tai paverčia alkūninio veleno sukamąjį judesį linijiniu arba tiesiu stūmoklio judesiu.
Yra trys judančios dalys, įskaitant įleidimo vožtuvą, stūmoklį ir išleidimo vožtuvą. Kai stūmoklis įtraukiamas, aplinkos oro slėgis priverčia skystį per įleidimo angos vožtuvą užpildyti stūmoklio paliktą vakuumą.
Stūmokliui keičiant ciklą, slėgis uždaro įleidimo vožtuvą, o išleidimo angos vožtuvas atsidaro. Skysčio tūris išlieka pastovus kiekvienu švaistiklio pasukimu, tačiau siurblio konfigūracija lemia slėgį ir sistemos srautą. Siurblio veleno sukimosi dažnis (apsukos) yra palyginti mažas, todėl reikia sumažinti variklio ar pavaros apsukas iki siurblio veleno apsukų.

Šie savisiurbiai siurbliai yra tūrinio tipo. Jie gali siurbti orą, vandenį arba oro ir vandens mišinį, nenaudodami jokios papildomos įsiurbimo sistemos. Be to, šie siurbliai neribotą laiką gali veikti sausu režimu, nesukeldami jokių pažeidimų ar nusidėvėjimų savo sudedamosioms dalims. Siurblių našumas viršija 90%, esant bet kokioms apkrovoms, puikios siurbimo galimybės, esant bet kokioms apkrovoms. Vienos iš panaudojimo sričių: gruntinių vandenų lygio mažinimas, horizontalus drenažas.

 

 

Diafragminiai siurbliai, dar kitaip vadinami membraniniais siurbliais. Membraniniai siurbliai naudoja lanksčią membraną, sukurdami žemą ir aukštą slėgį, lankstant ją darbo kameroje. Atbuliniai vožtuvai nukreipia skysčio srautą į kamerą ir iš jos kiekvieno membranos paduodamo-grįžtamojo ciklo metu. Šie siurbliai gerai pumpuoja didelio klampumo skysčius, tokius kaip dumblas ir suspensijos, kuriuose yra kietų medžiagų.

Diafragminiai-membraniniai siurbliai yra savisiurbiai ir nereikalauja užpildymo skysčiu prieš pradedant siurbti. Pasižymi ypatingai tikslia našumo ir spaudimo reguliavimo galimybe. Siurbliai gali dirbti „sausai“, o taip pat esant uždarytai sklendei siurblio išėjime. Siurblio konstrukcijoje nėra sandarinimų. Betepalinis darbo principas.

Siurbliams pagaminti naudojama didelė įvairovė kompozicinių medžiagų, kurių pagalba siurblys yra visiškai atsparus bet kokioms pumpuojamoms terpėms prie įvairių darbo temperatūrų. Siurbliai skirti darbui sunkiomis sąlygomis, t. y. chemiškai agresyviose ir sprogimui pavojingose aplinkose (siurbliai sertifikuoti ATEX sertifikatu).

Savybės: siurblio korpuso medžiagos gaminamos iš PP, PVDF, ALU (aliuminis) ir AISI 316 (nerūdijantis plienas), tiksli našumo ir spaudimo reguliavimo galimybė, puikios pasisiurbimo charakteristikos, galimybė eksploatuoti siurblį sprogimui pavojingose aplinkose ir pumpuoti sprogias, bei degias medžiagas, galimybė pumpuoti dvi skirtingas terpes (du įsiurbimo ir išėjimo atvamzdžiai), siurblys gali dirbti pilnai panardintas į pumpuojamą terpę, paprastas siurblio pritaikymas bet kokioms terpėms, keičiant kompozicines siurblio medžiagas, paprasta siurblio priežiūra ir maži aptarnavimo kaštai, siurbliai veikia suspausto oro pagalba be tepimo, aukštas atsiperkamumas ir geras kokybės/kainos santykis.

 

 

 

ROTORINIAI SIURBLIAI

Rotoriniai siurbliai gali siurbti daugiau skysčio nei to paties svorio stūmokliniai siurbliai. Jie yra savisiurbiai. Skirtingai nuo išcentrinio siurblio, rotorinis siurblys yra tiesioginio skysčio tūrio stūmimo siurblys. Su kiekvienu siurblio apsisukimu pernešamas fiksuotas skysčio tūris, nepaisant to, koks susidaro stūmimo pasipriešinimas.

Galima klasifikacija: peristaltiniai, rotoriniai krumpliaratiniai, rotoriniai kumšteliniai.

 

Peristaltiniai siurbliai naudojami tirštų, chemiškai agresyvių skysčių, su dideliu kiekiu kietųjų priemaišų siurbimui. Taip pat šie siurbliai gali būti naudojami dozavimo operacijoms. Peristaltinis siurblys yra teigiamo darbinio tūrio siurblys. Skystis siurbiamas per tamprią siurblio korpuse esančią žarną. Darbo ratui sukantis, žarna suspaudžiama, tokiu būdu susidaro slėgis, o įsiurbtas skystis patenka į žarną. Žarnos tamprumo savybių dėka jis grįžta į pradinę padėtį, o skysčio srautas perduodamas į siurblį.
Dažniausiai naudojamas siurbimo metodas – tamprios žarnos suspaudimas keliose vietose, tokiu būdu, susidarius slėgiui, skystis išleidžiamas iš siurblio. Peristaltinis siurblys gali dirbti nuolat arba su ribotais apsisukimais, tokiu būdu reguliuojant siurblio našumą. Savybės: jokio sąlyčio tarp siurbiamo skysčio ir mechaninių dalių, srovės krypties keitimas, keičiant variklio fazes,
gali dirbti sausuoju režimu be pažeidimų, nėra vožtuvų, riebokšlių ir įvorių, nesudėtinga priežiūra — keičiama tik žarna, tikslus dozavimas, gali siurbti abrazyvinius, klampius skysčius, chemikalus bei skysčius su kietosiomis priemaišomis.

 

 

Krumpliaratiniai – rotoriniai siurbliai skirti siurbti įvairaus klampumo, bet be kietųjų dalelių, skysčius.
Klampos diapazonas yra nuo 1 cP iki daugiau nei 1 milijono cP. Be to, jie gerai pumpuoja aukštos temperatūros skysčius iki 400⁰C. Skysčio srautą sukelia du veikiantys krumpliaračiai. Kai dantys atsiskiria, jie sukuria dalinį vakuumą, kurį užpildo skystis. Kai krumpliaračiai ir toliau sukasi, skystis patekęs tarp krumpliaračių dantų pernešamas aplink korpusą į siurblio išleidimo angą. Rotoriaus tuščios eigos krumpliaračiai, esantys vienas kitame ir atskirti pusmėnuliais. Kadangi krumpliaračiai sukasi, skystis patenka į ertmę tarp krumpliaračių ir pusmėnulio. Krumpliaračiams suartėjus skystis išleidžiamas iš siurblio. Kompaktiško siurblio dydžio dėka sukeliamas tolygus skysčio srautas ir didelė galia.
Savybės: nekintamas našumas, tiesiogiai proporcingas sukimosi greičiui ir faktiškai nepriklausomas nuo slėgio, tolygus srautas, be pulsavimo ar slėgio pokyčių, kurie vamzdyne gali sukelti vibraciją, universalumas – siurblys gali siurbti tiek vandeningus, tiek klampius skysčius, tokius kaip bitumas, melasa, derva, polimerai ir pan. Savo konstrukcijos dėka krumpliaratiniai siurbliai gali perpumpuoti skysčius abejomis kryptimis, išsaugodami visas savo darbines savybes. Siurblyje susidariusio vakuumo dėka siurblys greitai pasisiurbia maksimaliame aukštyje.
Paprastumas – tik dvi besisukančios detalės: rotorius ir tarpiniai krumpliaračiai, bei vienas veleno sandariklis. Stipri, ypač tvirta konstrukcija. Mažas rotoriaus ir periferinis greitis. Pagrindinės panaudojimo sritys: naftos produktai, muilas ir skalbikliai, klijai, epoksidinės dervos, dažai,  aukštos temperatūros skysčiai: bitumas, degutas, maisto produktai: melasa, šokoladas, kakavos sviestas, gyvūnų pašaras, aliejai, riebalai ir t.t…

 

Rotoriniai – kumšteliniai siurbliai naudojami tirštų skysčių su dideliu kiekiu kietųjų priemaišų siurbimui. Taip pat šie siurbliai gali būti naudojami dozavimo operacijoms. Pasiurbimo/išmetimo angų, esančių viename lygyje, dėka, siurblys gali būti lengvai prijungtas prie esančio vamzdyno. Savybės: Siurblio velenas nesiliečia su siurbiamu skysčiu, gali perpumpuoti chemiškai aktyvius ir klampius skysčius, gali dirbti reverso režimu, kompaktiškas dydis. Pagrindinės panaudojimo sritys: naftos ir dujų pramonė, atliekų perdirbimo pramonė: tirpiklių, dažų, plastiko dalelių, medienos, naftos atliekų, degių cheminių medžiagų perpumpavimas, chemijos pramonė: latekso, dumblo, pesticidų, klijų, dervų perpumpavimas, popieriaus ir celiuliozės pramonė: klijų, popieriaus atliekų, krakmolo, dažų, užpildų, kalkių pieno perpumpavimas, maisto pramonė: kalkių pieno, tirštų sulčių, sirupų, cukraus tirpalų, melasos perpumpavimas, nuotekų valymas: dumblo perpumpavimas, kanalizacijos vamzdžių praplovimas, laivininkystė: triumo vandens, jūros vandens su žalia nafta ar fekalijomis, nuotekų perpumpavimas
apsauga nuo potvynių ir padarinių likvidavimas: asenizacija, mobili apsaugos nuo potvynių įranga, padarinių likvidavimo įranga, pakrantės apsauga, žemės ir biodujų ūkis: biodujų stotys, mobilios rezervuarų užpildymo stotys, siloso ir skysto mėšlo perpumpavimas, kitos pramonės šakos: statyba (įskaitant gręžinių gręžimą), pervežimų, tekstilės ir kt. įmonės.

 

 

Sraigtiniai siurbliai naudojami abrazyvinių klampių skysčių su dideliu kiekiu kietųjų priemaišų ir skaidulų siurbimui. Sraigtiniai siurbliai priskiriami tūrinių siurblių kategorijai. Šie siurbliai pagrinde apibūdinami kaip turintys rotorių (besisukančią dalį) ir statorių (stacionarią dalį). Rotorius juda statoriaus viduje ir nukreipia skystį per judrias įdubas, kurios susidaro dėl grįžtamojo judėjimo. Skystis siurbiamas neskirstant jo sluoksniais, necentrifuguojant ir jokiais būdais nekeičiant natūralios skysčio konsistencijos. Rotoriaus-statoriaus sekcijų skaičius nusako pasiekiamo slėgio dydį. Savybės: nekintamas našumas, tiesiogiai proporcingas sukimosi greičiui ir faktiškai nepriklausomas nuo slėgio, tolygus srautas, be pulsavimo ar slėgio pokyčių, kurie vamzdyne gali sukelti vibraciją, reversas – savo konstrukcijos dėka šie siurbliai gali perpumpuoti skysčius abejomis kryptimis, išsaugodami visas savo darbines savybes, savisiurbis – siurblyje susidariusio vakuumo dėka siurblys greitai pasisiurbia maksimaliame aukštyje. Maksimalus aukštis priklauso nuo perpumpuojamų skysčių fizinės charakteristikos (temperatūros, spaudimo, klampumo ir pan.), patikimas veikimas netgi esant aštrių dalelių priemaišų, paprastas ir nebrangus aptarnavimas. Pagrindinės panaudojimo sritys: naftos produktai, dažų ir kailių pramonė, chemijos, kosmetikos pramonė, popieriaus pramonė, kalnakasyba, statyba, keramikos pramonė, laivininkystė, maisto, pieno, gėrimų pramonė, žuvininkystė, žemės ūkis ir t.t…

 

INFORMACIJA APIE AUTOMATINES VANDENS TIEKIMO SISTEMAS

Nepriklausomai nuo to, kokios kokybės ir gamintojo vandens siurblį ar automatinę vandens tiekimo sistemą įsigysite, neteisingomis sąlygomis eksploatuojant, galimos siurblio darbo triktys ar gedimai, kurių dažniausi:

• esant minusinei temperatūrai, užšąla siurblyje esantis vanduo (dažniausios pasekmės – trūkęs siurblio korpusas, hidraulika, sujungimas);
• sugedusi siurblio valdymo slėgio relė (nereta priežastis – patekę nešvarumai, kontaktų korozija. Sugedus relei, sutrinka siurblio įjungimas ir išjungimas);
• pažeistas mechaninis sandariklis-riebokšlis (matyti vandens nutekėjimas ties sujungimu). Viena iš dažnų priežasčių – siurblys dirbo sausos eigos sąlygomis, t.y. be vandens. Laiku nepakeitus riebokšlio nauju, didelė tikimybė, kad reikės keisti ir guolius;
• plyšusi hidroforo membrana (tik atsukus čiaupą, siurblys iš karto įsijungia). Dažniausios priežastys – netikrinamas arba neteisingai sureguliuotas oro slėgis;
• dažnos siurblio darbo trikčių priežastys: neteisingai sureguliuotas oras išsiplėtimo inde, sugedęs atbulinis vožtuvas, nešvarumai įsiurbimo vamzdyje, nesandarios ar šalčio paveiktos įsiurbimo vamzdžio jungtys ir alkūnės (ypač aktualu žiemą)

 

 

Oro slėgis membraninėje talpoje turi būti 0,2 bar mažesnis nei siurblio įjungimo slėgis. Matuojant ir koreguojant pradinį slėgį membraninėje talpoje vamzdynuose neturi būti vandens.

 

Pavyzdys. Siurblio įjungimas 2 bar, išjungimas 3,2 bar. Oro slėgis talpoje turi būti – 1,8 bar.

 

Oro slėgis matuojamas atskiru manometru.


Vandens tiekimo sistemos (siurblio su hidroforu) parinkimas

Vandens tiekimo sistemos (siurbliai su hidroforu) yra sausai statomi siurbliai, kurie įsiurbia vandenį iš šulinio (arba kito vandens šaltinio) ir užtikrina stabilų vandens slėgį ir srautą vandens tiekimo sistemoje. Šie siurbliai nėra panardinami į vandenį, todėl atsiranda papildomi ribojimai jų panaudojimui. Stabiliam siurblio veikimui yra svarbus vandens įsiurbimo aukštis H(įsiurbimo) metrais, kuris susideda iš gylio H(gylis) (vertikalus atstumas nuo vandens paviršiaus iki siurblio įsiurbimo įvado metrais) ir horizontalaus atstumo nuo siurblio iki vandens šaltinio L (šis atstumas matuojamas metrais ir dalinamas iš 10). Horizontalus atstumas svarbus dėl susidarančių hidraulinių nuostolių, vandeniui tekant vamzdžiu. Standartiniai siurbliai gali siurbti vandenį iš gylio iki 9 m, inžektoriniai siurbliai gali įsiurbti vandenį iš gylio iki 35 m.

Įsiurbimo aukščio skaičiavimui naudojama tokia supaprastinta formulė:

H(įsiurbimo) = H(gylis) + L/10

čia H(įsiurbimo) – įsiurbimo aukštis (m), H(gylis) – vertikalus atstumas nuo vandens paviršiaus iki siurblio įsiurbimo įvado (m), L – horizontalus atstumas nuo vandens įsiurbimo taško iki siurblio montavimo vietos (m), kuris dalinamas iš 10.

Pvz.: hidroforas sumontuotas žemės paviršiaus lygyje, šulinyje vandens paviršiaus lygis yra 4m nuo žemės paviršiaus (H(gylis) = 4m), šulinys yra 20 m atstumu nuo namo (L = 20m). H(įsiurbimo) – 4 +20/10 = 6m. Šiam atvejui tinka standartinis išcentrinis savisiurbis siurblys, kurio maksimalus įsiurbimo aukštis iki 9m. Kai įsiurbimo aukštis H(įsiurbimo) didesnis nei 9 metrai, naudojamas siurblys su inžektoriumi arba kitas sprendimas – panardinamo tipo siurblys (panardinami siurbliai šuliniams).

Siurblio našumo ir slėgio apskaičiavimas

Išsiaiškinus kokio tipo siurblys yra tinkamas (paprastas ar inžektorinis), galima apskaičiuoti reikalingą siurblio užtikrinamą bendrą slėgį H(bendras) ir našumą (Q). Paprastai komfortiškam vandens tiekimui reikalingas apie 2 bar vandens slėgis (2 bar atitinka 20 m vertikalaus vandens stulpo) aukščiausiame vandens vartojimo taške. Atitinkamai, norint viršutiniame vandens vartojimo taške užtikrinti 2 bar slėgį, reikia sudėti vandens pakėlimo aukštį nuo siurblio iki vandens vartojimo taško ir komfortišką slėgį tame taške (išreikštą vandens stulpo slėgio metrais).

Pvz.: hidroforas montuojamas žemės paviršiaus lygyje. Aukščių skirtumas tarp siurblio ir aukščiausio vandens vartojimo taško yra 8m. Galime paskaičiuoti, kad, norint komfortiškai praustis po dušu antrame aukšte, siurblys turi užtikrinti vandens slėgį (h) ne žemesnį nei 28m (8m + 20m) /barais: 2,8/. Taip pat, būtina įvertinti įsiurbimo aukštį H(įsiurbimo). Todėl bendras reikalingas siurblio pakėlimas: H(bendras) = H(įsiurbimo) + h. Mūsų atveju, kai šulinys 20 metrų atstumu nuo įvado ir vandens gylis 4 metrai nuo žemės paviršiaus, įsiurbimo aukštis 6m + vertikalus atstumas nuo siurblio iki aukščiausio taško 8m + komfortiškas slėgis 20m. Bendras reikalingas siurblio pakėlimas bus: 6+8+20=34m.

Dažniausiai siurblio maksimalus našumas viršija šulinyje esančio vandens kiekį ir ilgo veikimo atveju vanduo iš šulinio gali būti paprasčiausiais išsiurbtas. O tai gali sukelti siurblio sausą eigą ir jį sugadinti. Todėl rekomenduojama pasirūpinti siurblio apsauga nuo sausos eigos  (pvz. relė LP3, Switchmatic 2 ir analogiškos).

Siurbiant vandenį iš ežero/upės/tvenkinio ir tiekiant jį į laistymo sistemą, galima nesirūpinti dėl vandens stokos. Šituo atveju reikia skirti dėmesį siurblio našumui prie numatyto slėgio.

Siurblio su hidroforu montavimo rekomendacijos

Visiems sausai montuojamiems siurbliams galioja taisyklė, kad siurbliai (vandens tiekimo sistemos) būtų montuojami kaip įmanoma arčiau šulinio ar kito vandens šaltinio. Apie šią taisyklę pamiršti negalima, montuojant tiek paprastus, tiek inžektorinius siurblius.  Kuo trumpesnis įsiurbimo vamzdis, tuo paprastesnis sistemos paleidimas ir stabilesnis siurblio veikimas.

Įsiurbimo vamzdis turi būti kietas, kad įsiurbimo metu nesusispaustų. Daugumos siurblių įsiurbimo įvado skersmuo yra 25mm arba 32mm. Rekomenduojama naudoti didesnio skersmens įsiurbimo vamzdį, nei siurblio įvado angos skersmuo – 32mm arba 40 mm atitinkamai. Naudojant storesnį vamzdį, mažėja įsiurbimo pasipriešinimas, dėl to siurblys veikia stabiliau ir efektyviau. Ir atvirkščiai, naudojant vamzdį, kurio skersmuo mažesnis nei siurblio įsiurbimo įvado, didėja hidrauliniai nuostoliai, siurblio parametrai blogėja.

Kita problema, su kuria susiduriama pajungus siurblį – įsiurbimo sistemos užsiorinimas (oras įsiurbimo vamzdyje). Kai tik į įsiurbimo vamzdį patenka oras, sistema nustoja veikti, siurblys nepasisiurbia. Todėl siekiant išvengti tokių nesklandumų, privaloma montuoti atbulinį vožtuvą su kietųjų dalelių tinklelio tipo filtru prie įsiurbimo vamzdžio galo ir būtinai užtikrinti visų sujungimų sandarumą. Atbulinis vožtuvas neleidžia vandeniui nubėgti į šulinį, siurbliui atsijungus, o kietųjų dalelių filtras apsaugo siurblį nuo smėlio ir kitų stambių dalelių vandenyje.  Taip pat svarbu, kad siurblys neišsiurbtų viso esančio šulinyje vandens ir nepradėtų siurbti oro. Tai gali sukelti sausą eigą ir siurblio gedimą. Pajungiant siurblį pirmą kartą, būtina nuorinti visą įsiurbimo sistemą, todėl svarbu įsiurbimo vamzdį pakloti „be bangų“, kad nesusidarytų oro kamščių ir užpilant sistemą vandeniu, oras natūraliai išeitų į viršų.

Montuojant siurblį su inžektoriumi, visos aukščiau išvardintos taisyklės galioja, bet tokiu atveju – į šulinį reikia nuvesti du vamzdžius. Į šulinį nuleidžiamas inžektorius, prie kurio pajungiami du vamzdžiai, o prie įsiurbimo angos montuojamas atbulinis vožtuvas ir apsauginis kietųjų dalelių filtras.

Jei planuojate montuoti vandens tiekimo sistemą ir įsiurbimo aukštis H(įsiurbimo) yra arti 9 metrų ribos, rekomenduojama arba pagalvoti apie
panardinamo tipo siurblį (panardinami siurbliai šuliniams), arba pasikloti 2 vamzdžius iki šulinio, nors šiuo momentu naudosite tik vieną iš jų. Kartais pasitaiko atvejų, kai vandens lygis šulinyje krenta keliais metrais ir paprastas siurblys su hidroforu nebegali jo įsiurbti. Tokiu atveju, norint pakeisti paprastą siurblį inžektoriniu (su galimybe įsiurbti vandenį iš 20-30 metrų), nebereikės kasti iš naujo žemės.

Išsiplėtimo indo (hidroforo) talpa

Vandens tiekimo sistemos komplektuojamos su hidroforais, kurių talpa nuo 20 iki 100 litrų. Teoriškai, esant teisingai sureguliuotam oro slėgiui išsiplėtimo inde, vanduo jame sudaro apie 30% viso indo tūrio, likusi tūrio dalis – oras. Vienodų techninių parametrų siurbliai yra komplektuojami ir su 20 litrų, ir 100 litrų talpos išsiplėtimo indais (pvz.: vandens tiekimo sistemos VJ10A ar AUTOJSW komplektuojamos su identiškais siurbliais ir skirtingos talpos hidroforais). Hidroforo tūris yra svarbus ne tik siurblio ir variklio ilgaamžiškumui, bet įtakoja ir komforto lygį (triukšmingumas, slėgio svyravimai ir pan.). Kuo didesnės talpos yra hidroforo indas, tuo rečiau įsijungia siurblys ir sistemoje yra mažiau slėgio svyravimų. Be to sausai statomi siurbliai yra pakankamai triukšmingi, todėl retesni įsijungimai atitinkamai sukelia mažiau triukšmo (ypatingai svarbu naktį).

Hidroforo siurblių naudojimas laistymo sistemoms. Vandens įsiurbimas iš tvenkinio/ežero/upės

Naudojant siurblį su hidroforu laistymo sistemoms ir siurbiant vandenį iš tvenkinio/ežero, rekomenduojama naudoti didesnio skersmens įsiurbimo vamzdį, nei siurblio įvado angos skersmuo. Nors daugelio sausai statomų išcentrinių siurblių maksimalus įsiurbimo aukštis H(įsiurbimo) yra 9 metrai, kas teoriškai atitiktų 90 metrų horizontalų atstumą (L), praktika rodo, kad tokios sistemos efektyviai veikia įsiurbimo atstumu iki 50-60m. Esant didesniam atstumui, pasireiškia kavitacijos efektas (nutrūksta vandens srauto vientisumas, atsiranda oro tarpai) ir įsiurbimo vamzdis užsiorina, to pasekoje siurblys negali įsiurbti vandens.

Į vandens tvenkinį panardintą vamzdžio galą su atbuliniu vožtuvu ir kietųjų dalelių filtru rekomenduojama papildomai apsaugoti didesniu metaliniu tinkleliu ar kitokiu stambesniu filtru. Neretai smulkus filtro tinklelis greitai apsineša tvenkinio/ežero/upės vandenyje esančia organika, dalelėmis ir užsikemša. Būtent dėl vandenyje esančių priemaišų, kietųjų dalelių hidroforai su inžektoriumi nėra pats geriausias sprendimas vandens įsiurbimui iš tvenkinių, ežerų, upių ir pan.

 

Įspėjimas: Prieš reguliavimą įsitikinkite, kad būtų atjungta įtampa.

Nuimkite dangtelį, suraskite reguliavimo varžtą A ir slėgių skirtumo varžtą B (žiūrėti pav.).

Įjungimo slėgio nustatymui:

• Slėgio mažinimui pasukite varžtą A prieš laikrodžio rodyklę.
• Slėgio didinimui pasukite varžtą A pagal laikrodžio rodyklę. Diferencinio slėgio sritis lieka nepakitusi.
• Įjunkite siurblį ir manometro pagalba patikrinkite įjungimo ir išjungimo slėgius.

Išjungimo slėgio nustatymui:

• Slėgio mažinimui pasukite varžtą B prieš laikrodžio rodyklę.
• Slėgio didinimui pasukite varžtą B pagal laikrodžio rodyklę. Diferencinio slėgio sritis siaurėja arba plečiasi atitinkamai.
• Įjunkite siurblį ir manometro pagalba patikrinkite įjungimo ir išjungimo slėgius. Jei reikia, kartokite slėgio nustatymo procedūras, kol bus pasiektas reikiamas rezultatas.

Įspėjimas: Prieš jungiant maitinimo įtampą, slėgio relės dangtelis turi būti uždėtas!

Norint sumažinti slėgio svyravimus vandentiekio sistemoje, galima varžtu B sumažinti diferencinio slėgio sritį.
Rekomenduojamas sistemos slėgių skirtumas tarp minimalaus ir maksimalaus yra 1,4 bar.

Sureguliavus relę, būtina sureguliuoti ir slėginio indo (hidroforo) pradinį slėgį.

INFORMACIJA APIE GRĘŽINIŲ SIURBLIUS

Yra keletas sprendimų, kurie padėtų prailginti panardinamų variklių tarnavimo laiką, naudojant kartu su kintamo dažnio keitikliais (KDK) :

• rekomenduojama visada įrengti išvesties filtrus
• sinusinių bangų filtrai yra geriausias pasirinkimas
• siekiant užtikrinti geriausią apsaugą, rekomenduojama naudoti 4 polių filtrus, kurie veikia esant linija-žemė įtampos pikams

Išsamesnę informaciją rasite žemiau pateiktoje brošiūroje (PDF).

Norint parinkti optimalų gręžiniui siurblį, kuris veiks 100% efektyviai ir patikimai, reikia žinoti keletą svarbių parametrų:

Vandens gręžinio gylis – parametras nurodantis, kokiame gylyje yra vandens gręžinio dugnas.


Dinaminis vandens lygis – labai svarbus gręžinio parametras. Dinaminis vandens lygis yra atstumas nuo žemės paviršiaus iki vandens paviršiaus siurblio veikimo metu. Giluminiai vandens siurbliai eksploatuojami tik pilnai panardinti po vandeniu. Siurbliai montuojami taip, kad panardinimo gylis siurblio nuolatinio veikimo metu būtų ne mažesnis 1-2 metrai, t.y. bent 1-2 metrais žemiau gręžinio dinaminio lygio. Taip pat skaičiuojant maksimalų vandens siurblio slėgį (pakėlimo aukštį), įvertinamas aukščių skirtumas nuo dinaminio vandens lygio iki viršutinio vandens tiekimo taško.


Statinis vandens lygis – atstumas nuo žemės paviršiaus iki vandens lygio gręžinyje, kai vandens gręžinys kurį laiką nebuvo eksploatuojamas ir vandens lygis nusistovėjo. Atėmus statinį vandens lygį iš vandens gręžinio gylio, galima apskaičiuoti vandens stulpo aukštį gręžinyje.


Statinis ir dinaminis vandens lygiai gręžinyje


Vandens gręžinio debetas – kitaip dar vadinamas vandens gręžinio našumas. Parametras, parodantis gaunamo iš gręžinio vandens kiekį per laiko vienetą (m3/h arba l/min). Viršijus numatytą vandens gręžinio debetą, net ir esant pakankamam dinaminiam lygiui, po kurio laiko yra suardomas aplink gręžinio filtravimo koloną esantis natūralus filtras (žvyro ir išrūšiuoto smėlio sluoksnis susidaręs pirminio gręžinio išsiurbimo ir normalaus eksploatavimo metu).


Gręžinio skersmuo – įtakoja siurblio parinkimą, 4 arba 6 coliai (100mm arba 150mm). Siurblys neturėtų būti pernelyg didelio skersmens, nes jį bus sudėtinga montuoti. Bet taip pat vandens siurblys negali būti ir pernelyg mažo skersmens, kitaip siurblio veikimo metu nesusidaro vandens sūkuriai, kurie būtini patikimam siurblio variklio aušinimui (rekomenduojamas pratekančio vandens srauto greitis 8 – 20 cm/s).

Visi aukščiau paminėti parametrai yra nurodomi vandens gręžinio pase. Kartais papildomai nurodomas ir rekomenduojamas siurblio pakabinimo gylis. Kai gylis nėra nurodomas, siurblį rekomenduojama kabinti kuo giliau, bet turi būti išlaikytas bent 1 metro atstumas nuo gręžinio filtravimo zonos.


Vandens gręžinio parametrai nusako maksimalias gręžinio galimybes, bet normaliomis eksploatavimo sąlygomis jos 100% neišnaudojamos.

Parenkant siurblį individualiems poreikiams nepakanka vien tik informacijos apie gręžinį. Svarbu žinoti atstumą nuo gręžinio iki namo, numatomą vandens suvartojimą ir aukščiausią vandens tiekimo tašką – maksimalų vandens pakėlimo aukštį (pvz. dušas antrame aukšte).


Koks yra atstumas nuo gręžinio iki tolimiausio vandens suvartojimo taško? Ir koks vamzdis bus (arba jau yra) naudojamas? Vandens vartojimo metu vandens srautas yra didelis, todėl net ir horizontalus vamzdis sukelia pasipriešinimą vandens judėjimui dėl skysčio klampumo ir vamzdyno vidaus sienelių nelygumų. Atitinkamai didesnis siurblio našumas sukelia aukštesnį pasipriešinimą. Preliminariems paskaičiavimams galima daryti prielaidą, kad 10 metrų horizontalaus vamzdyno atitinka 1 metrą pakėlimo į viršų (arba 100 metrų horizontalaus vamzdžio sukelia 1 bar slėgio pasipriešinimą).
Tikslesni siurblio pakėlimo aukščio skaičiavimai galimi žemiau pateiktoje skaičiuoklėje, įvedus į atitinkamus langelius:
– našumą (m3/h arba l/min)
– vamzdžio skersmenį (mm)
– vamzdžio medžiagą, iš kurios jis pagamintas (pvz. HDPE -plastikas)
– vamzdžio ilgį (m)
– vertikalų aukščių skirtumą nuo dinaminio vandens lygio iki aukščiausio vandens tiekimo taško (pvz. dušo antrame aukšte) (m)

Skaičiuoklė (paspauskite čia)

 

Koks yra vandens suvartojimo poreikis, t.y. koks vandens maksimalus našumas reikalingas? Suvartojamo vandens kiekis labai priklauso nuo žmonių kiekio, laistymo sistemos naudojimo (laistymo sistemos purkštukai reikalauja aukšto slėgio ir didelio vandens debeto, kad tinkamai veiktų) ir kitų panašiu faktorių. Tikslesnė informacija paskaičiavimui yra žemiau:


Vandens suvartojimas namuose

 

Jei visi aukščiau paminėti parametrai žinomi, galima pereiti prie konkrečių techninių reikalavimų siurbliui formulavimo – reikiamas siurblio našumas ir užtikrinamas slėgis.
Reikiamą našumą galima nesunkiai apskaičiuoti pagal aukščiau patektą lentelę – reikia susumuoti visą maksimaliai įmanomą poreikį vienu momentu. Pavyzdžiui, jei bendras momentinis vandens suvartojimas siekia 3 m3/val. Tai reiškia, kad tokio namo poreikius atitiks siurblys, kurio našumas yra ne mažesnis nei 3 m3/val. Svarbu, kad poreikis neviršytų gręžinio debeto. Jei gręžinio debetas yra nepakankamas, rekomenduojama pvz. atsisakyti laistymo sistemos arba jungti sistemos purkštukus atskirai po vieną.


Suskaičiuojant reikiamą vandens siurblio slėgį, svarbu įvertinti tai, kad viršutiniame vandens suvartojimo taške turi būti užtikrintas būtinas minimaliam komfortui apie 2 bar perteklinis slėgis. Paprastai vandens siurblių slėgis yra dažnai nurodomas ne barais, o vandens stulpo metrais (1 bar atitinka 10 metrų). Galima nesunkiai apskaičiuoti reikalingą slėgį pagal formulę:
H = Hp + Hmax + Hd +Hv
H – reikiamas siurblio slėgis (arba pakėlimo aukštis, darbinis taškas), Hp – perteklinis slėgis (dažniausiai Hp = 20m), Hmax – viršutinio vandens suvartojimo taško aukštis, Hd – dinaminis gręžinio vandens lygis, Hv – vamzdžių sukeliamas pasipriešinimas.

Reikiamas siurblio slėgis (pakėlimo aukštis)

 


Dažna klaida šituose apskaičiavimuose yra vandens pakėlimo skaičiavimas ne nuo Hd lygio, o nuo vandens siurblio pakabinimo lygio arba viso gręžinio gylio. Svarbu suvokti, kad vandens slėgis priklauso nuo vandens aukščių skirtumų. Siurblio veikimo metu vandens lygis gręžinyje atitinka dinaminį lygį ir nepriklauso nuo siurblio pakabinimo gylio.


Pradėjus ieškoti siurblio lentelėse, matyti, kad keli giluminiai siurbliai prie apskaičiuoto aukščio H (m) gali išvystyti tokį pat našumą Q. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į slėgį, kuriame siurblys išvysto optimalų našumą. T.y. siurblio variklis dirba su maksimaliu naudingumu, suvartodamas mažiausiai elektros energijos ir mažiausiai nusidėvintis. Tam gamintojai siurblių darbo kreivių lentelėse nurodo ir siurblio naudingo veikimo kreivę.

Grundfos SQ, SQE siurblių kabelio parinkimo lentelė

VariklisSrovėKabelio skersmuo ir ilgis
kWA1,5 mm22,5mm24mm26mm2
0,75,280133213320
1,158,45083132198
1,6811,2376299149
1,8512355892139

Franklin electric 230V variklių kabelio parinkimo lentelė

VariklisSrovėKabelio skersmuo ir ilgis
kWA1,5 mm22,5mm24mm26mm2
0,373,3120210330500
0,554,380140230350
0,755,760110180270
1,18,44070120190
1,510,73060100150
2,2
204060100

Franklin electric 230V variklių kabelio parinkimo lentelė (2W)

VariklisSrovėKabelio skersmuo ir ilgis
kWA1,5 mm22,5mm24mm26mm2
0,555,860110180270
0,757,34070120190
1,11,13060100150

Franklin electric 380V variklių kabelio parinkimo lentelė

VariklisSrovėKabelio skersmuo ir ilgis
kWA1,5 mm22,5mm24mm26mm2
0,371,1930155024603670
0,551,6630105016702500
0,752,049082013001950
1,12,83405709101360
1,53,92604307001040
2,25,4170290460700
37,4120210340510
49,790150250370
5,512,670110190280
7,517,25080130200
1124,206090140
1532,00070110

Kodėl genda panardinami elektros varikliai – 1 dalis. Plačiau: PDF faile

Dabar paanalizuokime, kaip teisingai parinkti kabelio skersmenį. Plačiau PDF faile.

Šiandien daug modernių technologijų reikalauja naudoti panardinamuosius variklius kartu su dažnio
keitikliais. Šie nurodymai suteiks Jums būtinos informacijos, kaip naudoti dažnio keitiklius su Franklin
panardinamais varikliais. Plačiau: PDF faile

ĮVAIRIŲ TIPŲ SIURBLIŲ, PRIETAISŲ, SISTEMŲ APRAŠYMAI, VIDEO

Motosiurblys – įrenginys, susidedantis iš tarpusavyje sujungtų dviejų dalių: hidraulinės dalies (išcentrinio siurblio) ir variklinės (vidaus degimo variklio), skirtas siurbti vandenį ir kitus skysčius. Pagrindinis šių prietaisų pranašumas – autonominis veikimas. Šiems įrenginiams nėra reikalinga elektros energija, tad kur kas paprasčiau galima juos pritaikyti įvairiose situacijose. Dėl visų šių priežasčių tokie siurbliai plačiai naudojami pramoniniams tikslams, žemės ūkio srityje, šalinant vandens sukeltas avarijų pasekmes, gesinant gaisrus, laistymui, užpildant talpas ir t.t… .
Šie įrenginiai gali būti komplektuojami su benzininiais arba dyzeliniais varikliais. Tai yra galingas įrenginys, kuris, tinkamai veikdamas, gali perpumpuoti didelį vandens kiekį.

SIURBLIŲ SU VIDAUS DEGIMO VARIKLIAIS KLASIFIKACIJA

Atsižvelgiant į užduočių apimtį ir sudėtingumą:

• buitiniam naudojimui, namų ūkiui;
• profesionaliam naudojimui;
• pramoniniam naudojimui;
• gaisriniai.

Pagal variklio tipą:

• siurblys su benzininiu varikliu;
• siurblys su dyzeliniu varikliu.

Priklausomai nuo siurbiamos terpės, reikalingo našumo ir slėgio:

• Nešvaraus vandens siurbliai skirti dirbti su švariais, chemiškai neagresyviais skysčiais arba su užterštais skysčiais, kuriuose yra kietų dalelių, žvyro, nuotekų, molio, purvo ir kitų priemaišų. Tokio tipo siurblio darbo ratas atviro tipo, korpusas iš ketaus. Leidžiamas kietų dalelių skersmuo siurbiamame skystyje kiekvienam motosiurblio modeliui skirtingas;
• Lengvai užterštam vandeniui. Šio tipo motosiurbliai priklauso specializuotos profesionalios vandens slėginės įrangos kategorijai, kuri skirta siurbti švarius ar mažai užterštus skysčius, kuriuose kietų dalelių dydis ir koncentracija minimalūs;
• Švariam vandeniui. Skirti vandens išsiurbimui iš baseinų, rezervuarų, vandens užtvindytų patalpų;
• Aukšto slėgio gaisriniai siurbliai. Aukšto slėgio gaisrinis motosiurblys skirtas tiekti vandenį į didelį aukštį (daugiau nei 100 metrų). Jis naudojamas, šalinant potvynius ir gaisrus, tvenkiniams ir duobėms nusausinti. Tokia įranga naudojama bet kokio užterštumo skysčiams siurbti.

Atsižvelgiant į mobilumo lygį:

• nešiojami;
• stacionarūs;
• mobilūs (sumontuoti ant priekabų).

GODWIN DRI-PRIME SAVISIURBIAI SIURBLIAI SU VIDAUS DEGIMO VARIKLIAIS

CD DRI-PRIME serijos siurblių techniniai duomenys:

• maksimalus našumas: iki 3500 m³/h;
• maksimalus pakėlimas: iki 85 m;
• maksimalus kietų dalelių skersmuo: iki 125 mm.

HL DRI-PRIME serijos siurblių techniniai duomenys:

• maksimalus našumas: iki 1200 m³/h;
• maksimalus pakėlimas: iki 193 m;
• maksimalus kietų dalelių skersmuo: iki 65 mm.

Daugiau informacijos gamintojo brošiūroje: Godwin Product Brochure

Kadangi šio tipo siurbliuose nėra metalinių dalių kontaktuojančių su skysčiu, šie siurbliai idealiai tinka cheminių skysčių perpumpavimui ir cirkuliacijai įvairiose pramonės šakose, žemės ūkio ir kitose srityse.

SAVYBĖS IR PRIVALUMAI

• Įvairios medžiagos skirtingoms pritaikymo sritims
• Siurbliaračiai: uždaro, pusiau atviro ar atviro tipo
• Su atviro tipo darbo ratais tinkami pumpuoti skysčiams su kietomis dalelėmis
• Nėra metalinių dalių kontakte su skysčiu
• PP ir PVDF medžiagos
• Tinkami labai agresyviems skysčiams
• Mažai dalių
• Minimali priežiūra, lengvai aptarnaujamas
• Pajungimai: flanšiniai, srieginiai, antgaliai žarnoms

VEIKIMO PRINCIPAS

Elektros variklio galia perduodama į išcentrinę sparnuotę per magnetinę movą. Izoliacinis gaubtas, esantis tarp magnetinės pavaros ir magnetinės sparnuotės atskiria skystį ir pavarą.

1) Varantysis magnetinis rotorius sujungtas su elektros varikliu.
2) Izoliacinis gaubtas, skiriantis atmosferą ir darbinį skystį.
3) Varomojo magnetinio rotoriaus sparnuotės mazgas sukamas varančiojo rotoriaus.

Mūsų tinklalapio žinyne rasite cheminio įvairių medžiagų suderinamumo lentelę.

DANFOSS, FRANKLIN ELECTRIC, GRUNDFOS, ELECTROIL ir kitų gamintojų pramoniniai dažnio keitikliai automatinėms vandens tiekimo sistemoms, siurblių ir įvairių automatizavimo procesų valdymui. Siūlomi dažnio keitikliai yra patikimi, paprasti naudoti, funkcionalūs bei skirtingų apsaugos klasių. Platus pritaikymas, patikimumas ir efektyvumas leidžia dažnio keitiklius naudoti visose pramonės šakose ir leidžia taupyti kiekvieną dieną.

 

YPATUMAI

Dažnio keitikliai yra skirti indukcinių asinchroninių variklių ir variklių su nuolatiniais magnetais apsukų ir sukimo momento valdymui. Pagal poreikį galima valdyti variklius ir taupyti energiją, užtikrinant, kad elektros variklis didžiausią sukimo momentą pasiektų, esant mažoms apsukoms, variklių greitį reguliuoti sklandžiai bei atitinkamai valdyti stabdymą. Naudojant dažnio keitiklį, galima automatizuoti siurblį vartotojui patogiausiu būdu. Sistemos su dažnio keitikliais yra pačios moderniausios ir išstumia standartines sistemas pagrįstas slėgio relių valdymo principu. Be automatinio siurblio įjungimo ir išjungimo funkcijų dažnio keitiklis sklandžiai keičia įtampos dažnį, o kartu ir siurblio variklio apsukas, atsižvelgiant į vandens suvartojimo lygį, kad būtų užtikrintas pastovus slėgis vandens tiekimo sistemoje.

 

PRIVALUMAI

Pastovus slėgis vandens tiekimo sistemoje.

Sumažina vandens tiekimo tinklo ir siurblio dalių apkrovą. Viena iš keitiklio funkcijų – minkštas paleidimas žymiai sumažina ar net pašalina viršsrovį, paleidžiant variklį ir sumažina mechaninę siurblio dalių apkrovą.

Hidraulinių smūgių pašalinimas. Minkštas siurblio paleidimas ir stabdymas pašalina staigų slėgio padidėjimą tinkle ir dėl to atsirandančių vandens hidraulinių smūgių susidarymo tikimybę.

Galimybė naudoti mažo tūrio išsiplėtimo indus. Sklandus paleidimas ir sustabdymas leidžia padidinti leistinų siurblio paleidimų skaičių per valandą, todėl galima naudoti mažesnės talpos išsiplėtimo indą.

Energijos taupymas. Esant nedideliam vandens vartojimui, keitiklis sumažina variklio greitį ir taip sumažina energijos sąnaudas.

Variklio apsauga nuo perkrovos ir sausos eigos.

 

DAŽNIO KEITIKLIŲ NAUDOJIMAS SU VANDENS SIURBLIAIS

Kartu su dažnio keitikliu gali būti valdomi sausai statomi siurbliai, panardinami gręžinių ir šulinių siurbliai, šildymo cirkuliaciniai siurbliai ir net drenažo siurbliai. Pavyzdžiui, pastarieji gali būti naudojami kartu su dažnio keitikliu darbui fontanuose.

Tinkamai parašytose siurblio instrukcijose yra naudojimo instrukcijos su dažnio keitikliu. Pavyzdžiui, gali būti taikomi apribojimai variklio galiai, panardinamo siurblio laido ilgiui ir gijų skerspjūvio plotui, minimaliam įtampos dažniui, variklio guolių tipui (svarbu pramoniniams siurbliams, kurių galia didesnė kaip 100 kW) ir kiti. Kuo aukštesnė siurblio variklio izoliacijos šilumos varžos klasė, dirbant su dažnio keitikliais, tuo geriau, nes naudojant keitiklius, padidėja šilumos apkrova.

Dažnio keitiklis NĖRA skirtas padidinti siurblio hidraulines galimybes (dauguma siurblių variklių nėra skirti veikti didesniam kaip 50 Hz dažniui), o greičiau sumažinti jas, veikiant daliniais darbo režimais. Tad iš pat pradžių siurblys turėtų būti teisingai parinktas sistemai. Jei sistemai parinktas siurblys su mažesniu pakėlimu ar našumu, nei būtina sistemos optimaliam veikimui, dažnio keitiklis padėties neištaisys.

Nuotekų siurblinės yra skirtos perpumpuoti pramonines, buitines ar lietaus nuotekas. Gali būti montuojamos pastatų rūsiuose arba kaip požeminės siurblinės lauke. Taip pat šios siurblinės gali būti naudojamos prie nedidelių nuotekų valymo įrenginių ar septikų nuotekoms perpumpuoti. Unikali forma gaminiams suteikia patvarumą ir gerą įsitvirtinimą grunte.

NAUDOJIMO SRITYS

• Nuotekų šalinimas iš vienos ar kelių šeimų namų, administracinių pastatų, įmonių, mokyklų, sporto aikštelių ir pan.
• Drenažas ten, kur vanduo negali nutekėti pats
• Slėginis vandens šalinimas
• Nuotekų išsiurbimas iš atokiai esančių pastatų
• Lietaus vandens siurbimo sistemos

Video:

a

Panardinami fekaliniai, nuotekų siurbliai skirti stipriai užterštam vandeniui, fekalinėms nuotekoms, gruntinių vandenų su dumblu ir smėliu pumpavimui, o taip pat drenavimui ir purvo nusiurbimui.

NUOTEKŲ SIURBLIO PASIRINKIMO YPATUMAI

Renkantis nuotekų siurblį, reikia atkreipti dėmesį į:
• perpumpuojamo skysčio sudėtį, tankį, temperatūrą;
• aukščių skirtumus (nuo siurbiamo skysčio paviršiaus iki aukščiausio pakėlimo taško), taip pat trasos ilgį ir vamzdžio skersmenį;
• siurblio tipas konkrečiu atveju (pilnai panardinamas, sausai montuojamas ir t.t..);
• reikia žinoti ar skystyje bus kietų priemaišų ir kokio jos bus dydžio. Maksimalus kietų priemaišų dydis yra nurodomas siurblio techninėje charakteristikoje ir labai priklauso nuo įrenginio darbo rato konstrukcijos. Vienose veiklų srityse priemaišos gali būti gana mažo skersmens (smėlis/maži akmenukai…), tačiau chemijos pramonėje, vandenvaloje arba srityse, kur gali susikaupti dideli nešvarumų kiekiai, gali prireikti siurblio su smulkintuvu, kuris susmulkina dideles nuosėdas, prieš leisdamas joms patekti į siurblį. Tai apsaugo nuo siurblio ir vamzdynų užsikimšimo.

NUOTEKŲ SIURBLIŲ TIPAI

• Paviršiniai, „sausai“ montuojami. Paviršiniai fekaliniai siurbliai montuojami nuotekų rezervuarų viršuje arba netoli jų. Į rezervuarą, talpą yra nuleidžiamas įsiurbimo vamzdis.
• Pusiau panardinami. Pusiau panardinami fekaliniai siurbliai yra montuojami ant plūduro arba ant stacionarios montažinės aikštelės rezervuaro viršuje. Viršutinė siurblio dalis su varikliu yra montuojama „sausai“, o į skystį įleidžiama tik apatinė siurblio dalis, kurioje yra darbo ratas. Šie siurbliai yra vertikalūs.
• Panardinami. Panardinami fekaliniai siurbliai yra pilnai panardinami į perpumpuojamą skystį. Šio tipo siurbliai montuojami rezervuaro dugne ir yra nuleidžiami troso arba lyno pagalba. Fekaliniai siurbliai rezervuaruose yra pastatomi ant dugno, dėl to siurblys apatinėje dalyje turi specialias kojeles ar iš metalinio rėmo padarytą padą. Kitas pastatymo būdas- automatinė jungtis. Dėl to rezervuaro dugne yra pritvirtinamas metalinis padas- alkūnė. Prie jos yra jungiamas išmetimo vamzdis ir siurblio nuleidimo kreipiančiosios. Kreipiančiųjų pagalba siurblys yra nuleidžiamas į dugną, kur jis automatiškai susijungia su išmetimo vamzdžiu. Tai labai paplitęs panardinamų fekalinių siurblių montavimo būdas, nes norint pakelti ir vėl nuleisti siurblį, bei prijungti jį prie vamzdyno, nereikia ištuštinti rezervuaro.
Panardinami fekaliniai siurbliai yra komplektuojami su skysčio lygio plūdėmis, kurios užtikrina pilnai automatinį siurblio darbo režimą.
Panardinami nuotekų siurbliai pasižymi tyliu darbu, bei maža vibracija.

NUOTEKŲ SIURBLIŲ DARBO RATŲ TIPAI

Nuotekų siurblio pagrindines jo charakteristikas nulemia darbo rato konstrukcija ir tipas. Dažniausiai naudojami sekančių tipų darbo ratai:

Vortex tipo darbo ratai. Jie veikia sūkuriniu principu. Darbo ratas yra sumontuotas giliai siurblio korpuso viduje ir besisukdamas sudaro skysčio sūkurį, tuo tarpu pats darbo ratas minimaliai kontaktuoja su perpumpuojama terpe. Todėl optimalus pasirinkimas skysčiams, kurie turi savyje abrazyvinių dalelių, didelio skersmens priemaišas.

Vieno kanalo darbo ratai. Šie ratai pasižymi aukštu hidrauliniu naudingumo koeficientu ir mažomis energijos sąnaudomis. Šiame darbo rate yra viena spiralės pavidalo mentė. Tarpai tarp mentės apvijų yra dideli, tai padeda išvengti plaušinių priemaišų apsivyniojimo.

Multikanaliniai (daugiakanaliai) darbo ratai. Šie ratai pasižymi aukštu hidrauliniu naudingumo koeficientu ir mažomis energijos sąnaudomis. Šiuose darbo ratuose yra kelios mentės bet atstumai tarp jų yra pakankamai dideli, todėl kietų priemaišų praeinamumas yra didelis.

Darbo ratai su smulkintuvais. Jie yra naudojami buities, popieriaus, tekstilės ir kitose pramonės srityse. Tinka pumpuoti fekalines nuotekas, įvairius stipriai užterštus skysčius su pluoštinėmis priemaišomis. Darbo ratai su smulkintuvais tirštoms masėms yra naudojami žemės ūkyje, buityje, valymo įrengimuose ir kitose pramonės srityse. Darbo ratai skirti pumpuoti skystą mėšlą, dumblą, fekalines nuotekas ir įvairius stipriai užterštus skysčius su pluoštinėmis priemaišomis.

Vaizdo įraše demonstruojamas panardinamų nuotekų siurblių montavimo ir veikimo principas siurblinėje:

 

Daugiapakopiai vertikalūs vandens siurbliai yra naudojami ten, kur yra reikalingas itin aukštas siurbiamo skysčio slėgis. Juose skystis nuosekliai perkeliamas per keletą ant vieno veleno sumontuotų siurbliaračių. Teoriškai tokio siurblio sudaromo slėgio aukštis lygus atskiruose siurbliaračiuose sudaromų slėgių aukščių sumai. Jie yra montuojami gamyklose, pramonės procesus aptarnaujančiose ar vandentiekio bei kitų skysčių tiekimo sistemose, kur vienpakopis išcentrinis siurblys yra nebepajėgus užtikrinti tokį aukštą spaudimą. Siurblio pagrindo siurbimo ir išleidimo angos yra tame pačiame lygyje (linijoje). Šis linijinis dizainas užtikrina kompaktiškesnę konstrukciją ir lengvesnį montavimą. Šie siurbliai veikia gana tyliai, yra ergonomiški bei pažangūs, pasižymi aukštu efektyvumu.

NAUDOJIMO SRITYS

• Vandens tiekimas ir slėgio kėlimas: pastatuose, viešbučiuose, gyvenamuosiuose kompleksuose
• Vandens slėgio pakėlimo stotys, vandens tinklai
• Pramoninis vandens tiekimas, chemiškai agresyvių skysčių siurbimas
• Drėkinimas ir žemės ūkis: purškimas, lauko drėkinimas
• Katilų tiekimo sistemos
• Plovimas ir valymas, automobilių plovyklos
• Gaisro gesinimo sistemos
• Technologinio vandens sistemos
• Vandens valymas: vandens minkštikliai ir demineralizacija, atvirkštinė osmozė, distiliavimas, filtravimas, ultrafiltravimo sistemos
• Šildymas, vėdinimas ir oro kondicionavimas: katilai, indukcinis šildymas, šilumokaičiai, šaldytuvai, aušinimo bokštai ir sistemos, temperatūros reguliavimo sistemos

Video:

Šioje kategorijoje – vertikalūs išcentriniai siurbliai, norėtume išskirti Grundfos MTR siurblių seriją. Šie siurbliai yra kitokios konstrukcijos. MTR serijos siurblys – daugiapakopis, panardinamasis, savisiurbis, išcentrinis siurblys vertikaliam montavimui rezervuaruose ar ant bako.

Video:

 

 

Dvipusio įėjimo vandens siurbliai (split case tipo) – tai išcentriniai, horizontalūs, vienpakopiai su pusiau spiraliniu skysčio padavimu į darbo ratą ir spiraliniu skysčio nuvedimu. Padavimo ir nuvedimo atvamzdžiai yra vandens siurblio korpuso apačioje, tai leidžia atlikti rotoriaus, darbo rato ir kitų vandens siurblio dalių remontą be vamzdyno bei elektros variklio atjungimo. Vandens siurblys su elektros varikliu yra sujungiami standžios movos pagalba. Siurblio darbo ratas yra dvipusio įėjimo, tai leidžia lengvai išbalansuoti ašines jėgas. Ašies sandarinimui yra naudojami dvigubi riebokšliniai sandarinimai. Dvipusio įėjimo (split case tipo) vandens siurbliai skirti pumpuoti švarų vandenį arba skysčius panašius į vandenį. Šio tipo vandens siurbliai pasižymi ypač aukštu naudingo veikimo koeficientu ir geromis pasisiurbimo sąvybėmis. Paskirtis – didelio debito ir efektyvumo vandens ūkio sistemoms.

NAUDOJIMO SRITYS

• Šildymas
• Oro kondicionavimas
• Slėgio kėlimas
• Pramoninės sistemos

TECHNINIAI DUOMENYS

• Maksimalus debitas: 38000 m³/h
• Maksimalus slėgio aukštis: 237.4 m
• Skysčio temperatūra: 0 .. 100 °C
• Maksimalus darbinis slėgis: 25 bar

 

Video:

a

SAVISIURBIAI SIURBLIAI SU UŽDARO TIPO DARBO RATU

Šių siurblių paskirtis siurbti švarius skysčius, kurie nėra chemiškai ar mechaniškai agresyvūs, be abrazyvinių dalelių ar priemaišų.

NAUDOJIMO SRITYS

• Šildymas
• Oro kondicionavimas
• Slėgio kėlimas
• Buitinis ir pramoninis vandens tiekimas
• Pramoninės sistemos
• Laistymas

SAVISIURBIAI SIURBLIAI SU ATVIRO TIPO DARBO RATU

Siurbliai su pusiau atviru ar atviru darbo ratu skirti švariems ar užterštiems skysčiams su kietomis priemaišomis pumpuoti. Siurbliai pasižymi tvirta konstrukcija, standartinio išpildymo siurbliai gaminami iš ketaus ir turi savaime susitepančius mechaninius sandarinimus. Siurbliai pasižymi kompaktiškais gabaritiniais matmenimis ir paprasta eksploatacija. Siurbliai naudojami su elektrine, dyzeline arba benzinine pavara.

NAUDOJIMO SRITYS

• Užterštų, karštų ar koroziją sukeliančių skysčių, turinčių smėlio, purvo ar kietųjų dalelių priemaišų, nuolatiniam purvo nusiurbimui
• Laivininkystė: pakrovimo ir iškrovimo darbams, triumo vandens nusiurbimas, priešgaisrinių sistemų praplovimui, sanitarinėms bei vandentiekio sistemoms
• Žemės ūkis: drėkinimui, trešimui skystomis srutomis, skysto gyvulių pašaro tiekimas, jauno vyno perpumpavimui, plovimo darbams ir t.t…
• Nusausinimui – tranšėjoms, kanalams ar tvenkiniams, gruntinio vandens sužeminimui – adatinių filtrų pagalba
• Vandens tiekimui iš šulinių ar kanalų
• Plovimui – betono liejiniams ir agregatams
• Perpumpavimui- smulkiam šlamui ir statybiniam purvui
• Potvynių padariniams likviduoti, nenuolatiniam nutekamųjų vandenų nusiurbimui
• Pavojingų skysčių perpumpavimas

HORIZONTALŪS IŠCENTRINIAI VIENOS PAKOPOS SIURBLIAI

Standartiniai horizontalūs išcentriniai siurbliai idealiai tinka perpumpuoti skysčius be kietųjų dalelių. Tai plačiausiai naudojami siurbliai.

Specialaus išpildymo išcentriniai siurbliai gali būti gaminami su abrazyvinėms dalelėms, jūros vandeniui, cheminėms medžiagoms atspariomis detalėmis ir mazgais, kurių dėka gali perpumpuoti mechaniškai ir chemiškai agresyvius skysčius. Sumontavus siurblius su bronziniu darbo ratu ir mechaniniu riebokšliu su vitono danga, galima siurbti padidintos temperatūros skysčius. Siūlomi išcentriniai siurbliai atitinka ISO, EN ir ATEX standartus.Siurbliai gali būti su viengubu arba dvigubu mechaniniu sandarinimu arba su mechaniniu sandarikliu kartridžo tipo. Taip pat yra galimybė sukomplektuoti minkštu riebokšlio kamšalu.

Siurblių darbo ratai, korpusai gaminami iš:
• ketaus;
• bronzos;
• nerūdijančio plieno AISI 304 – AISI 316.

NAUDOJIMO SRITYS

• Civilinė inžinerija
• Pramonė
• Laivyba
• Kalnakasyba
• Žemės ūkis
• Atliekų apdorojimas
• Priešgaisrinė sauga
• Kondicionavimas
• Slėgio kėlimas
• Šildymas

TIPAI PAGAL KONSTRUKCIJĄ

Galinio siurbimo ilgo veleno siurbliai pagal ISO 2858. Agregatas – siurblys sujungtas per standžią movą su asinchroniniu varikliu ir yra sumontuoti ant bendro pagrindo rėmo. Variklis: elektrinis arba dyzelinis.

Techniniai duomenys

• Maksimalus debitas: 3087 m³/h
• Maksimalus slėgio aukštis: 342.4 m
• Skysčio temperatūra: -25 .. 170 °C
• P maksimalus: 25 bar

Galinio siurbimo vieno bloko siurbliai, atitinkantys ISO 2858,  EN 733. Monoblokas (vieno bloko) – siurblys yra viename bloke su ventiliatoriumi aušinamu asinchroniniu varikliu.

Techniniai duomenys

• Maksimalus debitas: 1579 m³/h
• Maksimalus slėgio aukštis: 229.7 m
• Skysčio temperatūra: -25 .. 140 °C
• P maksimalus: 25 bar

HORIZONTALŪS IŠCENTRINIAI DAUGIAPAKOPIAI SIURBLIAI

Horizontalūs išcentriniai daugiapakopiai siurbliai išsiskiria modernia hidraulika su aukštu efektyvumu, kuris suderintas su efektyviai veikiančiais varikliais tam, kad eksploatavimo sąnaudos būtų minimalios.
Plati pasiūla pačioms įvairiausioms pramoninio panaudojimo sritims.

Siurblių darbo ratai, korpusai gaminami iš:
• ketaus
• nerūdijančio plieno AISI 304 arba 316

NAUDOJIMO SRITYS

• Šildymas
• Oro kondicionavimas
• Slėgio kėlimas
• Pramoninis vandens tiekimas
• Pramoninės sistemos

Kompaktinės ir didelio efektyvumo versijos.

IŠCENTRINIO SIURBLIO SCHEMA IR VEIKIMO PRINCIPAS

Pagrindinis išcentrinių vandens siurblių darbo elementas yra spiralės formos korpuse laisvai besisukantis siurbliaratis, kuris tvirtinamas ant veleno. Tarp siurbliaračio diskų yra juos jungiančios lenktos mentelės. Disko ir mentelių vidiniai paviršiai sudaro siurbliaračio kanalus, kurie, dirbant siurbliui, būna pripildyti transportuojamojo skysčio.

Išcentriniuose siurbliuose skysčiai įsiurbiami ir suslegiami nenutrūkstamai ir tolygiai, veikiami siurbliaračio sukimosi metu atsiradusios išcentrinės jėgos. Sukantis siurbliaračiui, skystis, stumiamas menčių ir bloškiamas išcentrinės jėgos, iš centro patenka į pakraščius ir toliau liestinės kryptimi į slėgimo linijos vamzdį. Skysčiui ištekant iš siurbliaračio, sumažėja jo greitis, todėl skysčio kinetinė energija virsta slėgio potencine energija, kuri reikalinga skysčiui pakelti į nurodytą aukštį. Tuo metu išcentrinės jėgos veikiamo siurbliaračio centre susidaro vakuumas, dėl kurio skystis nenutrūkstamai kyla įsiurbimo vamzdžiu į erdvę tarp siurblio korpuso, o po to – į kanalus tarp siurbliaračio mentelių. Jeigu prieš įjungiant išcentrinį siurblį siurbimo vamzdis ir korpusas nepripildyti skysčio, tai sukantis siurbliaračiui jo centre susidariusio vakuumo nepakanka skysčiui pakelti. Todėl vamzdžiu siurblys pripildomas skysčio. Tam, kad skystis neištekėtų iš siurblio, siurbimo linijoje įtaisomas atbulinis vožtuvas.

Siurblys sandarinamas riebokšliu. Skysčiui ištekėti iš siurblio korpuse yra platėjanti spiralės formos kamera. Skystis iš siurbliaračio pradžioje patenka į šią kamerą, o paskui į slėgimo vamzdį.

IŠCENTRINIŲ SIURBLIŲ PASKIRTIS

Skirtingų modifikacijų siurbliai skirti efektyviam įvairių skysčių perpumpavimui. Išcentriniai vandens siurbliai skirti šalto ar karšto vandens arba kitų, panašių cheminių ir fizikinių savybių ir klampumo skysčių, tokių kaip vanduo, perpumpavimui.  Taip pat plačiai naudojami siurbiant ir cheminius, agresyvius skysčius, užterštą vandenį, nuotekas ir t.t… Išcentriniai siurbliai yra paprastos ir patikimos konstrukcijos, nereikalauja dažno aptarnavimo. Išcentrinius vandens siurblius patartina montuoti vietose, kurios apsaugotos nuo tiesioginio atmosferos poveikio. Išcentrinių vandens siurblių pritaikymas yra labai platus: buitis, pramonė, energetika, žemės ūkis, chemijos pramonė ir daugelis kitų sričių.

PAVIRŠINIŲ SAUSAI STATOMŲ IŠCENTRINIŲ SIURBLIŲ TIPAI PAGAL KONSTRUKCIJĄ

• Horizontalūs monoblokiniai išcentriniai siurbliai su uždaru darbo ratu (standartinė versija) skirti švariam vandeniui kurio pH 6-9, o temperatūra nuo 0 iki +90°С siurbti, taip pat kitiems skysčiams pagal savybes, panašiems į vandenį. Kietų dalelių priemaišos neturi viršyti 0,1% viso siurbiamo terpės tūrio. Darbo ratas susideda iš dviejų diskų, tarp kurių yra sparneliai. Sparneliai yra išlenkti į priešingą nei siurblio sukimosi kryptis, pusę. Sukantis darbo ratui susidaro išcentrinė jėga, kuri išstumia skystį į išorę ir skystis išmetamas pro vandens siurblio išėjimo atvamzdį. Tuo tarpu darbo rato centre susidaro neigiamo slėgio zona, o tuo pat metu jo kraštuose- teigiamas. To rezultatas – skystis kryptingai juda iš įsiurbimo atvamzdžio. Monoblokiniuose siurbliuose darbo ratas yra tvirtinamas tiesiogiai ant prailgintos variklio ašies.

 

• Horizontalūs konsoliniai. Konsoliniai išcentriniai siurbliai su uždaru darbo ratu (standartinė versija) skirti švariam vandeniui kurio pH 6-9, o temperatūra nuo 0 iki +90°С pumpuoti, taip pat kitiems skysčiams pagal savybes, panašiems į vandenį. Kietų dalelių priemaišos neturi viršyti 0,1% viso tūrio. Konsoliniai siurbliai vandeniui, iš esmės, yra paprasti išcentriniai siurbliai, kurių pagrindinė darbinė dalis yra darbo ratas. Darbo ratas susideda iš dviejų diskų tarp kurių yra sparneliai. Sparneliai yra  išlenkti į priešingą nei siurblio sukimosi kryptis, pusę. Sukantis darbo ratui susidaro išcentrinė jėga, kuri išstumia skystį į išorę ir skystis išmetamas pro vandens siurblio išėjimo atvamzdį. Tuo tarpu darbo rato centre susidaro neigiamo slėgio zona, o tuo pat metu jo kraštuose- teigiamas. To rezultatas – skystis kryptingai juda iš įsiurbimo atvamzdžio. Konsoliniuose siurbliuose sukimo momentas nuo variklio veleno yra perduodamas siurblio velenui per standžias sujungimo movas.Šių vandens siurblių pagrindinis pranašumas yra paprastas aptarnavimas.

 

• Vertikalūs ir horizontalūs daugiapakopiai siurbliai. Juose skysčio srautas yra nuosekliai tiekiamas nuo vieno darbo rato prie kito. Darbo ratai yra sumontuoti ant vienos ašies, viename korpuse. Dažnai daugiapakopių siurblių korpusai susideda iš atskirų sekcijų, kurių skaičius yra lygus darbo ratų skaičiui minus vienai, nes vienas darbo ratas būna sumontuotas priekinėje dalyje.Keičiant šių sekcijų skaičių galima keisti siurblio spaudimą, nekeičiant jo našumo.

 

• Dvipusio įėjimo siurbliai (Split case). Šio tipo siurbliuose įėjimo ir išėjimo atvamzdžiai yra siurblio apatinėje dalyje. Šiuos siurblius patogu aptarnauti, nes nereikia atjunginėti vamzdyno ar demontuoti variklio su siurbliu. Pakanka tik atsukti siurblio viršutinę dalį, kad galima būtų apžiūrėti darbo ratą ir veleną, o esant reikalui – juos demontuoti.

 

• Linijiniai vienpakopiai. Vienpakopiai, linijiniai, išcentriniai siurbliai su mechaniniu veleno sandarikliu. Siurbliai yra trumpo veleno, siurblys ir variklis yra atskiri mazgai. Panašus į monoblokinį ar konsolinį siurblį (priskiriamas išcentrinių kategorijai), tačiau skystį varinėja ratu ir taip yra sudaroma jo cirkuliacija. Jie dažniausiai pritaikomi šildymo arba oro kondicionavimo sistemose. Detaliau – kategorija “Cirkuliaciniai siurbliai”.

 

• Savisiurbiai. Su pusiau atviru arba atviru darbo ratu purvinam vandeniui su abrazyvinėmis dalelėmis, nuotekoms ir t.t…  Jie gali būti tiesiogiai jungiami su elektros varikliu (monoblokai) arba jungiami per standžias movas su elektros varikliu ant bendro rėmo.

 

DARBO RATO MEDŽIAGOS IR TIPAI

Dažniausiai išcentrinių vandens siurblių darbo ratai yra gaminami iš specialaus plastiko, lieto ketaus arba bronzos, taip pat iš nerūdijančio plieno ir ypatingais atvejais – švino, kaučiuko, ebonito, keramikos. Nuo darbo rato konstrukcijos, jo pagaminimo technologijos tiesiogiai priklauso siurblio naudingumo koeficientas ir kavitacinis atsparumas. Ketinių darbo ratų maksimalus leistinas greitis yra 40-50 m/s, tuo tarpu bronzinių darbo ratų- 80 m/s. Kuo medžiaga tvirtesnė ir patvaresnė, tuo darbo greitis gali būti didesnis.

Vandens siurblių darbo ratai gali būti atviro, pusiau-atviro arba uždaro tipo.

Darbo rato mentelės gali būti cilindrinės arba erdvinės su dviejų plokštumų išgaubtumu. Atviro tipo darbo ratai, kaip taisyklė yra naudojami procesuose, kur nedidelis spaudimas bei tirštiems ir užterštiems, su abrazyvinėmis dalelėmis skysčiams pumpuoti. Paprastos konstrukcijos vandens siurbliuose naudojami uždaro tipo darbo ratai, nes siurbliai su atvirais darbo ratais negali pasiekti aukšto spaudimo. Uždaro tipo darbo ratai dažniausiai yra išliejami kartu su abiem dengiančiais diskais ir mentelėmis tarp jų, taip pat gaminami ir sutvirtinti kniedėmis ar taškiniu būdu suvirinti. Pastarieji darbo ratai dažniausiai būna nedidelio skersmens. Dideliuose vandens siurbliuose darbinės mentės gaminamos iš štampuoto plieno ir po to yra užpilamos ketiniu apvalkalu. Darbo ratai ant vandens siurblio veleno yra tvirtinami vienu ar daugiau pleištais, rečiau ant sriegio.

VELENAS

Vandens siurblių velenai dažniausiai yra gaminami iš nerūdijančio plieno, legiruoto plieno su chromo, nikelio ir vanadžio priemaišomis. Siekiant apsaugoti vandens siurblių velenus nuo dėvėjimosi ar skysčių poveikio, jie yra padengiami specialiais sluoksniais, o ypatingais atvejais velenai yra gaminami iš specialių rūšių plieno. Dėl didelių išcentrinių vandens siurblių veleno apsisukimų, jie yra apskaičiuojami kritiniam apsisukimų skaičiui. Siekiant užtikrinti tolygų veleno ir ant jo sumontuotų dalių darbą, jie turi būti kruopščiai statiškai ir dinamiškai balansuojami. Net nedideli balansavimo netikslumai sukelia papildomą vibraciją, veleno deformaciją.

SANDARINIMAS

Sandarinimas yra naudojamas tarpui tarp korpuso ir jo veleno užsandarinti. Išorinis sandarinimas turi nepraleisti oro į siurblį, o vidinis sandarinimas- skysčių į išorę. Sandarinimas iš įsiurbimo pusės vyksta su vandens barjeru, kuris susideda iš žiedo, į kurį paduodamas skystis iš vandens siurblio, o tuo pat metu užkertamas kelias oro patekimui į siurblį. Jei siurbliai dirba aukštos temperatūros aplinkoje, tai sandarinimai būna su aušinimo kontūrais.

GUOLIAI

Vandens siurblių guoliai gaminami ketiniai su babito padengimu, tepimas- žiedinis, kartais su tepalo aušinimo kontūru. Taip pat plačiai naudojami rutuliniai ir ritininiai guoliai su skystu arba tirštu tepalu.

KORPUSAS

Dažniausiai vandens siurblių korpusai yra gaminami iš ketaus, bet kai darbinis slėgis yra didesnis nei 40-50 atmosferų, korpusai gaminami iš plieno. Vandens siurblio vidiniai paviršiai turi būti kuo įmanoma lygesni, nes šiurkštūs paviršiai gali ženkliai sumažinti naudingumo koeficientą. Vandens siurblių korpusai gali būti vientisi, t.y. monolitiniai arba susidedantys iš atskirų sekcijų ir sujungti tarpusavyje varžtais.

 

 

Išcentrinio siurblio veikimo principas, konstrukcija parodyta vaizdo įrašuose:

A

Diafragminiai-membraniniai siurbliai pasižymi puikiomis darbo charakteristikomis ir universalumu. Siurbliai gali pumpuoti įvairaus cheminio agresyvumo ir klampumo skysčius su kietomis ir abrazyvinėmis priemaišomis.

Diafragminiai siurbliai yra varomi suspausto oro pagalba. Suspaustas oras varo visą siurblio sistemą ir membranų pagalba skystis yra perkeliamas iš vienos vietos į kitą. Tokie siurbliai tinka ir vakuuminėms sistemoms, kuriose yra reikalingas pastovus slėgis.

NAUDOJIMO SRITYS

IŠSKIRTINĖS SAVYBĖS

• Savisiurbiai
• Nereikalingas užpildymas
• Gali dirbti sausai
• Nėra sandarinimų
• Betepalinis veikimas
• Tirštoms, klampioms, agresyvioms terpėms

TECHNINIAI DUOMENYS

• Maksimalus našumas: 1050 l/min
• Maksimalus slėgio aukštis: 80 m
• Maksimalus terpės klampumas: 55000 cps

Siurbliams pagaminti naudojama didelė įvairovė kompozicinių medžiagų, kurių pagalba siurblys yra visiškai atsparus bet kokioms pumpuojamoms terpėms prie įvairių darbo temperatūrų. Mūsų tinklalapio žinyne  pateiktame dokumente rasite medžiagų aprašymus ir cheminio suderinamumo su įvairiausiomis terpėmis prie skirtingų temperatūrų lentelę.

Diafragminių siurblių aprašymas, savybės, darbo principas, membranų tipai ir montavimo schemos

Diafragminių siurblių veikimo principas – šiuose video įrašuose:

 

NAUDOJIMO SRITYS IR YPATYBĖS

Siurbliai skirti patikimai ir efektyviai tiekti buitinį bei geriamąjį vandenį pastatuose, vandenį arba kitokius skysčius pramonės įrengimams, pastatams šildyti ir vėsinti, įvairiems gamybos procesams ir kitose srityse.

Cirkuliaciniai siurbliai su elektroniniu valdymu. Geriausias pasirinkimas, kai svarbu sistemos valdymo ir stebėsenos galimybės.

Naudojimo sritys

• Šildymas
• Oro kondicionavimas

Techniniai duomenys

• Maksimalus debitas: 81.31 m³/h
• Maksimalus slėgio aukštis: 18.83 m
• Skysčio temperatūra: -10 .. 110 °C
• Maksimalus darbinis slėgis: 16 bar
• Siurbliai – su sriegine arba flanšine jungtimi

Šiuolaikiniai cirkuliaciniai siurbliai automatiškai valdo diferencialinį slėgį nuolat koreguodami siurblio apsukas pagal esamą slėgio aukščio poreikį.

Vienpakopiai, linijiniai “In-Line” tipo, išcentriniai siurbliai su mechaniniu veleno sandarikliu. Siurbliai yra trumpo veleno, siurblys ir variklis yra atskiri mazgai.

Naudojimo sritys

• Šildymas
• Oro kondicionavimas
• Slėgio kėlimas
• Pramoninės sistemos

Techniniai duomenys

• Maksimalus debitas: 4374 m³/h
• Maksimalus slėgio aukštis: 139.4 m

CIRKULIACINIO SIURBLIO PARINKIMO YPATUMAI

Cirkuliaciniai siurbliai šildymui, karštam vandeniui parenkami pagal du pagrindinius parametrus – maksimalus našumas ir maksimalus slėgis. Priklausomai nuo cirkuliacinio siurblio paskirties (šildymo sistema, kondicionavimo sistema, buitinis vanduo, saulės kolektoriai ir t.t.) reikia atsižvelgti į tokius parametrus, kaip:
– darbinė skysčio temperatūra;
– medžiagos, kurios naudojamos siurblio gamybai;
– siurblio energetinis efektyvumas.
Optimaliu atveju, norint parinkti cirkuliacinį siurblį, reikia palyginti siurblio našumo charakteristikas su konkrečios sistemos atitinkama diagrama. Sistemos ir cirkuliacinio siurblio kreivių sankirtos taškas atitinka geriausiai tinkamus cirkuliacinio siurblio parametrus. Skirtingų gamintojų bei gamybos technologijų siurbliai gali suvartoti ganai skirtingus elektros energijos kiekius tam pačiam darbui atlikti. Siurblių naudingo veikimo koeficientai gali skirtis iki kelių kartų. Naujausių šiuolaikinių technologijų cirkuliaciniai siurbliai suvartoja net iki 80% mažiau elektros energijos.

 

 

LINIJINIO TIPO SIURBLIAI

Vienpakopiai, linijiniai, išcentriniai siurbliai su mechaniniu veleno sandarikliu. Siurbliai yra trumpo veleno, siurblys ir variklis yra atskiri mazgai. Vienpakopis, vienablokis, spiralinės kameros siurblys su vienodų skersmenų įvadu ir išvadu vienoje tiesėje. Siurblys yra iš viršaus nuimamos konstrukcijos, t.y. galvutę (variklį, siurblio galvutę ir darbaratį) galima nuimti techninei priežiūrai arba remontui paliekant siurblio korpusą prijungtą prie vamzdžių.

Plūdiniai jungikliai (plūdės) naudojami, siekiant automatizuoti siurblių veikimą pagal skysčio lygį talpose/rezervuaruose. Dažniausias tokio naudojimo atvejis – siurblio apsauga nuo „sauso darbo“.
Plūdė yra paprasčiausias būdas automatiškai įjungti ir išjungti siurblį, kuris užpildo ar ištuština talpą/rezervuarą.

PAGRINDINĖS PLŪDINIŲ JUNGIKLIŲ SAVYBĖS

TIPAI PAGAL VEIKIMO PRINCIPĄ

Plūdės yra vieno režimo (užpildyti arba ištuštinti) arba dviejų režimų (universalios). Antruoju atveju, priklausomai nuo laidų sujungimo, plūdė gali atlikti vieną arba kitą funkciją.

TAIKYMO SRITYS

Dažniausiai plūdės naudojamos: švariame vandenyje, geriamajame vandenyje arba užterštuose skysčiuose (nuotekose). Priklausomai nuo paskirties, plūdės turi turėti sertifikatus (ACS, Ex ir kt.). Priklausomai nuo to, kokiai terpei skirtos, plūdžių forma ir konstrukcija gali labai skirtis.

APSAUGOS NUO VANDENS IR DULKIŲ PRASISKVERBIMO LYGIS

Būdama panardinta po vandeniu, plūdė turi būti visiškai hermetiškai sandari. Ji turi vieną aukščiausių apsaugos lygių – IP 68. Dažnai galutinis plūdės plastikinis korpuso sandarumas užtikrinamas, lydant plastikinius komponentus, kad būtų sudaryta viena visuma.

AKTYVAVIMO KAMPAS

Parodo kampą, kuriuo plūdės viduje atidaroma ir uždaroma elektros grandinė. Priklauso nuo plūdės modelio ir paprastai neviršija 50 ° kampo.

ELEKTROS LAIDO ILGIS, SKERSPJŪVIS IR ŠERDŽIŲ SKAIČIUS

Priklausomai nuo paskirties, plūdės tiekiamos su 2, 3 ir 4 gyslų įvairaus ilgio kabeliais (paprastai nuo 1 iki 20 metrų). Su įžeminimo gysla (žalia-geltona spalva) arba be jos.

PRIJUNGIMO GALIA

Parodo, kokios maksimalios galios siurblį galima tiesiogiai prijungti prie plūdės. Paprastai plūdės yra skirtos iki 10 A srovei ir iki 250 V įtampai.

DARBINĖ TEMPERATŪRA (SKYSČIO)

Paprastai ji svyruoja nuo 0°С iki 50-80 °С

SPROGUMO LYGIS (Ex)

Terpėse ir aplinkose, kuriose yra daug pavojingų dujų, rūgščių, alyvų ir kt. galima naudoti tik specialią elektros įrangą. Pavojingose ​​vietose naudojamos plūdės būtinai turi turėti specialią sprogimui atsparų konstrukcinį išpildymą patvirtintą sertifikatu. Be to, plūdės pajungtos per  taip vadinamą “Zenerio barjerą”, mažinantį įtampą (trumpas jungimas tarp laidų arba tarp laido ir žemės, nesukeliant kibirkščių ir kitų potencialiai pavojingų situacijų). Pavadinimas visada turi priešdėlį Ex.

PANARDINIMO GYLIS

Paprastai standartinės plūdės yra skirtos ne didesniam kaip 5-10 metrų panardinimo į skystį gyliui. Didesniam gyliui naudojamos giliavandenės plūdės, kurių panardinimo gylis retai būna didesnis nei 20 metrų.

PAGRINDINIAI PLŪDINIŲ JUNGIKLIŲ NAUDOJIMO VARIANTAI

Paprasčiausiu atveju plūdė užtikrina automatinį siurblio įjungimą (uždarant kontaktus plūdės viduje ir tiekiant įtampą į siurblio variklį), kai ji pakyla į viršutinį skysčio lygį ir išsijungia, kai skystis išsiurbiamas iki minimalaus lygio (ištuštinimas arba apsauga nuo sausos eigos). Pagal šį principą veikia visi drenažo ir nuotekų siurbliai su integruotomis plūdėmis, taip pat šuliniams skirti siurbliai (apsauga nuo sausos eigos).

Įmontuotus plūdinius jungiklius, kaip taisyklė, turi vienfaziai panardinamų siurblių modeliai, kurių galia yra iki 1,5 kW ir skirti montuoti talpose/šuliniuose/rezervuaruose.
Tuo atveju, jei siurblys užpildo talpą, plūdė išjungia siurblį, kai ji pasiekia viršutinį lygį, ir įsijungia, kai rezervuare lieka minimalus skysčio lygis.

Vienam ar dviems nuotekų siurbliams valdyti vienu metu gali būti naudojamos nuo 2 iki 5 plūdžių. Tokiu atveju siurblys (-iai) valdomi,  naudojant valdymo pultą, kuriame pajungtos plūdės.

PLŪDĖS (-IŲ) PRIJUNGIMAS PRIE SIURBLIO

Prijungiant plūdė (-es) prie siurblio, visada vadovaukitės kartu su plūde pridedamomis gamintojo instrukcijomis.

PLŪDĖS PRITVIRTINIMAS REZERVUARE / ANT SIURBLIO

Norėdami fiksuoti plūdės  padėtį rezervuare, naudokite įsigytą kartu su plūde arba namuose pasigamintą elementarų svarelį. Įprastam plūdės kabeliui, kuris naudojamas talpoje su švariu vandeniu, svarelio svoris paprastai yra 200–250 gramų. Perkeliant svarelio padėtį ant plūdės laido, koreguojamas sureagavimo petys, t.y. siurblio įjungimo ir išjungimo lygiai.

Laisvojo laido galo ilgiu galima reguliuoti siurblio įjungimo/išjungimo lygius. Daugelyje nuotekų ir drenažinių siurblių yra specialus plūdės kabelio laikiklis, įmontuotas rankenoje, korpuse, kuris fiksuoja plūdės kabelį tam tikru ilgiu. Jei reikia, kabelio ilgis keičiamas rankiniu būdu.

MECHANINIAI FILTRAI

Vanduo dažnai būna užterštas mechaniškai, t. y. kartu su juo atiteka smėlis, molis, rūdys. Tokio vandens užterštumas matomas − vanduo neskaidrus, dėl to mechaniniai vandens filtrai naudojami pirminiam vandens valymui.

Valant vandenį mechaniniu būdu, montuojami filtrai su keičiamomis kasetėmis arba automatiniai filtrai, užpildyti specialiu įvairių frakcijų smėliu, surenkančiu mechanines priemaišas. Šie filtrai pašalina rūdis, purvą, smėlį ir kitas kietąsias daleles. Mechaniškai filtruotas vanduo yra skaidresnis ir švaresnis, dėl to pailgėja santechninės įrangos bei buitinių prietaisų, kuriuose naudojamas vanduo, eksploatacijos laikas.

NUGELEŽINIMO FILTRAI

Per didelis geležies kiekis vandenyje − viena dažniausių vandens kokybės problemų. Apie geležies perteklių galima spręsti iš raudonų ar rudų dėmių ant vonių, kriauklių, unitazų paviršiaus, metalo skonio, vandens drumstumo.

Vanduo gali būti užterštas kelių tipų geležimi ar jos junginiais:

• trivalentė geležis (rudas vanduo, rūdys) išvaloma mechaniniais filtrais;
• dvivalentė geležis (skaidrus vanduo, kuris susilietęs su oru paruduoja) išvaloma geležies pašalinimo filtrais;
• organiniai geležies junginiai (gelsvas vanduo, pelkių kvapas) išvalomi maišytų dervų filtrais.

Vandenyje taip pat gali būti per daug mangano, sieros vandenilio ar nitratų. Todėl norint efektyviai apsisaugoti nuo geležies pertekliaus, prieš įsigyjant geležies pašalinimo įrenginį, būtina kruopščiai ištirti vandenį ir pasitarti su specialistais, nes ne visais atvejais taikomas tas pats valymo principas.

MINKŠTINIMO FILTRAI

Vandens kietumas priklauso nuo jame ištirpusių kalcio bei magnio druskų kiekio. Dėl šių medžiagų pertekliaus formuojasi kalkių nuosėdos, atsiranda baltų dėmių ant indų, kriauklių, vonios, ilgai neužverda arbatinukas ar sunkiai įšyla šildytuvas. Dėl užkalkėjusių vandens šildymo elementų paviršių silpnai bėga vanduo iš dušo, čiaupo, blogai tirpsta muilas.

Kai bendrasis vandens kietumas viršija 1,5 mg/l, vandenį kaitinant ant indo paviršių susidaro kalkių sluoksnis. Susidaręs kietas kevalas (kalkės), Amerikos vandens darbų asociacijos duomenimis, gali sumažinti unitazo prietaisų naudojimo laiką net iki 70 proc., čiaupų − iki 40 proc., indaplovių ir skalbyklių – iki 30 proc. Ypač nepageidautina, kad kalkių susidarytų šildymo katiluose – tai turi įtakos ne tik prietaisų naudojimo trukmei, bet ir patiriamiems energijos nuostoliams. Kalkių sluoksnis ant kaitinamųjų elementų sienelių ir paviršių mažina šilumos laidumą. Dar 1981 m. Naujosios Meksikos universitetas apskaičiavo, kad šildymo katilai, naudojantys dujas, dėl susidariusių kalkių nuosėdų patiria 29,57 proc. energijos nuostolių, elektra šildomi katilai − 21,68 proc. nuostolių, o prietaisų tarnavimo laikas gali sutrumpėti net 50 proc. (tyrimai atlikti naudojant vandenį, kurio bendras kietumas 5,2 mg–ekv/l).

Naudodami minkštą vandenį taupome skalbiamąsias ir asmens higienos priemones. Kietu vandeniu prasčiau išsiplauna plaukai, toks vanduo užkemša odos poras ir ji sausėja. Šiuo metu 30–40 proc. beveik visų skalbiamųjų priemonių, muilų ar šampūnų sudaro vandenį minkštinančios priemonės. Skalbiamųjų ar higienos priemonių gamintojai vienbalsiai sutinka, kad jų produktai efektyviausi naudojami su minkštu vandeniu; kartais tuo pasirūpinama į gaminių sudėtį įtraukiant specialių cheminių priedų.

Minkštinamasis filtras universalesnis nei kiti, juo galima valyti ir geležį. Tačiau jei geležies norma viršijama daugiau nei 3–4 kartus, jai valyti filtras nebetinka, nes sunaudojama daug druskos, taigi didėja filtro eksploatacijos kaina.

Tokio tipo filtruose vyksta cheminė reakcija, kurios metu kalcis bei magnis pašalinami, o vietoj jų atsiranda natrio jonų. Reakcijos metu susidaro netirpių druskų, kurios surenkamos į filtrą ir vėliau pašalinamos į kanalizaciją, o į geriamą vandenį patenka daugiau natrio. Filtrui plauti naudojama idealiai išvalyta (99,9 proc.) vadinamoji valgomoji druska. Minkštinamųjų vandens filtrų efektyvumas labai priklauso nuo regeneracijai naudojamos druskos kokybės. Gera regeneruojamoji druska gaminama naudojant modernius apdorojimo procesus – ši druska būna be jokių priemaišų, galinčių užteršti įrenginius. Išvalyta druska suspaudžiama į tabletes, kurios tirpsta palaipsniui ir nesuyra.

GERIAMO VANDENS SISTEMOS (RO)

Geriamo vandens sistemos, dar kitaip vadinamos kaip atbulinio osmoso (reverse osmosis) arba RO sistemos.  Tarp dviejų skirtingų skysčių koncentracijų esanti pusiau laidi plėvelė-membrana, praleidžia mažesnės koncentracijos skystį-tirpiklį į didesnės koncentracijos tirpalą. Pagrindinis RO sistemos komponentas – atbulinio osmoso membrana. Jos pagalba yra pašalinami pagrindiniai teršalai: nitritai, nitratai, naftos produktai ir kt., paeina tik grynas vanduo. Membrana praleidžia vandenį, bet nepraleidžia vandenyje ištirpusių cheminių elementų ir teršalų. Buitinė RO sistema yra pritaikyta sumontuoti virtuvės spintelėje po kriaukle ir sukomplektuota su visomis pajungimui reikalingomis medžiagomis. Atbulinio osmoso sistema išvalo vandenį nuo: Chloro > 97%; radioaktyvių elementų >90%; kalcio ir magnio >96%; naftos produktų >98%; nitratų ir nitritų >83%; aromatinių angliavandenių >98%; sunkiųjų elementų >97%; bakterijų >99%.

JONIZATORIAI

Naudojant tokį įrenginį kaip vandens jonizatorius, bet kuriuo metų laiku galite gauti švarų, šarminį ir sveiką vandenį. Jonizatoriai skirti šarminiam jonizuotam geriamam vandeniui gaminti, ty skysčiui, kurio pH lygis yra būtinas. Jie prijungti prie vandentiekio, elektros energijos ir sumontuoti papildomus maišytuvus (virtuvėje arba vonios kambaryje). Toks struktūrizuotas vanduo, praturtintas mineralais ir deguonimi.

Vanduo iš elektros tinklo, patekęs tiesiai į filtro rezervuarą, išvalomas nuo sunkiųjų metalų, mažų mechaninių dalelių, bakterijų.  Tada atskiroje kameroje prasideda vandens jonizacijos procesas. Neigiami elementai pritraukiami prie teigiamų elektrodų, o teigiami mineralai patenka į neigiamus elektrodus.

Gaunamas dviejų tipų vanduo:

Teigiamai įkrautas rūgštinis, turintis puikias dezinfekavimo savybes.
Neigiamo krūvio šarminis, praturtintas mineralais, būtinais žmogaus organizmui.

Vandens jonizatoriuje skystis dezinfekuojamas, pašalinamos mechaninės dalelės ir sunkieji metalai, druskos.
Dėl jonizatoriaus aktyvatoriaus elektromagnetinio poveikio, vanduo tampa struktūrizuotas ir geriau absorbuojamas organizme.
Gautas šarminis vanduo turi mineralų, pvz., kalcio, natrio ir magnio, kurie prisideda prie normalios visų žmogaus kūno funkcijų palaikymo.
Gautas jonizuotas vanduo pasižymi geru skoniu ir skaidrumu.

Dažnio keitikliai vis dažniau pasirenkami siurblio valdymui dėl vartotojui suteikiamo papildomo komforto (minimalūs slėgio svyravimai) ir elektros energijos taupymo. Dažnio keitiklis suteikia visapusišką apsaugą ir užtikriną vandens siurblio ilgaamžiškumą. Labiausiai dažnio keitiklis reikalingas sistemose su nestabiliu vandens suvartojimu (pavyzdžiui, pajungus kelis gyvenamuosius namus). Vandens siurblys su dažnio keitikliu taip pat praverčia mažinant vandens tiekimo sistemos užimamą plotą, nes jam nereikalingas didelės talpos hidroforas ir tuo pačiu sutaupomos lėšos įsigyjant mažesnės talpos hidroforą.

 

 

ELECTROIL, DANFOSS, BEDFORD MODELIŲ YPATUMAI

 

yra novatoriška dažnio keitiklių karta skirta vienfaziams ir trifaziams asinchroniniams elektros varikliams. Archimede dažnio keitikliai tinka visiems siurbliams, nepriklausomai nuo tipo ir prekės ženklo. Slėgio jutiklio (kuris yra komplekte) dėka yra nepertraukiamas ir tikslus faktinis sistemos slėgio matavimas. Dažnio keitiklis realiu laiku reguliuoja variklio sukimosi dažnį pagal nustatytą veikimo slėgį. Taikant šį sistemos veikimo parametrų stebėjimo ir koregavimo metodą, keitiklis sumažina energijos suvartojimą iki 40%, palyginus su klasikine „įjungta-išjungta“ tipo valdymo sistema.
Archimede keitikliai visiškai pakeičia visus tradicinius sprendimus: slėgio relę, srauto relę, didelio tūrio hidroforų naudojimą ir t.t…

Naudojant „Archimede“ keitiklius, užtikrinamas sklandus paleidimas ir stabdymas, tausojamas elektros variklis, mažas siurblio triukšmas, taip pat padeda išvengti hidraulinių smūgių sistemoje. Be aukšto komforto lygio ir energijos taupymo dažnio keitikliai užtikrina svarbias apsaugines funkcijas kas ženkliai prailgina siurblio eksploatacijos trukmę.
„Archimede Blue Connect“ serija su belaidžio radijo sistema leidžia sujungti tarpusavyje grupes, kuriose yra daugiau nei 2 siurbliai, esantys atstume 15 metrų. Ši pažangi technologija užtikrina aukščiausio lygio kontrolę slėgio kėlimo stotelėse susidedančiose iš kelių siurblių su maksimaliu montavimo patogumu ir optimaliu veikimu. Taip pat garantuotas įprastas kelių siurblių grupių esančių toje pačioje patalpoje veikimas pagal nustatytus parametrus.

 

Savybės ir funkcijos:

• apsauga nuo įtampos ir srovės perkrovos;
• apsauga nuo kritiškai mažo srauto;
• apsauga nuo „sausos eigos“;
• variklio „minkštas“ paleidimo momentas ir žalingų vandens hidraulinių smūgių prevencija;
• maksimalus siurblio sukimosi greitis +/- 10% nuo nominalaus;
• aukšta apsaugos klasė IP 65;
• greitas pajungimas į elektros tinklą;
• patogus montavimas prie sienos;
• nerūdijančio plieno analoginis slėgio jutiklis , ¼ ” sriegis – komplekte;
• „Blue Connect“ serija – tai belaidžio radijo ryšio sistema.

 

B603 yra aukštos kokybės, daugiafunkciniai, netriukšmingi ir taupiai energiją naudojantys valdikliai, galintys veikti visiškai automatiškai.

Savybės ir funkcijos:

• profesionaliai suprojektuotas, atsižvelgiant į naudotojų poreikius, paprastai valdomas ir tinkantis bet kokiam panaudojimui;
• tinkamai nustačius parametrus, tiekia pastovaus slėgio vandenį pagal vandens ypatybes, nereguliuojant prietaiso rankiniu būdu;
• automatiškai nustoja veikęs, kai vanduo nenaudojamas, įspėja apie esamas triktis;
• automatinis pakaitinis veikimas kelių siurblių sistemoje, pailgina siurblių tarnavimo laiką;
• prisitaiko prie daugelio įvairių įeinančio slėgio signalų.

 

VLT® AQUA Drive FC 202 dažnio keitikliai skirti sritims susijusioms su vandens tiekimu ir vandentvarka. Dėka plataus standartinių ir pasirenkamų funkcijų spektro, „VLT® AQUA Drive“ leidžia sumažinti bendras vandens tiekimo ir kanalizacijos sistemų eksploatavimo išlaidas. Užtikrinamas maksimalus energijos vartojimo efektyvumas tiekiant vandenį ir tvarkant nuotekas. Šis dažnio keitiklis pasižymi didele standartinių funkcijų įvairove, kurios gali būti išplečiamos dėl papildomų galimybių, padidinančių jo efektyvumą ir yra vienodai tinkamas tiek naujiems įrenginiams, tiek modernizuojant esamus projektus. Dėl didelių vandens tiekimo ar nuotekų valymo įrenginių apkrovos svyravimų kasdien yra ekonomiškai naudinga panaudoti variklio valdymą įrangai, pavyzdžiui, siurbliams ir orapūtėms.

Naujos kartos VLT AQUA dažnio keitikliai pirmaisiais metais gali padėti sutaupyti 10–30% išlaidų, palyginti su įprastomis pavaromis pagamintomis naudojant tradicines technologijas. Dėl ilgo tarnavimo laiko su mažu energijos suvartojimu ir minimaliomis priežiūros sąnaudomis gaunamos ypač mažos naudojimo išlaidos. Greitas ir lengvas parametrų nustatymas vartotojui sumažina įrengimo laiką, suteikia maksimalų energijos efektyvumą ir visišką variklio valdymą. Kai svarbiausi parametrai yra surenkami vienoje vietoje, klaidingų nustatymų rizika labai sumažėja.

 

Savybės ir funkcijos:

• įdiegta įrangos apsaugos funkcija naudojant specialiai sukurtą programinę įrangą, kuri apsaugo, pavyzdžiui, nuo hidraulinių smūgių;
• didžiausias energijos vartojimo efektyvumas pasiekiamas dėl keitiklio valdymo algoritmų, taip pat dėl konstrukcijos, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas šilumos nuostolių sumažinimui;
• elektromagnetinių trukdžių ir harmoninių iškraipymų sumažinimas pasiekiamas dėl įmontuoto aukštų dažnių filtro nuo trukdžių ir integruotų nuolatinės srovės droselių;
• idealus sistemos integravimas ir adaptavimas konkrečiai taikymo sričiai įmanomas dėka programuojamų įspėjimų ir pranešimų;
• automatinio energijos optimizavimo funkcija taupo 3–8% energijos.

Daugumos vandens siurblių paleidimui, valdymui ir apsaugai naudojami pultai.

Apsaugos ir valdymo pultai yra būtini siurblio variklio elektrinei apsaugai, nes pagal statistiką būtent elektros variklio gedimas yra dažniausia siurblio agregato gedimo priežastis. Naudojant daviklius / plūdes / reles, prijungtas prie valdymo skydo, užtikrinamas automatizuoto siurblio veikimo ir saugos algoritmas.

BENDRINĖS APSAUGOS KATEGORIJOS PULTAI

Šios kategorijos pultai skirti paleisti siurblių elektros variklius. Juose integruota šiluminė relė.

Paleidimo pultai siurblių vienfaziams varikliams naudojami paleidžiant ir apsaugant panardinamų siurblių vienfazius elektrinius variklius be įmontuoto kondensatoriaus juose. Tokio tipo paleidimo ir apsaugos pulte yra paleidimo kondensatorius, apsauginė terminė relė su automatiniu arba rankiniu atstatymu ir gnybtų blokas. Be šio įrenginio nepradės veikti siurblių vienfaziai varikliai, kuriuose nėra įmontuotas kondensatorius!

Kai kurių pultų naudinga papildoma funkcija – galimybė prijungti išorinius valdymo daviklius (plūdę, slėgio relę).

Kokio tipo siurblių modeliams reikia paleidimo pulto?

Bet kurio vienfazio variklio paleidimui reikalingas paleidimo kondensatorius. Daugelio panardinamų siurblių varikliai tiekiami be integruoto kondensatoriaus. Pagrindinė priežastis yra ta, kad jei kondensatorius sugenda (taip atsitinka), elementari jo pakeitimo procedūra virsta tikra problema – jūs turite iškelti ir nuleisti siurblį į šulinį. Štai kodėl gerai turėti „po ranka“ kondensatorių, kuris įrengtas atskirame pulte, kurį galima montuoti bet kurioje patogioje vietoje.

Paviršiniams vienfaziams varikliams nereikia papildomo paleidimo įtaiso. Jie turi įmontuotą paleidimo kondensatorių (visada yra pakankamai vietos gnybtų dėžutėje arba šalia jos), taip pat šiluminę relę. Bet kuriuo metu sugedusį kondensatorių galima be vargo pakeisti.

Rinkoje yra vienfazių panardinamų siurblių tiek su variklyje integruotu kondensatoriumi, tiek be jo. Antro tipo siurbliams reikalingas paleidimo pultas su kondensatoriumi.

Požymis, kad panardinamam gręžinio siurbliui reikalingas paleidimo pultas –  iš variklio išeinantis keturių gyslų elektros kabelis.

Pultas yra apsaugotas nuo vandens purslų ir gali būti montuojamas tiek patalpų viduje, tiek išorėje. Visus metus naudojant siurblį, labai pageidautina, kad pultas būtų patalpintas patalpoje, kurioje yra normalus drėgmės lygis.

Teisingas pulto pasirinkimas yra suvedamas iki reikalingos kondensatoriaus talpos ir šiluminės relės vardinės srovės nustatymo. Paleidimui reikalingo kondensatoriaus talpa (µF) yra nurodoma ant panardinamo siurblio/variklio esančioje vardinėje lentelėje arba techninėje dokumentacijoje.

IŠMANIOSIOS APSAUGOS KATEGORIJOS PULTAI

Šios kategorijos pultai užtikrina ne tik siurblio paleidimą, bet ir patikimą siurblio veikimą bei ilgą tarnavimo laiką. Juose be kondensatoriaus ir šiluminės relės yra papildomai  integruotos visapusiškos apsaugos:
• apsauga nuo sausos eigos;
• nuo įtampos šuolių (per aukšta/per žema įtampa);
• nuo viršsrovio;
• nuo perkrovos;
• nuo dažno siurblio junginėjimosi dėl nuotėkio vandens sistemoje.

Šio tipo panardinami siurbliai naudojami geriamo, švaraus vandens tiekimui, laistymui iš šulinių, atvirų vandens telkinių. Jeigu ieškote siurblio vandeniui, kuriame gali būti įvairių priemaišų, dumblių, kietų dalelių ir pan., geriau rinktis drenažinį siurblį.

NAUDOJIMO SRITYS

• Geriamo vandens tiekimui
• Lietaus vandens ir drėkinimo sistemose
• Švariam vandeniui iš rezervuarų, cisternų, tvenkinių, šulinių siurbti
• Buitiniam naudojimui, sodo, žemės ūkio reikmėms ir kitai mėgėjiškai veiklai.
• Dėl savo kompaktiškos ir patogios formos taip pat gali būti naudojami kaip kilnojami siurbliai avarinių situacijų atvejais, pavyzdžiui, vandeniui iš rezervuarų ar upių siurbti, baseinams ir fontanams ištuštinti.

KATEGORIJOS

Panardinami siurbliai su mechaniniu valdymu. Šie siurbliai valdomi nuo integruoto plūdinio jungiklio arba slėgio relės, kuri įsigyjama atskirai. Jei siurblio paskirtis tiekti pastoviai vandenį iš šulinio buitinėms reikmėms, šiam siurbliui valdyti reikalinga slėgio relė, išsiplėtimo indas (hidroforas). Supaprastinta sumontavimo schema pateikta žemiau ir mūsų tinklalapio žinyne.

Panardinami siurbliai su elektroniniu valdymu. Tai išbaigtas „viskas viename“ panardinamasis švaraus vandens siurblys, ypač tinkamas mažiems individualiems šuliniams ir lietaus vandens sistemoms. Turi savyje integruotą valdymo modulį, todėl išorinis siurblio valdiklis yra nereikalingas. Tikras „įjunk ir siurbk“ sprendimas. Sumontavus ir prijungus vamzdžius, siurblį tereikia įjungti. Sprendimas yra patikimas ir leidžia sutaupyti įrengimo išlaidų. Šio tipo siurblyje sumontuotos apsaugos.

PASKIRTIS

Automatinių kanalizacinių stotelių paskirtis – šalinti vandenį (nuotekas) iš  žemiau kolektoriaus lygio esančių virtuvės  kriauklių, klozetų, praustuvų, dušų ir bidė įrengtų rūsiuose, renovuojant ar modernizuojant esamus pastatus ir kurie yra nutolę nuo pagrindinio kanalizacijos vamzdžio taip, kad neįmanoma įrengti natūralaus nuolydžio. Įsivaizduokite nieko neribojamas projektavimo galimybes. Planuodami renovaciją ar naują statybą, dabar galite parengti dar geresnį projektą išdėstydami papildomas su vandens naudojimu susijusias patalpas ir įrangą kur tik norite, nebrangiai ir nesudėtingai. Jos suteikia galimybę įrengti tualetą, vonios kambarį, virtuvę ar skalbyklą bet kurioje individualių namų, butų, vasarnamių vietoje.

NEŠVARAUS VANDENS SIURBLIAI

Nešvarus vanduo – tai nuotekos neišvengiamos buityje ar komercinėje veikloje: plaunant indus ar patalpas, prausiantis ir skalbiant.
Siūlome platų nešvaraus vandens siurblių asortimentą: tai idealus pasirinkimas atnaujinant namus ar biurą, nes kiekvienas siurblys – tai naujos komforto galimybės, nes bet kokioje pasirinktoje vietoje, netgi toli nuo esamo nuotekų vamzdyno ar žemiau jo, galima įrengti tokias
patalpas, kaip virtuvės, virtuvėlės, skalbyklos, net dušinės ir vonios kambariai. Turėdami galimybę pumpuoti nešvarų vandenį, nenaudojant įprastinio vamzdyno, kuriuo skystis teka dėl Žemės traukos poveikio, bute ar biure neprivalėsite ardyti betono ar trukdyti kaimynų, nes nuotekų linijas galima paslėpti sienų ir lubų ertmėse.

SIURBLIAI SU SMULKINTUVAIS

Norint įrengti papildomą tualetą arba naują vonios kambarį, reikėtų naudoti siurblį su smulkintuvu. Smulkintuvas – tai greitaeigis variklis su ašmenimis susmulkinančiais organines medžiagas ir popieriaus
atliekas iki tiršto skysčio, kurį galima pašalinti mažo skersmens vamzdynu.
Siūlomi įvairūs siurblių su smulkintuvais modeliai suteikiantys galimybę atliekas surinkti iš 2, 3, 4 ar net 5 įrenginių. Atliekant remonto darbus, jie leidžia išvengti didelių statybos darbų, nes siurblius galima montuoti ant bet kokių užbaigtų grindų, net jeigu jos yra žemiau esamų nuotekų vamzdynų.

Pastaruoju metu gamintojai technologiškai iš esmės patobulino savo produktus: pagerėjo jų hidraulinis veiksmingumas, sumažėjo
triukšmingumas, todėl tapo beveik nepastebima, kad tokia įranga sumontuota ir veikia.

SFA GAMINTOJO PRODUKTŲ PASIRINKIMO LENTELĖ

UAB “VANDENS SIURBLIAI” yra vieno iš automatinių kanalizacinių stotelių gamintojų – SFA atstovas Lietuvoje.  Ši SFA gamintojo produktų pasirinkimo lentelė ir brošiūra lietuvių kalba leis išsirinkti geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį produktą: SFA produktai

Video:

 

Nuotekų siurblinės naudojamos buitinių ir lietaus nuotekų kaupimui ir išsiurbimui. Jos labai dažnai naudojamos nuosavuose namuose kaip tarpinis mazgas, kuris reikalingas prieš pat išpumpuojant visas nuotekas į centrinę kanalizacijos trasą. Šis įrenginys dažniausiai pasirenkamas tuomet, kai nėra savitakinės sistemos ir namas, koks nors sanitarinis prietaisas ar visas sanitarinis mazgas yra žemiau savitakinės nuotekų linijos. Nuotekų siurblinės talpoje įmontuotas siurblys (siurbliai) susikaupusias nuotekas perpumpuojama ir perkelia į pagrindinį vamzdį. Tai leidžia greitai ir tinkamai apdoroti nuotekas, taip išvengiant aplinkos užterštumo. Įrenginiai skiriasi ne tik savo talpa, bet ir pasižymi skirtinga galia, našumu ir slėgiu. Renkantis talpos dydį, siurblius ir kitus parametrus, vertėtų įvertinti nuotekų kiekį, jų rūšį, atstumą iki centrinės kanalizacijos trasos ir aukščių skirtumus.

Nuotekų siurblinės – kompleksinis sprendimas nuotekoms pašalinti iš objekto, kai jos savitaka negali patekti į centralizuotą kanalizacijos sistemą. Siurblinę sudaro rezervuaras, vienas ar du panardinami siurbliai ir automatinė valdymo sistema.

Priklausomai nuo įdiegto siurblinėje siurblio tipo, sistema gali būti naudojama įvairaus lygio taršos nuotėkoms pašalinti.

AUTOMATINĖS KANALIZACINĖS STOTELĖS

Šio tipo kanalizacijos įrenginį sudaro rezervuaras, jame jau įmontuotas siurblys bei valdymo automatika. Jas galima įrengti vonios/tualeto kambariuose ar kitose uždarose patalpose, kad būtų galima išsiurbti iš  įvairių kanalizacijos įrenginių sutekančius skysčius (iš virtuvės kriauklių, indaplovių ir skalbimo mašinų, dušų ir kt.). Buitinės automatinės kanalizacinės stotelės su pjaustymo peiliais prie siurblio įleidimo angos gali siurbti fekalines nuotekas ir paprastai įrengiamos už unitazo.

Norint siurbti didelį kiekį nuotekų iš daugelio taškų, įskaitant iš kelių tualetų, naudojamos profesionalios kanalizacinės sistemos.

SIURBLINĖS

Automatinę siurblinę sudaro plastikinis rezervuaras, į kurį sumontuojamas reikalingų parametrų nuotekų siurblys (-iai), kuris įsigyjamas atskirai, valdymo pultas. Talpa gali būti gana didelė, o kai kurie modeliai leidžia vienu metu įrengti du siurblius – darbinį ir rezervinį .

Šiuo atveju, pagal poreikį galima pasirinkti rezervuaro talpą, įmontuojamo siurblio tipą ir galią.

Individualiuose namuose, kotedžuose, sodybose, kur nėra įrengta centralizuoto nuotekų šalinimo tinklo, montuojami nuotekų siurbliai (fekaliniai siurbliai), kurių paskirtis perpumpuoti nuotekas į vietinius valymo įrenginius ar į centralizuotas kanalizacijos trasas.

Šio tipo siurbliai tiks ir tuomet, kai vandenį reikės išvalyti tvenkinyje, šulinyje, baseine ar kitoje talpoje – kokybiškai veikiantys ir pakankamai galingi nešvaraus vandens siurbliai lengvai gali susitvarkyti su tokiomis užduotimis.

REKOMENDACIJOS RENKANTIS NUOTEKŲ SIURBLĮ

Renkantis šio tipo siurblį, reikia atkreipti dėmesį į šių įrenginių techninius parametrus: maksimalų našumą, maksimalų kėlimą, variklio galią. Jeigu atkreipsite dėmesį į šiuos kriterijus, pasirinktas nešvaraus vandens siurblys patvariai tarnaus ilgus metus, o jo priežiūra nekels jokių rūpesčių.
Tuomet, kai vandenį reikia išvalyti iš gilesnių talpų, vertėtų atsižvelgti ir į maksimalų panardinimo gylį, o įvairūs papildomi privalumai, tokie kaip tvirtas korpusas ar variklio perkrovos apsauga užtikrins dar ilgesnę pasirinkto siurblio tarnavimo trukmę.
Fekaliniai siurbliai yra naudojami padidinto tankio ir klampos skysčiams, kurie gali turėti pakankamai didelį kiekį kietų ir plaušinių priemaišų (skysčiams, turintiems plaušinių priemaišų naudojami siurbliai su smulkintuvais).
Kai priemaišos gana smulkaus skersmens (smėlis/maži akmenukai…), jų koncentracija nedidelė, tokiu atveju galima rinktis siurblį be smulkintuvo. Tačiau jei didelė tikimybė, kad gali susikaupti dideli nešvarumų, plaušinių priemaišų kiekiai, tokiu atveju optimalus variantas – nuotekų siurblys su smulkintuvu, kuris susmulkina dideles nuosėdas, plaušines priemaišas, prieš leisdamas joms patekti į siurblį ir vamzdynus, tuo išvengiant jų užsikimšimo.

NUOTEKŲ SIURBLIŲ VALDYMAS

Vienfaziai buitiniai nuotekų ir drenažo siurbliai dažniausiai valdomi per integruotas į pačius siurblius plūdes. Tai pats paprasčiausias valdymas. Buitinėms sistemoms paprastai atskirai statomi valdikliai nenaudojami. Rekomenduotina susimontuoti avarinio lygio signalizaciją, kuri perspėtų, kad kažkas su sistema netvarkoje ir nuotekų lygis talpoje (rezervuare) pavojingai aukštas.

REIKALINGO SIURBLIO SUKELIAMO SLĖGIO (PAKĖLIMO AUKŠČIO) APSKAIČIAVIMAS

Buitinėms reikmėms naudojamų nuotekų ir drenažo siurblių našumas (debitas) paprastai neskaičiuojamas, nes pritekėjimas mažas, o siurbliai įsijungia retai. Tiesiog suskaičiuojamas reikalingas siurblio sukeliamas slėgis (dar kitaip vadinamas – pakėlimu), kuris įvertinamas metrais. Buitinėms reikmėms siurblio sukeliamą slėgį paskaičiuoti galima paprastai. Bendras reikalingas siurblio sukeliamas slėgis susideda iš 3 sudedamųjų :
• geometrinio aukščių skirtumo tarp žemiausio vandens lygio siurblinėje, talpoje ar prieduobėje ir aukščiausio slėginės linijos taško t.y. išvado į savitakinę nuotekų liniją;
• slėgio (hidraulinių) nuostolių vamzdyne;
• laisvo slėgio ištekėjime.
Laisvas slėgis paprastai priimamas apie 2 m. Sustambintas slėgio nuostolių vamzdyne skaičiavimas paprastas: bendras vamzdyno ilgis, t.y. nuo siurblio išvado iki ištekėjimo į trasą taško padauginamas iš 0,1.
Pvz.:. Tarkime, kad vertikalaus aukščio skirtumas nuo skysčio paviršiaus iki aukščiausio išmetimo taško – 2 metrai. Laisvas slėgis – 2 metrai. Vamzdžio ilgis 20 metrų, slėgio nuostoliai bus (20*0,1) = 2 metrai. Bendras reikalingas siurblio sukeliamas slėgis (pakėlimas) bus: 2+2+2 = 6 metrai.

Kaip pasirinkti tinkamą automatinę vandens tiekimo sistemą (siurblį) namams, sodui, laistymui?

Išcentriniai sausai statomi vandens siurbliai su uždaro tipo darbo ratais skirti šalto ar karšto vandens arba kitų panašaus klampumo ir savybių skysčių, tokių kaip vanduo, perpumpavimui. Siurbliai su pusiau atviro arba atviro tipo darbo ratais gali siurbti tirštus, su abrazyvinėmis dalelėmis skysčius. Išcentriniai siurbliai yra paprastos, patikimos konstrukcijos ir nereikalauja dažno aptarnavimo. Šio tipo siurblių maksimalus įsiurbimo aukštis – iki 9 metrų. Išcentrinius vandens siurblius patartina montuoti vietose apsaugotose nuo tiesioginio atmosferos poveikio.

KONSTRUKCIJA IR VEIKIMO PRINCIPAS

Buitiniai išcentriniai siurbliai dažniausiai gaminami  su vienu darbo ratu, kuris gali būti atviro , pusiau-atviro arba uždaro tipo. Darbo rato mentelės gali būti cilindrinės arba erdvinės su dviejų plokštumų išgaubtumu. Atviro tipo darbo ratai, kaip taisyklė yra naudojami procesuose, kur reikalingas nedidelis spaudimas bei tirštiems ir užterštiems, turintiems abrazyvinių dalelių skysčiams pumpuoti. Paprastos konstrukcijos vandens siurbliuose naudojami uždaro tipo darbo ratai, nes siurbliai su atvirais darbo ratais negali pasiekti aukšto spaudimo.

Uždaro tipo darbo ratas susideda iš dviejų diskų tarp kurių yra sparneliai. Darbo ratų sparneliai yra išlenkti į priešingą nei siurblio sukimosi kryptis pusę. Sukantis darbo ratui, susidaro išcentrinė jėga, kuri išstumia skystį į išorę ir skystis išmetamas pro vandens siurblio išėjimo atvamzdį. Tuo tarpu darbo rato centre susidaro neigiamo slėgio zona, o tuo pat metu jo kraštuose- teigiamas. To rezultatas – skystis kryptingai juda iš įsiurbimo atvamzdžio.

Tais atvejais, kai reikalingas aukštas spaudimas, siūloma rinktis daugiapakopius išcentrinius siurblius. Juose skysčio srautas yra nuosekliai tiekiamas nuo vieno darbo rato prie kito. Darbo ratai yra sumontuoti ant vienos ašies, viename korpuse.

NAUDOJIMO SRITYS

• Geriamo vandens tiekimas iš šulinių
• Laistymas
• Plovimas
• Nepakankamo vandens slėgio vandentiekio sistemoje pakėlimas
• Skysčių iš talpų, rezervuarų išsiurbimas
• Vandens cirkuliacija ir t.t…
• Su atviro tipo darbo ratais: purvino vandens, tirštų, su abrazyvinėmis dalelėmis skysčių siurbimui.

 

Nepanardinami išcentriniai siurbliai naudojami vandens tiekimui iš šulinių, negilių gręžinių, atvirų vandens telkinių, slėgio pakėlimui tinkle, kur jis nepakankamas. Plačiai naudojami rankiniam laistymui ar įrengiant automatines laistymo sistemas ir t.t… Šio tipo siurbliai, priklausomai nuo modelio, gali pasiurbti vandenį iš 7-9 m gylio (skaičiuojant vertikalų atstumą nuo vandens paviršiaus iki siurblio sumontavimo vietos). Gilesniems nei 9 m šuliniams ar gręžiniams naudojamos sistemos su inžektoriniais siurbliais (tokiu atveju nuo siurblio iki vandens paėmimo vietos reikia nutiesti du vamzdžius).

 

Išcentriniai siurbliai su atviro tipo darbo ratais, kaip taisyklė, yra naudojami procesuose, kur reikalingas nedidelis spaudimas bei tirštiems ir užterštiems, su abrazyvinėmis dalelėmis skysčiams siurbti.

 

Išcentrinio sausai statomo siurblio veikimo principas parodytas vaizdo įraše:

 

Išsiplėtimo indas (hidroforas) reikalingas vandens tiekimo sistemoje tinkamo siurblio darbo režimo palaikymui, padeda išvengti vandens slėgio pulsacijų ir hidraulinių smūgių. Šio įrenginio dėka užtikrinamas visos vandentiekio sistemos darbas – tinkamai pasirinktas hidroforas garantuos patikimą, ilgalaikį ir kokybišką veikimą. Šių įrenginių pagalba sistemoje galima nuolat palaikyti nustatytą slėgį.

Galima rinktis iš membraninių (su maišais) arba diafragminių hidroforų. Hidroforai geriamojo vandens sistemoms – nuo 0,5 iki 1000 litrų talpos.

IŠSIPLĖTIMO INDO (HIDROFORO) VEIKIMO PRINCIPAS

Išsiplėtimo indą (hidroforą) sudaro metalinis ar stiklo pluošto korpusas ir speciali membrana (maišas) arba diafragma, priklausomai nuo indo konstrukcijos. Iš vienos membranos ar diafragmos pusės hidrofore yra vanduo, o iš kitos – suspaustas oras, kurio slėgis turi būti apie 0,2 bar mažesnis, nei nustatytas siurblio įsijungimo slėgis.  Kai atsukamas vandens čiaupas, suspaustas oras stumia vandenį iš hidroforo kameros į vandentiekio sistemą. Kai slėgis nukrenta žemiau nustatytos įsijungimo ribos, paleidžiamas siurblys. Kai čiaupas užsukamas, hidroforo vandens kamera užpildoma vandeniu, slėgis kyla ir kai pasiekiama nustatyta išsijungimo riba, siurblys išjungiamas.  Oro slėgį hidrofore rekomenduojama tikrinti bent kartą per pusmetį.

MEMBRANINIAI (SU GUMINIAIS MAIŠAIS) HIDROFORAI

Tinka geriamojo vandens tiekimo sistemoms. Membraninis hidroforas dažniausiai naudojamas vandens tiekimo sistemų ir siurblių darbo stabilizavimui, pastovaus sistemos slėgio užtikrinimui ir hidrosmūgių kompensacijai. Dėl plataus temperatūros diapazono šiuos hidroforus galima naudoti karšto vandens tiekimo sistemose ir šildymo sistemose.

DIAFRAGMINIAI HIDROFORAI

Idealiai tinka daugelyje sričių, vandens tiekimo ir slėgio kėlimo, šiluminio išsiplėtimo, laistymo, hidraulinių smūgių slopinimo sistemas. Vienos (ar dvigubos) diafragmos konstrukcija – užtikrina ilgaamžiškumą ir nereikalauja priežiūros.

IŠSIPLĖTIMO INDAI ŠILDYMO SISTEMOMS

Skirti naudoti centrinio šildymo sistemoms. Taip pat išsiplėtimo indai naudojami vėsinimo / kondicionavimo sistemose. Išsiplėtimo indas turi membraną, atskiriančią orą indo viduje nuo šildymo / šaldymo sistemos vandens. Tokiu būdu išsiplėtusio termofikacinio vandens perteklius sutalpinamas išsiplėtimo bake, o sistemai atvėsus suspaustas oras išstumia vandenį atgal į šildymo ar kondicionavimo sistemą. Tinkamai subalansuota šildymo sistema suteikia galimybę sutaupyti papildomų lėšų ir padeda išvengti nuosėdų kaupimosi. Patvarūs išsiplėtimo indai šildymo sistemoms padeda išlaikyti pageidaujamą slėgį, todėl prisideda prie tinkamo visos įrangos veikimo.  Induose skirtuose šildymo sistemoms rekomenduojama tikrinti esamą oro slėgį kas metai.

Informaciją apie tai, kaip patikrinti oro slėgį hidrofore ir koks turi būti oro slėgis, rasite mūsų tinklalapio žinyne.

Video:

Hidroforo veikimo principas su dažnio keitikliu

Hidroforo veikimo principas su slėgio rele

Hidroforo veikimas su FlowThru antgaliu

 

Giluminį siurblį sudaro dvi pagrindinės dalys – turbina ir elektros variklis. Tokia konstrukcija – leidžia turėti standartinių galių variklius ir pagal poreikį tokiems varikliams galima parinkti atitinkamas turbinas (hidraulikas) pagal tai, kokio reikia slėgio ir našumo. Taip pat, tokia dviejų dalių konstrukcija leidžia keisti tik pusę įrenginio esant gedimui. Palengvina servisą ir prailginą bendrą investicijos tarnavimo laiką.
Turbinos gaminamos pagal aukščiausius standartus, siekiant užtikrinti energijos vartojimo efektyvumą, aukštą kokybę, patikimą konstrukciją ilgam tarnavimo laikui.

Giluminių vandens siurblių turbinos gali būti dviejų tipų:
• Turbinos, kurių darbo ratai pagaminti iš techninio polimero.
• Turbinos, kurių visos sudedamosios dalys pagamintos iš nerūdijančio plieno.
Pastarosios pasižymi dideliu atsparumu abrazyvinėms medžiagoms. Jomis galima pumpuoti mineralinį vandenį, vandenį su dideliu kiekiu smėlio, vandenį su nedidele koncentracija rūgščių ir naftos priemaišomis. Šios savybės labai svarbios, kadangi giluminiame arteziniame vandenyje neretai gali būti daugybė priemaišų ir kietųjų medžiagų. Nerūdijantis plienas pasižymi dideliu atsparumu korozijai.
Gręžiniams, kurių vandenyje yra daug smėlio, rekomenduotinos turbinos su plaukiojančiais darbo ratais. Siurbliai su šia konstrukcija gali sėkmingai pumpuoti vandenį, kurio sudėtyje yra net iki 400 g/m³ smėlio.

Turbinos savo konstrukcijoje turi turėti atbulinį vožtuvą, kad siurbliui neveikiant, vanduo iš vamzdyno nesubėgtų atgal į gręžinį. Jei vožtuvo konstrukcijoje nėra, jį reikia sumontuoti atskirai, dar prieš nuleidžiant siurblį į gręžinį.

Giluminiai vandens siurbliai gali dirbti tiek vertikalioje, tiek horizontalioje padėtyje. Priklausomai nuo modelio, nurodoma ar tai yra horizontaliai, ar vertikaliai montuojamas prietaisas. Siurbliai sumontuojami horizontalioje padėtyje dažniausiai naudojami, kad tiektų vandenį iš upių, ežerų, ar kitų gamtos telkinių, taip pat iš priešgaisrinių rezervuarų. Toks jų veikimo universalumas leidžia tiek projektuotojams, tiek montuotojams bei inžinieriams sukurti patį efektyviausią vandens tiekimo tinklą.

Turbina konkrečiu atveju turi būti parenkama individualiai, pagal atitinkamo gręžinio ir vamzdyno specifikacijas. Per daug galingas arba pernelyg silpnas siurblys gali daryti neigiamą įtaką visos vandens tiekimo sistemos darbui. Taip pat svarbu, kad siurblio skersmuo atitiktų gręžinio skersmenį. Per mažas skirtumas tarp giluminio vandens siurblio ir gręžinio skersmens gali apsunkinti siurblio nuleidimą į reikiamą gylį. Per didelis skirtumas tarp giluminio vandens siurblio ir gręžinio skersmens taip pat nepageidautinas, nes nebus pakankamos vandens cirkuliacijos tarp siurblio variklio ir gręžinio sienelės.

Veikimo principas:

Giluminių gręžinių siurblių paskirtis yra pakelti vandenį į paviršių iš didelio gylio ir per vandens tiekimo sistemą tiekti jį vartotojams.  Taip pat gali būti naudojami vandens tiekimui iš  šulinių, baseinų, telkinių ir rezervuarų. Kiekvienas jų pritaikomas pagal skirtingus poreikius, todėl renkantis siurblį, svarbu atsižvelgti į tokias savybes, kaip siurblio atsparumas smėlio priemaišoms, papildoma apsauga ir kiti techniniai parametrai.

Gręžinių giluminiai siurbliai skirti siurbti neagresyvius be mechaninių priemaišų skysčius, kurių PH dydis 6,5 – 8,5. Šie siurbliai daugiausia naudojami gręžiniuose, iš kurių vanduo tiekiamas į gyvenamuosius namus, kaimo sodybas, įmones ir kitur, kur reikalingas vanduo. Siekiant vandeniu aprūpinti namų ūkį, gręžiniuose montuojami siurbliai – daugiapakopiai cilindro formos 3-4″ (75-100mm) skersmens.

 

NAUDOJIMO SRITYS

• Geriamojo vandens tiekimui iš gręžinių
• Komunalinio ir pramoninio vandens tiekimui
• Drėkinimui, laistymui ir kitiems žemės ūkio poreikiams
• Gaisro gesinimo sistemoms
• Vandens slėgio didinimo sistemoms

 

KONSTRUKCIJA IR YPATYBĖS

Giluminį siurblį sudaro dvi tarpusavyje sujungtos pagrindinės dalys – turbina ir elektros variklis (vienfazis arba trifazis).  Tokia konstrukcija – leidžia turėti standartinių galių variklius ir pagal poreikį (našumas/slėgis) tokiems varikliams galima parinkti atitinkamas turbinas (hidraulikas). Tokia dviejų dalių konstrukcija palengvina servisą ir prailginą bendrą investicijos tarnavimo, o esant gedimui, leidžia keisti tik pusę įrenginio.

Vandens siurblio (turbinos) korpusas ir darbinės dalys gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų. Varikliai gaminami iš nerūdijančio plieno.

Turbinos gaminamos pagal aukščiausius standartus, siekiant užtikrinti energijos vartojimo efektyvumą, aukštą kokybę, patikimą konstrukciją ilgam tarnavimo laikui. Turbinų darbo ratai dažniausiai gaminami iš:

• plastiko (norylas, polikarbonatas, poliamidas);
• korozijai ir dilimui atsparaus nerūdijančio plieno AISI 304, AISI 316.

 

GILUMINIŲ SIURBLIŲ GRĘŽINIAMS YPATUMAI

Didelis efektyvumas. Tinkamai parinkus siurblį, taupomos eksploatacinės išlaidos
Užima nedaug vietos. Variklis ir turbina sujungti vertikaliai, todėl labai maži gabaritai
Įmontuotas atbulinis vožtuvas. Jis įmontuotas viršutinėje siurblio dalyje tam, kad apsaugotų siurblį nuo hidraulinių smūgių
Įvairios kombinacijos. Lankstumas sujungiant įvairaus našumo ir kėlimo aukščio turbinas su varikliais pagal kliento poreikį
Jokio aplinkos teršimo. Turbina ir variklis pagaminti iš nerūdijančio plieno, geros antikorozinės savybės
Mažas triukšmas. Siurblio komplektas yra panardinamas, todėl skleidžiamas triukšmas labai mažas

 

AUKŠTO EFEKTYVUMO SISTEMOS (HES)

Franklin Electric giluminiai siurbliai su pastovaus magneto varikliu (HES) – didelis žingsnis efektyviam elektros sąnaudų taupymui gręžiniuose. Franklin Electric  gamina 4″, 6” ir 8” gręžinių giluminių siurblių variklius su pastovaus magneto rotoriais. Šis gamintojas siūlo pilnai paruoštą sistemą vandens pakėlimui iš gręžinių, kuri vadinama HES (High Efficiency System), t.y. aukšto efektyvumo sistema. Tokios sistemos įdiegimas priklausomai nuo darbo sąlygų, sutaupo elektros energijos sąnaudas nuo 12% iki 50%, lyginant su įprastu nauju asinchroniniu varikliu, veikiančiu kartu su dažnio keitikliu. HES sistemą sudaro sinchroninis panardinamas 304SS NEMA variklis (3000 aps/min) su kintamo dažnio pavara ir elektros išvado filtru. Kad lengviau suprastume kas tai yra, norėtume išskirti du pagrindinius šios sistemos privalumus – tai beveik plokščia variklio efektyvumo kreivė ir variklio efektyvumo padidėjimas 12% (cos fi siekia net 0,99). Daugiau informacijos rasite mūsų tinklalapio naujienose ir 4″ Aukšto Efektyvumo Sistema.

 

 

Giluminio siurblio veikimo principas parodytas šiame video įraše:

 

Mūsų tinklalapio žinyne rasite atsakymus į šiuos klausimus (paspauskite ant nuorodų):

– Giluminio siurblio parinkimas gręžiniui

– Giluminio siurblio su slėgio rele montavimo schema

– Kodėl gali sugesti panardinamo siurblio variklis

– Slėgio relės reguliavimas

 

 

Fontanas sode suteikia aplinkai žavesio, todėl tie, kurie nuolat ieško naujų dizaino sprendimų, dažnai nusprendžia pasirūpinti fontano įrengimu savo kieme. Tuomet reikalingi fontano siurbliai, specialiai sukurti vandens recirkuliavimui fontanuose ir tvenkiniuose, užtikrinantys vandens tiekimą ir leidžiantys mėgautis įspūdingais vaizdais.

PASIRINKIMO YPATUMAI

• Vandens temperatūros intervalas: nuo 0° C iki +35° C.
• Siurbiamas skystis: švarus vanduo be pluoštinių medžiagų.
• Maksimalus fontano aukštis. Tai vienas svarbiausių aspektų, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, kadangi nuo jo iš dalies priklausys ir fontano išvaizda. Iš anksto turėtumėte apgalvoti, kur šį prietaisą statysite ir kokia srovė Jums bus reikalinga – dažnai tai priklauso nuo asmeninių poreikių ir pačios aplinkos, todėl tik Jūs patys galėsite nuspręsti, koks variantas bus tinkamiausias. Atkreipkite dėmesį, kad vandens siurbliai fontanui yra su laidu, tad vertėtų atsižvelgti į jo ilgį – tik tuomet galėsite būti tikri, kad jį pavyks pajungti išvengiant bet kokių nesklandumų.
• Be jau minėtų parametrų, šie prietaisai taip pat skiriasi savo dydžiu, našumu ir purkštuvo antgalių skaičiumi. Didesnis našumas užtikrins spartesnį vandens tiekimą, o skirtingi antgaliai leis mėgautis įvairesniais fontano vaizdais.

Video:

Panardinami drenažiniai siurbliai skirti švariam arba mažai užterštam vandeniui, gruntinių vandenų su dumblu ir smėliu pumpavimui, o taip pat drenavimui ir purvo nusiurbimui. Drenažiniai siurbliai yra efektyvus bei pažangus būdas perpumpuoti nereikalingą arba perteklinį vandenį ten, kur jo labiausiai reikia.

Žodis „Drenažas“ reiškia sausinimą, vandens ar kitų skysčių perviršio pašalinimą, perkėlimą kitur. Drenažu dar vadinama vamzdynų ar drėkinimo bei sausinimo sistema, kurios labai svarbia dalimi ir yra drenažiniai vandens siurbliai.

ŠVARAUS VANDENS DRENAŽINIAI SIURBLIAI

Drenažiniai švaraus vandens siurbliai naudojami švaraus ar mažai užteršto vandens pumpavimui su nedidelio skersmens kietomis dalelėmis.

Naudojimo sritys:

• vandens išsiurbimui iš užpiltų rusių, garažų ir kitų patalpų;
• vandens išpumpavimui iš baseinų;
• siurbimui drenažo ar lietaus vandens surinkimo šuliniuose;
• laistymui iš šalia esančio vandens tvenkinio ar upės.

 

PURVINO VANDENS DRENAŽINIAI SIURBLIAI

Nešvariam vandeniui skirti drenažiniai siurbliai gali siurbti ne tik švarų vandenį, bet ir užterštą dumblu, smėliu, kietomis dalelėmis, kurių didžiausias skersmuo – iki 38mm.

Naudojimo sritys:

• siurbimui švaraus ir užteršto vandens dumblu, smėliu, kietomis dalelėmis;
• užlietiems rūsiams ir garažams sausinti;
• siurbimui drenažo šuliniuose;
• lietaus vandens surinkimo šuliniuose;
• gali būti naudojami kaip kilnojami siurbliai avarinių situacijų atvejais, pavyzdžiui, vandeniui iš rezervuarų ar upių siurbti, baseinams, fontanams, iškasoms,tranšėjoms ar požeminėms galerijoms ištuštinti.

 

Į ką atsižvelgti renkantis drenažinį siurblį?

Pagrindiniai siurblio parametrai:

• našumas, kuris matuojamas m³/h arba l/min;
• pakėlimas (slėgis), kuris matuojamas metrais;
• panardinimo gylis;
• maksimalus kietų dalelių skersmuo;
• elektros variklio galia;
• siurblio išvado matmenys.

Dažniausiai gamintojai siurblių duomenų lentelėse nurodo maksimalias našumo ir pakėlimo parametrų reikšmes.

Drenažinių siurblių valdymo pasirinkimas

Buitiniai drenažo siurbliai dažniausiai valdomi per integruotas į pačius siurblius plūdes. Tai pats paprasčiausias valdymas. Aišku galimi ir sudėtingesni valdymai su atskirais valdikliais, bet buitinėms sistemoms paprastai atskirai statomi valdikliai nenaudojami. Rekomenduojama susimontuoti avarinio lygio signalizaciją, kuri perspėtų, kad kažkas su sistema netvarkoje ir vandens lygis šulinyje pavojingai aukštas.

Parametrų reikalingų siurblio parinkimui apskaičiavimas

Buitinėms reikmėms naudojamų drenažo siurblių debitas (našumas) paprastai neskaičiuojamas, nes pritekėjimas paprastai mažas, o siurbliai vos vieną ar du kartus per dieną įsijungia. Tiesiog reikalinga įvertinti siurblio sukeliamą slėgį. Jeigu įrenginėjama rimtesnė sistema – rekomenduojama pasikonsultuoti su vandentiekio ir nuotekų projektuotojais arba kitais specialistais. Buitinėms reikmėms siurblio sukeliamą slėgį paskaičiuot galima gana paprastai.

Slėgio skaičiavimo eiga

Bendras reikalingas siurblio sukeliamas slėgis (metrais) susideda iš 3 sudedamųjų:

• geometrinio aukščių skirtumo tarp žemiausio vandens lygio siurblinėje, talpoje ar prieduobėje ir aukščiausio slėginės linijos taško. Paprastai tas taškas – įtekėjimas į savitakinę nuotekų liniją;
• slėgio (hidraulinių) nuostolių vamzdyne;
• laisvo slėgio ištekėjime.

Aukščių skirtumas tarp žemiausio vandens lygio siurblinėje (šulinyje) ir aukščiausio slėginės linijos taško suskaičiuojamas lengvai – vertikalus atstumas nuo žemiausio vandens lygio iki aukščiausio – kur vanduo išteka. Laisvas slėgis ištekėjime – paprastai priimamas apie 2 m. Slėgio nuostolių vamzdyne skaičiavimas sekantis: įvertinamas vamzdyno ilgis, t.y. nuo siurblio iki ištekėjimo ir padauginamas iš 0,1. Pvz., jei vamzdžio ilgis yra 30 metrų tai slėgio nuostoliai bus 3m (30*0,1=3m).

 

 

DRENAŽINIAI SIURBLIAI PRAMONEI

Pramoniniai drenažiniai siurbliai skirti švariam arba mažai užterštam vandeniui, gruntinių vandenų su dumblu ir smėliu pumpavimui, o taip pat drenavimui ir purvo nusiurbimui. Pramoniniai drenažiniai siurbliai yra efektyvus bei pažangus būdas perpumpuoti dideliais kiekiais nereikalingą arba perteklinį vandenį ten, kur jo labiausiai reikia.

Tokių siurblių panaudojimo sričių yra ne viena. Su šia įranga dažniausiai renkasi dirbti laukus prižiūrintys asmenys bei įmonės, ūkininkai ir ūkininkų bendrijos, vandenvalos ar vandentiekio bendrovės, avarinės tarnybos užlietų bei užpiltų patalpų nusausinimui, potvynio padariniams likviduoti.

Visų tipų drenažo siurbliai pritaikyti švaraus, gėlo arba neužteršto vandens pumpavimui. Drenažiniai siurbliai nešvariam vandeniui tinkami ne tik švariam vandeniui bet ir skysčiams su priemaišomis. Tokie skysčiai turi didelį kietųjų dalelių, priemaišų kiekį arba nuosėdų t.t… Šie siurbliai yra montuojami rezervuaro ar telkinio dugne.

Drenažiniai siurbliai purvinam vandeniui naudojami:  gamyboje, atliekų bei medžiagų perdirbimo, chemijos, maisto, kasybos ir kitose pramonės šakose, taip pat yra naudojami ir žemės ūkio darbuose, statybose, gilinant vandens telkinius t.t…

Mažo energijos suvartojimo elektroniniai cirkuliaciniai siurbliai GRUNDFOS, DAB, WITA naudojami šildymo, kondicionavimo, saulės kolektorių sistemose.  Cirkuliacinis siurblys, tai viena iš siurblių rūšių, kuri naudojama uždarame kontūre. Dažniausiai naudojami šildymui ar buitinio karšto vandens paskirstymui – tiekimui, taip pat naudojami vėdinimo sistemose. Vanduo ar kitas skystis teka į radiatorius ar grindinį šildymą. Cirkuliacinio siurblio valdymas galimas su įvairiais termostatais ar valdikliais (siurblių įjungimui, išjungimui ir kitoms funkcijoms kaip antiužšalimo ar apsauga nuo siurblio užsistovėjimo). Paprastai yra montuojami katilinėse arba kitose uždarose patalpose, kurios apsaugotos nuo atmosferinio poveikio.

Dėl ES energetinės direktyvos rinkoje daugiausiai siūlomi tik elektroniniu būdu valdomi cirkuliaciniai siurbliai.  Jie, nuo jau seniai įprastų trijų greičių siurblių, skiriasi ne tik ženkliai mažesniu elektros energijos suvartojimu, bet ir turi nemažai papildomų funkcijų. Pagrindinis jų privalumas – naudojant elektroninį cirkuliacinį siurblį, galima sureguliuoti šildymo sistemą taip, kad vienodai šiltų visi šildymo elementai (tolimiausi radiatoriai ar ilgiausi grindinio šildymo žiedai).

Esminiai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, renkantis cirkuliacinį siurblį šildymo sistemoms:

• šildymo plotas, šildymo sistemos tipas, vamzdžių skersmuo ir bendras ilgis;
• elektros energijos sąnaudos (vienas svarbiausių rodiklių). Cirkuliacinis siurblys – buitinis prietaisas, kuris dažnoje sistemoje dirba dieną naktį visą šildymo sezoną. Statistiškai elektroniniai siurbliai suvartoja vos 10-20% to elektros kiekio, kurį suvartoja neekonomiski 3-jų greičių siurbliai;
• siurblyje integruotos apsaugos ir klaidų rodymas;
• nuorinimo funkcija ir pakeitimo ypatumai;
• kitos funkcijos (elektros vartojimo rodmenys, atsiblokavimo funkcija, tikslaus kėlimo aukščio parinkimas ir pan.).

Tuomet, kai iškyla klausimas dėl vandens tiekimo dideliais kiekiais ar elektros tinklo šalia nėra, optimalus sprendimas – vandens siurblys su vidaus degimo varikliu. Gali būti komplektuojami su benzininiais arba dyzeliniais varikliais. Šiems įrenginiams nėra reikalinga elektros energija, tad kur kas paprasčiau galima juos pritaikyti įvairiose situacijose. Dėl visų šių priežasčių tokie siurbliai plačiai naudojami pramoniniams tikslams,  žemės ūkio srityje, šalinant vandens sukeltas avarijų pasekmes, gesinant gaisrus, laistymui, užpildant talpas ir t.t…

KONSTRUKCIJA IR VEIKIMO PRINCIPAS

Motosiurblį sudaro du pagrindiniai komponentai, kurie yra tiesiogiai sujungti. Tai yra išcentrinis savisiurbis siurblys ir vidaus degimo variklis, kuris varo siurblį. Variklio ir siurblio velenas, ant kurio yra darbo ratas su mentėmis, yra standžiai tarpusavyje sujungti arba yra vienas bendras velenas.

Ant darbo rato tvirtai išdėstytos mentės, kurios sukuria išcentrinę jėgą, kuri, savo ruožtu, sukuria skysčio slėgio skirtumą siurblio dalies viduje ir įsiurbimo angoje. Besisukančio disko mentės yra sulenktos išilgai savo ašies priešinga rato sukimosi krypčiai, taip sukuriant siurbimo sritį. Dėl slėgio skirtumo įsiurbimo angoje į siurblį ir siurblio viduje skystis juda – iš įsiurbimo angos į siurblio kamerą ir per  siurblio išvadą į išorę. Tokiu būdu  siurblys sukuria vandens slėgį išleidimo angoje, o tai sukelia vandens srauto judėjimo žarna tam tikra kryptimi ir reikiamu aukščiu efektą.

Siurblių maksimalus įsiurbimo aukštis – iki 9 metrų (priklausomai nuo modelio). Kuo aukščiau siurblys yra virš vandens įsiurbimo taško (įsiurbimo aukštis nuo vandens paviršiaus), tuo didesnis jo našumo kritimas. Taip pat reikia įvertinti ir hidraulinius nuostolius, renkantis siurblio įsiurbimo ir išmetimo angų dydį, žarnų ilgį, skersmenį ir paviršiaus lygumą žarnos vidinėje pusėje – ji turėtų būti lygi, o gofruota – išorėje.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis siurblį su vidaus degimo varikliu?

Kaip ir renkantis bet kurį kitą vandens siurblį, svarbiausia atsižvelgti į techninius parametrus – jo galia, maksimalus kėlimo aukštis ir našumas. Tuomet, kai šis įrenginys bus reikalingas vandens siurbimui iš gilesnių šaltinių, svarbu įvertinti ir įsiurbimo aukštį, kuris įprastai turi neviršyti 8-9 metrų. Taip pat svarbu atsižvelgti ir į siurblio pajungimų matmenis. O po to beliks atkreipti dėmesį į jo išmatavimus ir nurodytą svorį.

Dyzeliniai vandens siurbliai bus efektyviausi tada, jeigu siurblį planuojate naudoti ilgą laiką, jam numatoma didelė darbo apkrova, bus reikalingas intensyvus vandens perpumpavimas dideliais kiekiais. Tokiu atveju nei benzininiai, nei elektriniai variantai neprilygs dyzeliu varomam įrenginiui.

DAB, SAER, CACHENG  gamintojų siurbliai namų ir komerciniams baseinams.

Vandens valymas baseine, jo dezinfekavimas ir šildymas gali būti atliekamas tik vandeniui nuolat judant. Todėl cirkuliacinis siurblys yra privaloma ir neatsiejama baseino dalis.

DAB EUROSWIM SERIJOS SIURBLIAI

Savisiurbiai išcentriniai elektriniai siurbliai su įmontuotu didelės talpos pirminiu filtru. Ypač tylūs ir patikimi, sukurti vandens cirkuliacijai ir filtravimui namų ir  visuomeniniuose baseinuose. Taip pat tinka specialiems tikslams žvejybos, žemės ūkio ir pramonės sektoriuose.

Visuose vienfaziuose modeliuose yra įmontuota šiluminė apsauga, todėl prijungti juos prie elektros lizdo yra gana paprasta. Trifazėms versijoms reikalinga išorinė srovės apsauga nuo perkrovos. Patikimas siurblio kameros mechaninis sandariklis yra hermetiškas, net jei siurbiamame skystyje yra mažų abrazyvinių dalelių. Variklis visiškai izoliuotas nuo vandens.

Siurblius lengva sumontuoti. „EUROSWIM“ gali įsiurbti vandenį iš 2 metrų gylio su sąlyga, kad visas įsiurbimo vamzdynas užpildytas vandeniu. Siurblių montavimo padėtis tik horizontali, kiek įmanoma arčiau baseino krašto.

TECHNINIAI DUOMENYS

• Našumas: iki 42 m3/h
• Pakėlimas: iki 22 m
• Maksimali siurbiamo skysčio temperatūra: iki +60 °C
• Maksimali aplinkos temperatūra: iki +50 °C
• PH ribos: 6,5-8,4
• Maksimalus įsiurbimo aukštis: iki 2 m (be atbulinio vožtuvo)

SAER KPO/KPW/KSM SERIJŲ SIURBLIAI BASEINAMS

KPO / KPW  savisiurbiai didelės galios elektriniai siurbliai su įmontuotu pirminiu filtru . KSM elektriniai siurbliai tinkami plaukimo baseinams, didelėms filtravimo konstrukcijoms, esant dideliam srautui.

TECHNINIAI DUOMENYS

• Našumas: iki 206 m3/h
• Pakėlimas: iki 22 m
• Maksimali elektros variklio galia: iki 9,2 kW

Detalesnė informacija

Video:

Automatinės vandens tiekimo sistemos skirtos vandens tiekimui iš šulinių, negilių gręžinių, slėgio pakėlimui tinkle, kur jis nepakankamas, laistymui ir t.t… Vandens tiekimo sistemų siurbliai, priklausomai nuo modelio, gali įsiurbti vandenį iš 7-9 m gylio (skaičiuojant vertikalų atstumą nuo vandens paviršiaus iki siurblio sumontavimo vietos). Esant vandens paviršiaus lygiui šulinyje daugiau nei 9 metrai nuo žemės paviršiaus, naudojamos sistemos su  inžektoriniais siurbliais arba alternatyvus sprendimas – panardinami siurbliai šuliniams.

SISTEMOS SU MECHANINIU VALDYMU

Vandens tiekimo sistemą su mechaniniu valdymu sudaro šie pagrindiniai komponentai: išcentrinis vandens siurblys, išsiplėtimo indas (hidroforas), slėgio relė ir kontrolės prietaisas (manometras).

Veikimo principas. Sistema dirba automatiniu režimu, palaikydama nustatytą slėgį vandentiekio tinkle. Sistemą valdo slėgio relė sujungta su elektros varikliu. Pradėjus vartoti vandenį, jis tiekiamas iš išsiplėtimo indo (hidroforo). Vandens slėgiui nukritus žemiau nustatytos ribos, įjungiamas siurblys. Sumažėjus vandens vartojimui, slėgis sistemoje kyla ir pasiekus išjungimo slėgį, relė siurblį išjungia. Slėgio nustatymai gali būti keičiami. Į sistemą papildomai gali būti įmontuota relė nuo sausos eigos.

SISTEMOS SU ELEKTRONINIU VALDYMU (SU ELEKTRONINE RELE)

Šio tipo automatinės vandens tiekimo sistemos komponentai ir veikimo principas analogiški kaip ir sistemų su mechaniniu valdymu.

Esminis skirtumas: vietoj relės su mechaniniu valdymu naudojama elektroninė relė.

Privalumai lyginant su mechaninio valdymo sistemomis:

• apsauga nuo sausos eigos;
• apsauga nuo dažno junginėjimosi;
• apsauga nuo per ilgo darbo;
• apsauga nuo didelės apkrovos (variklio šiluminė apsauga).

Galima rinktis ar užsakyti automatines vandens tiekimo sistemas sukomplektuotas su didesnės talpos išsiplėtimo indais (hidroforais), pavyzdžiui: 60-80-100l.

Sistemų su didesnės talpos hidroforais privalumai:

• padeda išvengti slėgio svyravimų;
• prailgina siurblio ir elektros variklio tarnavimo laiką;
• siurblys įsijunginėja rečiau, tai sumažina triukšmą ir padeda taupyti elektros energiją.

SISTEMOS SU ELEKTRONINIU VALDYMU (SU DAŽNIO KEITIKLIU)

Dažnio keitikliai vis dažniau pasirenkami siurblio valdymui dėl vartotojui suteikiamo papildomo komforto (minimalūs slėgio svyravimai) ir elektros energijos taupymo. Vandens siurblio dažnio keitiklis suteikia visapusišką apsaugą ir užtikriną ilgaamžiškumą. Labiausiai dažnio keitiklis vandens siurbliui reikalingas sistemose su nepastoviu vandens suvartojimu. Vandens siurblys su dažnio keitikliu taip pat praverčia mažinant vandens tiekimo sistemos užimamą plotą, nes jam nereikalingas didelės talpos hidroforas.

PRIVALUMAI

DIDELIS EFEKTYVUMAS. Dėl dažnio keitiklio technologijos sistema taupo elektros energiją, prisiderindama prie vandens suvartojimo, o tai leidžia sutaupyti nemažai lėšų
Tylus veikimas. Triukšmo lygis kaip šiuolaikinės indaplovės (47 dB);
Integruotos visos apsaugos
Pastovus vandens slėgis. Intelektuali siurblio kontrolė automatiškai reguliuoja siurblio darbą
Paprasta išsirinkti. Vienas modelis visoms buitinėms taikymo sritims
Lengvai montuojamas. Užima mažai vietos, visi komponentai viduje, “įjunk ir siurbk” koncepcija
Paprastas valdymas. Vartotojui draugiškas valdymo skydelis

Mūsų tinklalapio žinyne rasite atsakymus į šiuos klausimus (paspauskite ant nuorodų):

– Kaip pasirinkti tinkamą automatinę vandens tiekimo sistemą (siurblį) namams, sodui, laistymui?

– Automatinės vandens tiekimo sistemos pajungimo supaprastinta schema

– Dažniausios vandens siurblių, automatinių tiekimo sistemų gedimų, trikčių priežastys

– Oro slėgio reguliavimas membraninėje talpoje (hidrofore)

– Slėgio relės reguliavimas

Aeratoriai gamina oro burbuliukus ir prisotina vandenį deguonimi, bei atlieka vandens pamaišymo funkciją. Vandens prisotinimas deguonimi iš atmosferos oro pasiekiamas be didelių pastangų su mažomis energijos sąnaudomis. Naudojant aeratorius, užtikrinamas būtinas vandens praturtinimo deguonimi lygis, cirkuliacija, srauto susidarymas, užtikrinamas vandens degazavimas ir sumažinamas rūgštingumas, nenaudojant chemikalų ir sukuriama palanki aplinka augalams ir gyvūnams. Tvenkinių aeratoriai yra būtini, norint išvengti „vandens žydėjimo“, kurio pasekmės yra gerai žinomos visiems žuvų augintojams: vanduo įgauna nemalonų kvapą, drumstą spalvą. Jei deguonies koncentracija vandenyje nukrenta žemiau 2 mg/l, žuvys gaišta. Žiemą aeratoriai neleidžia visiškai užšalti vandens telkiniui.

NAUDOJIMO SRITYS

• Nuotekų (SBR) sistemose
• Tvenkiniuose deguonies prisotinimui
• Žvejybos ūkiuose

Video:

Italijos gamintojo “MARCO” nuolatinės 12/24V įtampos panardinami ir sausai statomi, universalūs, lengvai transportuojami siurbliai. Maitinami nuo 12/24 voltų nuolatinės įtampos ir plačiai naudojami buityje, sode, valtyse ir laivuose, mobiliuose nameliuose. Nepaisant mažos galios ir kompaktiškų matmenų, jie leidžia išspręsti daugelį buitinių užduočių, susijusių su vandens tiekimu ar jo išsiurbimu. Taip pat gaminami modeliai, kurie skirti  kitų terpių, tokių kaip įvairūs klampūs skysčiai, antifrizas, dyzelinas ir t.t… siurbimui.

NAUDOJIMO SRITYS

• Vandens tiekimui
• Laistymui ir plovimui
• Vandens cirkuliacijai
• Drenažui
• Vandens tiekimo sistemoms
• Dyzelino, antifrizo, alyvų, klampių skysčių siurbimui ir t.t…

PRIVALUMAI

• Galimybė naudoti tokiomis sąlygomis, kai nėra elektros energijos tiekimo tinklo
• Kompaktiškumas
• Žemas triukšmo lygis

Video:

Skysčių lygio davikliai reikalingi skysčių lygiui talpose ar vamzdynuose kontroliuoti. Pagal funkcionalumą daviklius galima suskirstyti į skysčio lygio matuoklius ir signalizatorius.

Skysčio lygio davikliai (matuokliai)  skirti nuolatiniam skysčių lygio matavimui. Jų veikimas grindžiamas tam tikrais fiziniais principais, kurių dėka elektroninis lygio matuoklio blokas skysčio lygio vertę konvertuoja į proporcingą analoginį signalą arba į skaitmeninį kodą.

Signalizaciniai davikliai skirti identifikuoti nustatytą skysčio lygio (užpildymo / ištuštinimo) vietą rezervuare ar vamzdyje. Tokie davikliai turi diskretinį (relės ar tranzistoriaus) išėjimo signalą. Daviklis suveikia, kai skystis blokuoja ar atleidžia jame esantį jautrų elementą. Skysčio lygio signalizatoriai kontroliuoja maksimalų ar reikiamą skysčio lygį įvairiose talpyklose, konteineriuose, rezervuaruose, baseinuose, šuliniuose, gręžiniuose, atviruose rezervuaruose. Skysčio lygio signalizacijos įtaisas perspėja apie skysčio pasiektą nustatytą ribą.

Priklausomai nuo nustatytų užduočių, parenkamas reikiamas įrangos tipas, lygio matuokliai ar signalizacijos įtaisai. Tačiau dažnai naudojami abiejų tipų įtaisai, pavyzdžiui, siekiant apsaugoti siurblį nuo sausos eigos, išvengti skysčio perpildymo per rezervuaro kraštą arba tiksliam proceso metu naudojamų skysčių dozavimui.

Tinkamų daviklių parinkimas priklauso nuo proceso parametrų (darbinės temperatūros, slėgio ir kt.) Bei paties skysčio fizikinių ir cheminių savybių (klampumas, elektrinis laidumas, agresyvumas ir kt.).

Skysčių lygio daviklius galima suskirstyti į du tipus: kontaktinius (visas jutiklis arba jo dalis liečiasi su terpe) ir bekontakčius (matavimas atliekamas be kontakto su skysta terpe). Kiekvienas iš šių tipų turi pranašumų ir trūkumų ir gali būti pritaikytas tam tikroje srityje.

Kontaktinio tipo davikliai paprastai naudojami procesuose, kuriuose pvz: temperatūra virš + 90 ° С, slėgis virš 3 barų.

Taip pat kontaktiniai davikliai naudojami išmatuoti putojančių skysčių lygį (pienas, alus, sultys, dujos, vanduo ir kt.).

Bekontaktiniai skysčio lygio davikliai naudojami ten, kur būtina išvengti matuojamo skysčio fizikinių ir cheminių savybių kenksmingo poveikio. Matavimo procesui ir daviklio veikimui įtakos gali turėti: klampūs skysčiai (kondensuotas pienas, uogienės, aliejaus produktai, glicerinas ir kt.),
agresyvūs skysčiai (šarmai, rūgštys).

Nors agresyvios terpės lygiui stebėti yra rekomenduojamas nekontaktinis daviklis, vis dėlto kontaktiniai davikliai pagaminti iš nerūdijančio plieno ir plastiko, taip pat naudojami kartu su agresyviais skysčiais.

Visi skysčio lygio davikliai skiriasi ne tik funkcionalumu (lygio davikliai (matuokliai)/signalizaciniai davikliai), tipu (kontaktiniai/bekontaktiniai), bet svarbiausia – pagal veikimo principą (Detaliau – žemiau pateiktoje lentelėje).

Vandens slėgio daviklis – prietaisas, kurio viduje jautrus elementas reaguoja į terpės būklės pasikeitimą ir paverčia jį signalu, kuris gali būti elektrinis, pneumatinis ar skaitmeninis. Tokie davikliai leidžia stebėti vandens slėgį pramoninėje įrangoje (hidraulikoje, kompresoriaus ir šaldymo sistemose), vandens vamzdžiuose, šuliniuose, gręžiniuose, vandens tiekimo tinkluose, kanalizacijos sistemose, oro kondicionieriuose ir t.t…

 

Renkantis vandens slėgio daviklį, reikia atkreipti dėmesį į šiuos parametrus:

• slėgio intervalo ribos ir tipas;
• išėjimo signalas;
• sąlygos, kurioms prietaisas yra skirtas;
• jungties tipas (kaip sumontuoti darbo vietoje).

Taip pat be paminėtų aukščiau, renkantis vandens, skysčio, oro ar dujų slėgio daviklį, būtina atsižvelgti į daugybę kitų parametrų, įskaitant atsparumą cheminėms medžiagoms, temperatūros intervalą, korpuso apsaugos klasę ir daugelį kitų.

 

Slėgio daviklius galima suskirstyti į keletą kategorijų, grupių ir pogrupių.

Priklausomai nuo aplinkos ar matuojamos terpės pavojingumo klasės, davikliai yra suskirstyti į dvi pagrindines grupes:

Standartinio išpildymo pramoniniai slėgio davikliai naudojami visais atvejais, kur nėra pavojingos užsiliepsnojimui, sprogimui terpės ar aplinkos.

Sprogimui ir kibirkščiavimui atsparūs slėgio davikliai yra būtini, jei prietaisas tiesiogiai liečiasi su pavojinga matuojama terpe ar aplinka. Tokiu atveju yra didelė tikimybė, kad naudojant standartinę versiją, prietaisas gali užsidegti, o tai galėtų sukelti sprogimo ir gaisro pavojų. Speciali konstrukcija, prietaiso elektrinių komponentų ir jų dalių izoliacija su atspariu apvalkalu, kuris apsaugo nuo liepsnos ir (ar) sprogimo. Šiuo atveju taip pat naudojami visų rūšių elektriniai signalų lygintuvai, kurie iki minimumo sumažina įtampos šuolius.

 

Taip pat slėgio daviklius galima klasifikuoti pagal išėjimo signalo tipą:

Su analoginiu išėjimo signalu yra labiausiai paplitę. Išėjimo signalas yra 4–20 mA, 0-10 arba 0–5 voltai nuskaitomi daugumos programuojamų valdiklių, o įtampa nuo 12 iki 24 voltų prieinama daugelyje įtaisų.
Su skaitmeniniu išėjimo signalu. Tokio tipo daviklis yra labiau pažangesnis techniniu požiūriu, nes turi žymiai platesnes pajungimo galimybes. Daviklius su skaitmeniniu išvesties signalu galima prijungti prie programuojamų valdiklių, automatizavimo sistemų, arba tiesiogiai prie kompiuterio nuskaitymui be papildomų prietaisų.

 

Visus slėgio daviklius galima suskirstyti į keletą grupių, atsižvelgiant į tikslumo klasę:

Tikslių slėgio daviklių paklaida yra ne didesnė kaip 3% visos skalės ir jie naudojami daugelyje panaudojimo sričių: vandens tiekimo, vandens valymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemose (ŠVOK), katilų įrangoje ir daugelyje kitų.
Aukšto tikslumo slėgio daviklių paklaida yra ne didesnė kaip 0,5%, o tai leidžia naudoti prietaisus srityse: naftos chemijos ir dujų pramonėje, laboratoriniuose matavimuose ir daugelyje kitų, kur matuojant pagrindinė charakteristika – rodmenų tikslumas.
Etaloniniai slėgio davikliai daugiausia naudojami tikrinant ir kalibruojant kitus slėgio daviklius, todėl šiems davikliams keliami griežčiausi reikalavimai matavimo paklaidai, kuri paprastai neviršija 0,05%.

 

 

MECHANINĖS VANDENS SLĖGIO RELĖS

Vandens slėgio relės naudojamos, siekiant automatiškai įjungti ir išjungti siurblį, atsižvelgiant į vandens slėgį sistemoje. Būtent šis mažas sistemos elementas padaro vandens tiekimą patogų, kontroliuodamas siurblio veikimą be žmogaus įsikišimo. Slėgio relės naudojimo paskirtis yra automatiškai įjungti siurblį, kai slėgis vandens tiekime sumažėja iki iš anksto nustatytos minimalios vertės (mažesnis slėgis), ir išjungti siurblį, kai pasiekiamas didžiausias nurodytas slėgis sistemoje (viršutinis slėgis). Pagrindinis žodis čia yra automatinis, tai yra, be žmogaus įsikišimo.

 

Vandens tiekimo sistemose slėgio relė naudojama tik kartu su išsiplėtimo indu (hidroforu).

Paprasčiausia ir labiausiai paplitusi slėgio relė – platforma su dviem spyruoklėmis, kurios gali judėti ir tokiu būdu uždaryti/atidaryti įmontuotus relės elektrinius kontaktus. Poveikis spyruoklių judėjimo intervalui pasiekiamas, atsukant ar priveržiant spyruoklių įtempimo / atleidimo veržles arba vandens slėgiu vandens tiekimo sistemoje. Pakanka prijungti relę prie vamzdyno ir užmaitinti siurblį per relės kontaktų grupę. Kiekviena relė turi savo slėgio nustatymų intervalą. Vartotojus dažniausiai domina didžiausias (viršutinis) siurblio išjungimo slėgis. Pačios paprasčiausios relės leidžia išjungti siurblį, pasiekus slėgiui maždaug 4,5–5 barų lygį, kurio pakanka beveik visoms buitinėms vandens tiekimo sistemoms. Relėje jau yra preliminarūs (gamykliniai) vandens slėgio nustatymai, kuriuos galima reguliuoti atskirai, jei dėl tam tikrų priežasčių gamyklos nustatymai netinka. Paprastai taip yra dėl poreikio padidinti slėgį name, kuriame yra keli aukštai ir (arba) kai sistemoje dideli slėgio nuostoliai dėl ilgo vamzdyno. Gamykliniai slėgio relės parametrai būna nurodyti gamintojo techninėje dokumentacijoje. Daugelyje buitinių sistemų optimalus slėgio įjungimo ir išjungimo skirtumas yra nuo 1 iki 1,5 bar.

 

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, įsigyjant ir montuojant slėgio relę:

• naudojama įtampa, srovė (parodo, kokios maksimalios galios siurblys gali būti tiesiogiai prijungtas per slėgio relę);
• slėgio intervalas (būtina įsitikinti, kad relė leidžia sureguliuoti slėgį tokiose ribose, kokie reikalingi sistemos veikimui).

 

Kur ir kaip įrengti slėgio relę vandens tiekimo sistemoje?

Dauguma buitinių relių turi ¼ “jungtį, sriegiai išoriniai/vidiniai. Klasikinis sprendimas – 5 kontaktų jungtis (penkiašakis), skirta relei, manometrui ir jungtims, viena iš kurių skirta prijungti prie išsiplėtimo indo. Tačiau slėgio relę galima montuoti ir atskirai nebūtinai prie pat hidroforo, naudojant trišakį. Nustatant slėgio relę ir vizualiai stebint slėgį darbo metu, būtinas manometras. Kuriame sistemos taške yra sumontuota relė, nėra didelės reikšmės, nes vanduo yra praktiškai nesuspaudžiamas, tačiau rekomenduotina relę sumontuoti tame pačiame lygyje su išsiplėtimo indu – hidroforu (ta prasme, kad ne skirtinguose aukštuose).  Jei yra galimybė, relės ir išsiplėtimo indo geriau nemontuoti vietose, kur yra daug drėgmės. Sumontavus slėgio relę sistemoje, būtina sureguliuoti relę ir atitinkamai oro slėgį išsiplėtimo inde.

 

APSAUGA NUO SAUSOS EIGOS (SLĖGIO RELĖ LP3)

Vandens slėgio reles taip pat galima naudoti, norint apsaugoti siurblį nuo veikimo be vandens (sausos eigos). Įprastai veikiančioje slėginėje vandens tiekimo sistemoje, vandens slėgis visada yra didesnis nei 1 baras, o kai vamzdžiuose trūksta vandens, slėgis nukrenta žemiau šios vertės. Tai yra apsaugos nuo sauso eigos pagrindas – jei slėgis sistemoje nukrenta žemiau tam tikros vertės (paprastai žemiau 0,4–0,6 bar), relė automatiškai išjungia siurblį. Klasikinis tokios relės pavyzdys yra LP 3. Pakartotinis siurblio paleidimas galimas tik rankiniu būdu (nuspaudžiant relės kontaktų mygtuką).

 

ELEKTRONINĖS RELĖS IR PRIETAISAI SIURBLIŲ VALDYMUI IR APSAUGAI

Alternatyva standartinei vandens slėgio relei yra elektroniniai prietaisai ir relės, automatiškai reguliuojantys slėgį sistemoje pagal nustatytas reikšmes. Be to, visi šie prietaisai turi savyje integruotas apsaugas nuo sausos eigos. Tai prietaisai užtikrinantys automatinį siurblio darbo ir jo apsaugos valdymą. Šie prietaisus galima pavadinti  vandens tiekimo sistemos „smegenims“. Jie reikiamu metu įjungia arba išjungia siurblio variklį. Vartotojas tiesiog atsuka ar užsuka čiaupą, visa kita daro automatikos blokas.

 

Veikimo principas ir galimybės

Prietaiso funkcionalumas priklauso nuo naudojamos elektroninės valdymo plokštės. Nepaisant to, klasikiniuose siurblių prietaisuose galima išskirti šias bendras savybes:

• skirtas prijungti tik vienfazius buitinius siurblius, kurių galia yra iki 1,5–2,2 kW;
• veikimo algoritmas yra sudarytas, remiantis srauto ir vandens slėgio daviklio, įmontuoto į prietaisą, matavimais;
• visi automatiniai prietaisai užtikrina apsaugą nuo sausos eigos.

 

Papildomos prietaiso funkcijos:

• trumpalaikių įjungimų apribojimas;
• automatiniai bandymai paleisti siurblį po avarinio darbo režimo;
• apsauga nuo perkrovos.

 

Veikimo principas

Siurblys įjungiamas, kai slėgis sistemoje nukrenta žemiau įsijungimo lygio (paprastai ši vertė svyruoja nuo 1,5 iki 2 barų), kuris dažnai nėra reguliuojamas, arba kai slėgis nukrenta iki vertės, kurią vartotojas nustatė savarankiškai (priklausomai nuo modelio). Siurblys išjungiamas, kai nėra vandens srauto, o slėgis sistemoje yra didesnis nei įsijungimo slėgis. Praktiškai tai reiškia, kad siurblys išsijungia, tik pasiekus didžiausią slėgį, atsižvelgiant į siurblio savybes. Priklausomai nuo prietaiso modelio, išjungimo slėgį gali nustatyti ir vartotojas. Konkretaus prietaiso modelio funkcionalumą galite rasti atitinkamo gaminio aprašyme. Net jei konkretus automatikos prietaisas leidžia siurblio valdymą be išsiplėtimo indo, vis tiek rekomenduojama jį įdiegti sistemoje.

 

Automatikos prietaisų naudojimo privačiame name privalumai:

• automatikos prietaisas yra lengviausias būdas automatizuoti jūsų namo vandentiekį, nenaudojant išsiplėtimo indo ir slėgio relės;
• automatikos prietaisas yra lengviausias ir patikimiausias būdas apsaugoti siurblį nuo sausos eigos;
• automatizavimo prietaisus lengva sumontuoti ir konfigūruoti. Palyginti su standartinėmis slėgio relėmis, daugelis prietaisų leidžia tiksliau mygtukais reguliuoti viršutinį ir apatinį slėgį, skirtingai nei nustatyti slėgį mechaninės relės atveju – bandymų ir galimų klaidų būdu.

 

 

Mūsų tinklalapio žinyne rasite informaciją, kaip sureguliuoti slėgio relę ir oro slėgį išsiplėtimo inde.

MATAVIMO VIENETŲ PAKEITIMŲ LENTELĖS

Nominal Pipe Size
NPS [coliai]
Nominal Diameter
DN [mm]
1/86
1/48
3/810
1/215
3/420
125
1 1/432
1 1/240
250
2 1/265
380
3 1/290
4100
4 1/2115
5125

SIURBLIŲ PARINKIMO PROGRAMOS

 

 

 

 

TRUMPA INSTRUKCIJA

 

1.Atverto tinklalapio lango laukelyje įveskite norimo pakeisti cirkuliacinio siurblio modelį

2.Sistema automatiškai Jums pasiūlys DAB analogą

 

 

 

 

 

TRUMPA INSTRUKCIJA

1. Produktų sąrašo lange pasirinkite dominančią siurblių seriją (tipą) ir paspauskite “DETAILS”

2. Atsivėrusiame pasirinktos serijos lange, šliaužiklių pagalba nustatykite darbo taško parametrus: našumą (Flow m³/h) ir pakėlimą (Head, m)

3. Automatiškai bus generuojami modeliai. Paspaudus ant dominančio modelio, bus rodoma išsami techninė informacija, darbo kreivės ir t.t…

 

 

Trumpa programos naudojimo instrukcija 

 

1. Paspauskite 

2. Atsivėrusiame lange pasirinkite naudojimo sritį    . Pasirinkus atitinkamą naudojimo sritį (ar kelias), šios srities simbolis tampa žalias

3. Pasirinkę naudojimo sritį, paspauskite   

 

4. Atsivėrusiame lange pasirinkite siurblio tipą

5. Pasirinkę siurblio tipą, paspauskite       

 

6. Atsivėrusiame lange suveskite visus būtinus duomenis į atitinkamus laukelius: darbo taško našumas, pakėlimas, fazių skaičius, skysčio temperatūra ir t.t…

7. Suvedę duomenis, paspauskite 

 

8. Paieškos rezultatų lange bus pateikti visi galimi modeliai pagal suvestus duomenis. Rikiavimas – pagal aukščiausią siurblio naudingumo koeficientą darbo taške (η%). Paspaudus ant dominančio siurblio  mėlynos spalvos Open ar Info nuorodų, bus pateikta išsami techninė informacija ir aprašymas.

9. Tuo atveju, jei pagal suvestus duomenis programa nepateikia jokio siurblio modelio, paieškos rezultatų lange rodomas tekstas: “No pump meets the criteria selected, try to change them.“. Tai reiškia, kad turite pasitikrinti įvestų duomenų reikšmes ir jas pakeisti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Load More

Kontaktų forma
×