+370 614 00229

Prekių krepšelyje: 0

Krepšelyje nėra produktų.

2020.02.27

Pramoniniai dažnio keitikliai

DANFOSS, FRANKLIN ELECTRIC, GRUNDFOS, ELECTROIL ir kitų gamintojų pramoniniai dažnio keitikliai automatinėms vandens tiekimo sistemoms, siurblių ir įvairių automatizavimo procesų valdymui. Siūlomi dažnio keitikliai yra patikimi, paprasti naudoti, funkcionalūs bei skirtingų apsaugos klasių. Platus pritaikymas, patikimumas ir efektyvumas leidžia dažnio keitiklius naudoti visose pramonės šakose ir leidžia taupyti kiekvieną dieną.

 

YPATUMAI

Dažnio keitikliai yra skirti indukcinių asinchroninių variklių ir variklių su nuolatiniais magnetais apsukų ir sukimo momento valdymui. Pagal poreikį galima valdyti variklius ir taupyti energiją, užtikrinant, kad elektros variklis didžiausią sukimo momentą pasiektų, esant mažoms apsukoms, variklių greitį reguliuoti sklandžiai bei atitinkamai valdyti stabdymą. Naudojant dažnio keitiklį, galima automatizuoti siurblį vartotojui patogiausiu būdu. Sistemos su dažnio keitikliais yra pačios moderniausios ir išstumia standartines sistemas pagrįstas slėgio relių valdymo principu. Be automatinio siurblio įjungimo ir išjungimo funkcijų dažnio keitiklis sklandžiai keičia įtampos dažnį, o kartu ir siurblio variklio apsukas, atsižvelgiant į vandens suvartojimo lygį, kad būtų užtikrintas pastovus slėgis vandens tiekimo sistemoje.

 

PRIVALUMAI

Pastovus slėgis vandens tiekimo sistemoje.

Sumažina vandens tiekimo tinklo ir siurblio dalių apkrovą. Viena iš keitiklio funkcijų – minkštas paleidimas žymiai sumažina ar net pašalina viršsrovį, paleidžiant variklį ir sumažina mechaninę siurblio dalių apkrovą.

Hidraulinių smūgių pašalinimas. Minkštas siurblio paleidimas ir stabdymas pašalina staigų slėgio padidėjimą tinkle ir dėl to atsirandančių vandens hidraulinių smūgių susidarymo tikimybę.

Galimybė naudoti mažo tūrio išsiplėtimo indus. Sklandus paleidimas ir sustabdymas leidžia padidinti leistinų siurblio paleidimų skaičių per valandą, todėl galima naudoti mažesnės talpos išsiplėtimo indą.

Energijos taupymas. Esant nedideliam vandens vartojimui, keitiklis sumažina variklio greitį ir taip sumažina energijos sąnaudas.

Variklio apsauga nuo perkrovos ir sausos eigos.

 

DAŽNIO KEITIKLIŲ NAUDOJIMAS SU VANDENS SIURBLIAIS

Kartu su dažnio keitikliu gali būti valdomi sausai statomi siurbliai, panardinami gręžinių ir šulinių siurbliai, šildymo cirkuliaciniai siurbliai ir net drenažo siurbliai. Pavyzdžiui, pastarieji gali būti naudojami kartu su dažnio keitikliu darbui fontanuose.

Tinkamai parašytose siurblio instrukcijose yra naudojimo instrukcijos su dažnio keitikliu. Pavyzdžiui, gali būti taikomi apribojimai variklio galiai, panardinamo siurblio laido ilgiui ir gijų skerspjūvio plotui, minimaliam įtampos dažniui, variklio guolių tipui (svarbu pramoniniams siurbliams, kurių galia didesnė kaip 100 kW) ir kiti. Kuo aukštesnė siurblio variklio izoliacijos šilumos varžos klasė, dirbant su dažnio keitikliais, tuo geriau, nes naudojant keitiklius, padidėja šilumos apkrova.

Dažnio keitiklis NĖRA skirtas padidinti siurblio hidraulines galimybes (dauguma siurblių variklių nėra skirti veikti didesniam kaip 50 Hz dažniui), o greičiau sumažinti jas, veikiant daliniais darbo režimais. Tad iš pat pradžių siurblys turėtų būti teisingai parinktas sistemai. Jei sistemai parinktas siurblys su mažesniu pakėlimu ar našumu, nei būtina sistemos optimaliam veikimui, dažnio keitiklis padėties neištaisys.

Kontaktų forma
×