2020.11.13

Pagrindinių pramoninių siurblių tipų pasirinkimo ir savybių suvestinė lentelė

 

TRUMPAI APIE ESMINIUS SKIRTUMUS TARP SIURBLIŲ KLASIFIKACIJOS PAGAL VEIKIMO PRINCIPĄ

Norint pasirinkti siurblį tam tikroms užduotims, reikėtų atsižvelgti į kai kuriuos svarbiausius fizikinius matavimo vienetus. Yra du pagrindiniai visos siurblinės įrangos tipai, vadinamoji klasifikacija: pagal veikimo principą. Pirmasis tipas yra dinaminiai siurbliai (išcentriniai), antrasis – tiesioginio skysčio perstūmimo siurbliai (tūrinio tipo). Būtina atsižvelgti į tam tikrų fizinių vienetų įtaką kiekvienai iš šių klasifikacijos rūšių.

Dinaminių siurblių pasirinkimui didelę įtaką turi skysčio klampa ir tankis, taip pat ir pumpuojamo skysčio temperatūra. Dinaminiai siurbliai negali pumpuoti klampių skysčių, tik mažai klampius skysčius. Tankis paprastai negali viršyti 1800 kg/m³, tačiau vėlgi, esant mažam klampumui. Jei šios sąlygos nėra įvykdytos, įvyksta kavitacijos procesas. Paprastai dinaminio tipo standartinio išpildymo siurbliais neįmanoma pumpuoti karštų skysčių, nes patekus į darbinę siurblio ertmę, skystis pradeda virti, o tai sukelia kavitaciją ir vėliau sekantį siurblio gedimą. Šias problemas galima išspręsti padidinus elektros variklio galią ir sumažinant jo apsukas, antruoju atveju naudojant specialios konstrukcijos darbo ratus ir korpusus.

Tiesioginio skysčio perstūmimo (tūrinio tipo) siurblių pasirinkimą taip pat įtakoja tokie fizikiniai vienetai kaip siurbiamo skysčio tankis, klampa, temperatūra. Pagrindinis šių dviejų siurblių tipų skirtumas yra tas, kad teigiamo darbinio tūrio siurbliams skysčio klampa ir tankis nėra tokie svarbūs kaip dinaminių siurblių atveju. Pvz., tiesioginio skysčio perstūmimo siurbliai gali pumpuoti skysčius, kurių klampa yra iki 1 000 000 cSt. Išsirinkti tiesioginio skysčio perstūmimo (tūrinio tipo) siurblį yra nelengva užduotis, nes jie gali pumpuoti skysčius, kurių fizikinės klampos, tankio ir pan. verčių ribos yra labai plačios. Šie faktoriai įtakoja siurblio elektros variklio galią, elektros variklio veleno (ar reduktoriaus) apsisukimų skaičių, oro slėgį, kuris tiekiamas į pneumatinę pavarą (pneumatiniams siurbliams). Be to, renkantis tūrinio tipo siurblius, būtina atsižvelgti į tokias  savybes, kaip pumpuojamo skysčio cheminis agresyvumas, dalelių dydis, koncentracija jame ir t.t…

 

Aukščiau pateikta lentelė yra bendrojo informacinio pobūdžio. Kiekvienu atveju pramoninis siurblys yra renkamas atsižvelgiant į konkrečias sąlygas ir užduotis, kurias jis turės atlikti. Be to, norint pasirinkti siurblį be klaidų, būtina atsižvelgti į praktinio pritaikymo įvairiose gamybos srityse patirtį ir siurblio konstrukcijos teoriją. Kvalifikuoti mūsų įmonės inžinieriai padės jums išspręsti visus klausimus, susijusius su siurblio parinkimu jums reikalingoms technologinėms užduotims atlikti.

 

 

Kontaktų forma
×