+370 614 00229

2020.02.21

Apsaugos ir valdymo pultai

Daugumos vandens siurblių paleidimui, valdymui ir apsaugai naudojami pultai.

Apsaugos ir valdymo pultai yra būtini siurblio variklio elektrinei apsaugai, nes pagal statistiką būtent elektros variklio gedimas yra dažniausia siurblio agregato gedimo priežastis. Naudojant daviklius / plūdes / reles, prijungtas prie valdymo skydo, užtikrinamas automatizuoto siurblio veikimo ir saugos algoritmas.

BENDRINĖS APSAUGOS KATEGORIJOS PULTAI

Šios kategorijos pultai skirti paleisti siurblių elektros variklius. Juose integruota šiluminė relė.

Paleidimo pultai siurblių vienfaziams varikliams naudojami paleidžiant ir apsaugant panardinamų siurblių vienfazius elektrinius variklius be įmontuoto kondensatoriaus juose. Tokio tipo paleidimo ir apsaugos pulte yra paleidimo kondensatorius, apsauginė terminė relė su automatiniu arba rankiniu atstatymu ir gnybtų blokas. Be šio įrenginio nepradės veikti siurblių vienfaziai varikliai, kuriuose nėra įmontuotas kondensatorius!

Kai kurių pultų naudinga papildoma funkcija – galimybė prijungti išorinius valdymo daviklius (plūdę, slėgio relę).

Kokio tipo siurblių modeliams reikia paleidimo pulto?

Bet kurio vienfazio variklio paleidimui reikalingas paleidimo kondensatorius. Daugelio panardinamų siurblių varikliai tiekiami be integruoto kondensatoriaus. Pagrindinė priežastis yra ta, kad jei kondensatorius sugenda (taip atsitinka), elementari jo pakeitimo procedūra virsta tikra problema – jūs turite iškelti ir nuleisti siurblį į šulinį. Štai kodėl gerai turėti „po ranka“ kondensatorių, kuris įrengtas atskirame pulte, kurį galima montuoti bet kurioje patogioje vietoje.

Paviršiniams vienfaziams varikliams nereikia papildomo paleidimo įtaiso. Jie turi įmontuotą paleidimo kondensatorių (visada yra pakankamai vietos gnybtų dėžutėje arba šalia jos), taip pat šiluminę relę. Bet kuriuo metu sugedusį kondensatorių galima be vargo pakeisti.

Rinkoje yra vienfazių panardinamų siurblių tiek su variklyje integruotu kondensatoriumi, tiek be jo. Antro tipo siurbliams reikalingas paleidimo pultas su kondensatoriumi.

Požymis, kad panardinamam gręžinio siurbliui reikalingas paleidimo pultas –  iš variklio išeinantis keturių gyslų elektros kabelis.

Pultas yra apsaugotas nuo vandens purslų ir gali būti montuojamas tiek patalpų viduje, tiek išorėje. Visus metus naudojant siurblį, labai pageidautina, kad pultas būtų patalpintas patalpoje, kurioje yra normalus drėgmės lygis.

Teisingas pulto pasirinkimas yra suvedamas iki reikalingos kondensatoriaus talpos ir šiluminės relės vardinės srovės nustatymo. Paleidimui reikalingo kondensatoriaus talpa (µF) yra nurodoma ant panardinamo siurblio/variklio esančioje vardinėje lentelėje arba techninėje dokumentacijoje.

IŠMANIOSIOS APSAUGOS KATEGORIJOS PULTAI

Šios kategorijos pultai užtikrina ne tik siurblio paleidimą, bet ir patikimą siurblio veikimą bei ilgą tarnavimo laiką. Juose be kondensatoriaus ir šiluminės relės yra papildomai  integruotos visapusiškos apsaugos:
• apsauga nuo sausos eigos;
• nuo įtampos šuolių (per aukšta/per žema įtampa);
• nuo viršsrovio;
• nuo perkrovos;
• nuo dažno siurblio junginėjimosi dėl nuotėkio vandens sistemoje.

Kontaktų forma
×