+370 614 00229

Prekių krepšelyje: 0

Krepšelyje nėra produktų.

2020.02.21

Nepanardinami išcentriniai siurbliai namams

Kaip pasirinkti tinkamą automatinę vandens tiekimo sistemą (siurblį) namams, sodui, laistymui?

Išcentriniai sausai statomi vandens siurbliai su uždaro tipo darbo ratais skirti šalto ar karšto vandens arba kitų panašaus klampumo ir savybių skysčių, tokių kaip vanduo, perpumpavimui. Siurbliai su pusiau atviro arba atviro tipo darbo ratais gali siurbti tirštus, su abrazyvinėmis dalelėmis skysčius. Išcentriniai siurbliai yra paprastos, patikimos konstrukcijos ir nereikalauja dažno aptarnavimo. Šio tipo siurblių maksimalus įsiurbimo aukštis – iki 9 metrų. Išcentrinius vandens siurblius patartina montuoti vietose apsaugotose nuo tiesioginio atmosferos poveikio.

KONSTRUKCIJA IR VEIKIMO PRINCIPAS

Buitiniai išcentriniai siurbliai dažniausiai gaminami  su vienu darbo ratu, kuris gali būti atviro , pusiau-atviro arba uždaro tipo. Darbo rato mentelės gali būti cilindrinės arba erdvinės su dviejų plokštumų išgaubtumu. Atviro tipo darbo ratai, kaip taisyklė yra naudojami procesuose, kur reikalingas nedidelis spaudimas bei tirštiems ir užterštiems, turintiems abrazyvinių dalelių skysčiams pumpuoti. Paprastos konstrukcijos vandens siurbliuose naudojami uždaro tipo darbo ratai, nes siurbliai su atvirais darbo ratais negali pasiekti aukšto spaudimo.

Uždaro tipo darbo ratas susideda iš dviejų diskų tarp kurių yra sparneliai. Darbo ratų sparneliai yra išlenkti į priešingą nei siurblio sukimosi kryptis pusę. Sukantis darbo ratui, susidaro išcentrinė jėga, kuri išstumia skystį į išorę ir skystis išmetamas pro vandens siurblio išėjimo atvamzdį. Tuo tarpu darbo rato centre susidaro neigiamo slėgio zona, o tuo pat metu jo kraštuose- teigiamas. To rezultatas – skystis kryptingai juda iš įsiurbimo atvamzdžio.

Tais atvejais, kai reikalingas aukštas spaudimas, siūloma rinktis daugiapakopius išcentrinius siurblius. Juose skysčio srautas yra nuosekliai tiekiamas nuo vieno darbo rato prie kito. Darbo ratai yra sumontuoti ant vienos ašies, viename korpuse.

NAUDOJIMO SRITYS

• Geriamo vandens tiekimas iš šulinių
• Laistymas
• Plovimas
• Nepakankamo vandens slėgio vandentiekio sistemoje pakėlimas
• Skysčių iš talpų, rezervuarų išsiurbimas
• Vandens cirkuliacija ir t.t…
• Su atviro tipo darbo ratais: purvino vandens, tirštų, su abrazyvinėmis dalelėmis skysčių siurbimui.

 

Nepanardinami išcentriniai siurbliai naudojami vandens tiekimui iš šulinių, negilių gręžinių, atvirų vandens telkinių, slėgio pakėlimui tinkle, kur jis nepakankamas. Plačiai naudojami rankiniam laistymui ar įrengiant automatines laistymo sistemas ir t.t… Šio tipo siurbliai, priklausomai nuo modelio, gali pasiurbti vandenį iš 7-9 m gylio (skaičiuojant vertikalų atstumą nuo vandens paviršiaus iki siurblio sumontavimo vietos). Gilesniems nei 9 m šuliniams ar gręžiniams naudojamos sistemos su inžektoriniais siurbliais (tokiu atveju nuo siurblio iki vandens paėmimo vietos reikia nutiesti du vamzdžius).

 

Išcentriniai siurbliai su atviro tipo darbo ratais, kaip taisyklė, yra naudojami procesuose, kur reikalingas nedidelis spaudimas bei tirštiems ir užterštiems, su abrazyvinėmis dalelėmis skysčiams siurbti.

 

Išcentrinio sausai statomo siurblio veikimo principas parodytas vaizdo įraše:

 

Kontaktų forma
×