+370 614 00229

2020.02.21

Nuotekų siurbliai namams

Individualiuose namuose, kotedžuose, sodybose, kur nėra įrengta centralizuoto nuotekų šalinimo tinklo, montuojami nuotekų siurbliai (fekaliniai siurbliai), kurių paskirtis perpumpuoti nuotekas į vietinius valymo įrenginius ar į centralizuotas kanalizacijos trasas.

Šio tipo siurbliai tiks ir tuomet, kai vandenį reikės išvalyti tvenkinyje, šulinyje, baseine ar kitoje talpoje – kokybiškai veikiantys ir pakankamai galingi nešvaraus vandens siurbliai lengvai gali susitvarkyti su tokiomis užduotimis.

REKOMENDACIJOS RENKANTIS NUOTEKŲ SIURBLĮ

Renkantis šio tipo siurblį, reikia atkreipti dėmesį į šių įrenginių techninius parametrus: maksimalų našumą, maksimalų kėlimą, variklio galią. Jeigu atkreipsite dėmesį į šiuos kriterijus, pasirinktas nešvaraus vandens siurblys patvariai tarnaus ilgus metus, o jo priežiūra nekels jokių rūpesčių.
Tuomet, kai vandenį reikia išvalyti iš gilesnių talpų, vertėtų atsižvelgti ir į maksimalų panardinimo gylį, o įvairūs papildomi privalumai, tokie kaip tvirtas korpusas ar variklio perkrovos apsauga užtikrins dar ilgesnę pasirinkto siurblio tarnavimo trukmę.
Fekaliniai siurbliai yra naudojami padidinto tankio ir klampos skysčiams, kurie gali turėti pakankamai didelį kiekį kietų ir plaušinių priemaišų (skysčiams, turintiems plaušinių priemaišų naudojami siurbliai su smulkintuvais).
Kai priemaišos gana smulkaus skersmens (smėlis/maži akmenukai…), jų koncentracija nedidelė, tokiu atveju galima rinktis siurblį be smulkintuvo. Tačiau jei didelė tikimybė, kad gali susikaupti dideli nešvarumų, plaušinių priemaišų kiekiai, tokiu atveju optimalus variantas – nuotekų siurblys su smulkintuvu, kuris susmulkina dideles nuosėdas, plaušines priemaišas, prieš leisdamas joms patekti į siurblį ir vamzdynus, tuo išvengiant jų užsikimšimo. Reikėtų įsidėmėti, kad siurbliai su smulkintuvais gali susmulkinti tik minkštas daleles (tualetinį popierių, virves, servetėles, maisto atliekas ir pan.). Bandymas siurbti skysčius su kietomis dalelėmis (kaulais, smėliu, akmenimis, vinimis ir kt.) praktiškai visada sukels siurblio užstrigimą ir elektros variklio statoriaus apvijos perdegimą. Todėl, norint dirbti su šio tipo siurbliais (ir iš tikrųjų su bet kokiais siurbliais), rekomenduojama įdiegti elektros variklio apsauginį jungiklį (grandinės pertraukiklį), kuris išjungs variklio maitinimą, kol dar jame nebus prasidėję negrįžtami destruktyvūs pokyčiai.

NUOTEKŲ SIURBLIŲ VALDYMAS

Vienfaziai buitiniai nuotekų ir drenažo siurbliai dažniausiai valdomi per integruotas į pačius siurblius plūdes. Tai pats paprasčiausias valdymas. Buitinėms sistemoms paprastai atskirai statomi valdikliai nenaudojami. Rekomenduotina susimontuoti avarinio lygio signalizaciją, kuri perspėtų, kad kažkas su sistema netvarkoje ir nuotekų lygis talpoje (rezervuare) pavojingai aukštas.

REIKALINGO SIURBLIO SUKELIAMO SLĖGIO (PAKĖLIMO AUKŠČIO) APSKAIČIAVIMAS

Buitinėms reikmėms naudojamų nuotekų ir drenažo siurblių našumas (debitas) paprastai neskaičiuojamas, nes pritekėjimas mažas, o siurbliai įsijungia retai. Tiesiog suskaičiuojamas reikalingas siurblio sukeliamas slėgis (dar kitaip vadinamas – pakėlimu), kuris įvertinamas metrais. Buitinėms reikmėms siurblio sukeliamą slėgį paskaičiuoti galima paprastai. Bendras reikalingas siurblio sukeliamas slėgis susideda iš 3 sudedamųjų :
• geometrinio aukščių skirtumo tarp žemiausio vandens lygio siurblinėje, talpoje ar prieduobėje ir aukščiausio slėginės linijos taško t.y. išvado į savitakinę nuotekų liniją;
• slėgio (hidraulinių) nuostolių vamzdyne;
• laisvo slėgio ištekėjime.
Laisvas slėgis paprastai priimamas apie 2 m. Sustambintas slėgio nuostolių vamzdyne skaičiavimas paprastas: bendras vamzdyno ilgis, t.y. nuo siurblio išvado iki ištekėjimo į trasą taško padauginamas iš 0,1.
Pvz.:. Tarkime, kad vertikalaus aukščio skirtumas nuo skysčio paviršiaus iki aukščiausio išmetimo taško – 2 metrai. Laisvas slėgis – 2 metrai. Vamzdžio ilgis 20 metrų, slėgio nuostoliai bus (20*0,1) = 2 metrai. Bendras reikalingas siurblio sukeliamas slėgis (pakėlimas) bus: 2+2+2 = 6 metrai.

 

Kodėl sugenda panardinami drenažiniai, nuotekų siurbliai? Atsakymus rasite paspaudę ant nuorodos.

Kontaktų forma
×