Prekių krepšelyje: 0

Krepšelyje nėra produktų.

2020.02.27

Magnetinės movos siurbliai

Pirmiausia pavadinimas „cheminis siurblys“ kalba pats už save, nurodant pagrindinį siurblių pritaikymą chemiškai agresyvioms terpėms pumpuoti. Agresyvūs tirpalai reiškia įvairius junginius, dažniausiai rūgštis ir šarmus, kurie sąlytyje sunaikina medžiagą, su kuria jie sąveikauja. Metalai yra labiausiai pažeidžiami tokio poveikio, iki visiško jų ištirpimo. Kadangi dauguma siurblių yra pagaminti iš metalų, juos naudoti agresyvių terpių pumpavimui tampa neįmanoma. Taigi polimerai keičia metalus kaip siurblių darbinių dalių medžiagas. Plačiausiai naudojamos: polietilenas, polipropilenas, politetrafluoretilenas (fluoroplastikas), polivinilidenfluoridas (PVDF), fluoroelastomerai ir kt. Žinoma, universalaus polimero nėra, tačiau jų įvairovė leidžia pasirinkti tinkamiausią atitinkamai terpei. Yra labai plačios siurblių medžiagų cheminio suderinamumo su įvairiausiomis agresyviomis terpėmis prie skirtingų temperatūrų lentelės. Tai leidžia, visiškai garantuojant ilgaamžiškumą, pasirinkti tinkamą medžiagą siurblio darbinėms dalims.

Reikėtų pažymėti, kad patys polimerai yra labai plastiška medžiaga, atspari deformacijų, apkrovų ar temperatūros poveikiui, todėl plačiai naudojama siurblių gamybos pramonėje. Taip pat šie polimerai sutvirtinami stiklo arba anglies pluoštu (anglimi).

Atkreipkime dėmesį į ne mažiau svarbią šių siurblių savybę – sandarumą. Norint, kad darbuotojai būtų arti eksploatuojamų siurblių, kuriais pumpuojamos agresyvios terpės ir kurioms išsiliejus, gali kilti pavojus sveikatai ar gyvybei, reikia didesnės įrangos saugos. Taigi šiuolaikinės siurblių inžinerijos mechaninis sandariklis buvo pakeistas magnetine mova, kuri yra visiškas hermetiško siurblio, žmonių ir aplinkos saugumo garantas.

Magnetinė mova susideda iš dviejų nepriklausomų magnetų grandinių, iš kurių vieną varo elektros variklio ašis, o antroji pradeda suktis pirmojo magneto magnetiniuose laukuose, tuo pačiu sukdama siurblio darbaratį. Taigi siurbiamo srauto kelyje nėra angų, išskyrus įsiurbimo ir išleidimo antgalius. Nėra besitrinančių dalių, nėra nusidėvėjimo, o kilus avarinei situacijai, jei į siurblį patenka pašalinių daiktų, sparnuotės užstrigimas nepažeis elektrinės pavaros. Tarp sparnuotės ir elektrinės pavaros nėra standžios movos.

Magnetinė mova turi daug privalumų, palyginti su mechaniniu sandarikliu, tačiau jo taip pat negalima nurašyti, nes jis sėkmingai naudojamas kelis dešimtmečius, buvo patobulintos jo gamybos technologijos ir naudojamos medžiagos. Šiuo metu mechaninių sandariklių pasirinkimas yra labai platus, galima montuoti išorinius, vidinius, dvigubus ir praplaunamus sandariklius. Siurblys su mechaniniu sandarikliu montuojamas, kai skystyje yra dalelių, kurios gali būti įmagnetintos siurblio magnetų. Ši konstrukcija taip pat yra šiek tiek pigesnė, nors ,laikui bėgant, ateityje prireiks pakeisti susidėvėjusį sandariklį.

Grįžtant prie magnetinės movos siurblių konstrukcijos. Kadangi šio tipo siurbliuose nėra metalinių dalių kontaktuojančių su skysčiu, šie siurbliai idealiai tinka cheminių skysčių perpumpavimui ir cirkuliacijai įvairiose pramonės šakose, žemės ūkio ir kitose srityse.

SAVYBĖS IR PRIVALUMAI

• Įvairios medžiagos skirtingoms pritaikymo sritims
• Siurbliaračiai: uždaro, pusiau atviro ar atviro tipo
• Su atviro tipo darbo ratais tinkami pumpuoti skysčiams su kietomis dalelėmis
• Nėra metalinių dalių kontakte su skysčiu
• PP ir PVDF medžiagos
• Tinkami labai agresyviems skysčiams
• Mažai dalių
• Minimali priežiūra, lengvai aptarnaujamas
• Pajungimai: flanšiniai, srieginiai, antgaliai žarnoms

VEIKIMO PRINCIPAS

Elektros variklio galia perduodama į išcentrinę sparnuotę per magnetinę movą. Izoliacinis gaubtas, esantis tarp magnetinės pavaros ir magnetinės sparnuotės atskiria skystį ir pavarą.

1) Varantysis magnetinis rotorius sujungtas su elektros varikliu.
2) Izoliacinis gaubtas, skiriantis atmosferą ir darbinį skystį.
3) Varomojo magnetinio rotoriaus sparnuotės mazgas sukamas varančiojo rotoriaus.

 

Mūsų tinklalapio žinyne rasite cheminio įvairių medžiagų suderinamumo lentelę.

Nuoroda į produktus

 

Video:

Kontaktų forma
×