Prekių krepšelyje: 0

Krepšelyje nėra produktų.

2021.10.19

Kaip pasirinkti elektros generatorių?

 

GALIOS APIBRĖŽIMAS (ISO 8528-1)

„Prime Power“ (P.R.P.) – pastovi galia esant kintamai apkrovai
Tai yra didžiausia galia, kurią generatorius gali nuolat tiekti esant kintamai apkrovai neribotą valandų skaičių per metus, laikantis gamintojo nustatytų aplinkos eksploatavimo sąlygų ir techninės priežiūros intervalų.
Vidutinė per 24 valandas tiekiama galia turi būti mažesnė už gamintojo nustatytą, paprastai 70%.
Leistina perkrova turi būti mažesnė už gamintojo nustatytą, paprastai 10%.

Laiko apribota galia (L.T.P.) – ribota galia
Tai didžiausia galia, kurią generatorius gali tiekti esant pastoviai apkrovai ribotą veikimo laikotarpį, ne daugiau kaip 500 valandų per metus, laikantis gamintojo nustatytų aplinkos eksploatavimo sąlygų ir techninės priežiūros intervalų. Paprastai padidėjęs P.R.P. 10%. Priimta, kad veikimas tokia galia sąlygoja variklio tarnavimo laiką.
Perkrova neleidžiama.

 

KAIP PASIRINKTI GENERATORIŲ?

Renkantis generatorių, reikia atsižvelgti į šiuos veiksnius:

► Veikimo tipas: avarinis/pastovus;
► Apkrovos tipas: indukcinis/varžinis;
► Supančios aplinkos sąlygos, kuriose bus naudojamas įrenginys;
► Konstrukcijos tipas: atviras, su garso izoliacija, montuojamas ant vežimėlio.

Šių veiksnių optimizavimas leidžia sutaupyti tiek perkant, tiek eksploatuojant ir prižiūrint. Benzininiai modeliai idealiai tinka naudoti retkarčiais ar avariniais atvejais, turi ribotą galios diapazoną, yra pigesni, lengvesni ir tylesni. Dyzeliniai modeliai yra sudėtingesni ir reikalauja sudėtingesnio techninio aptarnavimo. Dyzeliniai modeliai tinka intensyviam naudojimui ir ilgesniam darbo laikui, turi platų galių spektrą, yra patikimi ir jiems reikia mažiau priežiūros, tačiau, deja, jie yra triukšmingesni ir brangesni.

Renkantis generatorių, svarbu žinoti reikiamo prietaiso galią. Tai yra pagrindinis aspektas, į kurį reikia atsižvelgti. Galia apskaičiuojama pridedant visų prietaisų, kurie naudos elektros generatoriaus teikiamą energiją, galią. Norint atlikti šį skaičiavimą, reikia atskirti dvi galios rūšis:

– Galia, pagrįsta atsparumu: tai yra galia, reikalinga standartiniams prietaisams, tokiems kaip elektros lemputės, šildytuvai, lygintuvai ir pan.;
– Indukcinė galia: tai galia, reikalinga prietaisams su rotaciniais varikliais, tokiems kaip šaldytuvai, skalbimo mašinos, siurbliai ir kt. Kai kuriais atvejais reikalinga galia yra 3 kartus didesnė už vardinę naudojimo galią.

Norint teisingai pasirinkti generatoriaus galią, būtina žinoti ir nustatyti apkrovą, kuriai bus tiekiama energija, ir taikyti paprastą taisyklę, naudojant paleidimo koeficientą K, kuris skiriasi priklausomai nuo apkrovos tipo.
Padauginus K koeficientą iš vardinės apkrovos galios vatais, gaunama minimali generatoriaus VA galios vertė.
Apkrovos galia (W) x paleidimo koeficientas (K) = minimali generatoriaus galia (VA)
Pavyzdys:
Kompresorius (1100 W) x K (3) = 3300 VA

Žemiau esančioje lentelėje pateikiama keletas pavyzdžių.

* apskaičiuotas varikliams, kurių paleidimo srovė yra maždaug 6 kartus didesnė už vardinę srovę; dėl variklių su skirtingomis paleidimo srovėmis kreipkitės į specialistus

Rekomenduojama naudojant elektroninę įrangą, pvz., kompiuterius, televizorius, prietaisus, naudoti generatorių su AVR elektronine 1% išėjimo įtampos stabilizacija.
Elektroninė įranga, tokia kaip UPS, taip pat reikalauja suderinamumo su generatoriaus charakteristikomis patikrinimo.

 

EKSPLOATACINĖS SAVYBĖS 

Nurodyta galios vertė yra didžiausia kintamos galios ciklui (PRP Prime Power) ir garantuojama su ± 5% paklaida.
Nurodytos eksploatacinės savybės atitinka standartines ISO 8528-1 sąlygas: temperatūra 25°C, aukštis 100 m., santykinė drėgmė 30%, atmosferos slėgis 100 kPa (1 bar), cosφ 0,8 su delsa ir subalansuota apkrova be iškraipymų.
Degalų sąnaudos yra nominalios ir nurodo 0,835 kg/ l savitąjį dyzelinio kuro svorį.
Garso galios vertės nurodo matavimus atvirame lauke: montavimo vieta gali pakeisti šias vertes. Matmenys, svoris ir kitos specifikacijos, nurodytos techniniuose duomenų lapuose ir susijusiuose prieduose, yra nominalūs, atsižvelgiant į leistinus nuokrypius ir yra taikomi modeliui su standartine pagrindine įranga. Priedai ir papildoma įranga gali pakeisti svorį, matmenis ir charakteristikas.

 

EKSPLOATACINIŲ SAVYBIŲ PASIKETIMAS PRIKLAUSOMAI NUO APLINKOS SĄLYGŲ

Jei aplinkos sąlygos skiriasi nuo etaloninių, generatoriaus galia turi būti koreguojama (mažėjanti) 1% kas 100 metrų virš 1000 metrų aukščio, 3% kas 5°C aukštesnėje nei 25°C temperatūroje ir 10% nuolatiniam naudojimui esant pastoviai apkrovai („C.O.P. Continuous Power“ – ISO 8528-1).

 

TEISĖS AKTŲ NUOSTATOS

FOURGROUP generatoriai, kurių bendra (mechaninė) nominali galia didesnė kaip 25 kW, turi skysčių sulaikymo baseiną, kuriame yra išleidimo kamštis, kaip reikalaujama aktuose.
FOURGROUP generatoriai yra pagaminti pagal ISO 8528 standartus ir laikantis EEB direktyvų atitikties deklaracijos reikalavimų. Europos teisės aktai reikalauja, kad generatorių, skirtų veikti lauke (išskyrus skubios pagalbos tarnybas), garso galios vertės (LWA) neviršytų Direktyvoje 2000/14 / EB nurodytų triukšmo lygių.

 

GARSO GALIA (LWA)

Garso galios lygis (LwA) nustato triukšmo lygį pagal Europos reglamentų reikalavimus. Lygis nurodo akustinės energijos kiekį, skleidžiamą per laiko vienetą, neatsižvelgiant į atstumą nuo matavimo taško. Matavimo vienetas yra dB (A).

 

GARSO SLĖGIS (Lp)

Garso slėgis (Lp) rodo slėgio, kurį sukelia garso bangos, matavimą tam tikru atstumu nuo triukšmo šaltinio. Garso slėgio vertė kinta priklausomai nuo atstumo iki triukšmo šaltinio.
Matavimo vienetas yra dB (A).
Žemiau esančioje lentelėje pareikiamos garso slėgio vertės (Lp), gautos esant tam tikram garso galios lygiui (LWA), atsižvelgiant į atstumą.
Lp esant 1 m = LwA – 8 dB
Lp esant 4 m = LwA – 20 dB
Lp esant 7 m = LwA – 25 dB
Lp esant 10 m = LwA – 28 dB

 

 

gaminami generatoriai yra nuo 1.25 kVA iki 2300 kVa galingumo ir skirtingų modifikacijų – atviro korpuso ar korpuso su garso izoliacija, stacionarūs ar transportuojami ant priekabos. Mobilūs elektros generatoriai užtikrina elektros tiekimą statybvietėse, avarijų ir kitose situacijose, kai standartinis elektros tiekimas yra neprieinamas.

FOURGROUP gamintojas siūlo generatorius su:

– plačiu variklių pasirinkimu;
– įvairiais korpusais: nuo garsą slopinančių iki visai tyliu režimu dirbančių, kurie atitinka ar net viršija ES triukšmingumo lygio reikalavimus;
– specialiai suprojektuotais kintamosios srovės generatoriais, kurie naudojami ypatingais atvejais;
– automatiniais paleidėjais (esant elektros tinklo pažeidimams).

Be plataus modelių pasirinkimo, FOURGROUP didelį dėmesį skiria saugumo reikalavimams. Visa produkcija atitinka ES reikalavimus dėl aplinkos taršos.

 

 

 

Kontaktų forma
×