2020.02.21

Drenažiniai siurbliai

Panardinami drenažiniai siurbliai skirti švariam arba mažai užterštam vandeniui, gruntinių vandenų su dumblu ir smėliu pumpavimui, o taip pat drenavimui ir purvo nusiurbimui. Drenažiniai siurbliai yra efektyvus bei pažangus būdas perpumpuoti nereikalingą arba perteklinį vandenį ten, kur jo labiausiai reikia.

Žodis „Drenažas“ reiškia sausinimą, vandens ar kitų skysčių perviršio pašalinimą, perkėlimą kitur. Drenažu dar vadinama vamzdynų ar drėkinimo bei sausinimo sistema, kurios labai svarbia dalimi ir yra drenažiniai vandens siurbliai.

ŠVARAUS VANDENS DRENAŽINIAI SIURBLIAI

Drenažiniai švaraus vandens siurbliai naudojami švaraus ar mažai užteršto vandens pumpavimui su nedidelio skersmens kietomis dalelėmis.

Naudojimo sritys:

• vandens išsiurbimui iš užpiltų rusių, garažų ir kitų patalpų;
• vandens išpumpavimui iš baseinų;
• siurbimui drenažo ar lietaus vandens surinkimo šuliniuose;
• laistymui iš šalia esančio vandens tvenkinio ar upės.

 

PURVINO VANDENS DRENAŽINIAI SIURBLIAI

Nešvariam vandeniui skirti drenažiniai siurbliai gali siurbti ne tik švarų vandenį, bet ir užterštą dumblu, smėliu, kietomis dalelėmis, kurių didžiausias skersmuo – iki 38mm.

Naudojimo sritys:

• siurbimui švaraus ir užteršto vandens dumblu, smėliu, kietomis dalelėmis;
• užlietiems rūsiams ir garažams sausinti;
• siurbimui drenažo šuliniuose;
• lietaus vandens surinkimo šuliniuose;
• gali būti naudojami kaip kilnojami siurbliai avarinių situacijų atvejais, pavyzdžiui, vandeniui iš rezervuarų ar upių siurbti, baseinams, fontanams, iškasoms,tranšėjoms ar požeminėms galerijoms ištuštinti.

 

Į ką atsižvelgti renkantis drenažinį siurblį?

Pagrindiniai siurblio parametrai:

• našumas, kuris matuojamas m³/h arba l/min;
• pakėlimas (slėgis), kuris matuojamas metrais;
• panardinimo gylis;
• maksimalus kietų dalelių skersmuo;
• elektros variklio galia;
• siurblio išvado matmenys.

Dažniausiai gamintojai siurblių duomenų lentelėse nurodo maksimalias našumo ir pakėlimo parametrų reikšmes.

Drenažinių siurblių valdymo pasirinkimas

Buitiniai drenažo siurbliai dažniausiai valdomi per integruotas į pačius siurblius plūdes. Tai pats paprasčiausias valdymas. Aišku galimi ir sudėtingesni valdymai su atskirais valdikliais, bet buitinėms sistemoms paprastai atskirai statomi valdikliai nenaudojami. Rekomenduojama susimontuoti avarinio lygio signalizaciją, kuri perspėtų, kad kažkas su sistema netvarkoje ir vandens lygis šulinyje pavojingai aukštas.

Parametrų reikalingų siurblio parinkimui apskaičiavimas

Buitinėms reikmėms naudojamų drenažo siurblių debitas (našumas) paprastai neskaičiuojamas, nes pritekėjimas paprastai mažas, o siurbliai vos vieną ar du kartus per dieną įsijungia. Tiesiog reikalinga įvertinti siurblio sukeliamą slėgį. Jeigu įrenginėjama rimtesnė sistema – rekomenduojama pasikonsultuoti su vandentiekio ir nuotekų projektuotojais arba kitais specialistais. Buitinėms reikmėms siurblio sukeliamą slėgį paskaičiuot galima gana paprastai.

Slėgio skaičiavimo eiga

Bendras reikalingas siurblio sukeliamas slėgis (metrais) susideda iš 3 sudedamųjų:

• geometrinio aukščių skirtumo tarp žemiausio vandens lygio siurblinėje, talpoje ar prieduobėje ir aukščiausio slėginės linijos taško. Paprastai tas taškas – įtekėjimas į savitakinę nuotekų liniją;
• slėgio (hidraulinių) nuostolių vamzdyne;
• laisvo slėgio ištekėjime.

Aukščių skirtumas tarp žemiausio vandens lygio siurblinėje (šulinyje) ir aukščiausio slėginės linijos taško suskaičiuojamas lengvai – vertikalus atstumas nuo žemiausio vandens lygio iki aukščiausio – kur vanduo išteka. Laisvas slėgis ištekėjime – paprastai priimamas apie 2 m. Slėgio nuostolių vamzdyne skaičiavimas sekantis: įvertinamas vamzdyno ilgis, t.y. nuo siurblio iki ištekėjimo ir padauginamas iš 0,1. Pvz., jei vamzdžio ilgis yra 30 metrų tai slėgio nuostoliai bus 3m (30*0,1=3m).

 

 

DRENAŽINIAI SIURBLIAI PRAMONEI

Pramoniniai drenažiniai siurbliai skirti švariam arba mažai užterštam vandeniui, gruntinių vandenų su dumblu ir smėliu pumpavimui, o taip pat drenavimui ir purvo nusiurbimui. Pramoniniai drenažiniai siurbliai yra efektyvus bei pažangus būdas perpumpuoti dideliais kiekiais nereikalingą arba perteklinį vandenį ten, kur jo labiausiai reikia.

Tokių siurblių panaudojimo sričių yra ne viena. Su šia įranga dažniausiai renkasi dirbti laukus prižiūrintys asmenys bei įmonės, ūkininkai ir ūkininkų bendrijos, vandenvalos ar vandentiekio bendrovės, avarinės tarnybos užlietų bei užpiltų patalpų nusausinimui, potvynio padariniams likviduoti.

Visų tipų drenažo siurbliai pritaikyti švaraus, gėlo arba neužteršto vandens pumpavimui. Drenažiniai siurbliai nešvariam vandeniui tinkami ne tik švariam vandeniui bet ir skysčiams su priemaišomis. Tokie skysčiai turi didelį kietųjų dalelių, priemaišų kiekį arba nuosėdų t.t… Šie siurbliai yra montuojami rezervuaro ar telkinio dugne.

Drenažiniai siurbliai purvinam vandeniui naudojami:  gamyboje, atliekų bei medžiagų perdirbimo, chemijos, maisto, kasybos ir kitose pramonės šakose, taip pat yra naudojami ir žemės ūkio darbuose, statybose, gilinant vandens telkinius t.t…

 

Kodėl sugenda panardinami drenažiniai, nuotekų siurbliai? Atsakymus rasite paspaudę ant nuorodos.

Kontaktų forma
×