+370 614 00229

Prekių krepšelyje: 0

Krepšelyje nėra produktų.

2020.10.01

Hidraulinių nuostolių skaičiuoklė

Hidrauliniai (trinties) nuostoliai yra energijos arba pakėlimo aukščio praradimas, atsirandantis  pumpuojamo skysčio srautui tekant vamzdžiu dėl sukeliamo jo sienelių paviršiaus trinties poveikio.  Hidrauliniai (trinties) nuostoliai yra labai svarbūs ir būtina į juos atsižvelgti, skaičiuojant pakėlimo aukštį. „Pakėlimo aukštis“ yra labai patogus terminas pumpavimo procese. Slėgis nėra toks patogus terminas, nes slėgis, kurį sukelia siurblys, priklauso nuo pumpuojamo skysčio savitojo svorio, kuris kinta priklausomai nuo skysčio temperatūros ir koncentracijos. Atkreipkite dėmesį, kad statinis pakėlimo aukštis matuojamas nuo siurblio sparnuotės ašinės linijos iki aukščiausio skysčio išmetimo lygio taško.

Žemiau esančioje nuorodoje pateikta supaprastinta hidraulinių nuostolių skaičiuoklė. Ji nėra skirta labai sudėtingiems hidraulinių (trinties) nuostolių skaičiavimams, bet pakankamai tiksli apskaičiuojant trinties nuostolius paprastose vamzdynų sistemose. Suvedus atitinkamas reikšmes į atitinkamus langelius, sistema automatiškai apskaičiuos hidraulinius nuostolius Jūsų sistemoje. Skaičiuoklės privalumai tame, kad hidraulinius nuostolius galima apskaičiuoti skirtingo klampumo skysčiams, skirtingų medžiagų vamzdžiams, taip pat priklausomai ir nuo to, kiek kokių sklendžių, alkūnių, vožtuvų yra sumontuota sistemoje. Skaičiuoklės rezultatai yra preliminarūs.

Skaičiuoklės langeliai, kuriuos būtina užpildyti:

FLOW RATE (Q) – našumas (matavimo vienetus galima pasirinkti)

LIQUID/FLUID – skystis (pasirenkama iš pateiktų arba žinant pumpuojamo skysčio techninius duomenis, įvedamas VISCOSITY – klampumas, SPECIFIC GRAVITY – savitasis svoris)

PIPE INSIDE DIAMETER (ID) – vamzdžio vidinis skersmuo (matavimo vienetus galima pasirinkti)

PIPE LENGTH – vamzdžio ilgis (matavimo vienetus galima pasirinkti)

PIPE MATERIAL – medžiaga, iš kurios pagamintas vamzdis (pasirenkama)

ADD FITTING – papildomai galima apskaičiuoti pakėlimo aukščio praradimus jungiamosiose detalėse, vožtuvuose, sklendėse, alkūnėse, trišakiuose, atitinkamai nurodant kiekvieno iš jų tipą ir skaičių.

Suvedus duomenis ir nurodžius kokiais matavimo vienetais būtų rodomas rezultatas (metrais, barais), paspaudžiama CALCULATE ir gaunamas rezultatas (Friction Loss Calculator Results)

 

HIDRAULINIŲ NUOSTOLIŲ SKAIČIUOKLĖ

 

 

Kontaktų forma
×