2020.02.21

Benzininiai/dyzeliniai siurbliai

Tuomet, kai iškyla klausimas dėl vandens tiekimo dideliais kiekiais ar elektros tinklo šalia nėra, optimalus sprendimas – vandens siurblys su vidaus degimo varikliu. Gali būti komplektuojami su benzininiais arba dyzeliniais varikliais. Šiems įrenginiams nėra reikalinga elektros energija, tad kur kas paprasčiau galima juos pritaikyti įvairiose situacijose. Dėl visų šių priežasčių tokie siurbliai plačiai naudojami pramoniniams tikslams,  žemės ūkio srityje, šalinant vandens sukeltas avarijų pasekmes, gesinant gaisrus, laistymui, užpildant talpas ir t.t…

KONSTRUKCIJA IR VEIKIMO PRINCIPAS

Motosiurblį sudaro du pagrindiniai komponentai, kurie yra tiesiogiai sujungti. Tai yra išcentrinis savisiurbis siurblys ir vidaus degimo variklis, kuris varo siurblį. Variklio ir siurblio velenas, ant kurio yra darbo ratas su mentėmis, yra standžiai tarpusavyje sujungti arba yra vienas bendras velenas.

Ant darbo rato tvirtai išdėstytos mentės, kurios sukuria išcentrinę jėgą, kuri, savo ruožtu, sukuria skysčio slėgio skirtumą siurblio dalies viduje ir įsiurbimo angoje. Besisukančio disko mentės yra sulenktos išilgai savo ašies priešinga rato sukimosi krypčiai, taip sukuriant siurbimo sritį. Dėl slėgio skirtumo įsiurbimo angoje į siurblį ir siurblio viduje skystis juda – iš įsiurbimo angos į siurblio kamerą ir per  siurblio išvadą į išorę. Tokiu būdu  siurblys sukuria vandens slėgį išleidimo angoje, o tai sukelia vandens srauto judėjimo žarna tam tikra kryptimi ir reikiamu aukščiu efektą.

Siurblių maksimalus įsiurbimo aukštis – iki 9 metrų (priklausomai nuo modelio). Kuo aukščiau siurblys yra virš vandens įsiurbimo taško (įsiurbimo aukštis nuo vandens paviršiaus), tuo didesnis jo našumo kritimas. Taip pat reikia įvertinti ir hidraulinius nuostolius, renkantis siurblio įsiurbimo ir išmetimo angų dydį, žarnų ilgį, skersmenį ir paviršiaus lygumą žarnos vidinėje pusėje – ji turėtų būti lygi, o gofruota – išorėje.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis siurblį su vidaus degimo varikliu?

Kaip ir renkantis bet kurį kitą vandens siurblį, svarbiausia atsižvelgti į techninius parametrus – jo galia, maksimalus kėlimo aukštis ir našumas. Tuomet, kai šis įrenginys bus reikalingas vandens siurbimui iš gilesnių šaltinių, svarbu įvertinti ir įsiurbimo aukštį, kuris įprastai turi neviršyti 8-9 metrų. Taip pat svarbu atsižvelgti ir į siurblio pajungimų matmenis. O po to beliks atkreipti dėmesį į jo išmatavimus ir nurodytą svorį.

Dyzeliniai vandens siurbliai bus efektyviausi tada, jeigu siurblį planuojate naudoti ilgą laiką, jam numatoma didelė darbo apkrova, bus reikalingas intensyvus vandens perpumpavimas dideliais kiekiais. Tokiu atveju nei benzininiai, nei elektriniai variantai neprilygs dyzeliu varomam įrenginiui.

Kontaktų forma
×