DRAGON serijos plastikiniai horizontalūs išcentriniai (nesavisiurbiai) siurbliai su mechaniniu sandarikliu pasižymi aukštu našumu ir yra varomi tiesioginio pavaros elektros variklio. Priklausomai nuo modelio, jų našumas svyruoja nuo 6 iki 40 m³/h. Speciali pusiau atviro tipo sparnuotės konstrukcija leidžia efektyviai siurbti net ir nešvarius skysčius, kurių santykinis klampumas gali siekti iki 500 cps ir kurie turi mažai skendinčių medžiagų.
DRAGON išcentriniai siurbliai yra sukurti su tvirtu siurblio korpusu ir turi patikimą atramą/laikiklį, kuris užtikrina elektros variklio prijungimą ir mechaninio sandariklio patikrą. Pusiau atviro tipo sparnuotė tvirtinama prie siurblio veleno, kuris yra neatskiriamas nuo elektros variklio varančiojo veleno. Veleno mechaninis sandariklis yra sumontuotas sparnuotės galinėje dalyje, užtikrinant ilgalaikį ir efektyvų siurblio darbą.
PARINKIMAS
• Išcentrinis siurblys tinka naudoti, kai reikalingas greitas ir nuolatinis skysčių siurbimas. Tačiau prieš pasirenkant, būtina įvertinti visas eksploatavimo sąlygas:
• Siurbiamas skystis. Darbinis skystis turi būti mažo ir vidutinio klampumo, o savitasis tankis – iki 1,9 kg/l. Didesnės vertės padidins mechaninių dalių ir sparnuotės apkrovą, o variklio veikimas pablogės dėl galios sugerties už diapazono ribų.
• Temperatūra: Fluimac išcentriniai siurbliai gali būti naudojami su terpėmis, kurių temperatūra: nuo -5°C iki +65°C, jei jie pagaminti iš polipropileno (PP), kitu atveju: nuo -20°C iki +95°C, jei išcentrinis siurblys pagamintas iš PVDF. Svarbu, kad skystis visada išliktų skystos būsenos.
• Darbo sąlygos: Kiekvienas išcentrinis siurblys yra susietas su specifine charakteristikų kreive, kuri nurodo pakėlimo aukštį [m], kurį siurblys gali pasiekti esant tam tikram srautui/našumui [m³/h]. Žinodami savo sistemos sąlygas prieš pasirenkant išcentrinį siurblį išvengsite netinkamo veikimo ir sistemos bei siurblio sugadinimo rizikos.
• Konfigūracija: Fluimac siūlo tiek horizontalius, tiek vertikalius (TYPHOON serija) išcentrinius siurblius. Pirmieji montuojami už rezervuaro, žemiau skysčio paviršiaus lygio, ašimi lygiagrečiai žemei; vertikalūs yra iš dalies panardinti į skystį ir yra išdėstyti vertikalia ašimi žemės atžvilgiu.
• Variklio maitinimo šaltinis: „Fluimac“ išcentriniai siurbliai pirmiausia skirti darbui su elektros varikliu, tačiau yra ir oro/pneumatinės pavaros konfigūracijų.
KONSTRUKCIJA
Variklio į sparnuotę perduodamas mechaninis judėjimas suteikia srautui kinetinę energiją (pagreitis radialine kryptimi), kuri vėliau paverčiama slėgio energija tolesniuose darbo rato kanaluose.
Pagrindiniai horizontalaus išcentrinio siurblio su mechaniniu sandarikliu komponentai yra šie:
• Darbaratis yra pagrindinis išcentrinio siurblio komponentas ir judanti dalis, su kuria skystis keičia energiją. Pagamintas iš pluoštu sustiprinto plastiko (PP + FRP arba PVDF + CF, priklausomai nuo išcentrinio siurblio naudojimo ir pumpuojamo skysčio), jis susideda iš lenktų menčių, sudarančių kanalus, kurių spindulys didėja. Atviro tipo sparnuotė leidžia prasiskverbti lengvai užterštiems skysčiams, o skysčių, kurių klampumas iki 500 cP arba savitasis tankis iki 1,9 kg/l, siurbimą užtikrina nuolatinis ir koncentrinis sparnuotės judėjimas variklio atžvilgiu. Keičiant sparnuotės skersmenį, kreivumą, aukštį ir menčių skaičių galima pasiekti įvairius tūrinius srautus [m³/h] ir skirtingą kėlimo aukštį [m]. Kiekviena sparnuotė turės būdingą išcentrinio siurblio kreivę, t.y. kokį kėlimo aukštį galima pasiekti esant tam tikram srautui, veikimo diapazonui ir veikimo taškui.
• Siurblio korpusas arba spiralė, sraigės formos, su didėjančiu skerspjūviu judėjimo kryptimi, užtikrina ašinį skysčio įsiurbimą ir radialinį išleidimą į viršų. Be srauto krypties, ji taip pat labai svarbi išcentrinio siurblio veikimui: didėjantis plotas atitinkamai sulėtina skysčio srautą, todėl kinetinė energija paverčiama slėgio energija.
• Mechaninis silfoninis sandariklis yra komponentas, veikiamas trinties, todėl labiau susidėvi. Jis užtikrina skysčio bei hidraulinės dalies izoliaciją nuo išorinės aplinkos. Jį sudaro judanti dalis, besisukanti kartu su sparnuotės ratu, ir stacionari dalis, pritvirtinta prie statinių išcentrinio siurblio komponentų. Paprastai išcentrinis siurblys pasiekia apie 3000 aps./min. sukimosi greitį, todėl labai aukšta temperatūra pasiekiama per labai trumpą laiką. Labai svarbu, kad mechaninis sandariklis visada būtų aušinamas (pačiu pumpuojamu skysčiu) ir būtina sąlyga, kad išcentrinis siurblys niekada neveiktų sausas, kitaip kyla pavojus, kad išsilydys stacionarios dalys.
• Išorinis korpusas yra jungiamųjų flanšų ir laikiklio/atramos rinkinys, jungiantis variklį su hidrauline dalimi, išlaikant pastarąją izoliuotą nuo išorinės aplinkos. Tvirta konstrukcija sumažina nepageidaujamą vibraciją ir trintį, prailgina išcentrinio siurblio tarnavimo laiką.
• Variklis yra tas komponentas, kuris perduoda judesį. Daugeliu atvejų tai yra 2 polių elektros variklis (apie 3000 aps./min.). Priklausomai nuo apsukų, galima gauti skirtingas išcentrinio siurblio hidraulines charakteristikas.
DRAGON SERIJOS SIURBLIŲ NAUDOJIMAS
• Horizontalūs išcentriniai siurbliai veikia per mechaninį silfoninį sandariklį, kuris visada turi būti aušinamas. DRAGON serijos siurbliuose jie suprojektuoti taip, kad šią užduotį visada atliktų darbinis skystis, nenaudojant papildomų priemonių, tačiau svarbu atminti, kad išcentrinis siurblys turi būti paleidžiamas tik pilnai užpildytas, jokiu būdu nesausas (neveikti sausos eigos sąlygomis), būtina vengti komponentų perkaitimo.
• Išcentriniai siurbliai idealiai tinka tais atvejais, kai reikalingas nuolatinis srautas, tačiau, atsižvelgiant į dideles apsukas ir galią, geriau vengti skysčių, kuriuose yra daug kietųjų medžiagų arba labai šarminių medžiagų, kurios gali pažeisti sparnuotės ratą ir užkimšti srauto kanalus. Gali siurbti skysčius iki 500 cP arba turinčius savitąjį svorį iki 1,9 kg/l, padidinus variklio galią. Esant tokiam pat greičiui/apsukoms [rpm], variklio galios padidėjimas neturi įtakos išcentrinio siurblio srautui/našumui ir slėgiui/kėlimo aukščiui, bet kompensuojama dėl sunkesnių skysčių padidėjusi galia.
• Išcentrinis siurblys yra labai efektyvi, tačiau subtili mašina. Norint pasirinkti tinkamą mašiną, būtina žinoti sistemos ir darbinio skysčio charakteristikas.
• Dėl savo veikimo principo išcentriniai siurbliai įsiurbimo vietoje sukuria vakuumą. Jei absoliutus slėgis sparnuotės įleidimo angoje yra mažesnis už darbinio skysčio garų slėgį, atsiranda kavitacija (išgaravusio skysčio burbuliukų susidarymas ir jų sproginėjimas ant sparnuotės paviršiaus). Fluimac horizontalūs išcentriniai siurbliai, paprastai esantys ne skysčio rezervuaruose, visada turi būti sumontuoti žemiau skysčio lygio, kad skystis lengvai patektų į siurblio siurbimo angą.
• Be siurbimo sąlygų, svarbu žinoti išmetimo vamzdžių charakteristikas, nes jos turi įtakos kėlimo aukščio apskaičiavimui. Prieš renkantis horizontalųjį išcentrinį siurblį, būtina žinoti sistemos reikalaujamą aukštį: visus slėgio nuostolius dėl sistemos reikia pridėti prie geodezinio aukščio (apatinio ir viršutinio skysčio lygio aukščių skirtumo rezervuare). Nuostolius galima skirstyti į du tipus: paskirstytuosius ir lokalizuotus. Pirmieji priklauso nuo skysčio srauto vamzdžiuose ir reikalauja žinių apie vamzdžių matmenis/ilgį/skersmenį/medžiagą ir sąlygas; kiti priklauso nuo vietinių sistemos veiksnių, tokių kaip alkūnės, vožtuvai ar filtrai.
• Galiausiai turite žinoti informaciją apie darbinį skystį. Klampumas ir tankis taip pat turi įtakos slėgio nuostolių skaičiavimui ir variklio galios pasirinkimui.
NUORODOS
Horizontalūs išcentriniai siurbliai chemiškai agresyvioms terpėms