2020.02.12

Slėgio davikliai

Vandens slėgio daviklis – prietaisas, kurio viduje jautrus elementas reaguoja į terpės būklės pasikeitimą ir paverčia jį signalu, kuris gali būti elektrinis, pneumatinis ar skaitmeninis. Tokie davikliai leidžia stebėti vandens slėgį pramoninėje įrangoje (hidraulikoje, kompresoriaus ir šaldymo sistemose), vandens vamzdžiuose, šuliniuose, gręžiniuose, vandens tiekimo tinkluose, kanalizacijos sistemose, oro kondicionieriuose ir t.t…

 

Renkantis vandens slėgio daviklį, reikia atkreipti dėmesį į šiuos parametrus:

• slėgio intervalo ribos ir tipas;
• išėjimo signalas;
• sąlygos, kurioms prietaisas yra skirtas;
• jungties tipas (kaip sumontuoti darbo vietoje).

Taip pat be paminėtų aukščiau, renkantis vandens, skysčio, oro ar dujų slėgio daviklį, būtina atsižvelgti į daugybę kitų parametrų, įskaitant atsparumą cheminėms medžiagoms, temperatūros intervalą, korpuso apsaugos klasę ir daugelį kitų.

 

Slėgio daviklius galima suskirstyti į keletą kategorijų, grupių ir pogrupių.

Priklausomai nuo aplinkos ar matuojamos terpės pavojingumo klasės, davikliai yra suskirstyti į dvi pagrindines grupes:

Standartinio išpildymo pramoniniai slėgio davikliai naudojami visais atvejais, kur nėra pavojingos užsiliepsnojimui, sprogimui terpės ar aplinkos.

Sprogimui ir kibirkščiavimui atsparūs slėgio davikliai yra būtini, jei prietaisas tiesiogiai liečiasi su pavojinga matuojama terpe ar aplinka. Tokiu atveju yra didelė tikimybė, kad naudojant standartinę versiją, prietaisas gali užsidegti, o tai galėtų sukelti sprogimo ir gaisro pavojų. Speciali konstrukcija, prietaiso elektrinių komponentų ir jų dalių izoliacija su atspariu apvalkalu, kuris apsaugo nuo liepsnos ir (ar) sprogimo. Šiuo atveju taip pat naudojami visų rūšių elektriniai signalų lygintuvai, kurie iki minimumo sumažina įtampos šuolius.

 

Taip pat slėgio daviklius galima klasifikuoti pagal išėjimo signalo tipą:

Su analoginiu išėjimo signalu yra labiausiai paplitę. Išėjimo signalas yra 4–20 mA, 0-10 arba 0–5 voltai nuskaitomi daugumos programuojamų valdiklių, o įtampa nuo 12 iki 24 voltų prieinama daugelyje įtaisų.
Su skaitmeniniu išėjimo signalu. Tokio tipo daviklis yra labiau pažangesnis techniniu požiūriu, nes turi žymiai platesnes pajungimo galimybes. Daviklius su skaitmeniniu išvesties signalu galima prijungti prie programuojamų valdiklių, automatizavimo sistemų, arba tiesiogiai prie kompiuterio nuskaitymui be papildomų prietaisų.

 

Visus slėgio daviklius galima suskirstyti į keletą grupių, atsižvelgiant į tikslumo klasę:

Tikslių slėgio daviklių paklaida yra ne didesnė kaip 3% visos skalės ir jie naudojami daugelyje panaudojimo sričių: vandens tiekimo, vandens valymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemose (ŠVOK), katilų įrangoje ir daugelyje kitų.
Aukšto tikslumo slėgio daviklių paklaida yra ne didesnė kaip 0,5%, o tai leidžia naudoti prietaisus srityse: naftos chemijos ir dujų pramonėje, laboratoriniuose matavimuose ir daugelyje kitų, kur matuojant pagrindinė charakteristika – rodmenų tikslumas.
Etaloniniai slėgio davikliai daugiausia naudojami tikrinant ir kalibruojant kitus slėgio daviklius, todėl šiems davikliams keliami griežčiausi reikalavimai matavimo paklaidai, kuri paprastai neviršija 0,05%.

 

 

Kontaktų forma
×