2020.02.21

Turbinos

Giluminį siurblį sudaro dvi pagrindinės dalys – turbina ir elektros variklis. Tokia konstrukcija – leidžia turėti standartinių galių variklius ir pagal poreikį tokiems varikliams galima parinkti atitinkamas turbinas (hidraulikas) pagal tai, kokio reikia slėgio ir našumo. Taip pat, tokia dviejų dalių konstrukcija leidžia keisti tik pusę įrenginio esant gedimui. Palengvina servisą ir prailginą bendrą investicijos tarnavimo laiką.
Turbinos gaminamos pagal aukščiausius standartus, siekiant užtikrinti energijos vartojimo efektyvumą, aukštą kokybę, patikimą konstrukciją ilgam tarnavimo laikui.

Giluminių vandens siurblių turbinos gali būti dviejų tipų:
• Turbinos, kurių darbo ratai pagaminti iš techninio polimero.
• Turbinos, kurių visos sudedamosios dalys pagamintos iš nerūdijančio plieno.
Pastarosios pasižymi dideliu atsparumu abrazyvinėms medžiagoms. Jomis galima pumpuoti mineralinį vandenį, vandenį su dideliu kiekiu smėlio, vandenį su nedidele koncentracija rūgščių ir naftos priemaišomis. Šios savybės labai svarbios, kadangi giluminiame arteziniame vandenyje neretai gali būti daugybė priemaišų ir kietųjų medžiagų. Nerūdijantis plienas pasižymi dideliu atsparumu korozijai.
Gręžiniams, kurių vandenyje yra daug smėlio, rekomenduotinos turbinos su plaukiojančiais darbo ratais. Siurbliai su šia konstrukcija gali sėkmingai pumpuoti vandenį, kurio sudėtyje yra net iki 400 g/m³ smėlio.

Turbinos savo konstrukcijoje turi turėti atbulinį vožtuvą, kad siurbliui neveikiant, vanduo iš vamzdyno nesubėgtų atgal į gręžinį. Jei vožtuvo konstrukcijoje nėra, jį reikia sumontuoti atskirai, dar prieš nuleidžiant siurblį į gręžinį.

Giluminiai vandens siurbliai gali dirbti tiek vertikalioje, tiek horizontalioje padėtyje. Priklausomai nuo modelio, nurodoma ar tai yra horizontaliai, ar vertikaliai montuojamas prietaisas. Siurbliai sumontuojami horizontalioje padėtyje dažniausiai naudojami, kad tiektų vandenį iš upių, ežerų, ar kitų gamtos telkinių, taip pat iš priešgaisrinių rezervuarų. Toks jų veikimo universalumas leidžia tiek projektuotojams, tiek montuotojams bei inžinieriams sukurti patį efektyviausią vandens tiekimo tinklą.

Turbina konkrečiu atveju turi būti parenkama individualiai, pagal atitinkamo gręžinio ir vamzdyno specifikacijas. Per daug galingas arba pernelyg silpnas siurblys gali daryti neigiamą įtaką visos vandens tiekimo sistemos darbui. Taip pat svarbu, kad siurblio skersmuo atitiktų gręžinio skersmenį. Per mažas skirtumas tarp giluminio vandens siurblio ir gręžinio skersmens gali apsunkinti siurblio nuleidimą į reikiamą gylį. Per didelis skirtumas tarp giluminio vandens siurblio ir gręžinio skersmens taip pat nepageidautinas, nes nebus pakankamos vandens cirkuliacijos tarp siurblio variklio ir gręžinio sienelės.

Veikimo principas:

Kontaktų forma
×