2019.01.13

FRANKLIN ELECTRIC HES – AUKŠTAS EFEKTYVUMAS

Lietuvoje per pastaruosius 30 metų gręžinių giluminių siurblių srityje galima pastebėti tokius ryškesnius įvykius, kaip rusiškų giluminių siurblių, kurių efektyvumas buvo žemas keitimas į itališkus, vokiškus ir pan. Tada buvo lengvai sutaupoma iki 50% elektros energijos sąnaudų. Sekantis ryškus pokytis elektros suvartojimo taupyme atsirado giluminių siurblių darbą pradėjus valdyti su dažnio keitikliais, leidęs pasiekti elektros energijos sąnaudų taupymą 20% ir daugiau.

Franklin Electric giluminiai siurbliai su pastovaus magneto varikliu (HES) – didelis žingsnis efektyviam elektros sąnaudų taupymui gręžiniuose

Visai neseniai įvyko dar vienas svarbus pokytis – Franklin Electric, pirmaujanti gręžinių siurblių gamintoja pasaulyje, pradėjo gaminti 6” ir 8” gręžinių giluminių  siurblių variklius su pastovaus magneto rotoriais. Šis gamintojas siūlo pilnai paruoštą sistemą vandens pakėlimui iš gręžinių, kuri vadinama HES (High Efficiency System), t.y. aukšto efektyvumo sistema. Tokios sistemos įdiegimas priklausomai nuo darbo sąlygų, sutaupo elektros energijos sąnaudas nuo 12% iki 50%, lyginant su įprastu nauju asinchroniniu varikliu, veikiančiu kartu su dažnio keitikliu.

Reikia pažymėti, kad pati idėja siurblius gaminti su pastovaus magneto rotoriais nėra naujiena, jie plačiai naudojami įvairiose srityse, o gręžiniuose iki šiol vos keli gamintojai naudojo tik nedidelio galingumo giluminius siurblius su pastovaus magneto elektros varikliais, pagrinde namų ūkio reikmėms.

HES sistemą sudaro sinchroninis panardinamas 304SS NEMA variklis (3000 aps/min) su kintamo dažnio pavara ir elektros išvado filtru. Kad lengviau suprastume kas tai yra, norėtume išskirti du pagrindinius šios sistemos privalumus – tai beveik plokščia variklio efektyvumo kreivė ir variklio efektyvumo padidėjimas 12% (cos fi siekia net 0,99).

Franklin Electric HES

Dar vienas šios naujos technologijos privalumas yra tai, kad gamintojas su 6” penkiais naujais variklių modeliais padengia gamą nuo 4 kW iki 37 kW, su 8” trimis varikliais dengia gamą nuo 45 kW iki 150 kW.

Dauguma šių produktų jau yra sėkmingai eksploatuojami, tačiau mes norime išsamiau pristatyti vieno konkretaus objekto Lietuvoje, kuriame prieš metus sumontuota HES sistema, rezultatus.

Franklin Electric HES sistemos įdiegimas UAB ”Joniškio vandenys” 330 m. gylio gręžinyje, kurio darbinė kolona 400 mm., siurblys sumontuotas 54 m. gylyje. Vandens poreikis 55 m³/val. prie 100 m. slėgio aukščio. Prieš tai veikusi sistema su asinchroniniu varikliu 22 kW 380V (Franklin Electric), hidrauline dalimi SP300-12 (Stairs Industrial), dažnio keitikliu 30 kW (ABB). Įdiegta nauja Franklin Electric HES sistema su sinchroniniu magnetinio rotoriaus varikliu 22/30 kW, hidrauline dalimi Etech VS46/15, dažnio keitikliu, Du/Dt filtru ir PT100 temperatūriniu jutikliu, naudojamu variklio apsaugai nuo perkaitimo.

HES sistemos montavimas objekte
 

UAB “Joniškio vandenys” sistemų techninių specifikacijų palyginimo lentelė

Eil. Nr.

Parametras

Buvusi sistema

HES sistema

1

Variklio galia P2 (kW)

22

22

2

Variklio efektyvumas ƞ (%)

82

90

3

Variklio cos ȹ

0,88

0,99

4

Variklio srovė In (A)

45,3

39

5

Hidraulikos efektyvumas ƞ (%)

75

78

6

Specifinė energija kW/m3

0,37

0,29

Atlikus bandymus nustatyta, kad buvusios sistemos efektyvumas ženkliai mažėja keičiantis darbo taškui į vieną ar į kitą pusę. HES naudingumo kreivė gana plokščia ir darbo taško pasislinkimas į vieną ar į kitą pusę neturi didelės įtakos sistemos efektyvumui. Jis yra visuomet beveik geriausiame taške. Dėl šios priežasties HES sistemos nauda geriausiai išryškėja jai dirbant reguliuojamame rėžime.

UAB ”Joniškio vandenys” pakeitus buvusią sistemą į HES ir įvertinus vidutinį siurblio darbo rėžimą, stebimas 22% efektyvesnis elektros energijos sąnaudų sunaudojimas, kas leidžia sutaupyti apie 150 Eur per mėnesį arba 1800 Eur per metus. Naujos sistemos HES investicijos atsiperkamumas šiame objekte – 1,5 metų. Tokie rezultatai buvo pasiekti siurbliui dirbant dažniausiai tame pačiame darbo taške. Jei siurblio darbo rėžimas vyktų keičiantis darbo taškui į vieną ar kitą pusę, būtų pasiektas dar didesnis sistemos efektyvumas ir būtų galima sutaupyti net iki 50% elektros sąnaudų.

UAB ”Vandens siurbliai” šiandien turi sandėlyje ir patį naujausią Franklin Electric produktą – 4” HES, kurį ruošiamės išbandyti artimiausiu metu ir ieškome kliento, kuris pageidautų, kad sumontuotume bandymui skirtą įrangą jo gręžinyje.

Jei norite gauti daugiau informacijos apie Franklin Electric HES sistemas, rašykite [email protected] arba skambinkite tel. +370 601 09003

www.franklinwater.eu

Kontaktų forma
×