Prekių krepšelyje: 0

Krepšelyje nėra produktų.

2024.03.22

KOVO 22-OJI PASAULINĖ VANDENS DIENA

 

Kasmet nuo 1993 metų kovo 22-ąją pasaulyje minima Vandens💧 diena. Pažymint Pasaulinę vandens dieną siekiama atkreipti dėmesį į didžiulę vandens svarbą žmonijai ir ją supančiai aplinkai bei skatinti kiekvieno sąmoningą požiūrį į vandens naudojimą ir jo apsaugą!

Vienas iš pirminių gyvybės šaltinių Žemėje🌍 yra vanduo, tai yra Žemės “kraujas”. Jis yra visų biosferos organizmų, įskaitant žmogaus kūną, dalis. Visų gyvų organizmų gyvybinė veikla priklauso nuo vandens prieinamumo. Vanduo reguliuoja planetos klimatą, užtikrina žmonių ūkinę ir pramoninę veiklą. Pasaulio vandens atsargos yra milžiniškos. Tačiau tai daugiausia sūrus pasaulinio vandenyno vanduo. Gėlo vandens atsargos, kurių žmonėms ypač reikia, yra ne begalinės ir išsenkančios.

Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos valstybių, kur gyventojai naudojasi požeminio vandens ištekliais. Apie 82 % šalies gyventojų naudoja centralizuotai tiekiamą geriamąjį vandenį neretai nesusimąstydami apie tai, koks turtas yra vanduo ir kad jį reikia branginti.

Tad kiekvienas Lietuvos gyventojas gali įnešti ir savo nedidelį, bet labai svarbų indėlį į vandens apsaugą:
– taupiai naudodamas vandenį iš čiaupo;
– neužteršdamas nešvarumais, cheminėmis medžiagomis vandens telkinių;
– neplaudamas transporto priemonės šalia vandens telkinio;
– palaikydamas švarą upių, ežerų ir visų kitų vandens telkinių pakrantėse.

Saugokime ir branginkime vandenį💧 – jis mūsų sveikata ir gyvybė!!!

Kontaktų forma
×