2020.02.24

Diafragminiai siurbliai

Diafragminiai-membraniniai siurbliai pasižymi puikiomis darbo charakteristikomis ir universalumu. Siurbliai gali pumpuoti įvairaus cheminio agresyvumo ir klampumo skysčius su kietomis ir abrazyvinėmis priemaišomis.

Diafragminiai siurbliai yra varomi suspausto oro pagalba. Suspaustas oras varo visą siurblio sistemą ir membranų pagalba skystis yra perkeliamas iš vienos vietos į kitą. Tokie siurbliai tinka ir vakuuminėms sistemoms, kuriose yra reikalingas pastovus slėgis.

KAIP VEIKIA DIAFRAGMINIS SIURBLYS?

Dvigubos membranos diafragminio PNEUMATINIO/ORU VAROMO SIURBLIO VEIKIMO PRINCIPAS. Diafragminis siurblys yra tūrinio tipo siurblys, kuris pumpuoja suslėgtą skystį kontroliniu tūriu, kuris laikui bėgant periodiškai kinta, o srautas paprastai yra netolygus. PHOENIX membraniniuose siurbliuose skystis perkeliamas iš apatinio įsiurbimo kolektoriaus į siurblio korpusą, o po to į išleidimo kolektorių kintamu judesiu veikiant dviem priešingoms membranoms. Angliškai jis vadinamas Air Operated Double Diaphragm AODD, nes judėjimas diafragmoms perduodamas pneumatiniu būdu per veleną, valdomą skirstytuvo, kuris tiekia suslėgtą orą į kamerą, esančią šalia siurblio kameros. Dėl šio mechanizmo diafragminis siurblys dar gali būti vadinamas pneumatiniu diafragminiu siurbliu arba tiksliau dvigubos membranos pneumatiniu siurbliu.

Dvigubos membranos siurblys turi aukštą skysčio slėgį, nepaisant gana kompaktiško dydžio: jei jis jau užpildytas, jis gali įsiurbti skystį iš 9 metrų ir siurbti iki 9,8 metro vertikalaus įsiurbimo  aukščio, kai siurbimo sistema yra pilnai užpildyta. Šiuos aukščius gali apriboti paties skysčio klampumas.

Tiekimo slėgį riboja trintis tarp skirstytuvo komponentų ir esamų oro kanalų. Skysčio ir oro santykis yra apie 1:1. Dvigubos diafragmos oro siurbliai gali būti gaminami mažiems ir vidutiniams srautams/našumui, taip pat vidutiniams ir aukštiems slėgiams.

Diafragminiai siurbliai paprastai veikia tiekimo slėgiu nuo 1,5 baro iki 8 barų.

 

DVIGUBOS MEMBRANOS DIAFRAGMINIO SIURBLIO DARBO CIKLAS

1 fazė, oro pusė: pro paskirstymo kanalų angas oras patenka į kairiąją membraną, kuri „išpučiama”. Velenas įtraukia dešinę membraną, kuri išleidžia orą, pernešdama oro perteklių į išleidimo angą.

1 fazė, skysčio pusė: kairėje kameroje skystis išeina iš išmetimo kolektoriaus esant slėgiui, kurį sukuria diafragma. Įsiurbimo rutulys uždarytas, o išleidimo rutulys atidarytas.

Dešinėje kameroje susidaro vakuumas (dėl oro išleidimo membranoje), kuris leidžia atsidaryti siurbimo rutuliui ir skysčiui tekėti per įsiurbimo kolektorių. Išleidimo rutulys uždarytas.

2 fazė, oro pusė: kai kairioji membrana baigiama „išpūsti”, ji grąžinama į pradinę padėtį. Tada atsidaro kiti skirstytuvo kanalai, nukreipdami orą į dešinę membraną, kuri išsipučia.

2 fazė, skysčio pusė: kai kairioji membrana įtraukiama, kairioji kamera prisipildo skysčiu. Siurbimo rutulys atsidaro dėl susidariusio vakuumo, o skystis praeina per siurbimo kolektorių. Priešingai, dešinėje kameroje skystis stumiamas į tiekimo kolektorių, siurbimo rutulys uždaromas, kol tiekimo rutulys yra atidarytas.

Esant tik dviem darbo fazėms ir be tuščiosios eigos periodo, dvigubos membranos pneumatinio siurblio ciklas baigtas ir gali prasidėti iš naujo.

 

NAUDOJIMO SRITYS

 

DVIGUBOS MEMBRANOS PHOENIX SERIJOS SIURBLIO PRIVALUMAI

• Neužstringa ir nekavituoja: Skirtingai nei išcentrinis siurblys, oru valdomas membraninis siurblys gali veikti bet kokiu srautu be kavitacijos, o skysčiui nekyla pavojus išgaruoti, nes slėgis kameroje niekada nebus mažesnis už garų slėgį. Fluimac S.r.l. jau ilgą laiką gamina dvigubos membranos siurblius ir sukūrė tiekimo atskyrimo nuo siurblio korpuso metodą, kuris supaprastina surinkimą ir sumažina dalių, tarpiklių ir sandarinimo žiedų įstrigimo riziką, o padidinus oro kanalus sumažėja rizika, kad siurblys užstris. Be to, padidinus priveržimo varžtų skaičių, sumažėjo nuotėkio iš siurblio rizika, nes galima dar labiau suspausti tarpiklį;

• Savisiurbis: šios funkcijos dėka membraninis siurblys gali siurbti skystį net ir esant aukščiau virš siurbiamo skysčio paviršiaus lygio, taip pat ir sausos eigos sąlygoms t.y. be skysčio, iki 4 metrų aukštyje virš terpės. Tai nekelia pavojaus, kad pakils temperatūra ir (arba) trintis, galinti sugadinti siurblį ir membranas. Jei siurblys ir sistema jau yra pilnai užpildyti, jis gali siurbti skystį iš 9,8 metrų;

• Nereikia elektros energijos: oru valdomam membraniniam siurbliui maitinti reikalinga oro suspaudimo/suslėgimo sistema (nuo 1 iki 8 barų), o tai kartais gali būti privalumas, kai šalia pumpuojamo skysčio nėra elektros maitinimo šaltinio;

• Gali pumpuoti beveik visų tipų skysčius: kadangi membraninis siurblys yra varomas suslėgto oro, siurblio kameros prisipildo ir ištuštėja nepriklausomai nuo darbinio skysčio, perkeldamos net labai tankias ar klampias medžiagas. Dvigubos membranos siurbliai gali dirbti su didelės koncentracijos rūgštiniais ar šarminiais skysčiais, dažais, klijais, didelio klampumo skysčiais, maisto produktais arba skysčiais su kietosiomis medžiagomis, kurių skersmuo iki 2 mm mažesnėse konfigūracijose ir iki 12 mm didesnėse siurblių konfigūracijose. Naudojant pneumatinius diafragminius siurblius skysčiams, kurių didžiausias leistinas klampumas, pvz., 55000 cps, jų vardinis srautas/našumas sumažėja iki 90 %;

• Lengvai reguliuojamas: srautą galima nesunkiai pakeisti sumažinus įleidžiamo oro pneumatinę apkrovą arba uždarant įsiurbimo kolektorių. Dėl šios savybės PHOENIX dvigubos membranos oro siurblys pritaikomas įvairių tipų sistemoms: priklausomai nuo tiekimo slėgio nuo 2 bar iki 8 bar, galima gauti skirtingų charakteristikų darbo kreives;

• Pritaikomumas ir universalumas: priklausomai nuo taikymo, jį galima modifikuoti pagal poreikį.

Įvairių montavimo konfigūracijų siurblys ir dvigubos membranos siurblys, pritaikytas prie bet kokios sistemos konstrukcijos:

• Panardinami dvigubos membranos siurbliai (naudingi rezervuarams ištuštinti);
• Tikslūs dvigubos membranos siurbliai (su nuotoliniu valdymu);
• Įvairių montavimo konfigūracijų dvigubos membranos siurbliai, pritaikyti prie bet kokios sistemos konstrukcijos;
• Dvigubos membranos diafragminiai siurbliai (su atskiromis kameromis ir kolektoriais, galimybė vienu metu siurbti du skysčius);
• Dvigubos membranos siurbliai, skirti darbui būdami pakabinti arba montuojami ant talpų ir rezervuarų;
• Dvigubos membranos siurbliai, skirti montuoti po bunkeriais labai klampiems skysčiams;
• Maisto produktų pumpavimui skirti dvigubos membranos siurbliai;
• Diafragminiai miltelių transportavimo siurbliai (miltelių judėjimui);
• Diafragminiai siurbliai montuojami ant vežimėlių, kad būtų lengva transportuoti.

 

PHOENIX SERIJOS SIURBLIO KOMPONENTŲ MEDŽIAGŲ PASIRINKIMAS

Siurblio komponentų medžiagos pasirinkimas yra labai svarbus siekiant užtikrinti tinkamą sistemos veikimą, operatorių ir aplinkos saugumą, paties siurblio apsaugą ir skysčio cheminį bei temperatūros suderinamumą su siurblio konstrukcijos medžiagomis.

Siurblio korpusų su kolektoriais, diafragmų, atbulinių vožtuvų su rutuliais ir tarpinėmis medžiagos, priklausomai nuo naudojimo srities, skiriasi:

• Dvigubos membranos siurblys su POLIPROPILENO (PP) komponentais, skirtas bendram naudojimui, kai reikalingas platus cheminis suderinamumas. Yra versijos ATEX aplinkai;
• Dvigubos membranos diafragminis siurblys su PVDF komponentais naudojamas, kur reikalingas didelis cheminis atsparumas rūgštims ir aukštai temperatūrai. Versijos ATEX aplinkai;
• Dvigubos membranos siurblys su ACETAL (POMC) arba ALIUMINIO komponentais, skirtas siurbti tirpiklius ir angliavandenilius arba ten, kur reikalingas geras atsparumas dilimui;
• Dvigubos membranos siurblys iš AISI 316 nerūdijančio plieno, užtikrinantis puikų atsparumą korozijai ir dilimui, arba iš elektropoliruoto AISI 316 nerūdijančio plieno, skirtas MAISTO produktų pumpavimo reikmėms.

Diafragmų, rutulių ir tarpiklių medžiagos:

• NBR tinka skysčiams, kurių pagrindą sudaro nafta, alyvos, vanduo, angliavandeniliai ir panašios „švelnios” cheminės medžiagos. Medžiaga naudojama gana dažnai;
• EPDM – šarminiams tirpalams, atskiestoms rūgštims, ketonams ir alkoholiams bei naudojimui su abrazyviniais skysčiais;
• PTFE pasižymi dideliu cheminiu suderinamumu, dideliu atsparumu korozijai ir nelipniomis savybėmis. Ji puikiai tinka naudoti aukštoje temperatūroje;
• Membranos, pagamintos iš HYTREL, turi gerą atsparumą žemai temperatūrai ir trinčiai;
• SANTOPRENE membranos idealiai tinka tirpalams ir atskiestoms rūgštims;
• AISI, kai reikalingas puikus atsparumas dilimui ir korozijai arba labai klampiems skysčiams;
• VITON tarpinės turi gerą atsparumą karščiui, agresyvioms cheminėms medžiagoms ir angliavandeniliams. Jos yra vienos iš dažniausiai naudojamų bendrosios paskirties membraniniuose siurbliuose.

Diafragminiai PHOENIX FOOD serijos siurbliai yra plačiai naudojami maisto ir kosmetikos sektoriuje, nes jie gali valdyti įvairius skysčius, net ir korozinius, klampius ar esant kietoms dalelėms. Phoenix FOOD membraniniai siurbliai yra pagaminti iš FDA sertifikuotų konstrukcinių medžiagų, atitinkančių sąlyčio su maisto ar farmacijos produktais reglamentus ir suprojektuoti taip, kad palengvintų valymą ir techninę priežiūrą. Dalys, kurios liečiasi su skysčiu, yra pagamintos išskirtinai iš elektropoliruoto AISI 316 ir PTFE, abi medžiagos sertifikuotos naudoti kontaktuojant su bet kokio tipo maistu ar vaistais, taip pat su priedais ar maisto papildais, gyvūnų pašarais ir veterinariniais vaistais.
Phoenix FOOD siurbliai gali perpumpuoti labai didelio klampumo skysčius, kurių temperatūra gali siekti 95°C, todėl dėl hermetiško sandarinimo konstrukcijos sumažėja kryžminio užteršimo rizika.
FLUIMAC ATEX membraniniai siurbliai gaminami iš PP+CF, PVDF+CF, POMc+CF, ALUMINIO ir AISI 316.

 

TECHNINIAI PHOENIX SERIJOS SIURBLIŲ DUOMENYS

• Maksimalus našumas: 1050 l/min
• Maksimalus slėgio aukštis: 80 m
• Maksimalus terpės klampumas: 55000 cps
• ATEX sertifikavimas: II 3/3 G Ex h IIB T4 Gc II 3 D Ex h IIIB T135°C Dc X

 

 

NUORODOS

Siurbliams pagaminti naudojama didelė įvairovė kompozicinių medžiagų, kurių pagalba siurblys yra visiškai atsparus bet kokioms pumpuojamoms terpėms prie įvairių darbo temperatūrų. Mūsų tinklalapio žinyne  pateiktame dokumente rasite medžiagų aprašymus ir cheminio suderinamumo su įvairiausiomis terpėmis prie skirtingų temperatūrų lentelę.

Diafragminių siurblių aprašymas, savybės, darbo principas, membranų tipai ir montavimo schemos

2024 m. FLUIMAC AODD Diafragminių siurblių katalogas

 

Gamintojo Fluimac atsakymas į klausimą – kaip kinta diafragminio siurblio našumas nuo įsiurbimo aukščio ir pumpuojamos terpės klampumo?

– Cheminio medžiagų suderinamumo lentelę

– Informaciją apie membranų tipus ir siurblių montavimo schemas

– Gamintojo Fluimac atsakymas į klausimą – kaip kinta diafragminio siurblio našumas nuo įsiurbimo aukščio ir terpės klampumo?

 

 

Diafragminių siurblių veikimo principas – šiuose vaizdo įrašuose:

 

Kontaktų forma
×