2021.08.02

Išcentrinių siurblių darbo ratų tipai

PAGRINDINIAI IŠCENTRINIŲ SIURBLIŲ DARBO RATŲ TIPAI

Kyla nemažai iššūkių pumpuojant skirtingo tipo skysčius, pavyzdžiui: švarų vandenį, pramonines ar buitines nuotekas, vandenį, kuriame yra daug smulkių priemaišų (1-3 mm), dumblo vandenį, kuriame yra daug didelių dalelių (iki 20 -30 mm), vandenį, turintį savo sudėtyje ilgo pluošto intarpų, abrazyvinius skysčius, įvairius naftos produktus ar chemiškai agresyvius skysčius. Kiekvienos užduoties sprendimui yra optimalus siurblio tipas, o būtent atitinkamo tipo darbo ratas, užtikrinantis siurblio maksimalų darbo efektyvumą. Tik teisingai parinktas tinkamo tipo darbo ratas konkrečiai terpei užtikrins didžiausią darbo efektyvumą, mažas energijos sąnaudas, leis sumažinti eksploatacinius įrangos kaštus.

Pagal formą išcentrinių siurblių sparnuotės skirstomos į 2 pagrindines grupes: atviro ir uždaro tipo. Atitinkamai kiekvienas iš šių tipų turi skirtingą sparnuotės menčių skaičių bei jų formą.

Uždaro tipo darbo ratai vadinami taip, nes jų mentės yra uždarytos diskais iš abiejų pusių. Šio tipo ratai sukuria maksimalų efektyvumą (aukščiausias naudingo veikimo koeficientas) ir maksimalų kėlimo aukštį. Bet jie netinka skysčiams, turintiems ilgus pluoštus (jie apvynioja ratą, jį užkemša, kas pasėkoje sukelia siurblio užstrigimą) ir skysčiams su didelėmis dalelėmis, nes jos gali užstrigti siauroje vidinėje darbo rato dalyje.

Atviro tipo darbo ratų vienoje pusėje yra atviros mentės (taip pat yra ratų, turinčių tik mentes, kurių neuždaro diskai iš abiejų pusių). Šio tipo ratai yra mažesnio efektyvumo, tačiau, kita vertus, jie leidžia siurbti skysčius su pluoštiniais intarpais ir skysčius su didelėmis dalelėmis.

 

UŽDARO TIPO DARBO RATAI PANARDINAMUOSE SIURBLIUOSE

Panardinamuose drenažo ir nuotekų siurbliuose esantys uždaro tipo ratai skiriasi nuo tų, kurie sumontuoti išcentriniuose horizontaliuose sausai statomuose siurbliuose, skirtuose pumpuoti švarius skysčius. Panardinamuose siurbliuose yra naudojami uždaro tipo ratai su dideliu laisvu dalelių praėjimu, kad ratas jomis neužsikimštų. Konsoliniuose išcentriniuose siurbliuose, skirtuose švariems skysčiams, naudojami uždaro tipo ratai su nedideliu laisvu praėjimu, kas leidžia jiems užtikrinti didžiausią įmanomą efektyvumą ir slėgį, kas labai svarbu, pavyzdžiui, tiekiant vandenį.

Didelis fekalinio siurblio sparnuotės laisvas praėjimas leidžia praleisti didelio skersmens daleles. Uždarų darbo ratų naudojimas panardinamuose nuotekų siurbliuose yra tikslingas, kai reikalinga užtikrinti didelį pakėlimo aukštį ir pumpuojami skysčiai, kuriuose yra daug didelio skersmens dalelių (tokio tipo ratas yra patvaresnis nei atviro).

Žemiau pateikti uždaro tipo fekalinių siurblių darbo ratų pavyzdžiai:

– Uždaro tipo dviejų kanalų darbo ratas. Jis naudojamas skysčiams, kuriuose yra daug dumblo (didelių dalelių), siurbti, kai reikalingas aukštas kėlimo aukštis. Jis naudojamas ten, kur reikalingas didelis patikimumas esant sunkioms eksploatacijos sąlygoms. Netinkamas pumpuoti skysčius su pluoštinėmis medžiagomis. Naudojimas: didelės drenažo sistemos, valymo įrenginiai.


– Uždaro tipo vieno kanalo darbo ratas. Montuojamas siurbliuose, kurie turi siurbti skysčius su aukštu slėgiu ir didelėmis minkštomis dalelėmis (pavyzdžiui, fekaliniai siurbliai). Taip pat skirtas skysčiams, kuriuose yra pluoštinių medžiagų ir (arba) suspenduotų kietųjų dalelių. Naudojimas: valymo įrenginiai, odos apdirbimo, gyvulininkystės įmonės.

 

ATVIRO TIPO DARBO RATAI PANARDINAMUOSE SIURBLIUOSE

Tiek fekaliniuose, tiek drenažo siurbliuose montuojami atviro tipo darbo ratai. Kaip matyti žemiau pateiktuose paveikslėliuose, tokio tipo ratas gali būti tiek viršutinėje siurblio darbo kameros dalyje (paveikslėlis kairėje), tiek darbo kameros apačioje (kaip parodyta paveikslėlyje dešinėje).

 

 

Įrengimas viršutinėje darbinės kameros (virš siurblio korpuso spiralės) dalyje palengvina netrukdomą didelių dalelių ir pluoštinių intarpų praėjimą. Tokia darbo rato tvirtinimo schema vadinama laisva sūkurinė (kitaip – Vortex). Nežiūrint į tokios schemos pranašumus, yra ir trūkumų: efektyvumas smarkiai sumažėja, reikalingas didesnės galios variklis ir siurblys turi mažą kėlimo aukštį. Sūkurinio tipo sparnuotė, skirta siurbti skysčius, kuriuose yra daug kietų dalelių ir (arba) pluoštinių medžiagų. Naudojimas: miesto kanalizacijos sistemos, gyvulininkystės įmonės.

Drenažo siurbliams (kurie siurbia vandenį su mažomis smėlio dalelėmis) nebūtina naudoti laisvo sūkurinio tipo darbo rato įrengimo schemos. Darbo ratas įmontuojamas į pačią siurblio darbo kamerą.

Yra keli atvirų darbo ratų tipai:

– Su žemomis mentėmis. Naudojama drenažo siurbliuose arba siurbliuose sūkurinio tipo (Vortex). Darbo ratai gali skirtis menčių skaičiumi ir jų konfigūracija.

– Su aukštomis mentėmis. Naudojama fekaliniuose siurbliuose. Šio tipo darbo rato konfigūracija leidžia jį naudoti ten, kur reikalingas didelis laisvas dalelių praėjimas ir aukštesnis pakėlimo aukštis nei naudojant laisvo sūkurio schemą (Vortex).

Atviro tipo sparnuotė su viena mente naudojama siurbliuose su pjovimo mechanizmu, kai siurblio kraštas veikia kaip peilis. Siurbimo dangtelis turi žvaigždės formos kraštus, kurie veikia kaip užfiksuoti peiliai. Tokiu būdu vienu metu išsprendžiamos 2 užduotys: siurblys gali siurbti skysčius su dideliais intarpais ir pjauti ilgas pluoštines medžiagas, o tai leidžia siurbti tokius skysčius, nesukeliant galimybės užsikimšti siurbliui (įprastiniuose siurbliuose, jei pumpuojamame skystyje yra ilgų lynų ir kitų pluoštų, jie užsivynios ant sparnuotės, galų gale užstrigs ir siurblio rotorius).

 

Taip pat yra sparnuotės su specialia poliuretano danga, skirtos darbui su skysčiais, turinčiais daug abrazyvinių medžiagų. Ypač sunkių darbo sąlygų atvejais poliuretanu padengiamas ne tik darbo ratas, bet ir visas vidinis siurblio darbo kameros paviršius. Tokių pumpuojamų skysčių pavyzdžiai: glazūra keramikos pramonėje, granito akmenų atliekos (pjaunant) ir kt. Poliuretano danga leidžia kelis kartus padidinti sparnuotės ir siurblio korpuso tarnavimo laiką.

 

NUOTEKŲ „N-TECHNOLOGY“ SIURBLIAI SU ADAPTYVIU DARBO RATU

FLYGT gamintojo „N“ serijos nuotekų siurbliai susidoroja su sudėtingiausiais uždaviniais. Kiekvienas šio siurblio komponentas suprojektuotas ir pagamintas taip, kad užtikrintų aukštą ir nuolatinį darbo efektyvumą. Dėka patentuotos „N-technology“ technologijos, kurios pagrindu naudojamas naujoviškas savaime išsivalantis darbo ratas, „Flygt N“ serijos siurbliai pasižymi dideliu bendruoju efektyvumu (leidžia tausoti energiją iki 25%). Jie mažina energijos sąnaudas, jiems retai reikia neplanuoto techninio aptarnavimo. Šis savaime išsivalantis siurblys pasižymi naujoviškomis funkcijomis, kurios garantuoja jo patikimą naudojimą įvairiose paskirtyse. Modulinė hidraulinė konstrukcija padeda priderinti hidrauliką taip, kad ji atitiktų praktiškai bet kokią paskirtį.

Tai prisideda prie Jūsų visiškos ramybės ir didelių sutaupymų ilgalaikėje perspektyvoje. Didžioji dalis kietų ir tirštų medžiagų, kurios patenka į siurblį, praeina pro darbo rato mentes. Jei objektas pradeda strigti ties darbo rato menčių briaunomis, jis toliau slysta išilgai specialios nuožulnos, einančios link įsiurbimo perimetro. Dėka mechaninės savaiminio išsivalymo konstrukcijos galima be problemų pumpuoti turinį, kuris sudarytas iš iki 8% dumblo.

Daugiau: Vaizdo įrašas apie FLYGT N serijos darbo rato privalumus

 

SIURBLIAI SU SMULKINIMO MECHANIZMU

Yra 2 smulkinimo mechanizmų tipai:

– Smulkintuvas su peiliu kaip, pavyzdžiui mėsmalėje. Tai paprasčiausias pirmosios kartos smulkintuvo tipas. Prastai susitvarko su neaustiniais audiniais (drėgnos servetėlės, įklotai ir kt.)

– Smulkintuvas su vertikaliu peilio išdėstymu. Šiuo metu jis yra efektyviausias. Leidžia susmulkinti beveik bet kokią minkštą medžiagą. Daugiamentis darbo rato diskas kartu smulkinimo sistema iš nerūdijančio plieno ypač tinkamas popieriaus ar tekstilės medžiagų susmulkinimui. Naudojimas: popieriaus gamybos, tekstilės pramonės įmonėse, nuotekų šalinimas iš komercinės paskirties pastatų, gyvenamųjų rajonų ir kt.

Reikėtų prisiminti, kad siurbliai su smulkintuvais gali sumalti tik minkštas daleles (tualetinį popierių, virvę, servetėles, maisto atliekas). Bandymas siurbti skysčius su kietomis dalelėmis (kaulais, pagaliukais, šakomis, smėliu, akmenimis, vinimis ir t.t.) visada sukels siurblio užstrigimą ir elektros variklio statoriaus apvijos perdegimą.

 

PRAMONINIAI CRI-MAN SIURBLIAI SU DVIGUBO SMULKINIMO SISTEMA

Apie šio tipo siurblius ir jų ypatumus jau esame rašę šioje žinyno temoje.

 

 

Kad vizualiai būtų aišku, kokiu principu veikia panardinami siurbliai su skirtingo tipo darbo ratais, pateikiame vieno iš gamintojų vaizdinę medžiagą, nuoroda žemiau: https://www.faggiolatipumps.com/en/electric-pumps/#idrauliche

 

Kontaktų forma
×