Prekių krepšelyje: 0

Krepšelyje nėra produktų.

2022.04.15

Reikia pagalbos renkantis vandens siurblį (sistemą) namams?

 

Vandens tiekimo, slėgio kėlimo siurblio ar automatinės sistemos modelio ir dydžio parinkimo patarimai

Parinkti vandens tiekimo – slėgio kėlimo siurblį ar automatinę sistemą tipinių gyvenamųjų namų vandens tiekimo sistemoms gana paprasta. Tačiau, jei sistema yra nestandartinė, siurblio parinkimas reikalauja įvertinti visus faktorius, galinčius įtakoti sklandų vandens tiekimą ir jo kėlimo aukštį toliausiai ir aukščiausiai nutolusiame vartojimo taške. Pateikiame keletą patarimų.

 

Parinkimas tipinei sistemai

Kad išsiaiškintumėte, kokio tipo ir dydžio siurblio (automatinės sistemos) reikia, atsakykite sau į šiuos klausimus:

  • Kokio tipo siurblys numatomas įdiegti: panardinamas ar statomas sausai?
    – Reikia panardinamojo siurblio šuliniui ar gręžiniui, o gal sausai įrengiamo siurblio ar automatinės tiekimo sistemos vandens tiekimui iš šulinio ar slėgio kėlimui iš centralizuotos vandentiekio sistemos?
  • Koks yra vandens šaltinis?
    – Vandentiekis, šulinys, gręžinys, tarpinis bakas, talpa ar lietaus vanduo?
  • Kiek vandens bus naudojama?
    – Kiek namuose įrengtų vandens čiaupų? Kiek aukštų name? Ar įrengta laistymo sistema?
  • Kokie yra šeimos pageidavimai dėl komforto lygio?
    – Ar jie nori pastovaus slėgio užtikrinamo komforto (sistema su dažnio keitikliu), ar pakanka įprastinio pastovių apsukų slėgio kėlimo siurblio (mechaninis valdymas su slėgio rele)?
  • Koks siurblio skleidžiamas triukšmas yra priimtinas vartotojams?
    – Kokios savybės ir privalumai tenkina jų poreikius?
  • Siurblyje (sistemoje) integruotos apsaugos ir jo valdymas bei kontrolė?

– Valdymas ir kontrolė esant šalia siurblio ar visų funkcijų valdymas ir stebėsena nuotoliniu būdu naudojant išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį?

UAB „Vandens siurbliai“ vandens tiekimo ir slėgio kėlimo siurblių asortimentas leidžia rinktis įvairaus lygio funkcionalumą, atsižvelgiant į vartotojų poreikius ir pageidavimus.)

Tipinės sistemos atveju galite išsirinkti mūsų produktus:

 

Žemiau pateiktose nuorodose rasite atsakymus į daugumą Jums kylančių klausimų:

 

Parinkimas netipinei sistemai

Didesnio pastato ar netipinės sistemos atveju reikia atsižvelgti į visus slėgio kritimo veiksnius, tokius kaip vamzdžių ilgis, jų skersmuo ir medžiaga, iš kurios jie pagaminti, įvado filtrai, atbuliniai vožtuvai ir t.t… Tai reiškia, kad reikia apskaičiuoti maksimalų reikalingą slėgį, rasti darbo tašką ir pagal jį parinkti atitinkamą produktą.

Reikia pagalbos? Jei reikia pagalbos parenkant siurblį tiek tipinei ar netipinei sistemai, mūsų įmonės specialistai gali Jums padėti. Apsilankykite UAB „Vandens siurbliai“ tinklalapyje adresu: https://siurbliai.lt/kontaktai/komanda/ , atsiųskite mums užklausos formą arba atvykite į fizines parduotuves, esančias didžiuosiuose Lietuvos miestuose: https://siurbliai.lt/kontaktai/

 

 

2021.12.21

Kas yra automatinė vandens tiekimo sistema ir kuo ji skiriasi nuo vandens siurblio?

Iš tiesų, kai pirmą kartą išgirstame kalbant apie „automatinę vandens tiekimo sistemą“, susiformuoja kažkokios masyvios konstrukcijos ar itin sudėtingo įrenginio vaizdas. Buityje naudojama automatinė vandens tiekimo sistema yra pakankamai kompaktiškas įrenginys, susidedantis iš kelių elementų, tarp kurių pagrindinę vietą užima siurblys, užtikrinantis vandens tiekimą su tam tikru slėgiu ir našumu. Tačiau vien tik siurblys, be kitų svarbių elementų, tokių kaip išsiplėtimo indas ir slėgio relė, pastovaus ir komfortiško slėgio vandentiekio sistemoje užtikrinti negalės. Komfortiškas vandens slėgis namų vandentiekyje būtinas tam, kad vandens slėgis čiaupuose būtų pastovus, be pulsacijų, tolygiai maišytųsi karštas ir šaltas vanduo, taip pat tinkamai veiktų skalbyklė ir indaplovė. Natūralūs vandens šaltiniai, ar tai būtų šulinys, ar gręžinys, negali nuolat tiekti pastovaus vandens tūrio, vandens lygis juose siurbimo metu krenta ir atsinaujina po tam tikro laiko. Nuolat, be perstojo veikiantis siurblys, pumpuojantis vandenį į uždarą vandens tiekimo sistemą, netrukus gali ją sugadinti arba sugesti pats. Pastovus nepertraukiamas siurblio veikimas reikalauja daug elektros energijos. Siurblio įjungimas rankiniu būdu kaskart, kai tik reikalingas vanduo, nesuteiks norimo komforto lygio.

Todėl, siekiant optimizuoti siurblio darbą ir palaikyti tam tikrą vandens slėgį vandentiekyje, automatinėse vandens tiekimo sistemose naudojami slėginiai išsiplėtimo indai (hidroforai). Slėginis išsiplėtimo indas – tai metalinė talpa, kurio viduje yra guminė pertvara (arba maišas) atskirianti oro kamerą nuo vandens ir sukonstruota taip, kad padidėjus į šį indą pumpuojamo vandens kiekiui padidėtų slėgis. Taigi, kai indas bus pripildytas vandens, jis galės tiekti vandenį esant slėgiui (kuris laipsniškai mažės) nenaudodamas elektros energijos.

 

AUTOMATINĖS VANDENS TIEKIMO SISTEMOS PAGRINDINIAI ELEMENTAI

Automatinė vandens tiekimo sistema skirta automatiškai tiekti vandenį su pastoviu slėgiu, yra sumontuota viename įrenginyje, kurį sudaro: siurblys, išsiplėtimo indas (hidroforas), kontrolės (manometras) ir valdymo (slėgio relė) elementai, skirti automatiniam siurblio veikimo užtikrinimui. Savisiurbis siurblys pumpuoja vandenį, išsiplėtimo indas optimizuoja siurblio darbą ir palaiko slėgį bei vandens tiekimą. Slėgio relė užtikrina automatinį siurblio išjungimą, kai pasiekiamas reikiamas vandens slėgio lygis vandens tiekimo sistemoje ir jo automatinį įjungimą, kai slėgis nukrenta žemiau nustatyto lygio. Įvairiuose automatinių vandens tiekimo sistemų modeliuose sumontuoti skirtingi automatikos elementai. Sistemose su elektroniniu valdymu, be automatinio siurblio įjungimo/išjungimo funkcijos yra ir papildomos apsaugos, kaip pvz. apsauga nuo sausos eigos ir kt.. Sistemose su integruotu dažnio keitikliu, atsižvelgiant į slėgio svyravimus įvade ir išvade, reguliuojamos siurblio apsukos ir užtikrinamas pastovus vandens slėgis name.

 

Gamintojai gamina skirtingus vandens automatinių vandens tiekimo sistemų modelius, tačiau pagrindinių sistemos elementų išdėstymo principas daugeliu atvejų išlieka toks pat, kaip parodyta aukščiau esančiame paveikslėlyje.

Taigi, automatinė vandens tiekimo sistema daugeliu atvejų yra optimalus stabilaus autonominio vandens tiekimo užtikrinimo sprendimas ten, kur nėra centralizuotos vandentiekio sistemos. Vienas įrenginys padės jums sutaupyti laiko ir lėšų įrengiant visus būtinų vandens tiekimo sistemos elementų išdėstymą, jų nustatymą ir išvengti montavimo klaidų. Tačiau montuojant automatinę vandens tiekimo sistemą, reikia žinoti, kaip ją teisingai prijungti.

 

KAIP PRIJUNGTI VANDENS TIEKIMO SISTEMĄ?

Kiekvienos automatinės vandens tiekimo sistemos komplekte rasite įrengimo ir naudojimo instrukciją, o joje prijungimo schemą.
Pagrindiniai veiksniai, lemiantys vandens tiekimo sistemos įrengimo vietą, yra šie:
• Elektros tiekimas;
• Atstumas nuo vandens šaltinio;
• Atstumas nuo vandentiekio sistemos;
• Triukšmo lygis ir jo izoliacija (veikiant sistemai);
• Aplinkos temperatūra (sausai statomos vandens tiekimo sistemos gali veikti tik teigiamos temperatūros sąlygomis);
• Lengvas priėjimas atliekant techninę priežiūrą;
• Įrangos sauga

Atsižvelgiant į šiuos veiksnius, galimi įvairūs įrengimo variantai.

 

AUTOMATINĖS VANDENS TIEKIMO SISTEMOS ĮRENGIMO VARIANTAI

Štai keletas variantų, kaip vandens tiekimo sistemą galima įrengti:

VANDENS TIEKIMO SISTEMA ŠULINYJE

Sistemą galima sumontuoti šulinyje. Tuo pačiu metu būtina užtikrinti patikimą jos tvirtinimą žemiau žemės įšalo lygio ir saugų elektros kabelio prijungimą.
Privalumai:
– erdvės išsaugojimas namuose, triukšmo nebuvimas, vandens šaltinio artumas.
Trūkumai:
– santykinis įrengimo sudėtingumas, priežiūros sudėtingumas, mažiau palanki darbo aplinka, palyginti su šilta ir sausa patalpa. Remiantis patirtimi, realus slėgio jungiklių (įvairių markių ir firmų) eksploatavimo laikas uždaroje, drėgnoje, nevėdinamoje patalpoje yra maždaug 1,5-3 metai, po kurių relės elektros kontaktai oksiduojasi, rūdija.

Atkreipkite dėmesį į pagrindo, ant kurio bus pritvirtinta sistema, įrengimą. Siurblio veikimo metu sukuriamas tam tikrą vibracijos lygis. Patikimas sistemos tvirtinimas, kai ji įrengiama šulinyje, yra labai svarbu. Norint sumažinti vibracijos lygį, fiksuojant sistemą prie pagrindo, rekomenduojama naudoti iki kelių centimetrų storio guminį padėklą.

VANDENS TIEKIMO SISTEMA NAMO RŪSYJE

Jei name yra rūsys, jame galima sumontuoti vandens tiekimo sistemą su sąlyga, kad ji bus įrengta žemiau žemės įšalo lygio. Taip pat svarbu užtikrinti gerą prieigą techninei sistemos priežiūrai.
Privalumai:
– triukšmo nebuvimas, saugos palaikymas, santykinis montavimo paprastumas.
Trūkumai:
– atokumas nuo šaltinio, reikalinga erdvė, kad būtų užtikrintas laisvas priėjimas prie įrangos.

VANDENS TIEKIMO SISTEMA NAMUOSE

Sistemą sumontuoti specialiai įrengtoje sausoje ir šiltoje patalpoje yra optimalus sprendimas, su sąlyga jei ji nėra labai toli nuo vandens šaltinio. Statydami name, atkreipkite dėmesį, kad sistemos veikimas sukuria tam tikrą triukšmo lygį.
Privalumai:
– patogus priėjimas prie įrenginio, paprastas montavimas, saugumas, palankios eksploatavimo sąlygos.
Trūkumai:
– atstumas nuo vandens tiekimo šaltinio, reikalinga erdvė, galimas triukšmas.

 

Automatinės vandens tiekimo sistemos pasirinkimas ir montavimas gali būti atliekamas savarankiškai, tam nereikalingi ypatingi santechninių darbų įgūdžiai. Tačiau vis tik sistemos parinkimą geriau patikėti specialistams, kurie pagal Jūsų gręžinio ar šulinio charakteristikas bei planuojamas vandens sąnaudas gali apskaičiuoti reikiamą siurblio galią ir išsiplėtimo indo dydį. Prieš sistemos montavimą ir jos eksploatavimą, būtina perskaityti įrenginio montavimo ir naudojimo instrukciją, kuri yra komplekte kartu su sistema.

Visa esamų vandens tiekimo sistemų įvairovė neapsiriboja aprašytomis šiame straipsnyje, pavyzdžiui, buitinė vandens tiekimo sistema gali būti maitinama ne tik iš 220 voltų elektros tinklo, bet ir nuo 12 arba 24 voltų akumuliatoriaus (tokios sistemos dažnai naudojamos mobiliuose nameliuose arba vietose, kuriose nėra elektros tinklo), pavyzdžiui, MARCO UP6A ar UP6E sistemos.

Visas automatines vandens tiekimo sistemas ir jų techninius duomenis rasite produktų kategorijoje AUTOMATINĖS VANDENS TIEKIMO SISTEMOS.

Informaciją apie pagrindinius sistemų ypatumus, jų skirtumus ir atsakymus į kitus klausimus rasite šioje žinyno temoje

Be to, šioje temoje aprašytos automatinės vandens tiekimo sistemos yra komplektuojamos tik su paviršiniais, sausai statomais savisiurbiais siurbliais. Tuo atveju, kai vandens šaltinis yra toli, ar įsiurbimo aukštis daugiau kaip 8 metrai, yra ir kitas vandens tiekimo sprendimas – giluminiai siurbliai gręžiniams arba panardinami siurbliai šuliniams.

 

 

 

 

2020.06.15

Kaip sumontuoti ir naudoti savisiurbį išcentrinį siurblį?

Kai jums reikia išgauti vandenį iš negilaus gręžinio, šulinio ar vandens kaupimo rezervuaro, o panardinamas siurblys šiam tikslui netinka, savisiurbis sausai statomas siurblys  bus geriausias jūsų pasirinkimas. Taigi, ką jūs turite žinoti pasirinkdami, montuodami tokią siurbimo sistemą? Priešingai nei panardinamuose siurbliuose, sausai montuojamuose siurbliuose nėra vandens slėgio, kuris padėtų pašalinti orą iš įsiurbimo sistemos ir siurblio vidaus. Todėl, jei sistemoje yra oro, kuris yra suspaudžiamos dujos, siurblys neveiks.

Dėl šios priežasties įsiurbimo vamzdžiai ir sausai montuojami siurbliai, kurie skirti pakelti vandenį iš lygio, esančio žemiau jų įsiurbimo angos, privalo būti pilnai užpildyti vandeniu prieš paleidžiant. Nepaisant to, eksploatacijos metu oras gali patekti į siurblio vidų, sukurdamas triukšmą ir kavitaciją – tiek nepageidaujamą žalingą poveikį, tiek sukeliantį priešlaikinį gedimą. Nors yra keletas savaiminio užpildymo tipų, dažniausiai naudojamas kai įsiurbimo sistemoje įrengiamas atbulinis vožtuvas. Priklausomai nuo paskirties, pats siurblys gali būti vienos pakopos arba daugiapakopis, tačiau užpildymo sistema išliks ta pati nepriklausomai nuo pakopų skaičiaus.

 

Esminiai dalykai, kuriuos reikia atsiminti, montuojant savisiurbį siurblį:

• Siurblį įrenkite kuo arčiau siurbimo šaltinio;
• Jei įsiurbimo vamzdis ilgesnis nei 10 m, naudokite vidinį vamzdžio skersmenį, didesnį nei siurblio įsiurbimo jungties. Pavyzdžiui, jei siurblio įvadas 1″, naudokite įsiurbimo vamzdį G 1 1/4 (DN 32);
• Įsiurbimo vamzdis turi būti visiškai sandarus ir nukreiptas į viršų, kad būtų išvengta oro tarpų susidarymo;
• Jei siurblys yra aukščiau vandens lygio, sumontuokite įsiurbimo vamzdžio apačioje atbulinį vožtuvą su filtru, kuris visada turi būti panardintas (arba atbulinį vožtuvą ant siurblio įsiurbimo jungties);
• Jei naudojate lanksčias žarnas, naudokite sustiprintą spiralinę įsiurbimo žarną, kad žarna nesusispaustų dėl siurbimo vakuumo;
• Norėdami išsiurbti iš akumuliacinės talpos, sumontuokite atbulinį vožtuvą;
• Jei (geodezinis) pakėlimas išėjimo angoje yra didesnis nei 15 m, tarp siurblio ir uždarymo vožtuvo sumontuokite atbulinį vožtuvą, kad apsaugotumėte siurblį nuo galimų vandens hidraulinių smūgių ir išvengtumėte pašalinių dalelių patekimo į siurblį.

 

Savisiurbio siurblio nepertraukiamam veikimui užtikrinti būtinos sąlygos:

• Įsiurbimo vamzdis ir visos jungtys turi būti visiškai hermetiškos, t.y. nelaidžios vandeniui ir panardintos visą laiką į siurbiamą vandenį;
• Įrenkite išmetimo vamzdžio vertikalią atkarpos dalį virš siurblio išleidimo angos;
• Prieš paleidžiant siurblį, vamzdis iki atbulinio vožtuvo ir siurblio korpusas turi būti visiškai užpildyti švariu vandeniu.

 

Savisiurbio siurblio sumontavimo schema

 

Sistemos komponentai:

A1, A2: Siurblio užpildymo vandeniu angos;
A3:        Vandens išleidimo iš siurblio anga;
Hs:        Įsiurbimo aukštis (vertikalus atstumas nuo vandens paviršiaus iki siurblio įsiurbimo ašies vidurio, metrais). Hs (maksimalus siurblio įsiurbimo aukštis) reikšmes gamintojai dažniausiai nurodo siurblio techninėse specifikacijose arba ant siurblio esančiose duomenų lentelėse;
1:           Vamzdžio atrama;
2:           Lanksti jungtis;
3-5:       Atbulinis vožtuvas;
4:           Ventilis (sklendė).

2020.05.14

DAB E.SYBOX ir E.SYBOX MINI elektroninių vandens sistemų parinkimas

Automatinė vandens tiekimo ir slėgio palaikymo sistema su dažnio keitikliu E.SYBOX MINI 3

 

E.SYBOX MINI 3 turi kitokią išvaizdą, nei bet kuri kita vandens tiekimo ir slėgio palaikymo sistema, ji yra maža ir visiškai integruota.

Įdiegę ir naudodami suprasite, kad tikras skirtumas, lyginant su kitomis sistemomis, yra: patogumas ir našumas.

E.SYBOX MINI 3 naudoja pažangiausias DAB technologijas, kad būtų palaikomas pastovus slėgis pagal nustatytus sistemos poreikius ir tokiu būdu optimizuotų energijos suvartojimą.

Tinka naudoti geriamo vandens tiekimui, buitinėms sistemoms ir laistymui.
Naujasis 3 modelis užtikrina dar mažesnį triukšmo lygį ir energijos sąnaudas.
Vandens slėgio valdymas jūsų namuose dar niekada nebuvo toks paprastas ir tylus.

DARBO REŽIMO PARAMETRAI: našumas iki 80l/min, pakėlimo aukštis iki 55 metrų

SIURBIAMAS SKYSTIS: švarus, be kietų ar abrazyvinių medžiagų, ne klampus, neagresyvus, nekristalizuotas ir chemiškai neutralus

SIURBIAMO SKYSČIO TEMPERATŪROS INTERVALAS: nuo 0°C iki + 35°C buitiniam naudojimui ir nuo 0°C + 40°C kitam naudojimui

MAKSIMALUS ĮSIURBIMO AUKŠTIS: 8 metrai

 

 

 

Automatinė vandens slėgio palaikymo sistema su dažnio keitikliu E.SYBOX

 

E.SYBOX yra patentuota automatinė vandens slėgio kėlimo  sistema, unikali savo kategorijoje, pasižyminti dideliu efektyvumu, kompaktiška ir lengva.

Kai E.SYBOX MINI yra sprendimas vandens tiekimui ir slėgio palaikymui nedideliuose namuose, E.SYBOX siūlo tuos pačius pranašumus kolektyvinėse gyvenamosiose vietose, tokiose kaip vilos ar daugiabučiai. Belaidė technologija leidžia nustatyti ir valdyti iki 4 slėgio kėlimo sistemų.

DARBO REŽIMO PARAMETRAI: našumas iki 120 l/min, pakėlimo aukštis iki 65 m

SIURBIAMO SKYSČIO TEMPERATŪROS INTERVALAS: nuo 0°C iki + 35°C buitiniam naudojimui ir nuo 0°C + 40°C kitam naudojimui

MONTAVIMAS: horizontali arba vertikali fiksuota padėtis

MAKSIMALUS DARBINIS SLĖGIS: 8 barai (800 kPa)

 

 

 

2019.07.05

Oro slėgio reguliavimas membraninėje talpoje (hidrofore)

 

 

Oro slėgis membraninėje talpoje turi būti 0,2 bar mažesnis nei siurblio įjungimo slėgis. Matuojant ir koreguojant pradinį slėgį membraninėje talpoje vamzdynuose neturi būti vandens.

Pavyzdys. Siurblio įjungimas 2 bar, išjungimas 3,2 bar. Oro slėgis talpoje turi būti – 1,8 bar.

Oro slėgis matuojamas atskiru manometru.

 

Ta pati taisyklė galioja ir išsiplėtimo indams (hidroforams) naudojamiems kartu su panardinamais šulinių ir gręžinių siurbliais, kurių valdymas – mechaninis, t.y. naudojant slėgio rėlę. 

 

 

 

2019.07.04

Kaip pasirinkti tinkamą automatinę vandens tiekimo sistemą (siurblį) namams, sodui, laistymui?

 

Vandens tiekimo sistemos (siurblio su hidroforu) parinkimas

Vandens tiekimo sistemos (siurbliai su hidroforu) yra sausai statomi siurbliai, kurie įsiurbia vandenį iš šulinio (arba kito vandens šaltinio) ir užtikrina stabilų vandens slėgį ir srautą vandens tiekimo sistemoje. Šie siurbliai nėra panardinami į vandenį, todėl atsiranda papildomi ribojimai jų panaudojimui. Stabiliam siurblio veikimui yra svarbus vandens įsiurbimo aukštis H(įsiurbimo) metrais, kuris susideda iš gylio H(gylis) (vertikalus atstumas nuo vandens paviršiaus iki siurblio įsiurbimo įvado metrais) ir horizontalaus atstumo nuo siurblio iki vandens šaltinio L (šis atstumas matuojamas metrais ir dalinamas iš 10). Horizontalus atstumas svarbus dėl susidarančių hidraulinių nuostolių, vandeniui tekant vamzdžiu. Standartiniai siurbliai gali siurbti vandenį iš gylio iki 9 m, inžektoriniai siurbliai gali įsiurbti vandenį iš gylio iki 35 m.

Įsiurbimo aukščio skaičiavimui naudojama tokia supaprastinta formulė:

H(įsiurbimo) = H(gylis) + L/10

čia H(įsiurbimo) – įsiurbimo aukštis (m), H(gylis) – vertikalus atstumas nuo vandens paviršiaus iki siurblio įsiurbimo įvado (m), L – horizontalus atstumas nuo vandens įsiurbimo taško iki siurblio montavimo vietos (m), kuris dalinamas iš 10.

Pvz.: hidroforas sumontuotas žemės paviršiaus lygyje, šulinyje vandens paviršiaus lygis yra 4m nuo žemės paviršiaus (H(gylis) = 4m), šulinys yra 20 m atstumu nuo namo (L = 20m). H(įsiurbimo) – 4 +20/10 = 6m. Šiam atvejui tinka standartinis išcentrinis savisiurbis siurblys, kurio maksimalus įsiurbimo aukštis iki 9m. Kai įsiurbimo aukštis H(įsiurbimo) didesnis nei 9 metrai, naudojamas siurblys su inžektoriumi arba kitas sprendimas – panardinamo tipo siurblys (panardinami siurbliai šuliniams).

 

Siurblio našumo ir slėgio apskaičiavimas

Išsiaiškinus kokio tipo siurblys yra tinkamas (paprastas ar inžektorinis), galima apskaičiuoti reikalingą siurblio užtikrinamą bendrą slėgį H(bendras) ir našumą (Q). Paprastai komfortiškam vandens tiekimui reikalingas apie 2 bar vandens slėgis (2 bar atitinka 20 m vertikalaus vandens stulpo) aukščiausiame vandens vartojimo taške. Atitinkamai, norint viršutiniame vandens vartojimo taške užtikrinti 2 bar slėgį, reikia sudėti vandens pakėlimo aukštį nuo siurblio iki vandens vartojimo taško ir komfortišką slėgį tame taške (išreikštą vandens stulpo slėgio metrais).

Pvz.: hidroforas montuojamas žemės paviršiaus lygyje. Aukščių skirtumas tarp siurblio ir aukščiausio vandens vartojimo taško yra 8m. Galime paskaičiuoti, kad, norint komfortiškai praustis po dušu antrame aukšte, siurblys turi užtikrinti vandens slėgį (h) ne žemesnį nei 28m (8m + 20m) /barais: 2,8/. Taip pat, būtina įvertinti įsiurbimo aukštį H(įsiurbimo). Todėl bendras reikalingas siurblio pakėlimas: H(bendras) = H(įsiurbimo) + h. Mūsų atveju, kai šulinys 20 metrų atstumu nuo įvado ir vandens gylis 4 metrai nuo žemės paviršiaus, įsiurbimo aukštis 6m + vertikalus atstumas nuo siurblio iki aukščiausio taško 8m + komfortiškas slėgis 20m. Bendras reikalingas siurblio pakėlimas bus: 6+8+20=34m.

Dažniausiai siurblio maksimalus našumas viršija šulinyje esančio vandens kiekį ir ilgo veikimo atveju vanduo iš šulinio gali būti paprasčiausiais išsiurbtas. O tai gali sukelti siurblio sausą eigą ir jį sugadinti. Todėl rekomenduojama pasirūpinti siurblio apsauga nuo sausos eigos  (pvz. relė LP3, Switchmatic 2 ir analogiškos).

Siurbiant vandenį iš ežero/upės/tvenkinio ir tiekiant jį į laistymo sistemą, galima nesirūpinti dėl vandens stokos. Šituo atveju reikia skirti dėmesį siurblio našumui prie numatyto slėgio.

 

Siurblio su hidroforu montavimo rekomendacijos

Visiems sausai montuojamiems siurbliams galioja taisyklė, kad siurbliai (vandens tiekimo sistemos) būtų montuojami kaip įmanoma arčiau šulinio ar kito vandens šaltinio. Apie šią taisyklę pamiršti negalima, montuojant tiek paprastus, tiek inžektorinius siurblius.  Kuo trumpesnis įsiurbimo vamzdis, tuo paprastesnis sistemos paleidimas ir stabilesnis siurblio veikimas.

Įsiurbimo vamzdis turi būti kietas, kad įsiurbimo metu nesusispaustų. Daugumos siurblių įsiurbimo įvado skersmuo yra 25mm arba 32mm. Rekomenduojama naudoti didesnio skersmens įsiurbimo vamzdį, nei siurblio įvado angos skersmuo – 32mm arba 40 mm atitinkamai. Naudojant storesnį vamzdį, mažėja įsiurbimo pasipriešinimas, dėl to siurblys veikia stabiliau ir efektyviau. Ir atvirkščiai, naudojant vamzdį, kurio skersmuo mažesnis nei siurblio įsiurbimo įvado, didėja hidrauliniai nuostoliai, siurblio parametrai blogėja.

Kita problema, su kuria susiduriama pajungus siurblį – įsiurbimo sistemos užsiorinimas (oras įsiurbimo vamzdyje). Kai tik į įsiurbimo vamzdį patenka oras, sistema nustoja veikti, siurblys nepasisiurbia. Todėl siekiant išvengti tokių nesklandumų, privaloma montuoti atbulinį vožtuvą su kietųjų dalelių tinklelio tipo filtru prie įsiurbimo vamzdžio galo ir būtinai užtikrinti visų sujungimų sandarumą. Atbulinis vožtuvas neleidžia vandeniui nubėgti į šulinį, siurbliui atsijungus, o kietųjų dalelių filtras apsaugo siurblį nuo smėlio ir kitų stambių dalelių vandenyje.  Taip pat svarbu, kad siurblys neišsiurbtų viso esančio šulinyje vandens ir nepradėtų siurbti oro. Tai gali sukelti sausą eigą ir siurblio gedimą. Pajungiant siurblį pirmą kartą, būtina nuorinti visą įsiurbimo sistemą, todėl svarbu įsiurbimo vamzdį pakloti „be bangų“, kad nesusidarytų oro kamščių ir užpilant sistemą vandeniu, oras natūraliai išeitų į viršų.

Montuojant siurblį su inžektoriumi, visos aukščiau išvardintos taisyklės galioja, bet tokiu atveju – į šulinį reikia nuvesti du vamzdžius. Į šulinį nuleidžiamas inžektorius, prie kurio pajungiami du vamzdžiai, o prie įsiurbimo angos montuojamas atbulinis vožtuvas ir apsauginis kietųjų dalelių filtras.

Jei planuojate montuoti vandens tiekimo sistemą ir įsiurbimo aukštis H(įsiurbimo) yra arti 9 metrų ribos, rekomenduojama arba pagalvoti apie
panardinamo tipo siurblį (panardinami siurbliai šuliniams), arba pasikloti 2 vamzdžius iki šulinio, nors šiuo momentu naudosite tik vieną iš jų. Kartais pasitaiko atvejų, kai vandens lygis šulinyje krenta keliais metrais ir paprastas siurblys su hidroforu nebegali jo įsiurbti. Tokiu atveju, norint pakeisti paprastą siurblį inžektoriniu (su galimybe įsiurbti vandenį iš 20-30 metrų), nebereikės kasti iš naujo žemės.

 

Išsiplėtimo indo (hidroforo) talpa

Vandens tiekimo sistemos komplektuojamos su hidroforais, kurių talpa nuo 20 iki 100 litrų. Teoriškai, esant teisingai sureguliuotam oro slėgiui išsiplėtimo inde, vanduo jame sudaro apie 30% viso indo tūrio, likusi tūrio dalis – oras. Vienodų techninių parametrų siurbliai yra komplektuojami ir su 20 litrų, ir 100 litrų talpos išsiplėtimo indais (pvz.: vandens tiekimo sistemos VJ10A ar AUTOJSW komplektuojamos su identiškais siurbliais ir skirtingos talpos hidroforais). Hidroforo tūris yra svarbus ne tik siurblio ir variklio ilgaamžiškumui, bet įtakoja ir komforto lygį (triukšmingumas, slėgio svyravimai ir pan.). Kuo didesnės talpos yra hidroforo indas, tuo rečiau įsijungia siurblys ir sistemoje yra mažiau slėgio svyravimų. Be to sausai statomi siurbliai yra pakankamai triukšmingi, todėl retesni įsijungimai atitinkamai sukelia mažiau triukšmo (ypatingai svarbu naktį).

 

Siurblių naudojimas laistymo sistemoms. Vandens įsiurbimas iš tvenkinio/ežero/upės

Daugumos laistymo sistemų pagrindinė svarbiausioji sudėtinė dalis – vandens siurblys. Kad padaryti laistymo sistemą efektyvią tiek, kiek galima, vandens siurblys turi būti parinktas toks, kad atitiktų vandens šaltinio, vamzdyno ir laistymo įrangos reikalavimus. Laistymui naudojami kelių tipų siurbliai. Dažniausiai naudojami išcentriniai siurbliai. Prieš pasirenkant laistymo siurblį, reikėtų įvertinti šias pagrindines sąlygas:

• vandens tiekimo šaltinis (vandentiekis, šulinys, upė, tvenkinys ir t.t.);
• reikalingas vandens debitas (našumas, kuris matuojamas l/min ar m³/h);
• reikalingas vandens slėgis (galutiniame vandens tiekimo taške, matuojamas barais arba metrais, kur 1.0 bar ≈ 10 m);
• reikalingas vandens kėlimo aukštis (atstumas nuo vandens paviršiaus iki aukščiausio vandens tiekimo taško, metrais).

Jei tiekimo šaltinis – šulinio, gręžinio vanduo, jo kiekis priklauso nuo vietinių geologinių ir hidrologinių sąlygų. Visas likusias sąlygas diktuoja laistymo sistemos tipas, atstumas iki vandens šaltinio ir vamzdžių sistemos dydis. 

Naudojant siurblį su hidroforu laistymo sistemoms ir siurbiant vandenį iš tvenkinio/ežero, rekomenduojama naudoti didesnio skersmens įsiurbimo vamzdį, nei siurblio įvado angos skersmuo. Nors daugelio sausai statomų išcentrinių siurblių maksimalus įsiurbimo aukštis H(įsiurbimo) yra 9 metrai, kas teoriškai atitiktų 90 metrų horizontalų atstumą (L), praktika rodo, kad tokios sistemos efektyviai veikia įsiurbimo atstumu iki 50-60m. Esant didesniam atstumui, pasireiškia kavitacijos efektas (nutrūksta vandens srauto vientisumas, atsiranda oro tarpai) ir įsiurbimo vamzdis užsiorina, to pasekoje siurblys negali įsiurbti vandens.

Į vandens tvenkinį panardintą vamzdžio galą su atbuliniu vožtuvu ir kietųjų dalelių filtru rekomenduojama papildomai apsaugoti didesniu metaliniu tinkleliu ar kitokiu stambesniu filtru. Neretai smulkus filtro tinklelis greitai apsineša tvenkinio/ežero/upės vandenyje esančia organika, dalelėmis ir užsikemša. Būtent dėl vandenyje esančių priemaišų, kietųjų dalelių hidroforai su inžektoriumi nėra pats geriausias sprendimas vandens įsiurbimui iš tvenkinių, ežerų, upių ir pan.

 

Norėdami išsirinkti tinkamiausią automatinę vandens tiekimo sistemą, laistymo siurblį, sužinoti slėgio nuostolius vamzdyje per tam tikrą atstumą ir panašiais siurblių parinkimo klausimais, rašykite, klauskite mūsų įmonės specialistų

Slėgio relės reguliavimas

 

Įspėjimas: Prieš reguliavimą įsitikinkite, kad būtų atjungta įtampa.

Nuimkite dangtelį, suraskite reguliavimo varžtą A ir slėgių skirtumo varžtą B (žiūrėti pav.).

Įjungimo slėgio nustatymui:

• Slėgio mažinimui pasukite varžtą A prieš laikrodžio rodyklę.
• Slėgio didinimui pasukite varžtą A pagal laikrodžio rodyklę. Diferencinio slėgio sritis lieka nepakitusi.
• Įjunkite siurblį ir manometro pagalba patikrinkite įjungimo ir išjungimo slėgius.

Išjungimo slėgio nustatymui:

• Slėgio mažinimui pasukite varžtą B prieš laikrodžio rodyklę.
• Slėgio didinimui pasukite varžtą B pagal laikrodžio rodyklę. Diferencinio slėgio sritis siaurėja arba plečiasi atitinkamai.
• Įjunkite siurblį ir manometro pagalba patikrinkite įjungimo ir išjungimo slėgius. Jei reikia, kartokite slėgio nustatymo procedūras, kol bus pasiektas reikiamas rezultatas.

Įspėjimas: Prieš jungiant maitinimo įtampą, slėgio relės dangtelis turi būti uždėtas!

Norint sumažinti slėgio svyravimus vandentiekio sistemoje, galima varžtu B sumažinti diferencinio slėgio sritį.
Rekomenduojamas sistemos slėgių skirtumas tarp minimalaus ir maksimalaus yra 1,4 bar.

 

Sureguliavus relę, būtina sureguliuoti ir slėginio indo (hidroforo) pradinį slėgį.

Kontaktų forma
×