Prekių krepšelyje: 0

Krepšelyje nėra produktų.

2023.01.31

Peristaltiniai siurbliai

Peristaltiniai siurbliai yra tūrinio tipo siurbliai, veikiantys peristaltikos principu. Siurblys yra sudarytas iš žarnos (vamzdžio), besisukančio kulno ir korpuso. Kulnas spaudžia viduje esančią žarną taip perstumdamas tūrį nuo vieno atvamzdžio iki kito. Siurblio korpusas užpildomas lubrikantu, kad sudaryti kuo mažesnę trintį kulnui slystant per žarną. Siurbliui nereikalingi sandarikliai ar veleno sandarinimai, nes visas skystis kuris perpumpuojamas per siurblį yra žarnoje ir niekada neturi kontakto su aplinka. Siurblys gali pumpuoti tankius, klampius, chemiškai agresyvius, degius skysčius ir terpes su priemaišomis. Taip pat gali dirbti sausas neribotą laiką ir veikti abejomis kryptimis. Veikimas yra lėtaeigis, tolygus, nesudarantis pulsacijų ir užtikrinantis ilgiausią žarnos tarnavimo laiką. Tipiškai siurblys naudojamas pramonėje, kur galimas sausas siurblio darbas, reikalinga minimali pulsacija, skysčiai yra užteršti, pvz.: nuotekų perpumpavime, dažų, emulsijų, klijų ir kt. sudėtingų terpių pumpavimo sistemose.

Fluimac Helios serijos peristaltiniai siurbliai

2022.11.14

Iš ko susideda pramoninio siurblio (siurbimo sistemos) viso jo tarnavimo laiko kaštai?

Kadangi vis daugiau dėmesio skiriama bendroms siurbimo sistemų išlaidoms, šioje žinyno temoje aprašomas supaprastintas sąnaudų skaičiavimo metodas ir nurodomi aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti norint įvertinti ir pakoreguoti bendrą visos siurbimo sistemos vertę per visą jos tarnavimo laiką.

Šiuo metu pramonėje, žemės, komunaliniame ūkyje ir vandentvarkoje naudojami įvairių tipų siurbliai, daugiausia klasifikuojami kaip rotodinaminiai ir tūrinio tipo: stūmokliniai ir kitos specialios konstrukcijos. Laikui bėgant, pramonės procesams tobulėjant, įvairių tipų siurblių specifikacijos reikalavo naujoviškų siurblių modeliavimo ir kūrimo technologijų bei pažangių funkcijų pritaikymo. Kai kurios iš jų apima hidraulinį skysčių profiliavimą, CAD/CAM, baigtinių elementų analizę ir 3D spausdinimą. Naujausi pokyčiai susiję su IoT atsiradimu: duomenų surinkimo, saugojimo ir analitikos platforma, kuri apima duomenų apie siurblių darbą rinkimą bei jų būklės stebėjimą bei analizę (informacija apie “Vandens siurblių monitoringą”).

Šioje temoje išdėstyta informacija visų pirma pagrįsta rotaciniais dinaminiais išcentriniais siurbliais, tačiau kai kurie punktai gali būti taikomi ir kitų tipų siurbliams. Kiekvienas sektorius arba procesas sukūrė bendrąsias pramonės specifikacijas, taip pat technologijas ar specifines specifikacijas klientui, kad geriausiai atitiktų jo reikalavimus. Neatsižvelgiant į pramonės šaką, siurbimo įrangos pardavimas ir pirkimas visų pirma buvo grindžiamas įrangos įsigijimo sąnaudomis, o prieinamumas buvo antraeilis veiksnys, jei buvo užtikrinamos atitinkamos specifikacijos. Tačiau, kadangi procesai reikalavo vis didesnio našumo, siurbliai tapo vis galingesni, o jų veikimui reikalingos energijos sąnaudos išaugo ženkliai. Kadangi pramoninių procesų neigiamas poveikis supančiai aplinkai buvo stebimas pasauliniu mastu ir po Kioto aukščiausiojo lygio susitikimo klimato klausimais, kai kurių Europos šalių vyriausybės priėmė įstatymus, kuriais baudžiama už perteklinį energijos naudojimą ir skatinama naudoti energiją taupančią įrangą. Be to, šiuo metu vis daugiau pasaulio šalių įvedami privalomi energijos vartojimo efektyvumo reglamentai, įskaitant MEI Europoje. Nepaisant to, prognozuojama, kad iki 2050 m. pasaulinis energijos suvartojimas turėtų būti 50 % didesnis nei 2018 m. Siurbimo sistemos sudaro daugiau nei 20 % pasaulinio elektros poreikio, o kai kur sistemos veikia naudodamos – 25 % ir 50 % viso objekto energijos suvartojimo.

Sparčiausiai tobulėjo konstrukcija tų siurblių, kurie dirbo sunkiomis eksploatavimo sąlygomis, t.y. kai pvz. pumpuojamuose skysčiuose daug kietųjų dalelių, dėl ko pagreitėjo siurblio komponentų susidėvėjimas ir paaiškėjo dar vienas bendrą sistemos vertę įtakojantis veiksnys – atsarginių dalių kaina ir jų prieinamumas. Kasybos pramonė skyrė ypatingą dėmesį šiam aspektui, nes siurbliai buvo naudojami vis sunkesnėmis darbo sąlygomis. Dėl to siurblių gamyboje naudojamos medžiagos ir jų hidraulinė konstrukcija tapo labai svarbūs.

 

Pagrindinės sudedamosios

Dėl šio pastebimo energijos ir sąnaudų atsarginėms dalims padidėjimo (įskaitant sandėliavimą, atsargų tvarkymą ir darbą) siurbimo įranga buvo traktuojama kaip turtas ir vertinama pagal bendrąsias nuosavybės išlaidas per tam tikrą laikotarpį, pvz., 1. 3 ar 5 metai. Vertinant bendras nuosavybės išlaidas, buvo išskirti trys pagrindiniai elementai:

  • Pradinė įrangos įsigijimo (kapitalo) kaina;
  • Eksploatacinės išlaidos;
  • Darbo sąnaudos.

Žinoma, šių išlaidų santykis su bendromis nuosavybės išlaidomis skirsis priklausomai nuo paskirties, kuriai siurbliai naudojami. Paveikslėliuose parodytas skirtumas tarp švaraus ir abrazyvinio skysčio pumpavimo pavyzdžio.

Nors ši analizė yra plačiai naudojama ir apima daugumą pagrindinių siurblio (siurbimo įrangos) veikimo sąnaudų elementų, negalima nepastebėti ir kelių kitų svarbių veiksnių.

 

Tinkamo siurblio pasirinkimas

 

Išcentrinio siurblio veikimo charakteristikos apima geriausią efektyvumo diapazoną, kur patikimumas ir hidraulinis efektyvumas yra aukščiausi. Šiuolaikinės siurblių konstrukcijos gali pasiekti labai aukštą efektyvumą, todėl prioritetas turėtų būti darbo taškų pasirinkimas geriausio efektyvumo diapazone. Nukrypimas nuo šio diapazono ne tik sumažina efektyvumą, bet ir pablogina siurblio guolių komponentų veikimą bei hidraulinių dalių tarnavimo laiką, o tai ypač svarbu nuotekų ir srutų pumpavimo siurbliams. Tai turi įtakos energijos suvartojimui ir komponentų tarnavimo laikui. Dažniausia priežastis, dėl kurios siurbliai veikia už optimalaus efektyvumo diapazono ribų, yra neteisingi vietos ir eksploatavimo sąlygų skaičiavimai, dėl kurių siurblio našumas ir sistemos veikimas neatitinka pageidaujamo darbo taško.

Teisingas variklio pasirinkimas

Elektros varikliai veikia optimaliu efektyvumu, priklausomai nuo apkrovos, prie kurios jie dirba. Gamintojai pateikia savo variklių veikimo duomenis vardinėse lentelėse, kuriose, be kita ko, nurodomas 50 %, 75 % efektyvumas ir visa apkrova. Nors mažesnės galios variklis neužtikrina optimalaus veikimo, ją padidinti taip pat yra nepageidautina, nes tai turi įtakos bendram siurbimo įrenginio efektyvumui.

Pavaros komponentai

Į siurblį paprastai žiūrima ne kaip į atskirą siurblį, o kaip į pilną paketą-mazgą, įskaitant pačią pavarą ir pavaros komponentus, tokius kaip movos, reduktoriai ir diržų bei skriemulių sistemos. Reduktoriai, o ypač diržinės pavaros sistemos, iš principo yra neefektyvios. Netinkamai sumontuoti ir prastai prižiūrimi diržai gali būti itin neefektyvūs. Elektroninės kintamų apsukų pavaros (dažnio keitikliai) buvo suprojektuotos taip, kad būtų itin veiksmingos ir jas visada vertėtų rinktis, nes jos leidžia naudoti tiesioginės pavaros siurblius su minimaliais nuostoliais. Be to, dažnio keitikliai gali būti naudojami siurblio apsukoms valdyti, kad darbo taškas būtų kuo arčiau geriausio efektyvumo diapazono.

Konstrukcinės siurblio medžiagos

Su siurbiamu skysčiu besiliečiančių komponentų, jei jie (jų konstrukcinės medžiagos) nebus tinkamai parinkti pagal paskirtį, tarnavimo laikas labai sutrumpės dėl korozijos ar dilimo poveikio. To pasekmės gali būti priešlaikinis dalių gedimas, dėl kurio gali atsirasti neplanuotų prastovų, taip pat išauga atsarginių dalių ir su jų keitimu susijusios darbo sąnaudos.

Savalaikis dalių keitimas

 

Siurblio darbinėms dalims dėvintis dėl korozijos ar erozijos, mažėja ir jų veikimo efektyvumas.  Naujas siurblys, kad ir teisingai pasirinktas atsižvelgiant į jo efektyvumą, laikui bėgant dėvėsis ir naudos daugiau energijos. Tam tikru momentu turi būti priimtas sprendimas dėl tinkamo laiko keisti dalis, nes energijos suvartojimo didėjimo išlaidas turi kompensuoti dalių keitimo išlaidos, įvertinant tai, kad kiekvienas gedimas padidina atsarginių dalių įsigijimo, darbo, sandėliavimo ir atsargų tvarkymo išlaidas.

Savalaikis techninis aptarnavimas

Reguliariai atliekant techninę priežiūrą, siurblio tarnavimo laikas gali būti pratęstas. Nors sandarinimo elementų ir guolių techninė priežiūra yra įprasta visiems siurbliams, srutų siurbliai labiau susidėvi dėl skysčio recirkuliacijos jų korpuse. Tai išryškėja, kai dalys pradeda dilti ir didėja tarpai. Labiausiai pažeidžiami komponentai yra sparnuotė ir korpuso įsiurbimo pusė, kur vyksta recirkuliacija iš aukšto slėgio pusės į žemo slėgio korpuso pusę. Įprasta išlaikyti nedidelį tarpą tarp sparnuotės ir korpuso įsiurbimo pusės, o tai pasiekiama reguliuojant sparnuotės (darbo) ratą, korpusą arba įsiurbimo antgalį. Veikiant padidėjusio dėvėjimosi sąlygomis, gali žymiai sutrumpėti siurblio eksploatavimo laikas.

 

Taigi, apskaičiuojant visas siurbimo sistemos įsigijimo ir eksploatavimo išlaidas, būtina neapsiriboti tik akivaizdžiausiais sąnaudų komponentais, t. y. įrangos verte, atsarginėmis dalimis, energija ir darbu, bet ir atsižvelgti į siurblių ir variklių konstrukcinių medžiagų pasirinkimą gamybai tam, kad gautumėte išsamų tikrosios siurbimo sistemos vertės vaizdą.

 

 

2022.07.18

Grundfos drenažinių Unilift serijos siurblių greito parinkimo vadovas

 

Šioje temoje sužinosite apie kai kuriuos drenažo vandens, nuotekų (net su pluoštu) ir kanalizacijos vandens nuotekų iš klozetų siurbimo ypatumus ir kuris Grundfos Unilift serijos siurblys tinkamiausias atitinkamai užduočiai atlikti. Kokią konkrečią problemą reikia išspręsti, pvz., siurbti lietaus vandenį iš užtvindyto rūsio, ar šalinti nuotekas į kanalizacijos magistralę? Ar jums reikia stacionaraus nuolatinio ar nešiojamo siurbimo sprendimo?

 

Vieni iš pirmųjų klausimų, į kurios reikia atsakyti:

• Ar žinote savo drenažo, pilkojo, lietaus ar juodojo vandens pobūdį?
• Ar vandenyje arba nuotekose yra didelių dalelių, skaidulų ir pluoštų?
Šie klausimai yra svarbūs, nes pumpuojama terpė turi įtakos, pavyzdžiui, siurblio konstrukcijos bei konstrukcinių medžiagų pasirinkimui.

 

Pirmiausia turite suprasti drenažo, pilkojo vandens, lietaus ar nuotekų ir juodojo vandens pobūdį:

  • Drenažo vanduo – tai švarus vanduo ir surinktas gruntinis vanduo, o pilkasis vanduo – tai nevalytos buitinių ir smulkiosios pramonės nuotekos iš praustuvų, dušų, kanalizacijos ir prietaisų, kuriose yra ne didesnių kaip 12 mm dydžio kietųjų dalelių;
  • Pilkasis vanduo ir lietaus vanduo (nuotekos) – nešvarus vanduo ir nevalytos nuotekos (išskyrus vandenį iš tualeto), kuriose yra ne didesnių kaip 35 mm skaidulų ir kietųjų dalelių iš nusausinimo sistemų, buitinių ir komercinių pastatų bei aplinkos;
  • Juodasis vanduo apibrėžiamas kaip nešvarus vanduo ir nevalytos nuotekos, įskaitant vandenis iš tualeto, kuriose yra pluoštų ir kietųjų dalelių, kurių dydis ne didesnis kaip 50 mm. Siurbiant nevalytas nuotekas, kaip vienas iš sprendimo variantų – siurblys su smulkintuvu;
  • Nuotekos – tai nevalytos nuotekos ir žaliavinės nuotekos, kuriose yra pluoštų, tekstilės ir kitų kietųjų dalelių, įskaitant tualetų išleidimą iš buitinių, ūkių ir pramonės sistemų, prijungtų prie komunalinių tinklų. Siekiant išvengti užsikimšimo, komunaliniuose įrenginiuose rekomenduojami siurbliai, leidžiantys laisvai praeiti mažiausiai 80 mm dydžio kietosioms dalelėms.

„Grundfos“ gamintojo patirtis rodo, kad pusiau atviro tipo sparnuotė puikiai tinka laisvam praėjimui iki 12 mm. Be to, rekomenduojami siurbliai su „Vortex“ tipo sparnuotės ratu, kuriuose laisvi praėjimai yra 35 arba 50 mm. Tais atvejais, kai pumpuojama terpė yra jūros vanduo arba sūrus vanduo iš vandens minkštintuvų, norint sumažinti terpės sukeliamo korozinio poveikio riziką, turi būti naudojami siurbliai su aukštesnės kokybės konstrukcinėmis medžiagomis tokiomis, kaip pavyzdžiui, nerūdijantis plienas.

Antra, turite suprasti savo nuotekų sistemos įrengimo ypatumus ir užtikrinti, kad jie atitiktų drenažo, pilkojo vandens ar juodojo vandens pumpavimo reikalavimus. Kiekvienas UNILIFT panardinamųjų drenažo siurblių variantas turi savo privalumų, kai namų ūkyje reikia siurbti švarų, ne agresyvų drenažo vandenį. Panardinamasis drenažo siurblys gali būti naudojamas kaip pernešamas siurblys, kai, pavyzdžiui, reikia išsiurbti vandenį po užliejimo, arba gali būti naudojamas kaip stacionariai įrengtas siurblys.

 

Mobilaus naudojimo atvejai

Drenažo siurbliai ir maži nuotekų siurbliai naudojami  kaip nešiojami įrenginiai šalinant avarines situacijas, pavyzdžiui, potvynių padarinius pastatų viduje ir išorėje, taip pat vandens (nuotekų) išpumpavimui iš rezervuarų, tvenkinių ar baseinų.

 

Stacionarus montavimas

Drenažo siurbliai ir nedideli nuotekų siurbliai naudojami stacionariems įrenginiams:
• Pastato viduje esančios ir pogrindinės talpyklos (kėlimo stotys) arba paprastos betoninės siurblinės;
• Siurblinės ir nedideli buitiniai valymo įrenginiai už pastato ribų;
• Pramoniniam ir komerciniam naudojimui.

 

Priimkite teisingą sprendimą

Tad, norint išsirinkti konkrečiam tikslui geriausiai tinkantį UNILIFT variantą, svarbu žinoti ir įvertinti 3 dalykus: vandens kokybę, dalelių dydį ir siurbimo aukštį.

Paspaudę ant šios nuorodos rasite Grundfos Unilift greito parinkimo vadovą lietuvių kalba , kuris padės jums pasirinkti tinkamiausią UNILIFT siurblį.

 

 

 

 

2022.04.29

Kada reikalinga aušinimo rankovė ir kaip apskaičiuoti reikiamą aušinimo srautą panardinamiems varikliams?

 

Panardinamas gręžinio siurblio variklis gali veikti tik tokiomis sąlygomis, kai yra užtikrinamas minimalus nustatytas vandens srauto, pratekančio palei variklio korpusą, greitis. Priešingu atveju, esant nepakankamam variklio aušinimui, kyla jo perkaitimo ir sugadinimo pavojus. Jei negalima užtikrinti minimalaus srauto greičio palei panardinamojo variklio korpusą, būtina sumontuoti skysčio greitį didinančią rankovę (gaubtą). Montuojant siurblį vertikalioje padėtyje (ne gręžinio kolonoje) arba įrengiant gręžinio siurblį horizontaliai, pavyzdžiui: rezervuaruose, baseinuose, upėse, ežeruose ir kt., būtina naudoti išorinį aušinimo gaubtą (rankovę). Gaubtas montuojamas ant panardinamojo variklio taip, kad siurbiamas skystis praeitų per elektros variklį siurblio įsiurbimo angos kryptimi, taip optimizuodamas variklio aušinimą.

Būtinas aušinimo srauto greitis ir rankovės (gaubto) skersmuo apskaičiuojami pagal žemiau pateiktas formules:

Formulėse žymima:

• V (m/s) – aušinimo srauto greitis;
• Q (m³/h) – gręžinio siurblio (turbinos) našumas;
• DΜ (mm) – elektros variklio skersmuo;
• DW (mm) – aušinimo rankovės (gaubto) arba gręžinio skersmuo.

 

 

Daugiau informacijos ir skaičiuokles rasite Franklin Electric gamintojo brošiūroje lietuvių kalba

Gamintojo Franklin Electric tinklalapis

 

2022.04.15

Reikia pagalbos renkantis vandens siurblį (sistemą) namams?

 

Vandens tiekimo, slėgio kėlimo siurblio ar automatinės sistemos modelio ir dydžio parinkimo patarimai

Parinkti vandens tiekimo – slėgio kėlimo siurblį ar automatinę sistemą tipinių gyvenamųjų namų vandens tiekimo sistemoms gana paprasta. Tačiau, jei sistema yra nestandartinė, siurblio parinkimas reikalauja įvertinti visus faktorius, galinčius įtakoti sklandų vandens tiekimą ir jo kėlimo aukštį toliausiai ir aukščiausiai nutolusiame vartojimo taške. Pateikiame keletą patarimų.

 

Parinkimas tipinei sistemai

Kad išsiaiškintumėte, kokio tipo ir dydžio siurblio (automatinės sistemos) reikia, atsakykite sau į šiuos klausimus:

  • Kokio tipo siurblys numatomas įdiegti: panardinamas ar statomas sausai?
    – Reikia panardinamojo siurblio šuliniui ar gręžiniui, o gal sausai įrengiamo siurblio ar automatinės tiekimo sistemos vandens tiekimui iš šulinio ar slėgio kėlimui iš centralizuotos vandentiekio sistemos?
  • Koks yra vandens šaltinis?
    – Vandentiekis, šulinys, gręžinys, tarpinis bakas, talpa ar lietaus vanduo?
  • Kiek vandens bus naudojama?
    – Kiek namuose įrengtų vandens čiaupų? Kiek aukštų name? Ar įrengta laistymo sistema?
  • Kokie yra šeimos pageidavimai dėl komforto lygio?
    – Ar jie nori pastovaus slėgio užtikrinamo komforto (sistema su dažnio keitikliu), ar pakanka įprastinio pastovių apsukų slėgio kėlimo siurblio (mechaninis valdymas su slėgio rele)?
  • Koks siurblio skleidžiamas triukšmas yra priimtinas vartotojams?
    – Kokios savybės ir privalumai tenkina jų poreikius?
  • Siurblyje (sistemoje) integruotos apsaugos ir jo valdymas bei kontrolė?

– Valdymas ir kontrolė esant šalia siurblio ar visų funkcijų valdymas ir stebėsena nuotoliniu būdu naudojant išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį?

UAB „Vandens siurbliai“ vandens tiekimo ir slėgio kėlimo siurblių asortimentas leidžia rinktis įvairaus lygio funkcionalumą, atsižvelgiant į vartotojų poreikius ir pageidavimus.)

Tipinės sistemos atveju galite išsirinkti mūsų produktus:

 

Žemiau pateiktose nuorodose rasite atsakymus į daugumą Jums kylančių klausimų:

 

Parinkimas netipinei sistemai

Didesnio pastato ar netipinės sistemos atveju reikia atsižvelgti į visus slėgio kritimo veiksnius, tokius kaip vamzdžių ilgis, jų skersmuo ir medžiaga, iš kurios jie pagaminti, įvado filtrai, atbuliniai vožtuvai ir t.t… Tai reiškia, kad reikia apskaičiuoti maksimalų reikalingą slėgį, rasti darbo tašką ir pagal jį parinkti atitinkamą produktą.

Reikia pagalbos? Jei reikia pagalbos parenkant siurblį tiek tipinei ar netipinei sistemai, mūsų įmonės specialistai gali Jums padėti. Apsilankykite UAB „Vandens siurbliai“ tinklalapyje adresu: https://siurbliai.lt/kontaktai/komanda/ , atsiųskite mums užklausos formą arba atvykite į fizines parduotuves, esančias didžiuosiuose Lietuvos miestuose: https://siurbliai.lt/kontaktai/

 

 

2021.12.21

Kas yra automatinė vandens tiekimo sistema ir kuo ji skiriasi nuo vandens siurblio?

Iš tiesų, kai pirmą kartą išgirstame kalbant apie „automatinę vandens tiekimo sistemą“, susiformuoja kažkokios masyvios konstrukcijos ar itin sudėtingo įrenginio vaizdas. Buityje naudojama automatinė vandens tiekimo sistema yra pakankamai kompaktiškas įrenginys, susidedantis iš kelių elementų, tarp kurių pagrindinę vietą užima siurblys, užtikrinantis vandens tiekimą su tam tikru slėgiu ir našumu. Tačiau vien tik siurblys, be kitų svarbių elementų, tokių kaip išsiplėtimo indas ir slėgio relė, pastovaus ir komfortiško slėgio vandentiekio sistemoje užtikrinti negalės. Komfortiškas vandens slėgis namų vandentiekyje būtinas tam, kad vandens slėgis čiaupuose būtų pastovus, be pulsacijų, tolygiai maišytųsi karštas ir šaltas vanduo, taip pat tinkamai veiktų skalbyklė ir indaplovė. Natūralūs vandens šaltiniai, ar tai būtų šulinys, ar gręžinys, negali nuolat tiekti pastovaus vandens tūrio, vandens lygis juose siurbimo metu krenta ir atsinaujina po tam tikro laiko. Nuolat, be perstojo veikiantis siurblys, pumpuojantis vandenį į uždarą vandens tiekimo sistemą, netrukus gali ją sugadinti arba sugesti pats. Pastovus nepertraukiamas siurblio veikimas reikalauja daug elektros energijos. Siurblio įjungimas rankiniu būdu kaskart, kai tik reikalingas vanduo, nesuteiks norimo komforto lygio.

Todėl, siekiant optimizuoti siurblio darbą ir palaikyti tam tikrą vandens slėgį vandentiekyje, automatinėse vandens tiekimo sistemose naudojami slėginiai išsiplėtimo indai (hidroforai). Slėginis išsiplėtimo indas – tai metalinė talpa, kurio viduje yra guminė pertvara (arba maišas) atskirianti oro kamerą nuo vandens ir sukonstruota taip, kad padidėjus į šį indą pumpuojamo vandens kiekiui padidėtų slėgis. Taigi, kai indas bus pripildytas vandens, jis galės tiekti vandenį esant slėgiui (kuris laipsniškai mažės) nenaudodamas elektros energijos.

 

AUTOMATINĖS VANDENS TIEKIMO SISTEMOS PAGRINDINIAI ELEMENTAI

Automatinė vandens tiekimo sistema skirta automatiškai tiekti vandenį su pastoviu slėgiu, yra sumontuota viename įrenginyje, kurį sudaro: siurblys, išsiplėtimo indas (hidroforas), kontrolės (manometras) ir valdymo (slėgio relė) elementai, skirti automatiniam siurblio veikimo užtikrinimui. Savisiurbis siurblys pumpuoja vandenį, išsiplėtimo indas optimizuoja siurblio darbą ir palaiko slėgį bei vandens tiekimą. Slėgio relė užtikrina automatinį siurblio išjungimą, kai pasiekiamas reikiamas vandens slėgio lygis vandens tiekimo sistemoje ir jo automatinį įjungimą, kai slėgis nukrenta žemiau nustatyto lygio. Įvairiuose automatinių vandens tiekimo sistemų modeliuose sumontuoti skirtingi automatikos elementai. Sistemose su elektroniniu valdymu, be automatinio siurblio įjungimo/išjungimo funkcijos yra ir papildomos apsaugos, kaip pvz. apsauga nuo sausos eigos ir kt.. Sistemose su integruotu dažnio keitikliu, atsižvelgiant į slėgio svyravimus įvade ir išvade, reguliuojamos siurblio apsukos ir užtikrinamas pastovus vandens slėgis name.

 

Gamintojai gamina skirtingus vandens automatinių vandens tiekimo sistemų modelius, tačiau pagrindinių sistemos elementų išdėstymo principas daugeliu atvejų išlieka toks pat, kaip parodyta aukščiau esančiame paveikslėlyje.

Taigi, automatinė vandens tiekimo sistema daugeliu atvejų yra optimalus stabilaus autonominio vandens tiekimo užtikrinimo sprendimas ten, kur nėra centralizuotos vandentiekio sistemos. Vienas įrenginys padės jums sutaupyti laiko ir lėšų įrengiant visus būtinų vandens tiekimo sistemos elementų išdėstymą, jų nustatymą ir išvengti montavimo klaidų. Tačiau montuojant automatinę vandens tiekimo sistemą, reikia žinoti, kaip ją teisingai prijungti.

 

KAIP PRIJUNGTI VANDENS TIEKIMO SISTEMĄ?

Kiekvienos automatinės vandens tiekimo sistemos komplekte rasite įrengimo ir naudojimo instrukciją, o joje prijungimo schemą.
Pagrindiniai veiksniai, lemiantys vandens tiekimo sistemos įrengimo vietą, yra šie:
• Elektros tiekimas;
• Atstumas nuo vandens šaltinio;
• Atstumas nuo vandentiekio sistemos;
• Triukšmo lygis ir jo izoliacija (veikiant sistemai);
• Aplinkos temperatūra (sausai statomos vandens tiekimo sistemos gali veikti tik teigiamos temperatūros sąlygomis);
• Lengvas priėjimas atliekant techninę priežiūrą;
• Įrangos sauga

Atsižvelgiant į šiuos veiksnius, galimi įvairūs įrengimo variantai.

 

AUTOMATINĖS VANDENS TIEKIMO SISTEMOS ĮRENGIMO VARIANTAI

Štai keletas variantų, kaip vandens tiekimo sistemą galima įrengti:

VANDENS TIEKIMO SISTEMA ŠULINYJE

Sistemą galima sumontuoti šulinyje. Tuo pačiu metu būtina užtikrinti patikimą jos tvirtinimą žemiau žemės įšalo lygio ir saugų elektros kabelio prijungimą.
Privalumai:
– erdvės išsaugojimas namuose, triukšmo nebuvimas, vandens šaltinio artumas.
Trūkumai:
– santykinis įrengimo sudėtingumas, priežiūros sudėtingumas, mažiau palanki darbo aplinka, palyginti su šilta ir sausa patalpa. Remiantis patirtimi, realus slėgio jungiklių (įvairių markių ir firmų) eksploatavimo laikas uždaroje, drėgnoje, nevėdinamoje patalpoje yra maždaug 1,5-3 metai, po kurių relės elektros kontaktai oksiduojasi, rūdija.

Atkreipkite dėmesį į pagrindo, ant kurio bus pritvirtinta sistema, įrengimą. Siurblio veikimo metu sukuriamas tam tikrą vibracijos lygis. Patikimas sistemos tvirtinimas, kai ji įrengiama šulinyje, yra labai svarbu. Norint sumažinti vibracijos lygį, fiksuojant sistemą prie pagrindo, rekomenduojama naudoti iki kelių centimetrų storio guminį padėklą.

VANDENS TIEKIMO SISTEMA NAMO RŪSYJE

Jei name yra rūsys, jame galima sumontuoti vandens tiekimo sistemą su sąlyga, kad ji bus įrengta žemiau žemės įšalo lygio. Taip pat svarbu užtikrinti gerą prieigą techninei sistemos priežiūrai.
Privalumai:
– triukšmo nebuvimas, saugos palaikymas, santykinis montavimo paprastumas.
Trūkumai:
– atokumas nuo šaltinio, reikalinga erdvė, kad būtų užtikrintas laisvas priėjimas prie įrangos.

VANDENS TIEKIMO SISTEMA NAMUOSE

Sistemą sumontuoti specialiai įrengtoje sausoje ir šiltoje patalpoje yra optimalus sprendimas, su sąlyga jei ji nėra labai toli nuo vandens šaltinio. Statydami name, atkreipkite dėmesį, kad sistemos veikimas sukuria tam tikrą triukšmo lygį.
Privalumai:
– patogus priėjimas prie įrenginio, paprastas montavimas, saugumas, palankios eksploatavimo sąlygos.
Trūkumai:
– atstumas nuo vandens tiekimo šaltinio, reikalinga erdvė, galimas triukšmas.

 

Automatinės vandens tiekimo sistemos pasirinkimas ir montavimas gali būti atliekamas savarankiškai, tam nereikalingi ypatingi santechninių darbų įgūdžiai. Tačiau vis tik sistemos parinkimą geriau patikėti specialistams, kurie pagal Jūsų gręžinio ar šulinio charakteristikas bei planuojamas vandens sąnaudas gali apskaičiuoti reikiamą siurblio galią ir išsiplėtimo indo dydį. Prieš sistemos montavimą ir jos eksploatavimą, būtina perskaityti įrenginio montavimo ir naudojimo instrukciją, kuri yra komplekte kartu su sistema.

Visa esamų vandens tiekimo sistemų įvairovė neapsiriboja aprašytomis šiame straipsnyje, pavyzdžiui, buitinė vandens tiekimo sistema gali būti maitinama ne tik iš 220 voltų elektros tinklo, bet ir nuo 12 arba 24 voltų akumuliatoriaus (tokios sistemos dažnai naudojamos mobiliuose nameliuose arba vietose, kuriose nėra elektros tinklo), pavyzdžiui, MARCO UP6A ar UP6E sistemos.

Visas automatines vandens tiekimo sistemas ir jų techninius duomenis rasite produktų kategorijoje AUTOMATINĖS VANDENS TIEKIMO SISTEMOS.

Informaciją apie pagrindinius sistemų ypatumus, jų skirtumus ir atsakymus į kitus klausimus rasite šioje žinyno temoje

Be to, šioje temoje aprašytos automatinės vandens tiekimo sistemos yra komplektuojamos tik su paviršiniais, sausai statomais savisiurbiais siurbliais. Tuo atveju, kai vandens šaltinis yra toli, ar įsiurbimo aukštis daugiau kaip 8 metrai, yra ir kitas vandens tiekimo sprendimas – giluminiai siurbliai gręžiniams arba panardinami siurbliai šuliniams.

 

 

 

 

2021.10.19

Kaip pasirinkti elektros generatorių?

 

GALIOS APIBRĖŽIMAS (ISO 8528-1)

„Prime Power“ (P.R.P.) – pastovi galia esant kintamai apkrovai
Tai yra didžiausia galia, kurią generatorius gali nuolat tiekti esant kintamai apkrovai neribotą valandų skaičių per metus, laikantis gamintojo nustatytų aplinkos eksploatavimo sąlygų ir techninės priežiūros intervalų.
Vidutinė per 24 valandas tiekiama galia turi būti mažesnė už gamintojo nustatytą, paprastai 70%.
Leistina perkrova turi būti mažesnė už gamintojo nustatytą, paprastai 10%.

Laiko apribota galia (L.T.P.) – ribota galia
Tai didžiausia galia, kurią generatorius gali tiekti esant pastoviai apkrovai ribotą veikimo laikotarpį, ne daugiau kaip 500 valandų per metus, laikantis gamintojo nustatytų aplinkos eksploatavimo sąlygų ir techninės priežiūros intervalų. Paprastai padidėjęs P.R.P. 10%. Priimta, kad veikimas tokia galia sąlygoja variklio tarnavimo laiką.
Perkrova neleidžiama.

 

KAIP PASIRINKTI GENERATORIŲ?

Renkantis generatorių, reikia atsižvelgti į šiuos veiksnius:

► Veikimo tipas: avarinis/pastovus;
► Apkrovos tipas: indukcinis/varžinis;
► Supančios aplinkos sąlygos, kuriose bus naudojamas įrenginys;
► Konstrukcijos tipas: atviras, su garso izoliacija, montuojamas ant vežimėlio.

Šių veiksnių optimizavimas leidžia sutaupyti tiek perkant, tiek eksploatuojant ir prižiūrint. Benzininiai modeliai idealiai tinka naudoti retkarčiais ar avariniais atvejais, turi ribotą galios diapazoną, yra pigesni, lengvesni ir tylesni. Dyzeliniai modeliai yra sudėtingesni ir reikalauja sudėtingesnio techninio aptarnavimo. Dyzeliniai modeliai tinka intensyviam naudojimui ir ilgesniam darbo laikui, turi platų galių spektrą, yra patikimi ir jiems reikia mažiau priežiūros, tačiau, deja, jie yra triukšmingesni ir brangesni.

Renkantis generatorių, svarbu žinoti reikiamo prietaiso galią. Tai yra pagrindinis aspektas, į kurį reikia atsižvelgti. Galia apskaičiuojama pridedant visų prietaisų, kurie naudos elektros generatoriaus teikiamą energiją, galią. Norint atlikti šį skaičiavimą, reikia atskirti dvi galios rūšis:

– Galia, pagrįsta atsparumu: tai yra galia, reikalinga standartiniams prietaisams, tokiems kaip elektros lemputės, šildytuvai, lygintuvai ir pan.;
– Indukcinė galia: tai galia, reikalinga prietaisams su rotaciniais varikliais, tokiems kaip šaldytuvai, skalbimo mašinos, siurbliai ir kt. Kai kuriais atvejais reikalinga galia yra 3 kartus didesnė už vardinę naudojimo galią.

Norint teisingai pasirinkti generatoriaus galią, būtina žinoti ir nustatyti apkrovą, kuriai bus tiekiama energija, ir taikyti paprastą taisyklę, naudojant paleidimo koeficientą K, kuris skiriasi priklausomai nuo apkrovos tipo.
Padauginus K koeficientą iš vardinės apkrovos galios vatais, gaunama minimali generatoriaus VA galios vertė.
Apkrovos galia (W) x paleidimo koeficientas (K) = minimali generatoriaus galia (VA)
Pavyzdys:
Kompresorius (1100 W) x K (3) = 3300 VA

Žemiau esančioje lentelėje pateikiama keletas pavyzdžių.

* apskaičiuotas varikliams, kurių paleidimo srovė yra maždaug 6 kartus didesnė už vardinę srovę; dėl variklių su skirtingomis paleidimo srovėmis kreipkitės į specialistus

Rekomenduojama naudojant elektroninę įrangą, pvz., kompiuterius, televizorius, prietaisus, naudoti generatorių su AVR elektronine 1% išėjimo įtampos stabilizacija.
Elektroninė įranga, tokia kaip UPS, taip pat reikalauja suderinamumo su generatoriaus charakteristikomis patikrinimo.

 

EKSPLOATACINĖS SAVYBĖS 

Nurodyta galios vertė yra didžiausia kintamos galios ciklui (PRP Prime Power) ir garantuojama su ± 5% paklaida.
Nurodytos eksploatacinės savybės atitinka standartines ISO 8528-1 sąlygas: temperatūra 25°C, aukštis 100 m., santykinė drėgmė 30%, atmosferos slėgis 100 kPa (1 bar), cosφ 0,8 su delsa ir subalansuota apkrova be iškraipymų.
Degalų sąnaudos yra nominalios ir nurodo 0,835 kg/ l savitąjį dyzelinio kuro svorį.
Garso galios vertės nurodo matavimus atvirame lauke: montavimo vieta gali pakeisti šias vertes. Matmenys, svoris ir kitos specifikacijos, nurodytos techniniuose duomenų lapuose ir susijusiuose prieduose, yra nominalūs, atsižvelgiant į leistinus nuokrypius ir yra taikomi modeliui su standartine pagrindine įranga. Priedai ir papildoma įranga gali pakeisti svorį, matmenis ir charakteristikas.

 

EKSPLOATACINIŲ SAVYBIŲ PASIKETIMAS PRIKLAUSOMAI NUO APLINKOS SĄLYGŲ

Jei aplinkos sąlygos skiriasi nuo etaloninių, generatoriaus galia turi būti koreguojama (mažėjanti) 1% kas 100 metrų virš 1000 metrų aukščio, 3% kas 5°C aukštesnėje nei 25°C temperatūroje ir 10% nuolatiniam naudojimui esant pastoviai apkrovai („C.O.P. Continuous Power“ – ISO 8528-1).

 

TEISĖS AKTŲ NUOSTATOS

FOURGROUP generatoriai, kurių bendra (mechaninė) nominali galia didesnė kaip 25 kW, turi skysčių sulaikymo baseiną, kuriame yra išleidimo kamštis, kaip reikalaujama aktuose.
FOURGROUP generatoriai yra pagaminti pagal ISO 8528 standartus ir laikantis EEB direktyvų atitikties deklaracijos reikalavimų. Europos teisės aktai reikalauja, kad generatorių, skirtų veikti lauke (išskyrus skubios pagalbos tarnybas), garso galios vertės (LWA) neviršytų Direktyvoje 2000/14 / EB nurodytų triukšmo lygių.

 

GARSO GALIA (LWA)

Garso galios lygis (LwA) nustato triukšmo lygį pagal Europos reglamentų reikalavimus. Lygis nurodo akustinės energijos kiekį, skleidžiamą per laiko vienetą, neatsižvelgiant į atstumą nuo matavimo taško. Matavimo vienetas yra dB (A).

 

GARSO SLĖGIS (Lp)

Garso slėgis (Lp) rodo slėgio, kurį sukelia garso bangos, matavimą tam tikru atstumu nuo triukšmo šaltinio. Garso slėgio vertė kinta priklausomai nuo atstumo iki triukšmo šaltinio.
Matavimo vienetas yra dB (A).
Žemiau esančioje lentelėje pareikiamos garso slėgio vertės (Lp), gautos esant tam tikram garso galios lygiui (LWA), atsižvelgiant į atstumą.
Lp esant 1 m = LwA – 8 dB
Lp esant 4 m = LwA – 20 dB
Lp esant 7 m = LwA – 25 dB
Lp esant 10 m = LwA – 28 dB

 

 

gaminami generatoriai yra nuo 1.25 kVA iki 2300 kVa galingumo ir skirtingų modifikacijų – atviro korpuso ar korpuso su garso izoliacija, stacionarūs ar transportuojami ant priekabos. Mobilūs elektros generatoriai užtikrina elektros tiekimą statybvietėse, avarijų ir kitose situacijose, kai standartinis elektros tiekimas yra neprieinamas.

FOURGROUP gamintojas siūlo generatorius su:

– plačiu variklių pasirinkimu;
– įvairiais korpusais: nuo garsą slopinančių iki visai tyliu režimu dirbančių, kurie atitinka ar net viršija ES triukšmingumo lygio reikalavimus;
– specialiai suprojektuotais kintamosios srovės generatoriais, kurie naudojami ypatingais atvejais;
– automatiniais paleidėjais (esant elektros tinklo pažeidimams).

Be plataus modelių pasirinkimo, FOURGROUP didelį dėmesį skiria saugumo reikalavimams. Visa produkcija atitinka ES reikalavimus dėl aplinkos taršos.

 

 

 

2021.08.02

Išcentrinių siurblių darbo ratų tipai

PAGRINDINIAI IŠCENTRINIŲ SIURBLIŲ DARBO RATŲ TIPAI

Kyla nemažai iššūkių pumpuojant skirtingo tipo skysčius, pavyzdžiui: švarų vandenį, pramonines ar buitines nuotekas, vandenį, kuriame yra daug smulkių priemaišų (1-3 mm), dumblo vandenį, kuriame yra daug didelių dalelių (iki 20 -30 mm), vandenį, turintį savo sudėtyje ilgo pluošto intarpų, abrazyvinius skysčius, įvairius naftos produktus ar chemiškai agresyvius skysčius. Kiekvienos užduoties sprendimui yra optimalus siurblio tipas, o būtent atitinkamo tipo darbo ratas, užtikrinantis siurblio maksimalų darbo efektyvumą. Tik teisingai parinktas tinkamo tipo darbo ratas konkrečiai terpei užtikrins didžiausią darbo efektyvumą, mažas energijos sąnaudas, leis sumažinti eksploatacinius įrangos kaštus.

Pagal formą išcentrinių siurblių sparnuotės skirstomos į 2 pagrindines grupes: atviro ir uždaro tipo. Atitinkamai kiekvienas iš šių tipų turi skirtingą sparnuotės menčių skaičių bei jų formą.

Uždaro tipo darbo ratai vadinami taip, nes jų mentės yra uždarytos diskais iš abiejų pusių. Šio tipo ratai sukuria maksimalų efektyvumą (aukščiausias naudingo veikimo koeficientas) ir maksimalų kėlimo aukštį. Bet jie netinka skysčiams, turintiems ilgus pluoštus (jie apvynioja ratą, jį užkemša, kas pasėkoje sukelia siurblio užstrigimą) ir skysčiams su didelėmis dalelėmis, nes jos gali užstrigti siauroje vidinėje darbo rato dalyje.

Atviro tipo darbo ratų vienoje pusėje yra atviros mentės (taip pat yra ratų, turinčių tik mentes, kurių neuždaro diskai iš abiejų pusių). Šio tipo ratai yra mažesnio efektyvumo, tačiau, kita vertus, jie leidžia siurbti skysčius su pluoštiniais intarpais ir skysčius su didelėmis dalelėmis.

 

UŽDARO TIPO DARBO RATAI PANARDINAMUOSE SIURBLIUOSE

Panardinamuose drenažo ir nuotekų siurbliuose esantys uždaro tipo ratai skiriasi nuo tų, kurie sumontuoti išcentriniuose horizontaliuose sausai statomuose siurbliuose, skirtuose pumpuoti švarius skysčius. Panardinamuose siurbliuose yra naudojami uždaro tipo ratai su dideliu laisvu dalelių praėjimu, kad ratas jomis neužsikimštų. Konsoliniuose išcentriniuose siurbliuose, skirtuose švariems skysčiams, naudojami uždaro tipo ratai su nedideliu laisvu praėjimu, kas leidžia jiems užtikrinti didžiausią įmanomą efektyvumą ir slėgį, kas labai svarbu, pavyzdžiui, tiekiant vandenį.

Didelis fekalinio siurblio sparnuotės laisvas praėjimas leidžia praleisti didelio skersmens daleles. Uždarų darbo ratų naudojimas panardinamuose nuotekų siurbliuose yra tikslingas, kai reikalinga užtikrinti didelį pakėlimo aukštį ir pumpuojami skysčiai, kuriuose yra daug didelio skersmens dalelių (tokio tipo ratas yra patvaresnis nei atviro).

Žemiau pateikti uždaro tipo fekalinių siurblių darbo ratų pavyzdžiai:

– Uždaro tipo dviejų kanalų darbo ratas. Jis naudojamas skysčiams, kuriuose yra daug dumblo (didelių dalelių), siurbti, kai reikalingas aukštas kėlimo aukštis. Jis naudojamas ten, kur reikalingas didelis patikimumas esant sunkioms eksploatacijos sąlygoms. Netinkamas pumpuoti skysčius su pluoštinėmis medžiagomis. Naudojimas: didelės drenažo sistemos, valymo įrenginiai.


– Uždaro tipo vieno kanalo darbo ratas. Montuojamas siurbliuose, kurie turi siurbti skysčius su aukštu slėgiu ir didelėmis minkštomis dalelėmis (pavyzdžiui, fekaliniai siurbliai). Taip pat skirtas skysčiams, kuriuose yra pluoštinių medžiagų ir (arba) suspenduotų kietųjų dalelių. Naudojimas: valymo įrenginiai, odos apdirbimo, gyvulininkystės įmonės.

 

ATVIRO TIPO DARBO RATAI PANARDINAMUOSE SIURBLIUOSE

Tiek fekaliniuose, tiek drenažo siurbliuose montuojami atviro tipo darbo ratai. Kaip matyti žemiau pateiktuose paveikslėliuose, tokio tipo ratas gali būti tiek viršutinėje siurblio darbo kameros dalyje (paveikslėlis kairėje), tiek darbo kameros apačioje (kaip parodyta paveikslėlyje dešinėje).

 

 

Įrengimas viršutinėje darbinės kameros (virš siurblio korpuso spiralės) dalyje palengvina netrukdomą didelių dalelių ir pluoštinių intarpų praėjimą. Tokia darbo rato tvirtinimo schema vadinama laisva sūkurinė (kitaip – Vortex). Nežiūrint į tokios schemos pranašumus, yra ir trūkumų: efektyvumas smarkiai sumažėja, reikalingas didesnės galios variklis ir siurblys turi mažą kėlimo aukštį. Sūkurinio tipo sparnuotė, skirta siurbti skysčius, kuriuose yra daug kietų dalelių ir (arba) pluoštinių medžiagų. Naudojimas: miesto kanalizacijos sistemos, gyvulininkystės įmonės.

Drenažo siurbliams (kurie siurbia vandenį su mažomis smėlio dalelėmis) nebūtina naudoti laisvo sūkurinio tipo darbo rato įrengimo schemos. Darbo ratas įmontuojamas į pačią siurblio darbo kamerą.

Yra keli atvirų darbo ratų tipai:

– Su žemomis mentėmis. Naudojama drenažo siurbliuose arba siurbliuose sūkurinio tipo (Vortex). Darbo ratai gali skirtis menčių skaičiumi ir jų konfigūracija.

– Su aukštomis mentėmis. Naudojama fekaliniuose siurbliuose. Šio tipo darbo rato konfigūracija leidžia jį naudoti ten, kur reikalingas didelis laisvas dalelių praėjimas ir aukštesnis pakėlimo aukštis nei naudojant laisvo sūkurio schemą (Vortex).

Atviro tipo sparnuotė su viena mente naudojama siurbliuose su pjovimo mechanizmu, kai siurblio kraštas veikia kaip peilis. Siurbimo dangtelis turi žvaigždės formos kraštus, kurie veikia kaip užfiksuoti peiliai. Tokiu būdu vienu metu išsprendžiamos 2 užduotys: siurblys gali siurbti skysčius su dideliais intarpais ir pjauti ilgas pluoštines medžiagas, o tai leidžia siurbti tokius skysčius, nesukeliant galimybės užsikimšti siurbliui (įprastiniuose siurbliuose, jei pumpuojamame skystyje yra ilgų lynų ir kitų pluoštų, jie užsivynios ant sparnuotės, galų gale užstrigs ir siurblio rotorius).

 

Taip pat yra sparnuotės su specialia poliuretano danga, skirtos darbui su skysčiais, turinčiais daug abrazyvinių medžiagų. Ypač sunkių darbo sąlygų atvejais poliuretanu padengiamas ne tik darbo ratas, bet ir visas vidinis siurblio darbo kameros paviršius. Tokių pumpuojamų skysčių pavyzdžiai: glazūra keramikos pramonėje, granito akmenų atliekos (pjaunant) ir kt. Poliuretano danga leidžia kelis kartus padidinti sparnuotės ir siurblio korpuso tarnavimo laiką.

 

NUOTEKŲ „N-TECHNOLOGY“ SIURBLIAI SU ADAPTYVIU DARBO RATU

FLYGT gamintojo “N“ serijos nuotekų siurbliai susidoroja su sudėtingiausiais uždaviniais. Kiekvienas šio siurblio komponentas suprojektuotas ir pagamintas taip, kad užtikrintų aukštą ir nuolatinį darbo efektyvumą. Dėka patentuotos „N-technology“ technologijos, kurios pagrindu naudojamas naujoviškas savaime išsivalantis darbo ratas, „Flygt N“ serijos siurbliai pasižymi dideliu bendruoju efektyvumu (leidžia tausoti energiją iki 25%). Jie mažina energijos sąnaudas, jiems retai reikia neplanuoto techninio aptarnavimo. Šis savaime išsivalantis siurblys pasižymi naujoviškomis funkcijomis, kurios garantuoja jo patikimą naudojimą įvairiose paskirtyse. Modulinė hidraulinė konstrukcija padeda priderinti hidrauliką taip, kad ji atitiktų praktiškai bet kokią paskirtį.

Tai prisideda prie Jūsų visiškos ramybės ir didelių sutaupymų ilgalaikėje perspektyvoje. Didžioji dalis kietų ir tirštų medžiagų, kurios patenka į siurblį, praeina pro darbo rato mentes. Jei objektas pradeda strigti ties darbo rato menčių briaunomis, jis toliau slysta išilgai specialios nuožulnos, einančios link įsiurbimo perimetro. Dėka mechaninės savaiminio išsivalymo konstrukcijos galima be problemų pumpuoti turinį, kuris sudarytas iš iki 8% dumblo.

Daugiau: Vaizdo įrašas apie FLYGT N serijos darbo rato privalumus

 

SIURBLIAI SU SMULKINIMO MECHANIZMU

Yra 2 smulkinimo mechanizmų tipai:

– Smulkintuvas su peiliu kaip, pavyzdžiui mėsmalėje. Tai paprasčiausias pirmosios kartos smulkintuvo tipas. Prastai susitvarko su neaustiniais audiniais (drėgnos servetėlės, įklotai ir kt.)

– Smulkintuvas su vertikaliu peilio išdėstymu. Šiuo metu jis yra efektyviausias. Leidžia susmulkinti beveik bet kokią minkštą medžiagą. Daugiamentis darbo rato diskas kartu smulkinimo sistema iš nerūdijančio plieno ypač tinkamas popieriaus ar tekstilės medžiagų susmulkinimui. Naudojimas: popieriaus gamybos, tekstilės pramonės įmonėse, nuotekų šalinimas iš komercinės paskirties pastatų, gyvenamųjų rajonų ir kt.

Reikėtų prisiminti, kad siurbliai su smulkintuvais gali sumalti tik minkštas daleles (tualetinį popierių, virvę, servetėles, maisto atliekas). Bandymas siurbti skysčius su kietomis dalelėmis (kaulais, pagaliukais, šakomis, smėliu, akmenimis, vinimis ir t.t.) visada sukels siurblio užstrigimą ir elektros variklio statoriaus apvijos perdegimą.

 

PRAMONINIAI CRI-MAN SIURBLIAI SU DVIGUBO SMULKINIMO SISTEMA

Apie šio tipo siurblius ir jų ypatumus jau esame rašę šioje žinyno temoje.

 

 

Kad vizualiai būtų aišku, kokiu principu veikia panardinami siurbliai su skirtingo tipo darbo ratais, pateikiame vieno iš gamintojų vaizdinę medžiagą, nuoroda žemiau: https://www.faggiolatipumps.com/en/electric-pumps/#idrauliche

 

2021.06.17

Asinchroninio trifazio variklio prijungimo prie elektros tinklo schemos

Asinchroniniai trifaziai elektros varikliai turi daug pranašumų, tarp kurių, visų pirma galima paminėti aukštą našumą ir eksploatacinį patikimumą, sąlyginai nedideles išlaidas variklio remontui ir priežiūrai, taip pat galimybę atlaikyti pakankamai dideles mechanines perkrovas. Visi šie asinchroninių variklių pranašumai yra susiję su tuo, kad šio tipo varikliai yra labai paprastos konstrukcijos. Nepaisant didelio privalumų skaičiaus, asinchroniniai varikliai taip pat turi tam tikrų trūkumų, kurie pasireiškia naudojant skirtingas prijungimo prie elektros tinklo schemas.

 

TRIFAZIO ELEKTROS VARIKLIO PRIJUNGIMO SCHEMOS

Praktikoje naudojami du pagrindiniai trifazių elektros variklių prijungimo prie elektros tinklo būdai: „sujungimas žvaigžde“ (žymimas – Y) ir „sujungimas trikampiu“ (žymimas – Δ).

Prijungus trifazį elektros variklį “žvaigžde”, jo statoriaus apvijų galai sujungiami kartu, jungtis yra viename taške, o į apvijų pradžią tiekiama trifazė įtampa (1 pav.).

Prijungiant trifazį elektros variklį pagal „trikampio“ jungimo schemą, elektros variklio statoriaus apvijos nuosekliai sujungiamos taip, kad vienos apvijos galas sujungiamas su kitos pradžia ir t.t… (2 pav.).

 

Žvaigždė

Visų tų pačių trijų apvijų sujungimas „žvaigžde“ reiškia trijų statoriaus apvijų sujungimą viename bendrame taške, o į tris laisvus šių trijų apvijų gnybtus galima tiekti trifazę įtampą. Taip iš apvijų gaunama „žvaigždė“, kurios centre yra bendras apvijų sujungimo taškas ir tuo pačiu išskaidytos apvijos su laisvais laidais. Centrinis bendras taškas čia gali būti naudojamas keturių laidų, trijų fazių tinklui prijungti prie nulinio (neutralaus) laido. “Žvaigždė” su neutraliu laidu – keturių laidų jungtis, kurioje nulinis laidas užtikrina kiekvienos fazės nepriklausomybę viena nuo kitos. “Žvaigždės” jungtis maitinama trifaze 380 voltų įtampa.

 

Trikampis

Trifazio variklio apvijų sujungimas pagal “trikampio” (delta) schemą reiškia trijų apvijų galų sujungimą tarsi „trikampio“ viršūnėse, tai yra, gaunami trys taškai, kuriuose trys statoriaus apvijos yra sujungtos nuosekliai, po du sujungimo taškus kiekvienai iš trijų apvijų. Čia nėra vidurinio išvado. Trifazė įtampa tiekiama trikampio viršūnėms. „Trikampis“ yra trijų laidų jungtis. Jis daugiausia naudojamas, norint gauti maksimalų variklio sukimo momentą ir maksimalią galią esant pastoviems apsisukimams. Arba, jei variklis skirtas trifazei 380 voltų įtampai, o jo apvijos tam yra sujungtos „žvaigžde“ ir jį reikia prijungti prie tinklo, kurio įtampa yra 220 voltų, tada apvijos perjungiamos nuo „žvaigždės“ į „trikampio“ sujungimo schemą. Šiuo atveju variklio galia ir jo sukimo momentas išlieka tokie patys, lyg jis būtų maitinamas iš 380 voltų tinklo.

 

ŽVAIGŽDĖS IR TRIKAMPIO PRIJUNGIMO SCHEMŲ PALYGINIMAS

 

SCHEMOS NAUDOJANT PALEIDIKLIUS

Nesigilinant į techninius ir teorinius elektrotechnikos pagrindus, yra žinoma, kad elektros varikliai, kurių apvijos, sujungtos “žvaigžde”, veikia sklandžiau ir minkščiau nei elektros varikliai su prijungtomis apvijomis “trikampiu”. Tačiau reikia pažymėti, kad sujungus apvijas “žvaigžde”, elektros variklis negali išvystyti pilnos (maksimalios) savo galios. Kai apvijos sujungiamos pagal “trikampio” schemą, elektros variklis veikia visa maksimalia galia (kuri yra 1,5 karto didesnė galia, nei sujungus su “žvaigžde”), tačiau tuo pačiu metu jis turi labai aukštas pradines paleidimo srovių reikšmes.

Todėl, norint sumažinti pradines sroves, patartina (ypač didesnės galios elektros varikliams) prijungti pagal kombinuotą “žvaigždės-trikampio” schemą. Šis jungties tipas ypač aktualus didesnės galios elektros varikliams. Tokiu jungimo “žvaigždė-trikampis” būdu, iš pradžių paleidimas atliekamas pagal „žvaigždės“ schemą, o po to, kai elektros variklis išvysto nominalias apsukas, įvyksta automatinis perjungimas į „trikampio“ schemą.

Elektros variklio valdymo schema pateikta žemiau:

Yra dar vienas variklio valdymo grandinės variantas, schema pateikta žemiau:

Maitinimo įtampos prijungimas per K1 laiko relės NC kontaktą (normaliai uždarytas) ir NC K2 kontaktą paleidiklio ritės K3 grandinėje. Įjungus K3 paleidiklį, su normaliai uždarytais kontaktais, jis atidaro K2 paleidiklio ritės grandines su K3 kontaktais (atsitiktinio įjungimo blokavimas) ir uždaro K3 kontaktą K1 magnetinio paleidiklio ritės maitinimo grandinėje. Įjungus K1 paleidiklį, magnetinio paleidiklio K1 ritėje esantys kontaktai K1 yra uždaromi ir tuo pačiu metu įjungiama laiko relė, atidaromas paleidiklio K3 ritėje esančio laiko relės K1 kontaktas, paleidiklio K2 ritėje laiko relės K1 kontaktas uždarytas. Paleidiklio K3 apvijos atjungimas, kontaktas K3 užsidaro magnetinio paleidiklio K2 ritės grandinėje. Įjungus paleidiklį K2, jis su kontaktais K2 atsidaro paleidiklio K3 maitinimo ritės grandinėje.

(Statoriaus apvijų pradžia: U1; V1; W1. Apvijų galai: U2; V2; W2. Gnybtų plokštėje apvijų pradžios ir galų kontaktai išdėstyti griežta seka: W2; U2; V2; po jais yra: U1; V1; W1. Prijungus variklį „trikampiu“, kontaktai sujungiami sekančiai: W2-U1; U2-V1; V2-W1.)

Trijų fazių įtampa tiekiama į apvijų U1, V1 ir W1 pradžią per magnetinio paleidiklio K1 maitinimo kontaktus. Kai suveikia magnetinis paleidiklis K3, per jo kontaktus įvyksta uždarymas, sujungiant apvijų U2, V2 ir W2 galus tarpusavyje (variklio apvijos sujungiamos žvaigžde). Po kurio laiko suveikia laiko relė kartu su paleidikliu K1, išjungiant paleidiklį K3 ir tuo pačiu įjungiant K2, K2 maitinimo kontaktai užsidaro ir įtampa paduodama į variklio apvijų U2, V2 ir W2 galus. Taigi elektrinis variklis įjungiamas pagal schemos “trikampis” modelį.

Variklių paleidimui pagal “žvaigždė-trikampis” schemą, skirtingi gamintojai gamina vadinamąsias paleidimo reles, kurios galii turėti skirtingus pavadinimus „Paleidimo laiko relės“, „Start-delta“ relės, Elektriniai variklių minkštieji starteriai ir kt., Tačiau visų jų paskirtis yra ta pati.

 

Tipinė grandinės schema su paleidimo laiko rele (relė “žvaigždė/trikampis”) trifazio asinchroninio variklio paleidimui valdyti pateikta žemiau:

 

IŠVADOS

Norint sumažinti pradines paleidimo sroves, variklį reikia paleisti sekančia seka:

  • pirma, elektros variklis paleidžiamas mažesnėmis apsukomis, sujungiamas pagal „žvaigždės“ schemą;
  • po to variklis sujungiamas pagal schemą “trikampis”.

Šis metodas yra naudingas asinchroninio variklio paleidimo metu esant mažai apkrovai arba tuščios eigos sąlygomis. Tačiau yra niuansų: būtina apskaičiuoti perjungimo laiką, kad perjungimo metu neįvyktų trumpasis jungimas, taip pat kad variklis neprarastų apsukų dėl per ilgo perjungimo laiko ir nekiltų srovės šuolis. Galite automatizuoti pradžios procesą naudodami paleidiklius. Norint automatizuoti asinchroninio variklio minkšto paleidimo procesą, sumažinant paleidimo sroves, naudojamos specialios paleidimo relės, kurios palaiko nustatytą uždelsimo laiką, tada perjungia apvijas iš vienos schemos į kitą, apsaugo nuo kylančių lankų susidarymo ir trumpojo jungimo. Nustatytą perjungimo laiko vertę vartotojas koreguoja, atsižvelgdamas į savo individualius poreikius, ir įrangos veikimo ypatumus. 

Tačiau prieš paleidžiant elektros variklį, būtina įvertinti, kokia susidarys veleno apkrova, nes “žvaigždės” jungties atveju susilpnėja sukimo momentas. Dėl šios priežasties mažai tikėtina, kad šis paleidimo būdas bus tinkamas labai apkrautiems varikliams.

 

Kontaktų forma
×